Transport za granice ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 03, 2009 13:14

---
Ostatnio edytowano Śro cze 03, 2009 13:21 przez PcimOlki, łącznie edytowano 2 razy

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 03, 2009 13:16

MonikaG pisze:I ja we wrześniu płynę. 6 miesięcy mija mi 10 września. Naprawdę nie polecam nikomu luku bagażowego tutaj dziewczyna opisała jak wygladała jej kotka po takiej podróży:
http://zuza-the-russian-blue-cat.blogsp ... o-Irlandii


Mnie mija 20 września. Do celów transportowych specjalnie będziemy kupować samochód (jak się będzie dobrze sprawować, to zostanie :wink: ). Mamy dużego psa- mix nowofunlanda i 4 koty. Myślę o Estimie czy Sharanie. Zobaczymy. Ale na pewno żaden luk nie wchodzi w grę :wink:
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Śro cze 03, 2009 13:18

PcimOlki pisze:
Pink pisze:Nigra, akurat przywozac zwierzaka z Polski do Niemiec, zadne zaswiadczenie od lekarza nie jest potrzebne. Wystarczy ksiazeczka zdrowia ze szczepieniami na wscieklizne, nie starsze niz 9 miesiecy i nie mlodsze niz 3 miesiace. Przy kociakach i szczeniakach, do ktoregos tam miesiaca, nawet to nie obowiazuje ale musiala bym sie tego upewnic.
Jezdze z psiakiem w ta i spowrotem, i oprocz "Jaki slodki piesek", nikt mnie o nic nie pyta.
Nie czytalam tego artykulu, zaraz przeczytam, ale nie wiem dlaczego w Polsce beda obowiazywaly tatuaze i chipy po wejsciu do EU 8O tz co to ma z EU wspolnego.

Ale bzdury wypisujesz bezwstydnie.


Widzisz, jaka to stara wypowiedź? 2004 rok :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Śro cze 03, 2009 13:22

dora750 pisze:
PcimOlki pisze:
Pink pisze:Nigra, akurat przywozac zwierzaka z Polski do Niemiec, zadne zaswiadczenie od lekarza nie jest potrzebne. Wystarczy ksiazeczka zdrowia ze szczepieniami na wscieklizne, nie starsze niz 9 miesiecy i nie mlodsze niz 3 miesiace. Przy kociakach i szczeniakach, do ktoregos tam miesiaca, nawet to nie obowiazuje ale musiala bym sie tego upewnic.
Jezdze z psiakiem w ta i spowrotem, i oprocz "Jaki slodki piesek", nikt mnie o nic nie pyta.
Nie czytalam tego artykulu, zaraz przeczytam, ale nie wiem dlaczego w Polsce beda obowiazywaly tatuaze i chipy po wejsciu do EU 8O tz co to ma z EU wspolnego.

Ale bzdury wypisujesz bezwstydnie.


Widzisz, jaka to stara wypowiedź? 2004 rok :lol:

Ano. :oops:

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 03, 2009 13:43

My mamy 2 koty i myślę, że Passat wystarczy, kombinuję tylko czym przegrodzic przód od tyłu, żeby kociaki mogły sobie swobodnie zająć cały tył.Macie już konkretną datę wyjazdu? Czyżby Śląsk? :)
Obrazek
Mruczę wiec jestem...
Obrazek Obrazek

MonikaG

 
Posty: 886
Od: Sob maja 06, 2006 12:27
Lokalizacja: NYC

Post » Śro cze 03, 2009 13:52

Widziałam w sklepach w Anglii takie przykrycia na fotele, które się zaczepia o zagłówki przednich foteli i zwierzaki mają taki hamak. A jak oddzielić jedno od drugiego to nie wiem.

No chcę zabukować prom na 21 września. Wyjechalibyśmy z Anglii około 17 go września i 20 już wracali z powrotem tak, żeby 21 przekroczyć granicę. Będziemy jechać z Zawiercia.
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Śro cze 03, 2009 14:09

a paszport jaka ma waznosc? tzn do kiedy moge wyjechac jak juz odbeda kwarantanne, jest jakis czas okreslony?

zyta555

 
Posty: 731
Od: Wto lip 08, 2008 1:26
Lokalizacja: słupsk

Post » Śro cze 03, 2009 14:15

Paszport nie ma ważności, możesz wyjechać kiedy chcesz po odbyciu kwarantanny, ważne jest tylko byś ani o 1 dzień nie opuściła następnych szczepień przeciw wściekliźnie. Czyli jeśli planujesz jechać ze zwierzakami powiedzmy za rok i szczepienie przed badaniem przeciwcial miałaś załózmy 12 marca to 11 marca za rok maxymalnie muszą być zaszczepione i ani 1 dzień dłużej.

Ja jeszcze nie mam konretnej daty wyjazdu, ale planujemy jechać na ok 2-3 tygodnie do Polelandu. Mamy robić trasę IE - UK, UK-FR, FR-BE, BE-Gliwice
Obrazek
Mruczę wiec jestem...
Obrazek Obrazek

MonikaG

 
Posty: 886
Od: Sob maja 06, 2006 12:27
Lokalizacja: NYC

Post » Śro cze 03, 2009 14:26

No to kto wie, może się gdzieś na promie spotkamy :lol: :wink:
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Śro cze 03, 2009 14:31

MonikaG pisze:...
Ja jeszcze nie mam konretnej daty wyjazdu, ale planujemy jechać na ok 2-3 tygodnie do Polelandu. Mamy robić trasę IE - UK, UK-FR, FR-BE, BE-Gliwice

W te strone (DUB -> Gliwice) nie ma żadnej kwarantanny.
Ciekawe, czy przy wywozie zaszczepionego z IE, mozna się bez niej obyć przy powrocie.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 03, 2009 14:49

Wlasciwie to ja koty z pl do ie wioze, a jesli nawet wiozlabym z ie do pl to pozniej przy powrocie z pl do ie musza przejsc cala procedure i 6 mies kwarantanny
Obrazek
Mruczę wiec jestem...
Obrazek Obrazek

MonikaG

 
Posty: 886
Od: Sob maja 06, 2006 12:27
Lokalizacja: NYC

Post » Śro cze 03, 2009 21:44

Koleżanka wywoziła psa z UK. Musiała przechodzić całą procedurę z kwarantanną w UK, żeby móc powrócić z psem tutaj.
ObrazekObrazek
Obrazek

dora750

Avatar użytkownika
 
Posty: 6854
Od: Wto cze 25, 2002 21:30
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Nie cze 07, 2009 9:10

dora750 pisze:Koleżanka wywoziła psa z UK. Musiała przechodzić całą procedurę z kwarantanną w UK, żeby móc powrócić z psem tutaj.


No ale jeśli miały by paszport z IE/UK, zaszczepione na wściekliznę byłyby też na wyspach, to o ile rozumiem jeszcze wymaganie miana przeciwciał, 6 miesięczna kwarantanna jest bzdurą, bo gdzie jest podstawowa jej rola tj. ochrona obszaru przed wścieklizną?
Nie popisali się wyspiarscy ustawodawcy.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 26, 2009 22:48

Przygotowuje kota mojej bratanicy do wyjazdu do Wielkiej Brytfanny i dzisiaj usłyszałam, że koszt badań krwi to ok. 450 zł 8O :evil: 8O , bo próbki teraz podobno się wysyła do Niemiec.

Trochę inne informacje przeczytałam powyżej i jestem zagubiona.

Kota już został zaszczepiony przeciw wściekliźnie i zaczipowany.

Wima

 
Posty: 4102
Od: Pon sty 17, 2005 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob cze 27, 2009 13:14

Witam wszystkich zakoconych na max!!!
jestem nowa na Forum i chciałabym dowiedzieć się,czy ktoś może przewoził kota do Włoch."Przyjemność" ta czeka mnie pod koniec sierpnia i mam mnóstwo obaw co do tego,jak kot zniesie podróż<zapowiada się ok 12-15 godzin samochodem lub 5-7 autem,samolotem i innymi środkami transportu>. Mój niepokój pogłębia dodatkowo fakt,że kotek zostanie zabrany z hodowli i właściwie nie będzie miał dużo czasu przed podróżą na przyzwyczajenie do nowego "właściciela",.Czy są jakieś środki aby złagodzić mu stres?Dodam,że pochodzi z poważnej hodowli,i jest pod opieką weterynarza,będzie zaszczepiony,z dokumentami i czipem,prawdopodobnie będzie miał doświadczenie w podróżowaniu<obecna Właścicielka chce go zabrać na wystawę> i niebęzie malutkim kociaczkiem-tzn będzie miał ok 5 miesięcy.
Ja jednak się martwię bo to dość dużo zmian na raz,a na miejscu czeka jeszcze stres z dodatkową kocią rezydentką-która też nie wiadomo jak na początku zareaguje:tak wogóle to jest bardzo miziasta,ale typowa rozpuszczona jedynaczka<tak,wiem,moja wina :oops: >
Ponieważ nie mam absolutnie doświadczenia ani w dokoceniu<miałam wcześniej 1 kocurka,jeszcze w Polsce,ale odszedł za Tęczowy Most po 18 latach owocnego życia,no i od 2 lat mam moją Morkę,przygarniętą już tu na miejscu>proszę Was o pomoc i porady.
P.S.Morka jest ukłonem w moją stronę od mojego TŻ,więc gdy zaczęłam "delikatnie" napomykać o możliwości dokocenia np.syjamem,przeforsował swoją upatrzoną rasę-i sam znalazł kociaczka :idea:

Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedzi

EwaNovi

 
Posty: 434
Od: Pt cze 26, 2009 12:32
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek i 179 gości