Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 02, 2013 15:04 Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Nie ma mowy o informowaniu administracji i wzywaniu profesjonalnej ekipy.

Czym bezpiecznie dla ssaków mogę posypać lub popryskać (w miarę ekonomicznie)?

Roi się tam teraz od malutkich i skocznych czarnych bestii. Niedawno się wylęgły. Błyskawicznie obłażą ofiarę, ale nie dają rady przegryźć skóry człowieka. Nie pamiętam takiej ich inwazji.

Nie do wszystkich poszczególnych piwnic jest dostęp, ale można popryskać przez szpary w drzwiach.

Nie daj Boże, jak ktoś z porządnych lokatorów tam zajrzy.

Sprawa pilna. Wetka radziła Frontline, ale może coś innego byłoby i lepsze i tańsze.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 02, 2013 15:55 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

:idea:

valborga

 
Posty: 414
Od: Śro gru 29, 2010 16:03
Lokalizacja: Śląskie

Post » Wto lip 02, 2013 16:29 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Frontline na kocie będzie najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem.
Domyślam się że w tej piwnicy bytują koty i dlatego ta tajemnica?

Zalęgły się kiedyś na strychu domu wielorodzinnego w którym mieszkałam pchły.
Prawdopodobnie przywleczone przez koty mieszkańców które wchodziły na strych - plus rezydentka strychowa. Była ich ogromna ilość (stary, drewnianych strych - raj dla pcheł).
Kilkakrotnie wzywane ekipy spryskujące strych różnymi chemikaliami nie dały rady.
Jednorazowo zastosowana na koty nowinka pod nazwą Frontline (to było kilkanaście lat temu) załatwiła sprawę skutecznie.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lip 02, 2013 16:56 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto lip 02, 2013 17:20 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Blue pisze:Frontline na kocie będzie najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem.

Zgadzam się(i powinien to być Frontline Combo), ale w tym wypadku to trudne bo koty są dziko dzikie. Da się to wykonać po ich złapaniu i uśpieniu co i tak je czeka, ale nie teraz, bo mam inne już w garści do obrobienia, a jak je złapię to i tak od razu nie wpuszczę do piwnicy, tylko po pewnym czasie. Jest ich chyba za mało teraz, a poza tym cwaniaki siedzą tam tylko jak długo leje, albo jak wpadają zjeść coś porządnego i napić się czystej wody.

Jeszcze nigdy takiej plagi nie było. Ale znam te pchły bo sobie do domu je w zeszłym sezonie przyniosłam;nawet koty nie uczulone na kocie pchły po ukąszeniu tych bestii miały potem długo gojące się rany i traciły futerko.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 02, 2013 17:21 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

kropkaXL pisze:Może tu coś znajdziesz?
http://sklepddd.ii.pl/shopping/na-pchly.htm

Zaraz zajrzę!

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 03, 2013 7:16 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Chyba wszystkie te preparaty są bezpieczne dla kotów ,ja spryskiwałam czyms co zabijało i larwy .Było do rozcieńczania w wodzie.Tylko cholernie się namęczyłam .Piwnice spryskuje się na początku czerwca ,lipiec to już póżno ,jest ich dużo.Pamiętaj tylko o zabraniu wszystkich misek z jedzenie i wodą! następnego dnia rano można wstawić.Ja wybiłam skutecznie .Oczywiście koty zostały :wink:
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Czw lip 04, 2013 10:17 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Narazie wybrałam 2 sztuki Getoxu w rozpylaczu(najtańszy dostępny). Ale może to nie wystarczy i będzie potrzebny środek do rozpuszczania dla profesjonalistów i jakiś profesjonalny rozpylacz. Może uda mi się namówić do współpracy panów niekiedy tam spotykających się, a nawet sypiających...

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lip 09, 2018 11:10 Re: Jak zlikwidować pchły w piwnicy starej kamienicy-pilne!

Witam potrzebuje pomocy ostatnio zwiozlem do piwnicy drzewo wktorym były pchły teraz jak się tam wejdzie to skaczą na ludzi psikalem tam specyfikiem do od pochłania bud i legowisk muchozol ocet ropa domestos i dalej tam skaczą macie może jakieś porady jeszcze

tajgerpl

 
Posty: 1
Od: Pon lip 09, 2018 11:00




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AGdansk, elmas, emilab. i 307 gości