Fundacja JOKOT - dziękujemy za pomoc :) s. 67

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 17, 2013 8:58 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Martyna, wprowadza lecznica, ale nie zawsze robi to od razu. Przetwarzanie danych też chyba trochę trwa, bo to chyba nie idzie bezpośrednio do bazy, tylko przez jakiś miejski system (tak mi się wydaje, bo mi wet mówił, że mu blokują dostęp na wprowadzanie miejskich czipów, jak się kończy umowa z miastem).
Może potrwać do tygodnia.

Aaaa... na pewno po wprowadzeniu danych przez weta też trzeba poczekać, aż się w bazie pojawi - jak czipowałam 15.12, to mi właśnie mówił, że od razu musi wprowadzić. A w bazie pokazało się po kilku dniach dopiero :mrgreen:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 10:09 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

No właśnie mi wprowadzała od razu, a po tygodniu wciąż nie ma :roll: chciałam sama wprowadzić, to przy rejestracji się okazało, że zarejestrowanie w SafeAnimal kosztuje 40 pln :roll:

Kussad - nie widzę linka do FB, więc nie wiem, o co chodzi, a po wątku nie będę szukać ;) ale ona dodaje do wydarzenia czy do swojego prywatnego albumu?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 10:20 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Tiaaa... tydzień to może jeszcze nie być chyba. Poczekaj kilka dni jeszcze i interweniuj w lecznicy.
I podrzuć mi nr czipa :mrgreen:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 11:28 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Szalony Kot pisze:Kussad - nie widzę linka do FB, więc nie wiem, o co chodzi, a po wątku nie będę szukać ;) ale ona dodaje do wydarzenia czy do swojego prywatnego albumu?
Przepraszam - miał być podlinkowany mój post a podlinkował się wątek - wiesz jak się coś robi z pracy :wink: viewtopic.php?f=1&t=126632&start=885#p9830889 :oops:
Album Baryłki jest tutaj :arrow: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 582&type=1

Natknęłam się na to na wydarzeniu! https://www.facebook.com/events/1116820 ... l_activity
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa


Post » Pt maja 17, 2013 11:52 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Dobre i to że zobaczą go nieznajomi z FB, niezalogowani na FB nie widzą go nadal :wink:
Nawet nie wiedziałam o nieznajomych :wink:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 12:56 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Co do niezalogowanych - może być tak, że albumy tylko od stron są widoczne dla nich, nie zdziwiłabym się ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 12:58 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

kussad, aby album widoczny był dla niezalogowanych musza oni uzyskać link od twórcy albumu. Jak otwiera twórca takowy album po prawej stronie bodajże jest taka "snieżynka" jak tam klikniesz masz jedną z opcji właśnie "uzyskaj link" czy jakoś tak i jeżeli to przesyłasz to jest dostępne nawet dla niezalogowanych, bo normalny link widzą tylko userzy FB. Dobrze dumam?

_ogonek_

 
Posty: 3138
Od: Pon cze 07, 2010 8:17
Lokalizacja: Bielawa/Uciechów


Post » Pt maja 17, 2013 14:56 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Szalony Kot pisze:W ogóle to mam pytanie.
Zaczipowałam swojego kota w tej akcji czipowania, jednak po wprowadzeniu nr czipu na stronę wyświetla mi, że nie mają takiego w bazie. Czy lecznica wprowadza te czipy do bazy i tylko mi się nie udało? Wasze czipy są w bazie?

Jak chipowałam moje własne koty ok. 2 lata temu, też z akcji bezpłatnego chipowania, to lecznica wprowadziła i po jakimś czasie w bazie się pojawiły. Pojawią się na pewno ;)

Myślę, że jak się po miesiącu od zachipowania nie pojawią dane, to możesz się upomnieć o to w lecznicy, w której chipowałaś.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 15:10 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Przy chipowaniu trzy tygodnie temu, vetka stwierdziła, że może nawet minąć miesiąc, zanim numer pojawi się na stronie.
Jeśli lecznica ma duże obłożenie, to wprowadzają dane raz w tygodniu.

ZuzCat

 
Posty: 1325
Od: Pon sie 23, 2010 11:15

Post » Pt maja 17, 2013 15:11 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Sz. Kot napisała, że dane wprowadzili przy niej ;)

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 15:17 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

A to pszeplaszam :wink:

ZuzCat

 
Posty: 1325
Od: Pon sie 23, 2010 11:15

Post » Pt maja 17, 2013 15:20 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Ależ nie ma za co ;)
Dlatego przypuszczam, że weci nie wprowadzają danych bezpośrednio do bazy Safe Animal, tylko do jakiejś bazy miejskiej i dopiero ta baza wysyła do Safe Animal. Zapewne zbiorczo i zapewne nie codziennie.
Inna sprawa, że wet też nie musi tego wprowadzać od razu.
Tyle że mój mnie od razu uprzedził, ze to może minąć trochę czasu, zanim się w bazie pojawi.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 17, 2013 15:44 Re: Fundacja JOKOT - akcja czipowania

Kontynuując offtop ;) zapytam:

Czy da się tak łatwo zmienić dane zachipowanego zwierzęcia nie będąc jego właścicielem, a znając tylko nr chipa i mając zwierzę w domu?

Czyli o co mi chodzi: Czy złodzieje psów/kotów mogą sobie sami przepisać ukradzione zwierzę na siebie?

Pytam tu, bo może ktoś uaktualniał dane swoim zwierzętom i wie jak to wygląda i jak się weryfikuje właściciela.


Na stronie safe-animal piszą:

UAKTUALNIJ DANE W SAFE-ANIMAL

Jeśli chcesz uaktualnić dane w SAFE-ANIMAL, wystarczy że napiszesz krótką informację na adres office@safe-animal.eu
W treści maila wpisz koniecznie numer mikroczipa którym zaczipowany jest Twój pupil i dane które mają zostać zreedytowane.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Z uwagi na ogromną ilość maili, wpływających do SAFE-ANIMAL z prośbą o możliwość edycji danych przez lekarzy weterynarii lub samych właścicieli, zdecydowaliśmy się wyjść Państwu na przeciw i uruchomić taką funkcję.
Teraz lekarz lub właściciel pupila może samodzielnie zmienić np. ostatnie dane szczepienia przeciwko wściekliźnie, lub dane właściciela, gdy ten zmienia numer telefonu bądź adres zamieszkania.
By zmienić dane w obrębie swojej kartoteki, nie trzeba pisać lub dzwonić do SAFE-ANIMAL - można to zrobić logując się do swojego konta. Wystarczy wejść w okno - KARTOTEKA - i kliknąć na brulion z ołówkiem znajdujący się po prawej stronie numeru mikroczipa (na zdjęciu obok zaznaczyliśmy to miejsce czerwonym kółkiem). Pojawi nam się panel reedycji danych, w którym należy wpisać nowe dane i następnie zapisać zmiany tak, jak dzieje się to w trakcie dopisywania po raz pierwszy danych do swojego zbioru.
Życzymy przyjemnej obsługi i czekamy na dalsze sugestie, które przyczynią się do jeszcze łatwiejszej pracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree i 535 gości