Niewidoma Lili z FeLV+

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 17, 2014 21:02 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Jeśli potrzebujecie dla niego dt, to zorganizujcie transport do Zabrza. :kotek:
Obrazek ObrazekObrazek


.../\„,„/\ εїз ~
...( =';'=)
.../*♥♥*\
.(.|.|..|.|.)...(◕◡◕) ɯǝʇsǝɾ ɔęıʍ ęzɔnɹɯ

halbina

Avatar użytkownika
 
Posty: 7001
Od: Śro maja 23, 2007 22:26
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw lip 17, 2014 21:14 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Ja bym go brała, przecież jak chodzi przez drogę to wiadomo jak się to skończy :(
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt lip 18, 2014 11:07 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Szkoda kociaka na ulicy :( A dom na pewno szybko znajdzie...
kicikicimiauhau
 

Post » Pt lip 18, 2014 12:22 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Zabrałabym go z tej ulicy i wykastrowała.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Sob lip 19, 2014 21:14 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Mam wielką nadzieję, że kłapouch wyląduje u Was i znajdziecie mu odpowiedzialny dom :ok: Niektórzy ludzie są naprawdę szurnięci, myślę o jego wątpliwych właścicielach :evil:
Cieszę się, że z Lili dzięki Wam jest już wszystko ok :1luvu:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 19, 2014 23:41 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Dzisiaj widziałam klapoucha. On jest przyzwyczajony do przebywania na dworze, widać że dużo szwenda się poza domem - taki brudasek z niego nadal.
Potrzeby też musi załatwiać poza domem, bo jak był u mnie to nie wiedział jak się zabrać do kuwetowania - wszystko trzymał ponad 24 godziny.
Jestem za tym aby przebywał w bardziej bezpiecznym miejscu u odpowiedzialnej osoby, która nie będzie się krzywić jeśli chodzi o kastracje i okresowe wizyty u weterynarza. Oprócz kastracji prosiliśmy tych właścicieli, żeby go jeszcze odrobaczyli , ponieważ brzuch ma twardy, a że miał inwazje pcheł to robaki też może mieć. Pamiętam jeszcze, że miał brzydki zapach z pyszczka.
Ogłoszenia jeszcze wiszą w kilku miejscach, może rozpozna go pierwszy właściciel, szkoda tylko, że w ich okolicy pozrywali wszystkie.

Lili jest zupełnym przeciwieństwem kocurka- ona to taka bystra trzpiotka, on bardzo dużo śpi i ruchy ma powolne, choć do zabawy też chętnie się zabierał.
Lili nie toleruje żadnych kotów, jak tylko wyczuje że dotykałam innego to zaczyna burczeć i atakować zbliżające się ręce. Bardzo się stresowała jego zapachem w domu, więc jakby miał do mnie trafić to nie na długo.
Ostatnio edytowano Sob lip 19, 2014 23:58 przez Ghiaa, łącznie edytowano 1 raz

Ghiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Od: Wto cze 08, 2010 20:02
Lokalizacja: Lubin

Post » Sob lip 19, 2014 23:50 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

halbina pisze:Jeśli potrzebujecie dla niego dt, to zorganizujcie transport do Zabrza. :kotek:

Chyba warto skorzystać z takiej propozycji :ok:
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie lip 20, 2014 17:46 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Warto skorzystać z propozycji Halbiny - to dla chłopaka duża szansa :ok:
kicikicimiauhau
 

Post » Nie lip 20, 2014 19:41 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Kochana pakuj chłopaka i wysyłaj do Halbiny (pomogę szukać transportu na grupach na fb) nic lepszego spotkać go nie może!!! Halbina :201494 zrobi z niego porządnego kota i odda w dobre ręce.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 20, 2014 20:17 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

Moze ktos pomoze? viewtopic.php?f=1&t=163581
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro lip 23, 2014 17:28 Re: Niewidoma Lili / ZNALEŹLIŚMY SZKOCKIEGO KLAPOUCHA

ankacom pisze:
halbina pisze:Jeśli potrzebujecie dla niego dt, to zorganizujcie transport do Zabrza. :kotek:

Chyba warto skorzystać z takiej propozycji :ok:

Ghiaa - bierz gościa i wysyłaj do Zabrza do Halbiny. Nie z takiego kota się udało zrobić domowego, a trzymanie 24 godziny sików w pęcherzu to żadna nowość u kota, który trafił w nowe miejsce - czasem kot jak idzie z DT do DS to i 48 potrafi trzymać. To nie świadczy o tym, że jest podwórkowy. Myślę że dziewczyny, jak już będzie w DT znajdą mu miejscówkę np. z wolierą. Kot jest śliczny będzie można przebierać w domach ;)
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 12, 2014 13:35 Re: Niewidoma Lili - GUZ ŚLEDZIONY

Po dłuższym spokojnym okresie Lili znowu ma poważne problemy ze zdrowiem.
Wszystko zaczęło się od bardzo bolesnych zmian w oczach, na które działały antybiotyki, poprawa następowała od razu, niestety była widoczna tylko wtedy gdy były podawane. Teraz gdy nie podajemy antybiotyków zmętnienia wróciły także w drugim oku.
Przed podawaniem antybiotyków Lili miała jeszcze wizytę u okulistki która sugerowała natychmiastowe usunięcie oczu.
Do operacji nie doszło ponieważ wiem, że u Lili takie zmiany w oczach zwiastują coś poważniejszego. Tak samo było gdy ją znaleźliśmy, później przed ropomaciczem i zapaleniem jelit - zmętnienie oczu ustępowało wraz z leczeniem tych chorób.
Badania krwi ogólnie wypadają całkiem w porządku po pierwszym wyszło że u Lili występuje jakieś krwawienie, w poniedziałek było kolejne i wyszło podwyższenie poziomu krwinek białych.
Wykonaliśmy jeszcze USG. Na USG robionym jeszcze podczas zapalenia jelit widać było 1cm hypoechogenne ognisko na śledzionie, na wczorajszym tego ogniska nie było widać, ale cała śledziona jest niejednorodna i rozciąga torebkę, podobno są to jakieś guzy wewnątrz śledziony. Ostatnio dołączyły jeszcze poranne wymioty jedzeniem.

Dzisiaj umówiliśmy Lili na zabieg, ma być w poniedziałek. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze i zmiany okażą się łagodne, tak jak było w przypadku naszej suczki Bory.

Tutaj jest opis wczorajszego USG:
Obrazek

oraz wyniki badań krwi z poniedziałku:
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ghiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 169
Od: Wto cze 08, 2010 20:02
Lokalizacja: Lubin

Post » Pt gru 12, 2014 13:49 Re: Niewidoma Lili

Z całych sił zaciskamy kciuki za pomyślne wieści po zabiegu :ok: :ok: :ok:
Lileczko, trzymaj się dzielnie!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Pt gru 12, 2014 15:41 Re: Niewidoma Lili - GUZ ŚLEDZIONY

Oj piękna koteńko, co się znowu dzieje :( Oby wszystko było dobrze :ok: musi być :ok:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 12, 2014 15:53 Re: Niewidoma Lili - GUZ ŚLEDZIONY

Trzymaj się Lilianko :roll:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, kasiek1510, Zeeni i 188 gości