Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 08, 2022 9:11 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

jolabuk5 pisze:Może trzeba zmienić antybiotyk na coś mocniejszego? Albo dołożyć drugi lek? Idealnie byłoby zrobić posiew i antybiogram na bakterie, które się wyhodują. Ale można też poszukać antybiotyku z innej grupy. Dostajesz klarytromycynę, antybiotyk makrolidowy o dość szerokim spektrum działania na różne bakterie i mykoplazmy. Jeat podawany właśnie w zapaleniu ucha środkowego.
Mnie w stanach zapalnych (zatoki) pomagał augmentin (penicylina) i lewoxa (levofloksacyna, z chinolonów - chemioterapeutyk).
Powiedz lekarce, że nie ma poprawy!


Augmentin to teraz amoksycylina z kwasem klawulanowym, nie ma w nim penicyliny.
Lekarz, koniecznie.
Próbuj, gdzie tylko możesz.
Mocne kciuki!

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro cze 08, 2022 11:15 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

megan72 pisze:
jolabuk5 pisze:Może trzeba zmienić antybiotyk na coś mocniejszego? Albo dołożyć drugi lek? Idealnie byłoby zrobić posiew i antybiogram na bakterie, które się wyhodują. Ale można też poszukać antybiotyku z innej grupy. Dostajesz klarytromycynę, antybiotyk makrolidowy o dość szerokim spektrum działania na różne bakterie i mykoplazmy. Jeat podawany właśnie w zapaleniu ucha środkowego.
Mnie w stanach zapalnych (zatoki) pomagał augmentin (penicylina) i lewoxa (levofloksacyna, z chinolonów - chemioterapeutyk).
Powiedz lekarce, że nie ma poprawy!


Augmentin to teraz amoksycylina z kwasem klawulanowym, nie ma w nim penicyliny.
Lekarz, koniecznie.
Próbuj, gdzie tylko możesz.
Mocne kciuki!

Amoxycylina jest z grupy penicylin. Uczulenie na penicylinę zwykle jest uczuleniem na całą grupę związków (różnych penicylin jest sporo).
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 08, 2022 18:20 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Dziewczyny na onkologii chyba nie ma. Znalazłam fajnego dr za 200 zł ale przedmuchał uszy mam zapalenie ale ucha zewnętrznego. Dał maść i krople na 3 tyg potem do kontroli antybiotyk przyjąć do końca. W uszach grzyb też jest od chemii mówił słuch i wzrok tak podupadł że szok. Muszę jeszcze kupić okulary do czytania pewnie będzie plus 10. Te biegunki też od chemii bo się tworzą w jelitach bakterie beztlenowe. Także widzicie jak to wygląda wszędzie prywatnie bo 1 grupa moja i że nie jestem w stanie funkcjonować nikogo nie obchodzi. Z dobrych wieści koleżanka z byłej firmy pomyła wszystkie okna i poprała firany rok nie były odkąd zachorowałam. W ogródku wczoraj udało mi się wymienić sianko i przykryć letnimi plandekami 80 g bo tamte srebrne to 210 na zimę. Jeszcze tylko domki poczyscić i może w końcu namaluje jakieś obrazy. W poniedziałek mam iść na symulację naswietlania nie wiem czy przy tych lekach będzie można naświetlać spytam się. A oto fotki moich kotów
Tu Tofik leży na starej plandece i śmieciach bo wszystko nie zdążyliśmy
Obrazek
Misia śpi na stołówce na balkonie .
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro cze 08, 2022 18:56 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Uff, dobrze, że laryngolog Cię przypojął. A jak samopoczucie, poprawiło się coś po przedmuchaniu?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 08, 2022 19:20 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

No znacznie !!!! Dziękuję że się mną interesujecie
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro cze 08, 2022 21:34 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Dopiero teraz weszłam a tu takie wieści :(
Dobrze, że znalazłaś tego laryngologa.
Jakie to wszystko teraz trudne.
Trzymam mocne :ok: :ok: :ok:

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Pt cze 10, 2022 8:10 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Dziękuję!!! Oby pomogło bo ten szum jest nie do zniesienia... :( Zrobię zdjęcia jak w ogródku wygląda.
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon cze 13, 2022 17:07 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Dziewczyny jeszcze nie doszłam do formy już lepiej o wiele ale jeszcze szum i dziubnie co raz prawe ucho nie pojechałam na onkologię. Zmieniłam plandeki i sianko ale podniosłam jeżowy domek i kręgosłup mi dźgnął.Pokaże parę fotek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na ostatnim zdjęciu widać jaka nowa Dalia nam wyrosła w tym roku :mrgreen: mam problem z Tofikiem wygania wszystkie bezdomniaki przetrzymuje go na siłę do północy potem wypuszczam bo tam skawęczy przeraźliwie że nie da się oka zmrużyć. Kropka znów starcie miała z Lilką :( Chyba kupię te feromony kocie kiedyś jak Tygrysia w suszarni siedziała to miauczala i pryskam i uspokoiła się to chyba działają?.... :mrgreen:
Ostatnio edytowano Pon cze 13, 2022 17:39 przez Kocia Lady, łącznie edytowano 2 razy
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon cze 13, 2022 17:12 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Coś mi źle jeden kod się wstawił w każdym razie założyłam zielone plandeki nowe srebrne zimowe myją się na deszczu. Na ławce stoją 2 kocie domki koło pergoli są 3 plus 3 Jeżowe domki i Jeżowa stołówka będę na podwórku to porobię lepsze fotki ....
Dziewczyny czy znacie kogoś kto te banerki obrabia co są na dole strony bo u mnie nie aktualne no pomoc dziadkowym itp
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon cze 13, 2022 20:57 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Agnieszko wielkie ukłony za ogrom pracy :1luvu:
W Twoim stanie zdrowia włożyłaś tyle trudu i wysiłku, to naprawdę nie lada wyczyn.
Zwierzyniec pewnie zachwycony :?:
Dalia cudowna :1luvu:
Apropos utarczek kotów, nie pomogę, ja na tym polu poniosłam totalną klęskę :(

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Pon cze 13, 2022 22:36 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Kocia Lady pisze:Coś mi źle jeden kod się wstawił w każdym razie założyłam zielone plandeki nowe srebrne zimowe myją się na deszczu. Na ławce stoją 2 kocie domki koło pergoli są 3 plus 3 Jeżowe domki i Jeżowa stołówka będę na podwórku to porobię lepsze fotki ....
Dziewczyny czy znacie kogoś kto te banerki obrabia co są na dole strony bo u mnie nie aktualne no pomoc dziadkowym itp

Tu masz wątek banerkowy na Koci-Łapci.
viewtopic.php?f=8&t=133475&start=1425
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 14, 2022 12:08 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Dzięki dziewczyny!!! No to dla mnie ogrom pracy zwłaszcza że nie mogę się schylać z kuwet wybieram siedząc na stołeczku :o
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw cze 16, 2022 15:11 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Dziewczyny Kropka ciągle drapie okolice oka i oko do krwi i tak zapuszczam gentamycyne i przyjrzałam się w podwójnych okularach i myślę że to grzybica a poza tym w uszach gdzie zapuszczałam Oridermyl dalej czarno patyczkiem dużo wybrałam tego smaru jak smoła...czy da się coś poradzić bez wizyty u dr wet bo jeśli będzie trzeba to muszę kogoś prosić a nie ma kogo koleżanka dopiero może w przyszłym tygodniu.... koleżanka mówiła że czyściła płynem Clotrimation ja mam maść Clotrimazolum czy można kotu??? Może ktoś coś poradzi ...
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw cze 16, 2022 15:26 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Gentamycyna to antybiotyk, moim zdaniem mało skuteczny i szczypie, więc bardzo nieprzyjemny dla kota. Nigdy tego nie stosuję.
Grzybicę to chyba jednak wet powinien zdiagnozować, samemu się nie da.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 16, 2022 15:38 Re: Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Chyba tak...a mam jeszcze Tobradex i Dicirtineff?
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 197 gości