BrzydUlcia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 02, 2013 20:18 BrzydUlcia [*]

Kochani,
już od jakiegoś czasu podczytuję Was. Mam koteczkę w anemii, plus pnn. Jak w tej sytuacji poprowadzić dietę malutkiej? Niskobiałkowy renal? Czy jednak dobra karma plus alusal np.? Wet zaordynował renala. Morfologia jest zła. Nadal jest anemia. Od miesiąca suplementuję żelazo. Podaję też calo pet. Pozdrawiam. P.s jak zwalczyć anemię bez dobrego jedzenia? :?
Ostatnio edytowano Pon gru 23, 2013 15:31 przez Animus, łącznie edytowano 18 razy

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lut 03, 2013 0:00 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

u mojego Dziadka pomogla na anemie (od 4 lat miał) EPO, ale rozne sa preparaty i rozne opinie na ich temat.
Dziadek dostaje erytropoetyne, doczytaj, jakie sa za i przeciw, doczytaj co mozna w zamian i ile to kosztuje i pogadaj z wetem.

Wyniki drugi raz, odkad go znalazlam mial w normie, no, prawie, bo parametry nerkowe niestety nie.
ale czuje sie lepiej, to widac, anemii nie ma.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Nie lut 03, 2013 20:30 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

dzięki za info :)

kotka je o dziwo renala, wcześniej kombinowałam z innymi karmami,
mam jeszcze tą, którą bardzo chętnie je, czy podchodziłaby dla niej pod względem składu,
wcześniejszy wet zaakceptował/obecny zaleca tylko i wyłącznie renal :/
Renala wyżerają rezydenci z miski jak jest wysypany, kicia poskubie czasem coś - i tak pomyślałam, że w miejscu ogólnostępnym, gdyby zachciała pochrupać wysypię to:
http://www.royal-canin.pl/produkty/dla- ... ilised-12-
a docelowo i tak karmię ją oddzielnie renalem, muszę się nagimnastykować, wymiziać, zachęcać, wiecie jak to jest z anemicznym kotem :(
czy ktoś podaje nerkowemu kotu ten właśnie 12+ (fosfor 0,6)

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 10:33 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Animus pisze:Kochani,
już od jakiegoś czasu podczytuję Was. Mam koteczkę w anemii, plus pnn. Jak w tej sytuacji poprowadzić dietę malutkiej? Niskobiałkowy renal? Czy jednak dobra karma plus alusal np.? Wet zaordynował renala. Morfologia jest zła. Nadal jest anemia. Od miesiąca suplementuję żelazo. Podaję też calo pet. Pozdrawiam. P.s jak zwalczyć anemię bez dobrego jedzenia? :?

W ilościach homeopatycznych...

Anemię trzeba zwalczać w sposób adekwatny do jej przyczyny i stopnia zaawansowania.
Obawiam się, że bawienie się karmami problemu nie rozwiąże.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon lut 04, 2013 10:52 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

nie o to mi chodzi,
ponieważ karma jest niskobiałkowa, to pytanie czy na takiej karmie się kot odbije,
chociaż nie chciałabym ryzykować wysokobiałkową karmą, anemia z niedoboru Fe raczej

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 11:15 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Animus pisze:nie o to mi chodzi,
ponieważ karma jest niskobiałkowa, to pytanie czy na takiej karmie się kot odbije,
chociaż nie chciałabym ryzykować wysokobiałkową karmą, anemia z niedoboru Fe raczej

Raczej?
A jak Twoim zdaniem kot "ma się odbić" na samej karmie jeśli anemia jest z niedoboru Fe?
Bez ustalenia przyczyny, bez podjęcia konkretnych działań aby tę przyczynę wyeliminować raczej trudno będzie kotu się odbić.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon lut 04, 2013 11:21 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

wiem co mówię, mam wyniki, dieta w pnn troszeczkę blokuje pole manewru na polu "odżywianie kota"

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 11:23 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

chodzi mi na tą chwilę jedynie o kwestię odżywiania,

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 11:34 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Aaaaa...skoro chodzi Ci tylko o kwestie odżywiania to napiszę wyraźniej: kot z niewydolnością nerek i anemią prędzej umrze z powodu niedożywienia spowodowanego podawaniem karmy niskobiałkowej niż z powodu pogorszenia się stanu nerek w wyniku diety wysokobiałkowej, o dużej biodostępności tegoż białka, z suplementacją preparatami wiążącymi fosforany.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon lut 04, 2013 11:38 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

no właśnie, a ryzykować się boję, bo wetka twardo zaleciła renala plus zbijacz fosforu, mamy anemię mikrocytarną, raczej ;)
bo wcześniej inny wet zdiagnozował zakaźną, wówczas karmiłam 40% białkiem, priorytetem była anemia, teraz parametry nerkowe o wiele gorsze po leczeniu rzekomej FIA. Masakra. Oprócz tego suplememntuję żelazo, ale wiem, że kot może być zwyczajnie niedożywony. dramat normalnie

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 11:43 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Animus pisze:no właśnie, a ryzykować się boję, bo wetka twardo zaleciła renala plus zbijacz fosforu, mamy anemię mikrocytarną, raczej ;)

bo wcześniej inny wet zdiagnozował zakaźną, wówczas karmiłam 40% białkiem, priorytetem była anemia, teraz parametry nerkowe o wiele gorsze po leczeniu rzekomej FIA. Masakra. Oprócz tego suplememntuję żelazo, ale wiem, że kot może być zwyczajnie niedożywony. dramat normalnie


To jeszcze raz: RACZEJ trudno jest leczyć kota, który nie jest prawidłowo zdiagnozowany.
Te 40% białka, którym wcześniej karmiłaś jakiego było pochodzenia?

Pisałam Ci już wcześniej, że jeśli kot ma faktycznie anemię z niedoboru Fe to suplementacja, którą stosujesz jest niewystarczająca.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon lut 04, 2013 11:46 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

1) nie da się nie wykluczyć poprzedniej diagnozy
2) 40% - Royal dla wybrednych
3) poziom FE 14, a norma 12

co w tej sytuacji radzisz?

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 12:35 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

Animus pisze:1) nie da się nie wykluczyć poprzedniej diagnozy

Poprzedniej nie ma potrzeby wykluczać.
Warto postawić aktualną.

Animus pisze: 2) 40% - Royal dla wybrednych

Ile z tych 40% to białko pochodzenia zwierzęcego?

Animus pisze: 3) poziom FE 14, a norma 12

co w tej sytuacji radzisz?

Sam poziom wolnego żelaza we krwi nie mówi dokładnie nic.
Niewiele mówi na przykład o tym jak organizm "gospodaruje" tym żelazem.
Czasem jego wysoki poziom możliwy jest np. przy niedokrwistości hemolitycznej, ostrym zapaleniu wątroby, że o problemach z nerkami nie wspomnę.
Nadmiar albo niedobór żelaza w komórkach sprawdza się badając poziom ferrytyny.

Ale skoro masz wszystkie wyniki to łącząc różne parametry powinno być wiadomo jaka jest przyczyna anemii.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon lut 04, 2013 13:07 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

zobaczę na spokojnie skład tego royala wysokobiałkowego to napiszę,
jeszcze czekamy na wynik lipazy i wówczas wetka postawi diagnozę czy pnn traktujemy jako schorzenie pierwotne.

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 04, 2013 13:17 Re: Wątek dla nerkowców - VIII

A długo jeszcze będziecie czekać na wynik tego testu?
Pamiętasz co pisała Tinka07?
Tinka07 pisze:
Animus pisze:wykonano test na lipazę, wówczas przy trzustce nerki byłyby schorzeniem wtórnym, czekamy na wynik, (...)/
Animus test lipazy u kotów, nie ma już od lat większego znacznenia diagnostycznego. O dziwo, czasem u kotów nerkowych niemających żadnych schorzeń trzustkowych lipaza jest podwyższona. Jest też najczęściej tak, że u kotów trzustkowych lipaza nie jest w ogóle podwyższona. Zrób koniecznie w takim razie test fPLI ( = analiza immunoreakcyjności kociej lipazy trzustkowej).

Pozdrawiam
Tinka


Od tego czekania anemia na pewno się nie poprawi...

Animus pisze:zobaczę na spokojnie skład tego royala wysokobiałkowego to napiszę,

Nie fatyguj się. Ja mniej więcej wiem co w takiej karmie siedzi.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 559 gości