Rewolucja w kuwecie !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 13, 2015 16:07 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Kupuję worek cats best pod Halą (30 z), przy okazji biorę mięso wołowe. Dążę do wyeliminowania żwirku...
lżej i taniej. Wiem, bo ludzie tak mają...Oczywiście nic wbrew kotu.
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 14, 2015 9:43 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Przepłacasz 50%, bo 40l worek Cat's besta kosztuje srednio 80 zl, a z wlasnym transportem nawet 68.
Przy kilku kotach nie wyobrazam sobie calkowitego przestawienia na bezzwirkowe kuwety.
I zadna rewolucja, bo bezżwirkową kuwetę wlasnej konstrukcji stosowalam juz w czasach, gdy trzeba bylo targac zwykly piasek do kuwety fotograficznej.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Wto lip 14, 2015 13:00 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Ja w Animalii płacę 7,75 za 5l worek najzwyklejszego Super Benka. Zbryla całkiem nieźle.

40l tego żwirku plus dostawa do domu na terenie Warszawy to 67zł. Taniej niż Cat's Best z dźwiganiem w pakiecie.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Śro lip 15, 2015 17:03 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Też miałam takie z kuwety fotograficznej, świetne były :lol: Wypalałam w nich dziurki, w wierzchniech. Taka sama zasada jak w tych j.w.
Trudno przestawić się, ale chyba nie mam wyjścia.
Narazie dwie z catsbestem stoją, ale już coraz częściej nikt tam nie zagląda.
Michelle po każdym kocie wchodzi i poprawia zagrzebywanie, ale to samo robi z bezżwirkowymi.

Z Benkiem nie polubiłam się.

Kuwety bezżwirkowe świetne. Sprzątanie błyskawiczne. Kupię jeszcze dwie, są tylko małe.

We wrzśniu kupię żirek w Zooplusie. Już jest dużo lepiej - 10l catsbesta na tydzień !

Kupuję za 90 zł 40 l Cat's Besta od studentów. Przynoszą do domu. Jeszcze puszki z Niemiec donoszą.

+ kuwety z dziurkami . :201461
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 07, 2018 23:50 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Odpowiedź po latach: ograniczyłam żwirek. Na 4 koty jest jedna kuweta ze żwirkiem i pięć płaskich, dziurkowanych.
Pan Liderkuwety przywiózł mi całą paczkę tych płaskich.
Myję i rozstawiam. Jest czysto, a jak któryś chce pokopać w kuwecie, to kopie :D
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 08, 2018 10:52 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

To i ja dopisuję po latach - po dokładnej analizie danych wyszło mi, że Benek niebieski (bentonit, neutralny) jest bardziej opłacalny. Droższy, ale wydajniejszy, jak się na niego przestawiłam, to uśredniony koszt żwirku obniżył się o około 30%.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Sob gru 08, 2018 18:04 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Tanszy moze jest, ale bentonit nie kazdemu pasuje i nie da sie spuscic w klozecie :|
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Sob gru 08, 2018 23:56 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Może wykorzystam ten wątek i zapytam o kuwety, które od dłuższego czasu chodzą mi po głowie, szukam, ale za każdym razem się wycofuje, bo nie wiem, czy się sprawdzą.

Chodzi o kuwety samoczyszczące, takie, które rzeczywiście mają mechaniżm i po wyściu kota bedą usuwac urobek do jakiegos poijemniczka, na jakiś czujnik, podczerwien itp?
Zetknął się ktoś z Was z czyms takim na naszym rynku? I czy przy dość licznym stadzie to się sprawdzi? Badając temat tak wywnioskowałam, że to się uruchamia z chwila wyjscia kota i obawiam się, zeby nie zrobiło krzywdy kolejnemu, który zechce od razu skorzystać. Rozpuściłam swoje towarzystwo strasznie, banda kuwetkowych arystokratów w brudne nie robi i musze po kilka razy dziennie ze wszystkich kuwet wygrzebywac, co naprodukują i tak mi się sni taki automat...
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie gru 09, 2018 0:25 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Porównywałam z wymienianym przeze mnie wcześniej żółtym bentonitowym Benkiem.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Nie gru 09, 2018 1:50 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

40 l Catsbest wystarcza mi na dwa miesiące. 80z
To wielki sukces dzięki Liderowikuwety.
Towarzystwo wybiera dziurkowane kuwety-to jest najlepsze!
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 09, 2018 5:22 Re: Rewolucja w kuwecie !!!

Wasylisa pisze:Porównywałam z wymienianym przeze mnie wcześniej żółtym bentonitowym Benkiem.

Wiem :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, Fayerka, kuba93l, qumka i 291 gości