silikon be czy cacy?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 11, 2005 17:19 Re: silikon be czy cacy?

ZibiPan pisze:Silikonowe żwirki to chyba niee :roll: kologiczny wynalazek? Kto się na tym zna?

Moim zdaniem, bardzo ekologiczny.
To jest dwutlenek krzemu, czyli to samo co piasek.
Właściwie powinno się mówić "krzemionkowy" ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Silika%C5%BCel

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob cze 11, 2005 17:37

Właściwie powinno się mówić "silikonowy piasek" :)

Kattys

 
Posty: 7599
Od: Pon lut 07, 2005 16:11
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob cze 11, 2005 17:46

zosia&ziemowit pisze:Mielismy na przechowanie jednego takiego... "hrabia", 3/4 persa... nie wlazł do kuwetki po jednym siusianiu, bo "fuj, brudna!" .

Wypisz wymaluj moj Kulfonek. Na dodatek jak mu myje kuwetke to ZAWSZE mnie sprawdza ;). Dlatego kupuje mu najtanszy zwirek, 40litrow za 30 zl, bo i tak ciagle myje mu kuwetke.

Kulfon

 
Posty: 706
Od: Nie maja 01, 2005 8:33

Post » Pt lut 24, 2006 13:20

Ja bardzo byłam zadowolona ze żwirku silikonowego - nie pylił, ładnie wchłaniał to co trzeba i Maciek nie roznosił go po domu. Niestety nie sprawdził się przy dwóch kotach. Po dwóch dniach z powodu okropnego smrodutrzeba było wymieniać i myć całą zawartość kuwety. :evil: Więc powóciłam do normałnego żwirku :(
Aaa kotki dwa: Maciek i Matylda, no i ja.

jolcia72

 
Posty: 17
Od: Czw lut 23, 2006 12:06
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 25, 2006 19:12

Cacy, jak najbardziej cacy. Jestem przy drugim worku, kupuje Hilton. Pierwszy worek starczył mi na 27 dni. Nie ma kurzu w łazience, nie wynosi się na łapkach z kuwety. Kotka zaakceptowała. Wcześniej miałam tylko Benka błękitnego. Ale zdecydowanie bardziej podoba mi się żwirek silikonowy chociażby z tego względu,że jest właściwie bezobsługowy, szkoda tylko, że kupale się nie ulatniają :lol:

kasiaa11

 
Posty: 3
Od: Czw sty 26, 2006 4:06
Lokalizacja: Suwałki

Post » Sob mar 25, 2006 19:37

Taki cacy, że mój Precel zaczął go jeść :twisted: Dobrze, że byłam jeszcze w łazience, jak mały gooopol dopadł tego żwirku, siłą mu z pyska wyciągałam. :roll:
Moja pierwsza kocia miłość
za TM
Obrazek Obrazek
Nie tworzysz świata, jest on zastany. Można tylko ruszyć tyłek i coś zmieniać. (Anda)

kota7

Avatar użytkownika
 
Posty: 12351
Od: Czw sty 27, 2005 20:19

Post » Sob mar 25, 2006 22:34

Dla mnie beeee. Jak zdecydowałam sie na kota to pierwsze co to poszłam do zoologa. Pan mi wcisnął hiltona silikonowego (32zl/3l) i mówi że najlepszy. Wzięłam. Kicia ciągle próbowała go zjeść, po 2 dniach zmienił kolor na brzydki żółty, nie śmierdziało, ale mały kotek to tak nie śmierdzi... I tydzień potem miałam qooopale na poduszce a siooo na kocu :roll: I kicia sikała niezmiernie często- poza kuwetę. Nawet leczyłam ją na zapalenie pęchęrza... A potem gdzieś przeczytałam że silikon czasem może ranić kotom łapki. Przeszłam na benka i jestem zadowolona. A silikona nie polecam :)
Leelex, Tereska & Leeloo za TM :(

leelex

Avatar użytkownika
 
Posty: 1910
Od: Śro lut 01, 2006 22:17
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 26, 2006 11:15

A ja z kolei polecam, bo u nas sie swietnie sprawdza-na razie przy jednym kotuszku, ale juz za chwilke przy 2 :lol:
Futra moje dwa:-)
Obrazek

Mrówcia

 
Posty: 637
Od: Nie sty 08, 2006 11:24
Lokalizacja: Konin

Post » Śro kwi 26, 2006 11:45

Przy jednym kocie silikon sprawdzał się świetnie , przy 2 kotach po 5 dniach miałam w kuwecie cuchnące błoto, jezioro.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2006 12:14

Zachęcona namowami ekspedientki zakupiłam 2 worki Hiltona silokonowego po 19 zł paczka. Ma zalety: wokół porządek, nie czepia się łapek. Ale za to po tygodniu śmierdziało moczem, ja jednak postanowiłam przeczekać, w końcu napisane było: wymienić po miesiącu. Fakt, że moja kitka dużo siusia, ale bez przesady...Po 10 dniach był strajk: siooo obok kuwety. Więcej go nie kupię. Już bardziej higieniczny jest zbrylający się benek, bo co zasikane się od razu wyrzuca, a ten silikon to wchłania mocz. Silikon żółknie i kot jest zmuszony dotykać łapkami zasikanych kulek, beee:( Chyba, że bym wymieniała go co tydzień, ale to chyba ciut drogo.

Mimisia

 
Posty: 7221
Od: Nie lut 05, 2006 11:27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Śro kwi 26, 2006 23:08

mi silikonowy odpowiada byle by nie w kuleczkach a w brylkach.bo kuleczkami sie bawia..
benki wszelkiej masci strasznie cuchna..
uzywamy pigwy i jest moim zdaniem rewelacyjna.i najtansza chyba.

gagucia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3633
Od: Śro lip 20, 2005 2:54
Lokalizacja: Krasnygród

Post » Śro kwi 26, 2006 23:35

silikon w kuleczkach jest mily wrazliwych lapek :roll:
Ale kuleczki sa tez fajne do zabawy, a w przypadku kociat - do jedzenia rowniez :wink:
JA uzywam Cat's Best Eko, nie jadany, nie smierdzacy, jedyny zbrylajacy, co to mozna cale skaly to wc wrzucac, wydajny. Jedyna wada - roznosi sie. Mniej niz pigwa czy inne drewniane ale jednak.
Obrazek

O-l-g-a

 
Posty: 3826
Od: Śro sie 11, 2004 1:46
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 26, 2006 23:56

A nasze kotki chyba jakies wyjatkowo uzdolnione, bo silikon roznosza strasznie, w luzku nawet znalazlam :roll: No maluszek to kopie jak krecik, ale Kenya do specjalnie kopiacych nie nalezy.
Szczeze mowiac troche sie na nim zawiodlam, nie mowie, nie jest zly ale jednak okazuje sie malo wydajny, w kuwetkach juz mam tragedie a kotki dopiero niecale 5 dni w domu :? wyobrazam sobie ze bardziej przeczulone na punkcie czystosci kotki juz by odmowily kozystania. Do 3 tygodni na pewno nie bede probowala dobijac :roll: I problem z usunieciem jak sie zdazy rzadki koopalek, Kenya rozkopala po calej kuwetce i siedz tu czlowieku i wybieraj brudne granulki, bardzo przyjemna robota :roll: Pod tym wzgledem zbrylajace lepsze.
Ale nie smierdzi, wcale nie wyglada tak zle, te calkiem zuzyte granulki sie robia biale i nie porazaja wzroku, te zasiusiane tez tak strasznie nie wygladaj ( tylko juz jest bardzo malo czystego zwirku) Nie wiem moze inne rodzaje silikonu inaczej, my mamy Fresh & Easy granulat
Nie odradzam ale tez nie polecam, w niektorych przypadkach moze sie sprawdzac, u nas jak narazie srednio co przy tej cenie jest niewystarczajace.

Cree

 
Posty: 157
Od: Wto gru 06, 2005 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 27, 2006 0:18

gagucia pisze:mi silikonowy odpowiada byle by nie w kuleczkach a w brylkach.bo kuleczkami sie bawia..
benki wszelkiej masci strasznie cuchna..
uzywamy pigwy i jest moim zdaniem rewelacyjna.i najtansza chyba.


Juz drugi raz przeczytalam, ze benki cuchna....kurcze, ja jestem przeczulona na punkcie zapachow / u nas to rodzinne, niestety/, kić ma w kuwecie benek i ja nic nie czuje, zadnego zapachu, nie mowiac o smrodku!
Czy ze mną coś nie teges?;)

enigma

Avatar użytkownika
 
Posty: 41043
Od: Wto wrz 13, 2005 14:25

Post » Czw kwi 27, 2006 6:59

enigma pisze:Juz drugi raz przeczytalam, ze benki cuchna....kurcze, ja jestem przeczulona na punkcie zapachow / u nas to rodzinne, niestety/, kić ma w kuwecie benek i ja nic nie czuje, zadnego zapachu, nie mowiac o smrodku!
Czy ze mną coś nie teges?;)

Na różne zapachy ludzie róznie reagują. Jednemu to przeszkadza innemu co innego. Ja przyznam, że mi benek też nie odpowiada, z kilku powodów zresztą. Jeżeli coś w stylu benka ale bez zapachu i dobrze pochałannaiający zapachy to polecam Amigo - supra (fioletowy).
Co do silikonowego, to właśnie testuję Hiltona niebieskiego. U mnie starcza na prawie dwa tygodnie przy dwóch kotach (jak się uprę - tylko pod koniec drugiego tygodnia już drżę czy Maurycy gdzieś nie nasika, nie lubi brudnego żwirku. Tak, że z reką na sercu to bym mu dała żywotność 10-ciu dni, a po tygodniu już częśc zużytego mocno (zielony kolor i rozsypujący się na drobniejsze kawałki wybieram) Niebieski jest lepszy jeżeli chodzi o wrażenia wizulane :D Hilton mnie skusił, bo u nas był w promocji po 9,99 za 3,8 l. ale nie wiem, czy przy nim pozostanę.

Nelly

Avatar użytkownika
 
Posty: 19844
Od: Nie lut 10, 2002 9:36
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Google [Bot] i 213 gości