Uwaga Convenia zabija

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 23, 2012 18:53 Uwaga Convenia zabija

Witam, robię drugie podejście, gdyż nie widzę nigdzie mojego wątku.
Polecam przeczytanie artykułu dotyczącego ryzyka stosowania Convenii o którym mało kto wie.
Mój kocurek odszedł kilka dni po podaniu tego leku, i tym postem chciałabym tylko ostrzec Was i przedstawić jakie niebezpieczeństwo może grozić po podaniu leku Convenia.

http://www.catinfo.org/?link=convenia

Działania niepożądane: śmierć, drżenia / ataksja, drgawki, anafilaksja, ostry obrzęk płuc, obrzęk twarzy, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (łysienie, strupy, martwica, i rumień), niedokrwistości hemolitycznej, nadmierne ślinienie się, świąd, senność, wymioty, biegunka i inappetance.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Sob lis 24, 2012 21:05 Re: Uwaga Convenia zabija

A co to jest za lek, na co? Translator mi siadł, a dokładnie nie rozumie. Cos mi mówi ta nazwa, ale nie kojarzę.
MAŁA Obrazek SPIJ SPOKOJNIE STOKROCIU Obrazek

mala1996

 
Posty: 451
Od: Pon sty 16, 2012 19:47

Post » Sob lis 24, 2012 21:20 Re: Uwaga Convenia zabija

To 2-tygodniowy antybiotyk. Tzn. podaje się go raz na dwa tygodnie.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Sob lis 24, 2012 21:25 Re: Uwaga Convenia zabija

mój Tytek dostawał i było ok. :roll:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 24, 2012 21:36 Re: Uwaga Convenia zabija

Ja bym nie demonizowała. Opisany jest jeden przypadek. Choć na pewno było ich więcej...
Jest też wyjaśnienie producenta, że lek może powodować silną alergię i w konsekwencji wstrząs anafilaktyczny i że specyfik siedzi w ciele zwierzęcia do 65 dni. Potem jest opis, jak to niepotrzebnie (kot łatwo-obsługiwalny) użył leku wet-dentysta, potem o zapaleniach dróg moczowych, dalej nie dojechałam.
Każdy lek może spowodować reakcję, nawet zejście śmiertelne. Problem z tym antybiotykiem jest taki, że ma długotrwałe działanie i w razie wystąpienia reakcji uczuleniowej (wstrząsu) trudno się go pozbyć z organizmu (inne leki mają krótsze działanie i szybciej są metabolizowane i usuwane). Co zresztą było wyraźnie napisane w powyższym linku.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Sob lis 24, 2012 21:50 Re: Uwaga Convenia zabija

Tak coś właśnie kojarzyłam, że to ten lek. Właśnie sprawdziłam w książeczkach. Moje 2 koty dostały ten lek we wrześniu. Nie miałam pojęcia że do tego stopnia może być niebezpieczny. Jak pytałam o niebezpieczeństwo tego leku to wet. powiedział, że jak każdy inny.
MAŁA Obrazek SPIJ SPOKOJNIE STOKROCIU Obrazek

mala1996

 
Posty: 451
Od: Pon sty 16, 2012 19:47

Post » Sob lis 24, 2012 21:56 Re: Uwaga Convenia zabija

Problem jest w tym, że on ma długotrwale działanie. Jak napisała Autorka wątku - kotek zmarł po kilku dniach ['] :( .
Jeżeli jest jakaś zła reakcja po podaniu leku - można przerwać podawanie. Przy Convenii - lek siedzi (jak widać) nawet dwa miesiące w organizmie i nie ma się go jak pozbyć, żeby tę niewłaściwą reakcję przerwać.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Sob lis 24, 2012 22:17 Re: Uwaga Convenia zabija

W każdym razie dziękuję za info o leku.
MAŁA Obrazek SPIJ SPOKOJNIE STOKROCIU Obrazek

mala1996

 
Posty: 451
Od: Pon sty 16, 2012 19:47

Post » Sob lis 24, 2012 22:18 Re: Uwaga Convenia zabija

Mnie się też lampka w głowie zapali. Wcześniej o tym nie myślałam - moje koty miały aplikowaną Convenię.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Sob lis 24, 2012 22:38 Re: Uwaga Convenia zabija

Bo tak naprawdę to wygodny lek. Dajesz raz na 2 tyg. antybiotyk działa i nie trzeba martwić się o codzienne podanie tabletki czy zastrzyku. Dlatego wet zapytałam co działanie uboczne bo myslałam, że jest jakieś ale... nie dowiedziałam się więc zdecydowałam się. Cieszę się, że moje koty miały dużo szczęścia, a ja z nimi :)
No i bardzo współczuje Secret Land
MAŁA Obrazek SPIJ SPOKOJNIE STOKROCIU Obrazek

mala1996

 
Posty: 451
Od: Pon sty 16, 2012 19:47

Post » Sob lis 24, 2012 23:18 Re: Uwaga Convenia zabija

Problem polega na tym, że prawdopodobnie szkodliwość działa na zasadzie rosyjskiej ruletki, mój Kocurek też wcześniej miał podaną przy innej chorobie Convenię i nic się złego nie wydarzyło. Niestety tym razem się nie udało. Umarł młody kot (cztero letni) generalnie zdrowy (dopadło go zapalenie dziąseł) i po czterech dniach i paru godzinach od podania leku Kenzo umarł.
Najbardziej mnie boli to, że w ulotce nie ma wypisanych wszystkich zagrożeń, które może spowodować ten lek. Gdybym miała świadomość wcześniej nigdy bym się nie zdecydowała na podanie tego leku.
Proszę tylko o wzięcie pod uwagę ryzyka jakie niesie za sobą podanie tego leku, bo tym razem umarł bardzo cierpiąc mój Kocurek, ale kiedyś może być to któryś z Waszych ulubieńców.
Nie wiem, czy warto tak narażać te wspaniałe stworzenia.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Sob lis 24, 2012 23:21 Re: Uwaga Convenia zabija

To jest link do tej samej strony, ale z użyciem tłumacza, jak to zwykle tłumaczenie jest automatyczne i niezbyt wierne, ale w sumie dość dobre jakościowo i można naprawdę wiele zrozumieć.

http://translate.google.pl/translate?hl ... CDoQ7gEwAg

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Nie lis 25, 2012 0:07 Re: Uwaga Convenia zabija

Każdy kot reaguje innaczej.Przykład: kocurek rudzielec młody dostawał Enrofloksacynę (chyba dobrze pamiętam) i po miesiącu wyszły guzy w miejscu podania.Najpierw wielkie strupy i było na właściciela że źle podał (śródskórnie) niestety potem wyszły nowe guzy i z tego może zrobić się mięsak.Wet kazał poczekać pół roku bo zdarza się że to samo znika.To był tylko antybiotyk,a skutki katastrofalne.Był zgodny z antybiogramem.Mam nadzieję że kotu to zniknie :( Wet mówił że czasem po szczepieniu takie coś ma miejsce.
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie lis 25, 2012 0:13 Re: Uwaga Convenia zabija

vailet pisze:Każdy kot reaguje innaczej.Przykład: kocurek rudzielec młody dostawał Enrofloksacynę (chyba dobrze pamiętam) i po miesiącu wyszły guzy w miejscu podania.Najpierw wielkie strupy i było na właściciela że źle podał (śródskórnie) niestety potem wyszły nowe guzy i z tego może zrobić się mięsak.Wet kazał poczekać pół roku bo zdarza się że to samo znika.To był tylko antybiotyk,a skutki katastrofalne.Był zgodny z antybiogramem.Mam nadzieję że kotu to zniknie :( Wet mówił że czasem po szczepieniu takie coś ma miejsce.


Rude czesto reaguja inaczej...

Kciuki mocne!
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Nie lis 25, 2012 0:33 Re: Uwaga Convenia zabija

Dorota no właśnie z tymi rudymi są spory.Jedni twierdzą że nigdy nic się nie działo,a weci zupełnie co innego.Mam nadzieję że kocurek wyjdzie z tego bo wycinać mu to w narkozie...Ja dużo słucham u weta co ludzie mówią i był york z tym problemem.Wet kazał zaczekać kilka miesięcy i odczyny po zastrzykach zmniejszyły się :D może u kocurka też tak będzie :ok:
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości