Uwaga Convenia zabija

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 08, 2019 14:14 Re: Uwaga Convenia zabija

A skoro mlodziutka to nie ma tzw mlodzienczego zapalenia dziąseł? Bo jeśli tak to leczenie zależy od intensywności objawów. Moje kociaki mialy jedynie czerwone bardziej niz zwykle dziąsła i nie wymagalo to leczenia, a na pewno nie tak silnym antybiotykiem w połączeniu ze sterydem. Chyba że dziąsła krwawią, jest bol uniemożliwiający jedzenie itp. to wtedy inna bajka.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto paź 08, 2019 14:16 Re: Uwaga Convenia zabija

Ja stosowałam convenię u kotów nieobsługiwalnych, u których absolutnie nie bylo mozliwe podanie czegokolwiek do pyszczka czy robienie zastrzyków co drugi dzień czy codziennie. Moja Mika miała podaną convenię przed zbiegowo, aby osłabić choć trochę mega stan zapalny jaki miała w pyszczku - zabieg miała tydzień po podaniu, aby po zabievgu była jeszcze pod osloną antybiotyku. Ruda Lapa miała chyba dwie (albo trzy, nie pamiętam) convenie pod rząd i ładnie jej wyleczyła bardzo silne zapalenie pęcherza na czele z okropnym krwiomoczem. Nie pamiętam, wydaje mi się, ze convenia nie była łączona ze sterydem.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto paź 08, 2019 19:10 Re: Uwaga Convenia zabija

ana pisze:Blue, do wypisywania recept na leki rejestrowane na ludzi jeśli istnieje odpowiednik zarejestrowany dla zwierząt, czepiają sie izby weterynaryjne a nie apteki.
Może w niektórych przypadkach jest to kwestia drobnych różnic w składzie, np. wypełniaczy, ale moim zdaniem w głównej mierze chodzi po prostu o ochronę rynku leków weterynaryjnych.


Pewnie masz rację - i to tłumaczenie rozumiem, acz ja bardzo się cieszę że moja wetka w razie potrzeby recepty wystawia bo nie ma możliwości mieć w swoim małym gabinecie całej apteki leków weterynaryjnych a przyznam się - wolę by dobierała leki moim kotom według ich skuteczności i potrzeby zastosowania w danym przypadku - a nie według tego co ma akurat w lecznicy.
Pominę już fakt że niektóre weterynaryjne odpowiedniki danego leku mają kosmiczne ceny - np. leki stosowane w leczeniu ch. addisona. Za Cortineff dla Misia płacę kilkanaście złotych na jakieś dwa miesiące obecnie (w zależności od aktualnej dawki) a rekomendowane leki weterynaryjne do leczenia tej choroby są wielokrotnie (delikatnie mówiąc) droższe.
Interes producentów leków weterynaryjnych rozumiem, ale swój także :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto paź 08, 2019 19:15 Re: Uwaga Convenia zabija

Blue, ale nie kupisz leków weterynaryjnych w aptece!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto paź 08, 2019 21:15 Re: Uwaga Convenia zabija

Wszystko już zostało w zasadzie wytłumaczone, ale czuję się zobowiązana odpowiedzieć i tak :)
Nie chodziło mi oczywiście o wypisywanie recept ogólnie, wszakże weterynaryjne są inne niż lekarskie ludzkie, odpowiednio oznaczone - zatem muszą być legalne.
Chodzi o przepisywanie recept na leki ludzkie w momencie, gdy istnieje na rynku odpowiednik weterynaryjny. Zgodnie z kaskadą stosowania leków należy sięgnąć najpierw po ten drugi. Wydaje mi się, że głównie wynika to po prostu z faktu samej rejestracji - jeśli produkt jest dopuszczony do stosowania np. u kota, to znaczy że był przebadany na tej grupie zwierząt, znane są jego działania niepożądane, jaka dawka była toksyczna itp. i niekoniecznie ma to wtedy przełożenie na psa, świnkę czy człowieka... oczywiście w większości informacje te będą się pokrywać.
Leki weterynaryjne faktycznie są dużo droższe, nawet te same substancje czynne, natomiast z czego to wynika to już nie wiem..

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro paź 09, 2019 5:12 Re: Uwaga Convenia zabija

Marzenia11 pisze:Blue, ale nie kupisz leków weterynaryjnych w aptece!


Wiem. Dlatego napisalam ze kazdy wet musialby mieć aptekę w gabinecie. Z weterynaryjnymi lekami. Jesli chcialby sie swobodnie poslugiwać lekami a nie chcialby wypisywać recept. Duze lecznice, kliniki maja zwykle dobrze zaopatrzone apteki. W malych jest to nierealne.
Apteka to nie tylko sklep z lekami ale takze miejsce skladowania lekow, ich zapasu np. w szpitalach czy lecznicach. Uzywa sie tej nazwy :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro paź 09, 2019 10:52 Re: Uwaga Convenia zabija

Marzenia11 pisze:A skoro mlodziutka to nie ma tzw mlodzienczego zapalenia dziąseł? Bo jeśli tak to leczenie zależy od intensywności objawów. Moje kociaki mialy jedynie czerwone bardziej niz zwykle dziąsła i nie wymagalo to leczenia, a na pewno nie tak silnym antybiotykiem w połączeniu ze sterydem. Chyba że dziąsła krwawią, jest bol uniemożliwiający jedzenie itp. to wtedy inna bajka.

Bylam z nia także w Dermavecie u doktor nie pamiętam nazwiska młoda ale taka "przysadzista" tez potwierdziła, ze to plazmocytarne. Poduszeczki w łapkach tez jej się łuszczą. W Dermavecie powiedzieli jednoznacznie "rwać"
Objawów bólowych jeszcze nie widzę.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 09, 2019 11:43 Re: Uwaga Convenia zabija

Ewa.KM pisze:
Marzenia11 pisze:A skoro mlodziutka to nie ma tzw mlodzienczego zapalenia dziąseł? Bo jeśli tak to leczenie zależy od intensywności objawów. Moje kociaki mialy jedynie czerwone bardziej niz zwykle dziąsła i nie wymagalo to leczenia, a na pewno nie tak silnym antybiotykiem w połączeniu ze sterydem. Chyba że dziąsła krwawią, jest bol uniemożliwiający jedzenie itp. to wtedy inna bajka.

Bylam z nia także w Dermavecie u doktor nie pamiętam nazwiska młoda ale taka "przysadzista" tez potwierdziła, ze to plazmocytarne. Poduszeczki w łapkach tez jej się łuszczą. W Dermavecie powiedzieli jednoznacznie "rwać"
Objawów bólowych jeszcze nie widzę.

Rwac zęby nie zastanawiac się. Mój miał plazmo. Nic nie pomagało, steryd ino na chwilę przyniósł ulgę, poleciały wszystkie zęby, plazmo zniknęło 2lata mamy spokój.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro paź 09, 2019 12:27 Re: Uwaga Convenia zabija

Przy takich zmianach na dziąsłach i na opuszkach podstawą jest zrobienie testów na FeLV i FIV oraz ogólnych badań krwi.
Kotka miała to wykonane?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro paź 09, 2019 13:45 Re: Uwaga Convenia zabija

tak miała przed sterylką, testy ujemne, wyniki w normie
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lis 27, 2020 21:54 Re: Uwaga Convenia zabija

Gdybym wiedział,to bym się nie zgodził na podanie, mam jednak nadzieję że będzie ok,ale za dwa tygodnie ma być ew.powtórzony i zgody już nie wyrażę.

aturi

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Pon gru 15, 2014 17:22

Post » Sob lis 28, 2020 12:11 Re: Uwaga Convenia zabija

Moje trzy koty brały convenie. Żadnemu na szczęście nic się nie działo. Jeden to aż cztery razy musiał dostać.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob lis 28, 2020 13:34 Re: Uwaga Convenia zabija

Daje convenię za każdym razem, gdy wynika to z potrzeb medycznych- w przypadkach problemów z pęcherzem mojego Filemona, kiedyś mu groziła operacja, miał taki kamień ( nie pamietam dokładnie, co to było, bo minęło dobrych 7-8 lat ) w pęcherzu i w cudowny sposób się rozszedł, opierkowałam sie bezdomnym kotem, który miał ropień na poliku, potem jakąs ropiejącą ranę na łapce i convenia super się sprawdziła w obu przypadkach, mam nieobsługiwalną totalnie kotkę, której nie sposób zlapać, jak juz się ją uwolni,a nie miałam sumienia trzymać przez tydzien w klatce bez sensu- convenia super się sprawdziła..
pewnie sa przypadki, gdy convenia może zaszkodzić, ale to incydenty, a naprawdę są sytuacje, gdy działa lepiej niż inny antybiotyk ( warto przeczytać ulotkę, do jakich przypadków jest dedykowana ), czy też sprawdza się b. dobrze z innych powodów i uważam, że szkodliwe jest robienie temu lekowi takiego złego PR jak tytuł tego watku. To po prostu nie jest prawda. Każdy lek moze wywołać skutki uboczne, trzeba mieć świadomość możliwych komplikacji i szacowac czy korzyści warte są ryzyka. U mnie zwykle działało to an plus convenii.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob lis 28, 2020 19:58 Re: Uwaga Convenia zabija

maczkowa pisze:Daje convenię za każdym razem, gdy wynika to z potrzeb medycznych- w przypadkach problemów z pęcherzem mojego Filemona, kiedyś mu groziła operacja, miał taki kamień ( nie pamietam dokładnie, co to było, bo minęło dobrych 7-8 lat ) w pęcherzu i w cudowny sposób się rozszedł, opierkowałam sie bezdomnym kotem, który miał ropień na poliku, potem jakąs ropiejącą ranę na łapce i convenia super się sprawdziła w obu przypadkach, mam nieobsługiwalną totalnie kotkę, której nie sposób zlapać, jak juz się ją uwolni,a nie miałam sumienia trzymać przez tydzien w klatce bez sensu- convenia super się sprawdziła..
pewnie sa przypadki, gdy convenia może zaszkodzić, ale to incydenty, a naprawdę są sytuacje, gdy działa lepiej niż inny antybiotyk ( warto przeczytać ulotkę, do jakich przypadków jest dedykowana ), czy też sprawdza się b. dobrze z innych powodów i uważam, że szkodliwe jest robienie temu lekowi takiego złego PR jak tytuł tego watku. To po prostu nie jest prawda. Każdy lek moze wywołać skutki uboczne, trzeba mieć świadomość możliwych komplikacji i szacowac czy korzyści warte są ryzyka. U mnie zwykle działało to an plus convenii.

Amen
Lepiej bym nie ujęła.
Też ten antybiotyk stosuję. Nieoceniony przy mało obsługiwalnych kotach. Nieoceniony w niektórych przypadkach. NIGDY nie było problem!!!
Tworzenie takich "reklam" to wielka nieodpowiedzialność. Szkodzi kotom przede wszystkim.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 28, 2020 19:59 Re: Uwaga Convenia zabija

aturi pisze:Gdybym wiedział,to bym się nie zgodził na podanie, mam jednak nadzieję że będzie ok,ale za dwa tygodnie ma być ew.powtórzony i zgody już nie wyrażę.

Powinnaś poczytać ulotki i pogadać z wetem. A nie wierzyć w jakieś pisaniny bez wyciągania własnych wniosków.
Nawet wit C może zabić człowieka. Każda reakcja ujemna jest osobniczym uwarunkowaniem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 312 gości