Uwaga Convenia zabija

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 05, 2012 11:49 Re: Uwaga Convenia zabija

Wynik morfologii na kilka godzin przed śmiercią, czwarty dzień po podaniu leku.
Leukocyty 51,3 G/l
Erytrocyty 1,38 T/l
Hemoglobina 1,74 mmol/l
Hematokryt 0,09 l/l
MCV 68 fl
MCHC 18,5 mmol/l
MCH 1,26 fmol
RDW 24 %
Płytki krwi 71 G/l
MPV 14 fl

Obraz krwinek białych:
Kwasochłonne 2
Pałeczkowate 6
Segmentowane 75
Limfocyty 17

Obraz krwinek czerwonych:
Anizocytoza znaczna
Polichromazja znaczna
Poikilocytoza dość znaczna
Oligochromia dość znaczna
Erytroblasty 48 /100 leuk.

Oznaczenia biochemiczne:
AspAT 42.0 U/l
AIAT 32.0 U/l
ALP 30.0 U/l
Glukoza 223.0 mg/dl
Kreatynina 1,1 mg/dl
Mocznik 58,2 mg/dl
Białko całkowite 47.0 g/l
Bilirubina całkowita 0,5 mg/dl
Albuminy 21.0 g/l
GGT 2.0 U/l


Wynik z sekcji:
Dane z wywiadu: Do śmierci doszło wśród objawów silnej duszności, zgon był poprzedzony pojawieniem się licznych wybroczyn podskórnych na całym ciele oraz obrzękiem klatki piersiowej.
Oględziny zewnętrzne: Stan utrzymania i odżywienia średni. Widoczne błony śluzowe porcelanowo-blade. Odwodnienie. Ciągłość powłok skórnych zachowana. Na skórze małżowin usznych oraz na błonie śluzowej warg, a także na całym brzuchu obecność licznych wybroczyn. W pysku obecność krwi.
Głowa, jama ustna, nosowa, szyja: Na całej długości przełyku i tchawicy aż do drzewa oskrzelowego obecność krwisto-pienistej wydzieliny.
Jama piersiowa: Płuca blade i obrzękłe. Na błonie śluzowej wewnętrznej powierzchni mostka obecność rozległych wybroczyn. Mięsień sercowy pokryty licznymi punktowatymi wybroczynami.
Jama brzuszna: Wątroba blada. Pęcherzyk żółciowy powiększony, wypełniony dużą ilością żółci. Błona śluzowa żołądka pokryta dużą ilością krwistej wydzieliny. W ścianie żołądka i jelit obcność licznych wybroczyn. Jelita na całej długości wypełnione dużą ilością krwi. Węzły chłonne krezkowe powiększone i przekrwione. Cała krezka i sieć usiana wybroczynami. Pęcherz moczowy wypełniony dużą ilością moczu. Nerki blade, zażółcone.
Układ kostny: brak zmian anatomo-patologicznych.
Badanie bakteriologiczne: Badanie bakteriologiczne narządów wewnętrznych i mykologiczne płuc dało wynik ujemny.
Orzeczenie:
Na podstawie wywiadu, zmian anatomo-patologicznych oraz badań dodatkowych stwierdza się, że bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa, do której doszło w wyniku silnego obrzęku płuc oraz skrwawienia do żołądka i światła jelit.
Ostatnio edytowano Śro gru 05, 2012 12:09 przez Secret Land, łącznie edytowano 1 raz

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Śro gru 05, 2012 11:53 Re: Uwaga Convenia zabija

Secret Land, nie wiem, na ile tamten przypadek był podobny z przypadkiem śmierci Kenzo.
Rozumiem, że dla nas jest to logiczny i prosty ciąg przyczynowo-skutkowy, podana została Convenia - kot umarł, ale nie wiemy tak naprawdę, co działo się w jego organizmie wcześniej - chorę dziąsła mogły być objawem jeszcze innej choroby.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro gru 05, 2012 11:55 Re: Uwaga Convenia zabija

Moim zdaniem ten opis (i wyniki badań) bardziej pasuje do zatrucia pochodnymi kumaryny...
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Śro gru 05, 2012 11:57 Re: Uwaga Convenia zabija

Takie było pierwsze przypuszczenie lekarza, po zobaczeniu pierwszych objawów, ale moje koty są kotami domowymi, nie wychodzącymi, mieszkam w bloku, po mieszkaniu nie biegają mi myszy ani szczury, a tymbardziej te, które by mogły zjeść trutkę na szczury, a z powietrza nie można się zarazić kumaryną.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Śro gru 05, 2012 11:58 Re: Uwaga Convenia zabija

Ariel, oprócz morfologii była robiona też biochemia, wyniki z biochemii są dobre.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Śro gru 05, 2012 12:00 Re: Uwaga Convenia zabija

A miał robioną morfologie przed podaniem leku?
Strasznie wyglądają parametry czerwonokrwinkowe :(.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro gru 05, 2012 12:02 Re: Uwaga Convenia zabija

nie miał robionej morfologii przed podaniem, gdyż nic się nie działo, wcześniej.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Śro gru 05, 2012 12:05 Re: Uwaga Convenia zabija

A jak wyglądała biochemia?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Śro gru 05, 2012 12:10 Re: Uwaga Convenia zabija

Uzupełniłam wyniki
Badania robię w Lab-Wecie, więc to bardzo dobre laboratorium.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Śro gru 05, 2012 12:25 Re: Uwaga Convenia zabija

Morfologia była tragiczna...
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro gru 05, 2012 12:38 Re: Uwaga Convenia zabija

Kumaryna występuje też w roślinach.

Podobno nawet w cynamonie...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Śro gru 05, 2012 12:49 Re: Uwaga Convenia zabija

Nie posiadam w mieszkaniu żadnych roślin, ani jednej sztuki. Cynamonu w kuchni też nie używam.

Secret Land

 
Posty: 98
Od: Śro lis 21, 2012 15:27

Post » Nie sty 06, 2013 7:13 Re: Uwaga Convenia zabija

Ivette pisze:convenia zabija, tolfina zabija, metacam zabija, enrofloksacyna zabija, co mi tam zostaje :roll: penicylina i woda święcona. A nie, na penicylinę może być uczulenie
każdy lek ma jakieś skutki uboczne, żeby tego uniknąć należałoby nie podawać żadnych leków, będzie co ma być, myślę, że należy dokładnie się dowiedzieć i poczekać na jakieś szersze badania, zanim się napisze, że coś zabija koty. Przecież te leki były testowane na zwierzętach...



dokladnie
dlaczego ludzie zapomiaja ze podaja antybiotyk
a człek,i kot moga zareagować alergicznie,wstrząsowo,nawet głupi zesp.hoigne
i tego nie przewidzisz
zareaguje nawet przy ostatnim zastrzyku
podasz,nie wiesz co siedzi w kocie,jaki narząd akurat lekko niedomaga(nery,wątroba)
nałoży sie i buch
no ale oczywiscie wina weta,albo leku
kiedys na pewne antybiotyki robiłysmy próbę
teraz gdy antybiotyki sa nowej generacji,tamtych nie uzywamy
ludziska jedza zazywaja antybiotyki garściami


to sa leki..nie wina czy chlebek który nie zaszkodzi
trzeba byc zawsze przygotowanych
Obrazek

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Nie sty 06, 2013 12:23 Re: Uwaga Convenia zabija

pixie65 pisze:Znam przypadki śmierci kotów po podaniu preparatu żelaza, witamin.
Także po podaniu antybiotyku - jednak wtedy też nie można było powiedzieć, że to "sam" antybiotyk zabił bo to jest bardziej złożona sprawa.


A ja owszem, kocię mi na rękach zmarło w wyniku wstrząsu. Mimo natychmiastowej reakcji weta nie udało się malucha uratować. Jego rodzeństwo ten sam antybiotyk wyleczył.
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 14, 2013 12:21 Re: Uwaga Convenia zabija

Wydawało mi się to niemożliwe ,a jednak na Convenie trzeba bardzo uważać. :idea:
Kot miał czyszczoną paszczę ,kot zdrowy mimo 16 lat w świetnej kondycji .
Wszystkie badania itp.
Robiony w Animal Center ,goiło się wspaniale ,dostał Convenie i kot umiera :cry: walka trwa ,jest już po przetaczaniu krwi ,dostaje wszystko co możliwe ,ta walka będzie trwała do czasu działania leku i niestety rokowania słabe.
Kot prowadzony przez naszych najlepszych wetów Animal Center ,Białobrzeska , ukochany kot córki. mojej przyjaciółki Ewy. :cry:
Trzy Koty W Łódce trzymam mocne kciuki aby wygrał :ok:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Blue, Szymkowa, WendellPlalt, Zeeni i 513 gości