Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 26, 2012 12:24 Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Kochani,

nie wiem czy ten pomysł już kiedyś komuś nie przyszedł do głowy, bo i głów i pomysłów tu dostatek, ale pojawiła się idea, żebyśmy wydali ku swojej i innych radości, poezję forumową.

Może ta książeczka namówi kogoś do przygarnięcia kota?
A jeszcze - bezdomnego, chorego, kalekiego..?
Byłoby cudownie..

Nasze życie jest dzięki kotom bogatsze i piękniejsze.
Opieka nad nimi daje nam satysfakcję, stajemy się altruistyczni.
One same - dają nam radość, spokój, zdrowie.. Dlatego, że są.
Gdy żyją w zdrowiu - cieszymy się..
Gdy chorują - zamartwiamy się jak o najbliższych..
Gdy odchodzą - nasze serca łamią się w kawałki i odchodzą razem z nimi..

Pozbierajmy te ulotne myśli, uczucia wylane na papier i pokażmy światu :D
Niech znajdą się tu wiersze o narodzinach, radości, ale i te smutne, rozdzierające, o przechodzeniu za TM, dające jednak nadzieję na przyszłe spotkanie..

Ilustracjami mogą, a wręcz muszą być :wink: , bohaterowie tych wierszy..

Co sądzicie?
Wśród tylu nieszczęść, które na tym Forum można znaleźć, musimy ratować naszą psychikę i przez moment skupić myśli na czymś innym..

Serdecznie pozdrawiam :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 13:04 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Pomysł cudny :1luvu:

Znam przepiękne wiersze o kotach popularne, jak choćby Wisławy Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu" o tym czego się nie robi kotu :D , ale i te mniej popularne a równie piekne, które czytałam na forum autorstwa naszych kociarzy.
Te wiersze często sa tak przejmujące i pełne emocji, że niejedna łza spadnie przy czytaniu :wink:

Znam jeden bardzo piękny wiersz, spórbuję namówić autorkę o oddzew tutaj, ostatnio rzadko bywa :wink:
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Pt paź 26, 2012 13:09 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

ASK@ pisze o kotach :D
Ja popełniłam jeden. O Magusiu. Ale nie wrzucę bo się wstydzę... :oops:
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 13:36 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Pt paź 26, 2012 14:12 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Kapryśna.

Pięknie powiedziane.

Nieszczęść tu moc. Ogromna moc. Lecz my też mamy moc. Moc swoją, ale i tych cudnych, niesamowicie energetycznych stworzeń, ktorymi się opiekujemy. A to wielka moc.


Pomysł jest dobry. Nawet bardzo dobry. A jak to technicznie widzisz? Np.Kopiować wybrane teksty do tego wątku? Bo swojego, jak sądzę nikt nie porzuci. I które? Czy autor ma tu decydować? Redaktor by się nam przydał...
Nie mam pojęcia jak to ugryźć, nie jestem w tym biegły.
Obrazek Obrazek

Koty roznoszą ludziom po świecie światełka. Małe, grzejące płomyczki. Kiedy gasną, wokół robi się ciemno i zimno...
Czy z kotami się idzie przez życie? Skądże! Z kotami przez życie się tańczy!

Nigdy nie wiesz, kiedy dopadnie Cię nienawiść. Nigdy nie wiesz, kiedy spotka Cię przyjaźń.

Villentretenmerth

 
Posty: 2737
Od: Pon sie 27, 2012 17:47

Post » Pt paź 26, 2012 14:18 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

......Kot..koteczek .. biedny brudny ..maly
w deszczu strugach, w blocie w mokrym rowie
kogo to obchodzi czy zdrowy ? czy cały?
czy ktoś o jego losie sie dowie?
Czy widzisz jak on w kąciku z zimna sie kuli?
Czy słyszysz Jak maleństwo cicho łka?
Nikogo jego widok nie rozczuli?
Czy ktoś domek kotkowi da?
.....

Lilka Mrau

 
Posty: 2554
Od: Pon sie 20, 2012 16:15
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt paź 26, 2012 15:09 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Zofia.Sasza pisze:ASK@ pisze o kotach :D
Ja popełniłam jeden. O Magusiu. Ale nie wrzucę bo się wstydzę... :oops:



Zosia, nie wolno Ci się wstydzić.. To wszystko dla kotów.. :D

Wiem o Asi i m. in. z myślą o niej utworzyłam ten wątek.. A do niej wysłałam PW z linkiem :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 15:12 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

bubor pisze:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=89496

8) :wink:



No tak przypuszczałam.. :oops:

Lenistwo (nie sprawdziłam) wyszło mi bokiem.. :roll:

Zaraz zahaczę na tamtym wątku, może zbierzemy wspólnie siły? :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 15:13 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Lilka Mrau pisze:......Kot..koteczek .. biedny brudny ..maly
w deszczu strugach, w blocie w mokrym rowie
kogo to obchodzi czy zdrowy ? czy cały?
czy ktoś o jego losie sie dowie?
Czy widzisz jak on w kąciku z zimna sie kuli?
Czy słyszysz Jak maleństwo cicho łka?
Nikogo jego widok nie rozczuli?
Czy ktoś domek kotkowi da?
.....



No właśnie o to chodzi.. :D

Dzięki :1luvu:

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 15:19 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Villentretenmerth pisze:Pomysł jest dobry. Nawet bardzo dobry. A jak to technicznie widzisz? Np.Kopiować wybrane teksty do tego wątku? Bo swojego, jak sądzę nikt nie porzuci. I które? Czy autor ma tu decydować? Redaktor by się nam przydał...
Nie mam pojęcia jak to ugryźć, nie jestem w tym biegły.


Zapytam o szczegóły jakiegoś prawnika od własności intelektualnej. Znam nawet takiego prawnika-kociarza/psiarza :D

Na razie wydaje mi się, że musimy namawiać autorów do wstawiania swoich tekstów, albo mieć ich pisemną zgodę na wstawienie. Nigdy nie tworzyłam książki, więc nie wiem. Na pewno znajdą się tu rymy częstochowskie, ale i inne. Myślę, że możnaby wydać wszystkie, bo wszystkie tworzone były sercem..

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 15:29 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

psiama pisze:Pomysł cudny :1luvu:

Znam przepiękne wiersze o kotach popularne, jak choćby Wisławy Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu" o tym czego się nie robi kotu :D , ale i te mniej popularne a równie piekne, które czytałam na forum autorstwa naszych kociarzy.
Te wiersze często sa tak przejmujące i pełne emocji, że niejedna łza spadnie przy czytaniu :wink:

Znam jeden bardzo piękny wiersz, spórbuję namówić autorkę o oddzew tutaj, ostatnio rzadko bywa :wink:

Dzięki :1luvu:

Podejrzewam, że choć Szymborska to niedościgniony wzór, to nie będziemy w stanie wierszy takich tuzów zamieścić w tej książeczce.. Pewnie jakieś straszliwe pieniądze i prawne korowody byłyby wymagane.. Stąd pomysł wydania poezji forumowej, naprawdę pięknej i wzruszającej, bo pisanej sercem pod wpływem chwili, radosnej lub smutnej..
Łzy na pewno będą obecne..

Proś, może Autorka się zgodzi :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 17:14 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Dzięki za wywołanie :oops:
W moim przypadku trudno nazwać to...wierszami. Ot pisanina z potrzeby serca :wink:
Jak w większości tutaj.
Ale Nobel za twórczość zbiorową ... :wink:
Kto wie czy nie należałby się miau :lol:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt paź 26, 2012 17:20 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Witaj Asieńko :1luvu:

Właśnie o serduszko chodzi i w Forum i w forumowych wierszach :D

Pamiętacie, że nadal zbierane są głosy na http://www.zwyklybohater.pl/ ?

Kusi mnie, oj kusi, by jakiegoś kociarza wystawić :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 26, 2012 18:05 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Kasiulku-świetny pomysł!!!
Nasza forumowa Majorka takie cudne wiersze tworzy-piszcie do Niej PW-może sie wypowie i pozwoli udostepniać?
Czytając jeden zawsze ryczę..... :cry:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pt paź 26, 2012 18:32 Re: Wiersze o kotach? Ludzie tak pięknie o nich piszą..

Witaj Kasieńko, napiszę oczywiście :D

Kaprys2004

 
Posty: 12087
Od: Śro kwi 02, 2008 15:53
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty, Google [Bot], skaz i 224 gości