S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 28, 2013 20:34 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

TanundA pisze:Przybywajcie zatem liczniej w sobotę :mrgreen: :ok:


Ja bede :ok:
I zamawaim kanapkę - taką samą jak ostatni hihi :ryk:
Dzis bylismy na kontroli, jest juz dobrze - do pon mamy zostac w domu,ale jakos sobie transport skombinuj :)
Figiel dziś cały dzień miał bardzo " figlowy" :)
Mam nadzieje,ze jutro bedzie lepiej :-)

Martwie sie powrotem Herrery kurcze...,że znowu wpadnie w depresje :(((
Obrazek
Figiel i Ozi <3

Madleine

Avatar użytkownika
 
Posty: 401
Od: Pon sty 02, 2012 13:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post » Czw lut 28, 2013 20:37 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Świetne króliczki :1luvu:

_ogonek_

 
Posty: 3138
Od: Pon cze 07, 2010 8:17
Lokalizacja: Bielawa/Uciechów

Post » Czw lut 28, 2013 20:57 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Madleine pisze:Mała1 gdzie mozna kupic te obrozki uspakajające o których mówiłaś ?
Bo Figiel znów dziś w nocy mial " atak".
Najpierw chodzil i zrzucał dosłownie wszystko czy to telefon,czy butelka - niewazne.Wszystko schowałam no to zabrał się za firanę,potem poprostu drapał ścianę - więc go grzecznie wyprosiłam z sypialni - wiec w kuchni rzucił się na żaluzje :twisted: No myślałąm,ze szału dostane ehhh a Ozi znowu nam drzwi wejsciowe i wieże " oznaczył" bo musial chwile na jedzenie poczekać. :evil:


'Wiosna, panie sierżancie' :wink:
Moja Masza ma 8 lat i pokaźny brzuszek, a do dzisiaj jej odbija wraz z nadejsciem wiosny :twisted:
łazi i jęczy :roll:
kiedy była młodsza była potworem, popełniłam na tym forum kilka wątków z rozpaczliwymi pytaniami 'jak nie ubic koteczka' :twisted:

króliczki są takie fajne, ze normalnie mi żal, że juz opuszczeją schronisko :oops:
Obrazek

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Czw lut 28, 2013 21:05 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Tak w sumie, to fajnie czytać, iż nie tylko do mnie wiosna dotarła :D
Tak jakoś od razu człowiekowi raźniej :wink:

W sobotę powinien dotrzeć do schroniska mój TŻ, z misją wymiany obiecanych termoforków na wylicytowane kocyki.
I tu pytanie. Ponieważ wymienialiśmy ostatnio poduszki, mamy do oddania w dobrym stanie, dwie wełniane.
Wielkością tak akurat na duże kocie legowisko. Mam nadzieję że się przydadzą?

Podczytuję Was codziennie i trzymam :ok: :ok: :ok: za futerka.
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw lut 28, 2013 21:07 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

wełniane zawsze sie przydadzą, koty bardzo je lubią :D
Obrazek

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Czw lut 28, 2013 21:12 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

tangerine1 pisze:
Madleine pisze:Mała1 gdzie mozna kupic te obrozki uspakajające o których mówiłaś ?
Bo Figiel znów dziś w nocy mial " atak".
Najpierw chodzil i zrzucał dosłownie wszystko czy to telefon,czy butelka - niewazne.Wszystko schowałam no to zabrał się za firanę,potem poprostu drapał ścianę - więc go grzecznie wyprosiłam z sypialni - wiec w kuchni rzucił się na żaluzje :twisted: No myślałąm,ze szału dostane ehhh a Ozi znowu nam drzwi wejsciowe i wieże " oznaczył" bo musial chwile na jedzenie poczekać. :evil:


'Wiosna, panie sierżancie' :wink:
Moja Masza ma 8 lat i pokaźny brzuszek, a do dzisiaj jej odbija wraz z nadejsciem wiosny :twisted:
łazi i jęczy :roll:
kiedy była młodsza była potworem, popełniłam na tym forum kilka wątków z rozpaczliwymi pytaniami 'jak nie ubic koteczka' :twisted:



To już się boje co bedzie dalej hehe :P
Ale fakt - coś w tym jest :)
Obrazek
Figiel i Ozi <3

Madleine

Avatar użytkownika
 
Posty: 401
Od: Pon sty 02, 2012 13:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post » Czw lut 28, 2013 21:23 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

bardzo bardzo serdecznie pozdrawiamy całą trójką Domek Foresta skoro tutaj zagląda
Domku i Foreście :1luvu:

Mardi.... Herrerko...

nasza Zołi też szaleje ostatnio;-)
Gaja - ['] -09.06.2010 | Miya - ['] -05.05.2012 | Krzywy - ['] - 30.09.2012 | Niania - ['] - 19.01.2013 | Thaja - ['] - 04.02.2013 | Gaspar - ['] - 18.07.2013 | Kora - ['] - 21.06.2014
Obrazek Obrazek

Korciaczki

 
Posty: 15413
Od: Sob lip 26, 2008 19:52
Lokalizacja: śląskie

Post » Czw lut 28, 2013 21:58 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Obrazek
Edi - chłopak 60/13 oraz Mufi - koteczka 61/13 t o te dwa po zmarłym.... :(




Obrazek
podrostek, zwrot bo sikał :roll:





Obrazek Obrazek Obrazek
Kropka. Ciągle za drzwiami słyszy głos człowieka. Dla niej pieszczotliwie ludzia.
Dźwięk nadchodzących kroków - ona uszy wystawia..
Dźwięk otwieranych skrzypiących drzwi - ona łepek wychyla
Dźwięk ludzia wspinającego się na kocie półki - ona już z koszyka wybiega
Tak niezrozumiale nagle straciła pewność siebie, a zyskała na pokorze. Ale nadal kocha człowieka zrozumiale i z wielką siłą. I syka na psy bo to jej instynkt kropkowy jest. Na koty mniej naburmuszona. Ale człowiek niweluje jej strach. Pytania z jej oczu: Czemu tu jestem..? Zrobiłam coś źle? Gdzie moja przestrzeń, miska, kojo, ręka ludzka...? A takkk... z ręką ludzką to zawsze było na bakier..Albo za rzadko albo nie tak jak trzeba.
Kropka stres przeżywa. Kropka nadstawia czujne swe uszy.. Póki co kojo w miarę bezpieczne bo i wysoko..
Kropko, Mardi, Melkorze, Benzino i Sparto :ok: :ok: :ok:



Ludzkimi oczami widzianymi jak zwierzę zmierza się z kolejnym lękiem, jak przełyka ślinę, oczy jak latara.. Stara się przetrwać, dostosować, wytrzymać, pokazać, że potrzebuje wsparcia wrzaskiem, złością, wyciem, ucieczką, znikaniem, depresją..
Potrzebują pomocy..Bez wyjątku. Wszystkie.
I miziania.
Dużżżżżżżżżżo miziania.
Doswajania i docenienia tak jak my doceniamy swoich bliskich, dzieci, nadchodzące słońce, czas wolny...wszystko..
Indywidualność i wiele zamysłów w kocich głowach ciągle pracuje. Takie skomplikowane umysły pracują wytrwale. Część z nich ma strategię i sobie radzi. Część nie. My jako prywatne kocie pogotowie Niekochane uczymy ich na nowo ich własnej wartości i wiary, że my ludzie nie wszyscy źli.
I że my ludzie - można na nas polegać..
Można??



Zatem apeluję w sobotni dzień wolontariacki do miziania przybywajcie i wspierania naszych podopiecznych...
Obrazek

Maksik 24.05.2014 [i]
Dago 2.12.2010 [i]


Niekochane fb - https://www.facebook.com/#!/pages/Nieko ... 8688796858

TanundA

Avatar użytkownika
 
Posty: 2692
Od: Czw maja 27, 2010 11:39
Lokalizacja: Btm/Kce/Miko/Tychy

Post » Pt mar 01, 2013 0:31 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Kurcze, a może feliwaya
Albo to co stosuje behawiorystka
http://allegro.pl/5-htp-depresja-bezsen ... 58394.html.
Jedna kapsułka jest na kilka kotów.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt mar 01, 2013 7:53 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Króliczki są rzeczywiście przekochane, ten brązowy (nazwałam Tristan) tak się wyluzował, że zrobił słodkie bęć na boczku (czyt. udawał zdechłego). Oboje mają już ogłoszenie, są pierwsze zainteresowania, zobaczymy :)

http://www.przygarnijkrolika.pl/parka-t ... olda-tychy
Obrazek

Kitty27

 
Posty: 147
Od: Czw kwi 09, 2009 7:47
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt mar 01, 2013 8:11 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

[quote="TanundA


Obrazek
podrostek, zwrot bo sikał :roll:
[/quote]

To jest GRANDIA, dawny nr 44/13
Ta przymarznieta do chodnika.... Koteńka z autentycznym ADHD - człowieka by zjadła swoją miłością. W ramach tej wielkiej miłości podgryza i szczypie ludzka rękę, ale to takie niegroźne.....
Obrazek

Jestem zbudowana z pamięci moich rodziców i dziadków, wszystkich moich przodków. Są w tym, jak wyglądam, w kolorze moich włosów. I jestem zbudowana ze wszystkich, których w życiu spotkałam, którzy zmienili sposób mojego myślenia. Więc kim jestem „ja"?

Kamakolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1658
Od: Śro gru 30, 2009 8:21
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt mar 01, 2013 12:32 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Mała1 pisze:no to będziemy szukali domku, jakbys mogła popytac jeszcze o szczepienia/ksiazeczki-czy mają


Nie traktuję informacji uzyskanej od znajomych znajomych jako 100%. Poczekajcie proszę może do końca przyszłego tygodnia z ogłoszeniami. Mam nadzieję, że do tej pory rodzina Doroty odezwie sie do schroniska. jeżeli potwierdzą, że Edi i Mufi są do adpocji będę im szukać też domu wśród pracownków naszej firmy. Oczywiście postaram się dowiedzieć o szczepienia i książeczki w miarę możliwości. Niestety jestem skazana na "znajomych znajomych" jako, że nie znałam Doroty osobiście.
ObrazekObrazek Obrazek

froggy

 
Posty: 1478
Od: Pt sie 01, 2008 14:17
Lokalizacja: Będzin (woj.śląskie)

Post » Pt mar 01, 2013 16:16 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Ehhh powiem Wam,ze czasem nie wiem co robić. :?
Właśnie chcialam ugotowac ziemniaki i patrze do koszyka ,a całę ziemniaki obsikane ;/ Wczoraj dwa razy myłam drzwi wejsciowe bo tez obsikane.
"akyszek" nie dziala ;/
Najgorsze,ze nie wiem który to, bo przyłapałam obu na tym.Tylko,że Ozi bardziej znaczy ,a Figiel poprostu sika tyle.
Wiec poki nie przyłapie na gorącym uczynku to nie wiem który co zrobił...
Jutro bede w schronie to moze uda nam sie wspolnie cos wymyslic :wink:
Obrazek
Figiel i Ozi <3

Madleine

Avatar użytkownika
 
Posty: 401
Od: Pon sty 02, 2012 13:10
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post » Pt mar 01, 2013 17:27 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Madlaine-jutro pogadamy, głupio masz

phantasmagorii-dzięki za termoforki , oby jak najmniej sie przydawały :wink:

Kitty- za króliczki trzymam mocno kciuki, polubilismy je bardzo

froogy- ja wiem, chyba trzeba poczekać, rodzina moze jeszcze zmienic zdanie
Dla mnie wazne sa te szczepienia, bo jak sie nie dowiemy to trza je szczepić

Tania-ale zasunęłas tekst, oczy mi sie spociły :roll:

Dzis do domku , bardzo fajnego pojechał Czaruś

Mardi nadal dramat, tyle ze siedziała juz w srodku w pomieszczeniu w budce, nie na korytarzyku. Melkor strasznie biedny też, ciagle chce na pierwsza kociarnię. Strasznie sie nie lubią z Lindaną. Lindanie, z jej osobowoscia przydałby sie dom wychodzący w max bezpiecznej okolicy

edit
rudy i szylkrecia tez jeszcze nie do ogłoszeń- musza minąc dwa tyg

Mała1

 
Posty: 19740
Od: Wto wrz 12, 2006 8:56
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt mar 01, 2013 20:26 Re: S.K.Niekochane XXI- Przystanek Schronisko- zapraszamy

Mała też mam nadzieję że będą jak najmniej przydatne, ale skoro rzucały się na mnie cenowo i wiedziałam że jest potrzeba to brałam :)
Bardzo bym chciała pomóc inaczej, bardziej fizycznie, ale niestety realia są jakie są :(

Tak sobie jeszcze pomyślałam. Obok mnie Biedronka wystawia w koszu kartony dla klientów.
Mam jeden taki, dosyć duży a płaski, w którym mieści się idealnie podłużna poducha wielkości dwóch jaśków.
Moim kotom strasznie przypadł do gustu.
O takie:
Obrazek

Jeśli się przydadzą i będą akurat jutro rano dostępne, Tż może przy okazji przywieźć.
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree i 506 gości