Wysokość płotu w ogrodzie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 23, 2012 18:54 Wysokość płotu w ogrodzie

Cześć, przeszukałam forum i znalazłam tylko coś ogólny wątek w którym większość jest o ogrodzeniu balkonu lub okna.

Mamy działkę po której koty biegają swobodnie i chciałabym, żeby poruszały się po całym terenie tylko pod nadzorem. Część chcę porządnie ogrodzić by chociaż tam miały swobodny dostęp do trawki chodząc dookoła tarasu. Nasza działka to siedlisko przy drodze. Mamy żywopłot pełen atrakcji, więc każde wyjście kotów to nie lada przygoda dla mnie. Co chwilę wychodzę i wołam koty, a potem odmeldowuję wiedząc, że to, co najbardziej zakazane jest najbardziej pociągające.
Musiałabym założyć ok. 25 metrów płotu. Myślałam o tzw. panelach - koszt jednego metra o wysokości 2 metrów to ok. 50-60 zł netto. Chciałabym zrobić do tego podmurówkę ceglaną lub kamienną na wys. 3 cegieł - doszłoby do tego z 30 cm. Całość wychodzi drogo, ale nie chcę przeżywać straty koteczka na drodze lub koszmaru jeżdżenia z nim do weterynarza na zasadzie być czy nie być...
Mniej więcej obrazuje to poniższe zdjęcie
Obrazek

Co o tym sądzicie? Czy zabezpieczyć to czymś w rodzaju zadaszenia? Jeden z kociarni to bardzo, bardzo skoczny norweski i boję się, że cała inwestycja poszłaby na marnę, ponieważ uznałby to za zwykłą drabinkę. Teoretycznie te wybrzuszenia ukierunkowane na zewnątrz mogłyby być pewnym utrudnieniem we wdrapywaniu się, ale dla chcącego nic trudnego, prawda?

Chcę coś naprawdę solidnego. Myślałam o zwykłej siatce lub panelach drewnianych, ale wolałabym mieć coś na dłużej, żeby móc to obsadzić roślinkami (bluszcz itp.)

Proszę Was o informacje o Waszych doświadczeniach i obserwacjach.

malawika

 
Posty: 58
Od: Śro mar 23, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębowy Gród

Post » Nie wrz 23, 2012 20:55 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Zrób wolierę, jest najbardziej bezpieczna.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie wrz 23, 2012 22:26 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Wysokość płotu według moich doświadczeń nie ma znaczenia. Każdy płot służy do wdrapywania się. I zagięcia pod takim czy innym kątem na górze też niewiele dają.
U mnie sprawdziła się folia pleksi, taka grubsza, pas folii wzdłuż całego ogrodzenia na wysokości mniej więcej metra od podłoża.
Pas szerokości około 1,2 metra. Po prostu kot nie wbije w to pazurków, brak zaczepienia.
Na wielu wątkach pokazywałam zdjęcia, trzeba poszukać. Ulepszoną wersję mojego pomysłu zrobiła Fredziolina, poszukaj na jej wątkach.
Powodzenia :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro wrz 26, 2012 11:37 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Dzięki!
@Malg. Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii? Brałam pod uwagę wolierę, ale myślałam o tym by mogły swobodnie przechodzić różne stworki... mam na myśli m. in. myszki ;) Jak wygląda to cenowo, czy jest jakiś godny polecenia producent, bądź wykonawca?

@czitka. Świetny pomysł z tą pleksi! Z tym, że zrobiłabym to od góry - problem z głowy. Myślałam o zadaszeniu, ale to znacznie łatwiejsze do zrealizowania. I jakie proste... :ok: :piwa:

Pozdrawiam! :kotek:

malawika

 
Posty: 58
Od: Śro mar 23, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębowy Gród

Post » Śro wrz 26, 2012 14:38 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Malawika, tak wygląda zabezpieczenie mojego ogrodu.

Obrazek


Powodzenia!!!

Fredziolina

Avatar użytkownika
 
Posty: 11916
Od: Śro kwi 13, 2005 19:24

Post » Śro wrz 26, 2012 17:34 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

malawika pisze:Dzięki!
@Malg. Masz jakieś doświadczenia w tej kwestii? Brałam pod uwagę wolierę, ale myślałam o tym by mogły swobodnie przechodzić różne stworki... mam na myśli m. in. myszki ;) Jak wygląda to cenowo, czy jest jakiś godny polecenia producent, bądź wykonawca?

@czitka. Świetny pomysł z tą pleksi! Z tym, że zrobiłabym to od góry - problem z głowy. Myślałam o zadaszeniu, ale to znacznie łatwiejsze do zrealizowania. I jakie proste... :ok: :piwa:

Pozdrawiam! :kotek:

Nie, Kochana, mój dom nie jest wychodzący. Ale wiem od ludzi, że woliera się sprawdza. I że trzeba budować ogrodzenie tak, żeby nie wsadzać siatki prostopadle w ziemię, ale ją w ziemi zaginać.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro wrz 26, 2012 18:39 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Fredziolina pisze:Malawika, tak wygląda zabezpieczenie mojego ogrodu.

Obrazek


Powodzenia!!!

Fredziolino, to jest mistrzostwo świata!
A tak w ogóle, to miałaś się odezwać do mnie i nic :evil:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt kwi 19, 2019 9:43 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

czitka pisze:
Fredziolina pisze:Malawika, tak wygląda zabezpieczenie mojego ogrodu.

Obrazek




Fredziolina, czy mogłabyś pokazać jeszcze raz zabezpieczenie swojego ogrodu. Link jest już nieaktywny.
Pozdrawiam :)

Talar&Lingo

 
Posty: 1
Od: Pt kwi 19, 2019 9:09

Post » Pt kwi 19, 2019 12:09 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Zaznaczam :wink:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob wrz 05, 2020 16:30 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Fredziolina pisze:Malawika, tak wygląda zabezpieczenie mojego ogrodu.

Obrazek

Fredziolina, Twoj obrazek jest niewidoczny już, mogłabyś się nim podzielić ponownie? Właśnie szukam inspiracji na zabezpieczenie ogrodu dla kotów.


Powodzenia!!!

matyjec

 
Posty: 3
Od: Sob wrz 05, 2020 16:25

Post » Sob wrz 05, 2020 16:36 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

czitka pisze:Wysokość płotu według moich doświadczeń nie ma znaczenia. Każdy płot służy do wdrapywania się. I zagięcia pod takim czy innym kątem na górze też niewiele dają.
U mnie sprawdziła się folia pleksi, taka grubsza, pas folii wzdłuż całego ogrodzenia na wysokości mniej więcej metra od podłoża.
Pas szerokości około 1,2 metra. Po prostu kot nie wbije w to pazurków, brak zaczepienia.
Na wielu wątkach pokazywałam zdjęcia, trzeba poszukać. Ulepszoną wersję mojego pomysłu zrobiła Fredziolina, poszukaj na jej wątkach.
Powodzenia :ok:


Czitka, do Ciebie także mam ogromną prośbę chociaż o link do posta, w którym wrzucalas swoje zdjęcia... Jest bardzo dużo Twoich postów na forum i przeglądanie ich w poszukiwaniu zdjęć nie-wiadomo-gdzie-umieszczonych jest syzyfowa praca... Bardzo proszę

matyjec

 
Posty: 3
Od: Sob wrz 05, 2020 16:25

Post » Sob wrz 05, 2020 21:04 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Przepraszam, ale nie znajdę :(
Co więcej, już tych folii nie ma, koty się posunęły wiekowo i zasadniczo straciły ochotę na forsowanie ogrodzenia. W swoim czasie zdawało egzamin, potem wyrosły drzewa i to też był znakomity pretekst do wspinaczki inną drogą. Myślę, że najpewniej jest prosić o zdjęcia Fredziolinę, zrobiła to sensowniej i stabilniej, z takich płyt plexi. Skuteczne ogrodzenie to niestety jest trudny temat, ale się da. Powodzenia!
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob wrz 05, 2020 21:08 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!
Czytam właśnie, że sprawa ciężka, ale nie przegrana, więc walczę. Pozwól że jedno pytanie jeszcze zadam - rozumiem, że u Ciebie ten pas 1,2 metra wystarczył, by koty go nie sforsowały? Ta opcja brzmi o niebo bardziej interesująco niż 2m siatki z kątownikiem... Który kojarzy mi się z więzieniem :(

matyjec

 
Posty: 3
Od: Sob wrz 05, 2020 16:25

Post » Sob wrz 05, 2020 21:43 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Pamiętam, że kiedyś w jakimś wątku spotkałam się z informacją, by folie umieszczać tak 50 cm od ziemi, a pas tej foli powinien mieć 50 cm wysokości. Jak widać sposoby są różne. My mamy klasyczny koci płot, taki: http://lilu.wroclaw.pl/galeria_posesja_01.htm#img=0
i sprawdza się bez zarzutu. Nawet Franka, która jest wstanie podskoczyć prawie na 2 metry, nie daje mu rady. Łatwiej jest na tak ogrodzony ogród wejść, niż go opuścić, choć pewnie są magicy, którzy i to potrafią

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 06, 2020 19:28 Re: Wysokość płotu w ogrodzie

Jest jeszcze Oscillot - sama się zastanawiam, na ile się sprawdza...
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek

Pleiades

Avatar użytkownika
 
Posty: 5159
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510 i 286 gości