Żwirki - pyt. s.10

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 28, 2014 21:23 Re: Żwirki - pyt. s.10

kotelsonciorny pisze:A którego Tigerino używasz? Ja przetestowałam chyba wszystkie możliwe żwirki. Bentonitu używałam na początku, jednak po kilku dniach regularnego opróżniania (kupki wyrzucam na bieżąco, siuśki dwa razy dziennie) zapach z kuwety był kiepski. Używałam żwirku drewnianego wyglądającego jak pelet opałowy, ale on się nir zbrylał, po kilku dniach miałam na dnie kuwety miałki pyłek, a dodatkowo ciężko usunąć siuśki z rozpadającego się pod wpływem wilgoci żwiru. Plus był taki, że ten się nie roznosił nic a nic, w przeciwieństwie do bentonitu. Żwir silikatowy nie sprawdził się kompletnie, pod dwóch dniach na dnie kuwety było błoto, a zapach był mocno niefajny. W rezultacie dotarłam do cat's best eko +, który miło się zbryla i fajnie pachnie, ale za to roznosi się piekielnie. Codziennie spędzam na szczocie kilkadziesiąt minut 8O


Ja kupiłam Tigerino Canada zapachowy. Innego nie używałam, więc nie wiem jakie są, kiedyś używałam Benek, ale dawno. W porównaniu do Cats Best eko+ naprawdę jest czysto.
Ach te kochane koty i kotusie i kiciusie ........

aska125

 
Posty: 332
Od: Wto lis 29, 2005 14:12
Lokalizacja: Warszawa Żoliborz

Post » Wto lip 01, 2014 23:23 Re: Żwirki - pyt. s.10

Ja też polecam Tigerino Canada, pudrowy czy naturalny - oba są ok.
Mam 5 kotów i 1 duuużą kuwetę. Żeby nie śmierdziało, trzeba dosypywać (u mnie dosypuję jak ubędzie 1/3).
W ogóle żwirku bentonitowego musi być dużo, żeby się błoto nie zrobiło.
Benek Compakt jest równie dobry ale duże worki nie mieszczą mi się za szafką w łazience, a Tigerino się mieści :mrgreen:
Obrazek Obrazek

Patsi

 
Posty: 3575
Od: Pon wrz 04, 2006 23:52
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lip 02, 2014 10:21 Re: Żwirki - pyt. s.10

Patsi pisze:Ja też polecam Tigerino Canada, pudrowy czy naturalny - oba są ok.
Mam 5 kotów i 1 duuużą kuwetę. Żeby nie śmierdziało, trzeba dosypywać (u mnie dosypuję jak ubędzie 1/3).
W ogóle żwirku bentonitowego musi być dużo, żeby się błoto nie zrobiło.
Benek Compakt jest równie dobry ale duże worki nie mieszczą mi się za szafką w łazience, a Tigerino się mieści :mrgreen:


Nie cierpię bentonitu, roznosił mi się makabrycznie i wydaje mi się, że drobne ziarenka rysowały mi parkiet. Wolę mieć parkiet porysowany kocimi pazurkami niż żwirem :twisted: No ale może spróbuję, w sumie tyle już produktów przetestowałam że co mi szkodzi :)

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Pt sie 22, 2014 11:40 Re: Żwirki - pyt. s.10

Użytkuje ktoś z was kuwetę przesiewową Furba?
Obrazek

Jaki żwir się w niej spisuje?
Używamy CBE+, ale odkąd nasze stadko powiększyło się częściej sprzątam kuwety i CBE+ źle znosi przesiewanie, rozpada się i po pewnym czasie w kuwecie jest drobny miał :roll:
Koty korzystają z tej kuwety rzadziej niż z drugiej, ale żwir szybciej się zużywa.

Czytałam, że drobny betonit powinien się spisać - ale który da radę?
Tigerino? Golden Grey? Super Benek?

Potrzebuję czegoś mocno wiążącego, bo Redzik sika duże porcje oraz dobrze chłonącego zapachy, najlepiej jakby się nie nosił - czyli kryteria chyba standardowe :)

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Czw mar 23, 2017 17:46 Re: Żwirki - pyt. s.10

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytam Was, kochani, czy znacie i polecacie jakiś fajny żwirek niezbrylający? Do tej pory używałam żwirku Topsy ze sklepu Netto, bardzo go lubiłam, bo jest lekki, tani i bardzo wygodnie mi się sprzątało kuwetę dzięki niemu, ale niestety jest to chyba tylko produkt okazyjny w Netto, a nie ze stałej oferty i ostatnio nie mogłam go nigdzie znaleźć. Kupiłam na próbę w jakimś sklepie na Allegro "Balamax", ale nie wiem czy to nie będzie lipa, zważywszy choćby na to, że 5-litrowe opakowanie tego żwirku jest cięższe, niż 8-litrowe Topsy. Macie jakieś swoje sprawdzone typy i gdzie je można kupić? (Tylko nie wapniowy żwirek Winstona, taki co można kupić w Rossmannie, raz, że to mało i drogo, dwa, że ma zbyt ostry zapach i moja kota go nie znosi). :)

murhaaja

 
Posty: 12
Od: Sob paź 19, 2013 21:20
Lokalizacja: Wrock

Post » Pt mar 24, 2017 0:30 Re: Żwirki - pyt. s.10

Znam osobę, która chwali sobie Hiltona. Drewniany Hilton w formie pelletu, wychodzi tanio, koty nie protestują, można nabyć w hipermarketach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob mar 25, 2017 9:56 Re: Żwirki - pyt. s.10

Od dłuższego czasu używałam żwirku silikonowego Nullodor, ale coraz bardziej doprowadza mnie do szału. Na początku wydawał się być ok, ale kot tak bardzo go rozsypuje że nie nadążam zamiatać :( Najgorsze jest to, że jak zrobi kupkę, ja się namęczę bo ten durny żwirek jest tak drobny, że ciężko go sprzątnąć, a kota już siedzi w kuwecie i dalej rozsypuje. Kiedyś używałam silikonowego Trixie i byłam zadowolona, ale w Zooplus już nie ma :( Przeczytałam ten cały temat, ale jestem pogubiona czy roślinny lepszy, czy drewniany, zbrylający. Doradźcie proszę
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob mar 25, 2017 10:48 Re: Żwirki - pyt. s.10

Ja kupuję bentonitowy zbrylający drobnoziarnisty, bezzapachowy. .Koty zadowolone a jeżeli one to i ja. :) Stawiam na żwirek najbardziej zbliżony do naturalnego.
Po kilku próbach zostajemy przy Bazylu. Sławny Benek bardzo szybko zaczyna brzydko pachnieć i słabo się zbryla a podczas sprzątania kuwet rozwala na milion drobnych bryłek, których nie sposób wygarnąć szufelką z małymi otworami.
Nie jest dla mnie problemem wyrzucanie żwirku do śmieci.
O ile wiem, koty nie przepadają za silikonem

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 25, 2017 13:30 Re: Żwirki - pyt. s.10

Alija a gdzie znajdę ten bentonitowy? Na Zooplus widzę kategorie tylko: żwirek zbrylający się, żwirek niezbrylający się, żwirek roślinny i żwirek silikonowy. Żwirek Benek widzę na Zooplus ale nei widzę Bazyla
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob mar 25, 2017 13:49 Re: Żwirki - pyt. s.10

Bazyl kupuję w KuchniPupila.pl. To nie jest najtańszy sklep, ale dla mnie ma taką zaletę, że jego siedziba mieści się w odległości 2 stacji metra od mojego domu i większość zamówień mogę odebrać sama
Ten żwirek widziałam też w sklepach stacjonarnych
Może są lepsze żwirki bentonitowe z wyższej półki cenowej. U mnie przy 2 kotach muszę wybierać taki, żeby był dobry i niedrogi. W zooplusie bentonitowe znajdują się w dziale żwirki zbrylające.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 25, 2017 14:58 Re: Żwirki - pyt. s.10

Ja używam tego sławnego Benka naturalnego zbrylającego i mnie on tam pasuje ale z reguły używałem takich tańszych, zerknąłem na tego Bazyla ale widzę, że kosztuje ponad jeszcze raz tyle, więc trochę za dużo. Alija a jaką korzyść masz z jechania 2 stacji metra po zamówienia jak kurier może je przywieźć pod drzwi ?

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Sob mar 25, 2017 15:16 Re: Żwirki - pyt. s.10

Korzyść z samodzielnego odbioru jest taka, że do mnie należy wybór, kiedy pojadę po zamówienie i nie jestem uwiązana w domu w oczekiwaniu na kuriera. NIENAWIDZĘ CZEKAĆ , już taka jestem niecierpliwa.
Ceny Benka i Bazyla są porównywalne
Benek compact w zooplusie 21,80 za 10l
Bazyl compact w kuchni 22,69 za 10l ,dużo lepszy i nie ma w zooplusie ani w animalii (to jeden z 3 moich ulubionych sklepów, też możliwy odbiór osobisty w kilku lecznicach Warszawy)

Zapasu żwirku nie dźwigam. Raz na dłuższy czas muszę kuriera ścierpieć. Jeżdżę do kuchni głównie po leki, pasty i małe paczki suchych karm

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 25, 2017 15:34 Re: Żwirki - pyt. s.10

A na ile Ci starcza 10 litrów Bazyla przy 2 kotach? Pytam z ciekawości, bo nie zamierzam rezygnować z roślinnych.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Sob mar 25, 2017 15:38 Re: Żwirki - pyt. s.10

Wór 10 l starcza równo na miesiąc. Zamawiam 20 l co drugi miesiąc.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 25, 2017 15:42 Re: Żwirki - pyt. s.10

To wydajność jak roślinnych, niezła. Tylko przywykłam już do tego, że mogę wyrzucić do toalety.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 399 gości