Żwirki - pyt. s.10

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 10, 2007 11:39

ja uzywalam na poczatku Hiltona, ale kiepsko sie zbrylal, przeszlam na Benka i po pewnym czasie tez zaczal sie kiepsko zbrylac... Moja Tosia robi duzo sioo i mimo sypania duzych ilosci zwirku, zawsze bylo bloto w kuwecie, no i zwirek w calym domu... wkurzalo mnie to strasznie...no i bardzo szybko zaczynal smierdziec... po przyjsciu z pracy zastawalam smrodek w domku... ostatnio przeszlysmy rewolucję, zmiana zwirku na silikon i zmiana kuwety na kryta...
Rewelacja...nie ma nigdzie zwirku ani zapachu, sprzatam kupy i tyle...
ObrazekObrazek

Toska

 
Posty: 153
Od: Sob sty 27, 2007 19:58

Post » Pon maja 14, 2007 17:27

he, amy uzywamy Benk, i jakos się do kuwety nieklei... jedyna uwaga to ze drobny jest lepszy - dobrze się zbryla, a gruby kiepsko. a poza tym wszyscu szczęśliwi :))

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

Post » Pon maja 14, 2007 17:31

mam do was pytanie,ktore ze zwirkow sa drobne?nie jestem zadowolona z dotychczasowych zwirkow,nie zbrylaja sie jak sobie tego zycze 8) ostatnio znajoma jak zajmowala sie nasza fretka dosypała do jego kuwety swojego zwirku,drobnego,zbryla sie swietnie,ale nie zapytałam jaki to zwirek, a teraz ona jest poza granicami Niemiec.Mam jeszcze w piwnicy gimpeta ale tez jest gruby,benka nie chce,jakies swiatowe firmy bo wtedy mam pewnosc ze u siebie tez to bede mogła kupic :wink:

kasia essen

 
Posty: 7167
Od: Czw gru 15, 2005 9:19
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen

Post » Pon maja 14, 2007 17:34

kasia - moze podpytaj w sklepie zoo??

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

Post » Pon maja 14, 2007 17:45

maja wystawione czasem zwirki i opakowanie jest otwarte by widac bylo jak wyglada zwirek,tylko pytanie ktory jest dobry/?

kasia essen

 
Posty: 7167
Od: Czw gru 15, 2005 9:19
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen

Post » Śro lip 04, 2007 11:33

tyle opini że sam już który jest najlepszy :)
a jaki będzie najlepszy przy dwóch kotach :?:

szyszunia

 
Posty: 169
Od: Pt cze 29, 2007 12:57
Lokalizacja: dolnyśląsk (świeradów)

Post » Śro lip 04, 2007 11:49

moje tam od zawsze mająten sam - benek drobny compact - i jakoś nie narzekają :P ładnie zbryla, łopatką wyrzucam codziennie zużuty i tyle :)
Radość, Radość, Radość :)

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

Post » Śro lip 04, 2007 12:57

Zaczynałam od Benka - bueee, potem były drewienka Pinio czy jakoś tak. Te drewienka mnie zadowalały, ale pyliło się strasznie i koty na łapach dużo wynosiły. Potem były przeróżne żwirki włącznie z silikonami (strasznie zgrzypią pod stopami i koty chciały to jeść) i żaden nie spełniał wszystkich naszych wymagań. Kotów przybywało i potrzebowałam żwirku, który będzie tani, ekonomiczny, pochłaniający zapachy i nie przyklejający się do łap. Znalazłam!
Amigo - 8 litrów za ok. 12 zł, przy pięciu kotach starcza mi na ok. 3 tygodnie. Jest drobny, zrobiony z naturalnych skladników mineralnych (jakaś glinka), porowaty (dobrze wchłania wilgoć i nie śmierdzi), nie zbryla się i nie robi błotka. Urobek wyrzucam do toalety (nie zatyka się) a po siuśkach nic nie trzeba robić. Dodatkowo bryłki są na tyle ciężkie, że nie przyklejają się do łapek. To co znajdzie się obok kuwety jest wynikiem zapalczywego kopania Pliśki.
W zaprzyjaźnionym sklepie dostałam do przetestowania inny żwirek o nazwie catsan. W sumie jest niezły (ma podobne właściwości do Amigo) ale jest znacznie droższy. Połowę mniejsze opakowanie kosztuje ok 20 zł. Jest bielusieńki i bryłki ma większe niż Amigo. Dla mnie cena jest zaporowa i dlatego nie będę go kupowała.
Każdy ma prawo do swoich subiektywnych ocen. Ja osobiście nie cierpię zbrylających się żwirków a silikony za bardzo smakują moim kotom, więc ryzykować nie będę. Natomiast Amigo spełnia wszystkie wymagania moje i kocie. Żaden kot nie protestował, kiedy zaczęłam go stosować. Przeciwnie, widziałam jak z przyjemnością koty odwiedzały kuwetę niekoniecznie za potrzebą. Aaa, zapomniałabym - Amigo nie jest perfumowany. Nie wszystkie koty tolerują żwirki zapachowe, więc uważam i to za plus.
Żadne niebo nie będzie Niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.
Obrazek

M@ja

 
Posty: 669
Od: Pon lis 27, 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 04, 2007 13:09

dzięki M@ja :) na allegro nie ma :( ale będe szukał póki jeszcze nie ma u mnie kotów

szyszunia

 
Posty: 169
Od: Pt cze 29, 2007 12:57
Lokalizacja: dolnyśląsk (świeradów)

Post » Śro lip 04, 2007 13:33

szyszunia pisze:dzięki M@ja :) na allegro nie ma :( ale będe szukał póki jeszcze nie ma u mnie kotów


A patrzyles na animali? :D

Kasia_1991

Uwaga
 
Posty: 5929
Od: Nie mar 18, 2007 12:58

Post » Śro lip 04, 2007 13:34

Ja używam czerwonego, czyli Amigo light. A tu masz linka do sklepu internetowego :)
http://www.animalglob.pl/index.php?cPath=22_189
Żadne niebo nie będzie Niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.
Obrazek

M@ja

 
Posty: 669
Od: Pon lis 27, 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 04, 2007 13:39

Jeszcze dodam, że ja kupuję ten żwirek w maleńkim sklepie zoologicznym, ale widywałam go czasem w marketach. Wystarczy się rozglądnąć a koszt przesyłki odpadnie. Nawet jeśli nie ma takiego żwirku w Twojej okolicy, to możesz porozmawiać z właścicielem takiego małego sklepiku i najprawdopodobniej sprowadzi go z hurtowni :)
Żadne niebo nie będzie Niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.
Obrazek

M@ja

 
Posty: 669
Od: Pon lis 27, 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 04, 2007 13:44

dziękuje ci M@ja :)

szyszunia

 
Posty: 169
Od: Pt cze 29, 2007 12:57
Lokalizacja: dolnyśląsk (świeradów)

Post » Pt lip 13, 2007 7:28

na dniach zakupie drewniany cats best plus gold.Ale widziałam wczoraj w sklepie biały,leciutki zwirek cos jak catsan.Ale niezbrylajacy,a ja niigdy nie uzywałam niezbrylajacych no moze kilkanascie lat temu piasku z piaskownicy :wink: sypiecie go troche i wyciaganie tylko grubsze a cała zawartosc raz na tydzien wyrzucacie?czy to potem nie smierdzi tak po dwoch dniach?czekam na obsługe zwirkow niezbrylajacych :wink:

kasia essen

 
Posty: 7167
Od: Czw gru 15, 2005 9:19
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen

Post » Pt lip 13, 2007 8:22

nikt nie uzywa zwirkow niezbrylajacych? :roll:

kasia essen

 
Posty: 7167
Od: Czw gru 15, 2005 9:19
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 504 gości