Żwirki - pyt. s.10

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 13, 2006 14:32

od sześciu lat (czyli od pojawienie się Budzika) uzywamy Cats Best Eco Plus i jakoś nie możemy bez niego żyć... ;) nie śmierdzi, można do muszli klozetowej wrzucić (raz wywaliłam całą kuwetę tzn. zawartość i zapchałam cały kibelek 8O ). faktem jest, że sie roznosi ale jakoś to przyjmujemy, bo każdy odkurza.. :twisted:

Kociareczka

 
Posty: 3133
Od: Pon mar 13, 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa - Praga Północ

Post » Wto gru 26, 2006 1:54 Żwirki polecane

Ja stosowałam żwirek Benek żółty i Mruczusia. Oba się dobrze spisywały. Z tym że ja wsypywałam żwirek do połowy kuwety,wtedy kot nie roznosił go na łapkach i sprzątałam każdorazowo zużytą grudę łopatką, resztę przesypując na drugą stronę a to miejsce po bryłce przecierałam ręcznikiem papierowym zwilżonym i pokropionym mydłem w płynie. Było szybko,czysto i higienicznie. Tego domagał się mój Kiciuś.Nie znosił natomiast zapachu Catsana i musiałam całą torbę sprezentować znajomej.
Szara

Kotka47

 
Posty: 6
Od: Wto gru 26, 2006 1:38
Lokalizacja: Kielce

Post » Wto gru 26, 2006 2:47

witam :D
mam 4 koty.Uzywam Benka.Nie jest idealny,bo trudno go odlepic od dna kuwety podczas czyszczenia.Silikonowy nie sprawdził sie wcale.Oprocz tego ,ze futra go roznosily,to jeszcze bardzo bolesnie wbijal sie nam w stopy i rysowal panele!Moja mama kupuje zwirek w INTER-MARCHE,tani 10 zl/10 l,ale naprawde super.Niczym nie rozni sie od benka a jest tani i sie nie pyli.Przetestowalam go na moich futrzakach i bardzo im odpowiadal.Niestety do INTER-MARCHE mam bardzo daleko.Odradzam zwirek z Tesco.
Obrazek

joanjoan

 
Posty: 262
Od: Sob maja 13, 2006 18:23

Post » Wto gru 26, 2006 21:36

Ja ostatnio kupuję fioletowego Hiltona, jest trochę tańszy od Benka i tak samo skuteczny. Przerobiłam wszystkie wersje zapachowe i ten fioletowy jest najlepszy (bo nie ma zapachu :wink: ).
Obrazek Obrazek

Patsi

 
Posty: 3575
Od: Pon wrz 04, 2006 23:52
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 26, 2006 22:07

Przetestowałam prawie wszystkie rodzaje piasku jakie są dostepne u nas na rynku ,najdłużej używalam Benka,ale sie spapral ,kiepsko zbrylał i rozpadał , teraz używam Hiltona i jestem z niego bardzo zadowolona ,nie wiem na jak długo ale świetnie sie zbryla ,nie rozwala.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43916
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 26, 2006 22:29

Patsi pisze:Ja ostatnio kupuję fioletowego Hiltona, jest trochę tańszy od Benka i tak samo skuteczny. Przerobiłam wszystkie wersje zapachowe i ten fioletowy jest najlepszy (bo nie ma zapachu :wink: ).

Ja też jestem z niego bardzo zadowolona. Moje koty też.
ObrazekObrazekObrazek
Gryzia z Kizią i Lilu Obrazek

Elwirka

 
Posty: 2038
Od: Sob lip 01, 2006 22:30
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 26, 2006 22:45

Przez długi czas byłam entuzjastką Hiltona silikonowego, ale spróbowałam CBE+ i ...mogę odsprzedać hiltona - mam trzy worki... :P

Zdecydowanie wolę drewienko na podłodze niż kryształki, nie mam stresu czy akurat dziś Otis nie stwierdzi, że żwirek nie nadaje się do użycia...wszystko ląduje w kibelku, a do zamiatania łazienki - przywykłam...w kwestii zapachu idealny, w kwestii pylaenia - prawie idealny...chyba czeka mnie jednak zakup krytej kuwety 8) A jeszcze ekonomia - zdecydowanie na plus 8)

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro gru 27, 2006 10:13

W akcie rozpaczy i desperacji kupiłam kiedyś Merivie żwirek z Alberta. Zwykły, najzwyklejszy ich firmowy - euroshopper - 5 kg za chyba 5 pln. I nie zamienie go na nic innego! Jest rewelacyjny. Gorąco polecam. Pochłania zapachy, nie ma problemu z usuawaniem go z kuwetki i jest bardzo wydajny (a Mercia z reguły ma porządny dzienny urobek:)

ewa74

 
Posty: 3570
Od: Pt paź 06, 2006 10:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 05, 2007 12:02

My od poczatku uzywamy Hiltona, rzeczywiscie na poczatku nie moglam sobie poradzic z przyklejoną zawartością do spodu kuwety, ale w tej chwili znalazlam rozwiazanie idealne. Mianowicie do codziennego usuwania kupali i odklejania zbrylonych siuśków uzywam szpachelki metalowej do gipsu, jest sto razy lepsza niż takie plastikowe łopatki do kuwet, bo one sie wyginają pod ciężarem.
Tylko ten Hilton moim zdaniem za bardzo sie pyli, bo jak kotek wącha to kicha. Jaki polecacie inny żwirek o takich samych parametrach jak Hilton, ale mniej pylący?

chilu

 
Posty: 27
Od: Czw sty 04, 2007 12:48
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 05, 2007 13:56

Hej! Testowalem wiele rodzajow zwirku- benki, hiltony, ecoplusy, nie bylem zadowolony. Denerwowaly mnie wiecznie przylepiajace sie grudy, czesto tez bloto na samym dnie, pomimo ze zmienialem i oczyszczalem je bardzo czesto. Sprobowalem zwirku silikonowego i od tej pory nie stosuje niczego innego! Mocz wsiaka, wystarczy tylko wywalac regularnie kupki. Gdy zwirek jest zabrudzony, po przesypaniu do worka, kuweta jest praktycznei czysta. I worek znacznie lzejszy. Na samym poczatku moj Muff, znaleziony burasek, buntowal sie i walil kupska obok, ale udalo mi sie go przekonac:)
Wiem, ze sa sympatycy jak i przeciwnicy "silikonow". Ja, w moim przypadku, moge go polecic z czystym sumieniem! Worek takiego zwirku (3,8 l) kosztuje od 12-15 zl. Przy moich dwoch kotach starcza to minimalnie na tydzien, zdarzaly sie i dwa tygodnie. Nic tylko kupowac :)

FreEp

 
Posty: 1877
Od: Śro wrz 20, 2006 1:27
Lokalizacja: Warszawa - Wawer

Post » Pt sty 05, 2007 14:15

FreEp pisze:Wiem, ze sa sympatycy jak i przeciwnicy "silikonow". Ja, w moim przypadku, moge go polecic z czystym sumieniem! Worek takiego zwirku (3,8 l) kosztuje od 12-15 zl. Przy moich dwoch kotach starcza to minimalnie na tydzien, zdarzaly sie i dwa tygodnie. Nic tylko kupowac :)

8O starcza na tydzien?to na miesiac na dwa koty potrzebujesz 3 -4 worki??no wybacz ale to rozboj w biały dzien,ja kupowalam w Polsce worek za 15 złoty i miałam na 1,5 miesiaca na jednego kota :roll: ,u ciebie to wychodzi minimum 45zł na miesiac czy ja cie zle zrozumiałam?

kasia essen

 
Posty: 7167
Od: Czw gru 15, 2005 9:19
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen

Post » Pt sty 05, 2007 14:22

Pisze ile normalnie kosztuje w sklepie zoologicznym. Chociaz ostatnio kolo mojego miejsca pracy, polazlem do sklepiku zoologicznego na bazarku po shebe. Zerknalem na silikon i kosztowal 18 zl 8O
Ja mam dostep do znacznie tanszego, dlatego po przekalkowaniu mi sie oplaca 8) Okolo 30 za miesiac. Przy moich futrzastych szczochach to i tak rewelacja :P
Z reszta moglbym nawet za silikon przeplacac. To co w nim kocham to brak grudek, i to, ze pomimo szczochow jest ciagle sypki.

FreEp

 
Posty: 1877
Od: Śro wrz 20, 2006 1:27
Lokalizacja: Warszawa - Wawer

Post » Sob sty 13, 2007 18:44 koty

ja rowniez jestem tego samego zdania!kupuje wlasnie silikonowy piaseczek,miodzio nie siedzi sie przez pol dnia w kociej kuwecie i nie wyjmuje brylek,papki itp wytworow zrobionych przez kota w kuwecie.wyjmujemy tylko kupke,a siusiu opada na dno.oczywiscie na mc na jednego kota trzeba kupic 2worki4litrowe,nie jest tak jak jest napisane,ze opakowanie starcza na mc na jednego kotka.piasek trzeba znacznie czesciej wymieniac,srednio co17dni.

sisunia

 
Posty: 34
Od: Czw gru 14, 2006 23:48

Post » Sob sty 13, 2007 18:47 koty

ja rowniez jestem tego samego zdania!kupuje wlasnie silikonowy piaseczek,miodzio nie siedzi sie przez pol dnia w kociej kuwecie i nie wyjmuje brylek,papki itp wytworow zrobionych przez kota w kuwecie.wyjmujemy tylko kupke,a siusiu opada na dno.oczywiscie na mc na jednego kota trzeba kupic 2worki4litrowe,nie jest tak jak jest napisane,ze opakowanie starcza na mc na jednego kotka.piasek trzeba znacznie czesciej wymieniac,srednio co17dni.

sisunia

 
Posty: 34
Od: Czw gru 14, 2006 23:48

Post » Sob sty 13, 2007 19:36

w jakiej ilości cats best eco + zapcha kibelek? ile za jednym zamachem można bezpiecznie wrzucić, bo mam obawy ;)

Bianeczka

 
Posty: 36
Od: Śro sty 03, 2007 0:57

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jamessmext, kasiek1510 i 451 gości