Pies z kotem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 22, 2012 17:10 Pies z kotem

Tematów wiele ale odpowiedzi nadal na dręczące mnie obawy nie znalazłam, więc załadam wątek

Mam dwa koty około 4 letnie. I 10 letniego psa (mix amstafa i doga canario także dość duży kaliber). Koty byly w domu pierwsze, potem pojawił się pies, po około 2 tygodniach, niecałych nawet, psu udało się koty zaakceptować i tak sobie zgodnie żyją.

Ale... w poniedziałek (18.06.12) adoptowałam ze schroniska suczkę Pitbulla. No i ona ma strasznie silny instynkt łowny. Tu nie chodzi o ciekawość a po prostu "złap i zabij". I moje pytanie: Czy jest w ogóle szansa, że ona te kociaki zaakceptuje?!

Na tę chwilę suka przypięta na lince do kanapy, koty chodzą swobodnie, jak spuszczam je z oka zakładam suni kaganiec. Potrafi się już zająć swoimi sprawami nawet gdy kot jest w zasiegu wzroku ale pod warunkiem ze nie jes w zasiegu pyska. Jak próbowaliśmy dac jej kota powąchać to próbuje łapać, atak totalnie niczym nie sygnalizowany, zero warczenia czy szczekania, od razu się bierze za atakowanie... Moje koty ataku nie prowokują, nie fuczą, nie syczą, nie szaleją. Jak suka śpi twardo to potrafią się przy niej położyć i o nią wycierać.

Załamana jestem trochę. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.
Obrazek

mahtalie

 
Posty: 8
Od: Pt gru 26, 2008 10:21
Lokalizacja: Płock



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Ricardokit i 286 gości