kocie drzwiczki na czip

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 08, 2012 21:10 kocie drzwiczki na czip

Witam, czy ktos z forum ma jakies doswiadczenie z kocimi dzwiczkami elektronicznymi, ktore otwieraja sie dla kotow, ktore zostaly wczesniej "zaprogramowane"? Zastanawiam sie ile czasu zajelo waszym kotom przekonanie sie do tego wynalazku. Za 10 dni jade na wakacje a moje koty nowe wejscie obwachuja bez entuzjazmu i nadal zadaja wpuszczania i wypuszczana droga tradycyja.... Powoli trace nadzieje.
Albert, Fisia Haczyk, Tadeuszek

Catrina

 
Posty: 2630
Od: Pon kwi 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Poznań/Poole

Post » Czw sty 05, 2017 0:53 Re: kocie drzwiczki na czip

Co prawda wątek stary, ale niemal dokładnie to samo pytanie:

Czy drzwiczki na chip (wszczepiony albo podobny, na obroży) RFID są skuteczne/działające?
Znalazłem takie na Amazonie - ale mam wątpliwości czy to jest w stanie zadziałać na taką odległość i przez skórę?
https://www.amazon.co.uk/d/Cats/SureFla ... B00GAZZIMY
Albo alternatywnie może inne rozwiązanie: jeden wszedł = drugi już nie może - To spowoduje, że w "kociarni" będzie mógł przebywać tylko jeden "obywatel" i nie będzie szansy na bójkę w środku. Szczególnie, kiedy "nasz" śpi.

abyss

 
Posty: 23
Od: Sob gru 10, 2016 0:57

Post » Pon kwi 24, 2017 15:06 Re: kocie drzwiczki na czip

Trochę późna odpowiedź - może się komuś przyda. Używałem modelu tych drzwiczek z większym rozmiarem przejścia. Zamiast chipów używałem zawieszek przyczepionych do kocich obróżek. Drzwiczki działają bez problemu - tunel "wykrywa" kota i na kilka sekund zwalnia blokadę drzwiczek. Można regulować czas otwarcia blokady (przez ustawianie specjalnych trybów pracy).

sergserg

 
Posty: 2
Od: Czw wrz 06, 2012 9:55
Lokalizacja: Gdynia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości