Mam Ds dla kocura, lat ok.10 na Urinary ! str.94

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 27, 2013 11:55 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

Heloł :D
jestem :D


strasznie zalatana jestem bo przez czas ratowania kotów zaniedbałam bardzo swój ukochany ogród :( , co teraz w pocie czoła nadganiam-a jest co-po dwóch sezonach gdzie ja osobiście nie kiwnęłam nawet palcem wiele rzeczy jest do zrobienia "po mojemu"-bo jak wiadomo-"każdy kto by nie zrobił i tak nie zrobi tak dobrze jak ja " :lol: -niestety taką mam wadę że jestem Zosia-samosia i wszystko muszę siama, bo wtedy jest naj naj :mrgreen: :ryk:
sama tę wadę dotkliwie odczuwam-zwłaszcza gdy wieczorami pęka z bólu kręgosłup - ale za to jaka satysfakcja, że danego dnia wykonałam kawał dobrej, nikomu do niczego nie potrzebnej , roboty :!: :lol:

Muffiś od dawna hasa po sosnach,-od czasu do czasu-raz na kilka, kilkanaście dni, przybiega do nas i daje się pogłaskać po nosiu :love: .-nie bierzemy go na ręce a tylko minimalnie głaskniemy, chociaż serce boli i chętnie bym go wytuliła i wytarmosiła jak kiedyś...
Ale musi być samodzielny-TŻ i tak nie może wyjść z podziwu że wraca i nas pamięta.
Ostatnio przybiegł z drugą wiewiórą-może to jego dziewczyna.. :ok:
"dziewczyna" na nasz widok uciekła w górę drzewa a Muffs przeciwnie-do reki, ale tylko na sekundę bo oboje koty trzymaliśmy na rekach więc jak najszybciej odeszliśmy.
Co noc sypiemy wiewiórom do karminków porcje orzechów, marchewek i jabłek i o świecie, zanim koty wyjdą na ogród, już jest wszystko zjedzone a Muffsy mają sjestę.
Generalnie jest tyle ptaków i wiewiórek że nasze koty nawet nie wstają-już wiedzą że i tak to dla nich temat nie do ogarnięcia :ryk:

Co najwyżej ćmy, o to, to owszem-nisko lata i daje się złapać, więc warto czasem pdnieść się i skonsumkować jakąś paćkę :mrgreen: -i tego im oczywiście nie bronimy :D

Rudzik o imieniu Toffik został po wyleczeniu , wykastrowaniu i zaczipowaniu odwieziony do swojego Domku i mamy z Anią obietnicę że będzie niewychodzący a nasz Domek Myszki (tej niewidomej) w razie czego ma temat pod kontrolą bo mieści się obok :ok:

Nasze tymczaski jak były tak są i wciąż się pasą :ryk: : Armani, Misio i Milek, oraz Maciuś i Cyganek-wciąż czekaja na domki ale nie mamy żadnej nadziei że pójdą w wakacje, a więc od września zmasujemy atak ogłoszeniowy.

Miałam ciekawą sytuację ze Skórkami :D
Skórki jak wiadomo, jako "nieoswajalne" mieszkają już od sierpnia w naszym śmietniku a mój TŻ jest ich Karmicielką :D
Otóż sąsiedzi którzy jesienią wprowadzili się na przeciwko, w ramach porządków wystawili na pobocze super wypasioną budę po psach.
( Buda ta jest do wzięcia-jest oczywiście używana, ale mega wypasiona i ocieplona- właśnie mam zamiar założyć jej osobny wątek z fotami aby znależć na nią chętnego )

w każdym razie, któregoś dnia usłyszałam sąsiada i poszłam zapytać "czy ta buda to do wzięcia" i wtedy wywiązała się rozmowa o Skórkach.
Już dawno zauważyliśmy że Skórki chetnie u sąsiadów przebywają ale obawiałam się co to za ludzie-czy lubią koty..

No i usłyszałam że;
"to ICH KOTY " :1luvu: ,
żę Państwo "też je karmią",
że "są bardzo urokliwe i dobrze wychowane" :ok: ,
nawet "czasem wchodzą do domu ale pogłaskać się nie dają"
i że "absolutnie nie przeszkadzają a przeciwnie-są bardzo mile widziane, lubiane przez rodzinę i gości-(bo takie nienachalne), mają na tarasie i przy garażu kilka swoich posłanek, i "pracują z Panem do póżnej nocy leżąc na dachu przy połaciowym oknie Pana pokoju" a także "pomagały zdawać córce maturę wylegując się na parapecie jej okna" :D :ok:

wniosek jest jeden - trzeba mieć szczęście w życiu, co :D :ok:

Coś się mi stało z imageschakiem więc musze dojść do tego co i wtedy będą foty na potwierdzenie powyższego :D
...a póki co zmykam do ogrodu bo mam multum przepięknych pachnących róż renesansowych do posadzenia :piwa:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Czw cze 27, 2013 11:58 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

No to się u Was wiele dzieje - fajnie, że pozytywnego.
I fajnie, że macie takich sąsiadów :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43


Post » Sob cze 29, 2013 15:42 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

dla przypomnienia-kotusie jakie wciąż mamy do adopcji :


nierozłączni Cyganek-w DT od marca 2012 i Maciuś- w DT od pażdziernika 2011 :strach: szukają domku tylko razem :kotek: :kotek:


obaj, mimo że osobno, przyjechali do mnie jako zalęknione, dzikawe i wręcz miesiącami niedotykalskie kotusie - w DT poznali się i pokochali i teraz sa już nierozłączni ale i człowiek im się bardzo przydaje :D
kocurki około 2-2,5 letnie, bardzo miłe, bardzo spokojne-wciąż mam wrażenie że odreagowują trudne czasy i "tylko" trochę jedzenia , jak najwięcej pieszczot ze strony człowieka, oraz swoje nawzajem towarzystwo zupełnie wystarcza im do szczęścia ..

Cyga-kiedyś niedotykalski-dziś zamiast jedzenia woli wywalanie brzusia do głaskania :D dlatego wciąż trzyma piękną linię modela i momo lekko zepsutego oczka (nie wymagającego leczenia) jest wielkim przystojniaczkiem :love:
Obrazek...Obrazek

Maciuś o przeuroczy fajtłapka który nie zacznie jeść nie pogłaskany :D
Obrazek.Obrazek......Obrazek


oraz
Armani :kotek: - w DT od maja 2012 , cudem uszedł z życiem ze schronu, teraz jest pięknym ,wypasionym, przytulaśnym do granic możliwości przystojniaczkiem :D

Obrazek..Obrazek


Armani ostatecznie może iść do domku sam-dla kogoś kto poświęci mu dużo uwagi i da dużo miłości,
natomiast dla kogoś kto długo pracuje polecam :
Armaniego w parce z Misiem :kotek: :kotek:

- Misio w dt od malucha czyli kwietnia 2012 :D uroczy, wesoły chociaż bardzo grzeczny i płochliwy ( w sensie że nie broi bo tchórz z niego ale przytulać się baaardzo lubi :kotek: )

Obrazek..Obrazek


Jeśli Misio nie pójdzie z Armanim to fajną parkę stanowiliby także

Misio ze swoim braciszkiem Milkiem :kotek: :kotek:
Miluś..hmm - ten to dopiero maga przytulak i wywalacz- i też bardzo grzeczny :D

Obrazek...Obrazek
..
i stała poza Milusia :ryk: Obrazek


..oczywiście wciąż na adopcję czeka Puszek :kotek: :1luvu:
Puszek wymaga karmy typu renal lub dla seniorów (mobility, ageing, mature, senior, itp )jako suchej, natomiast mokrą je bytową-taki rodzaj karmienia pozwala mu cieszyć się całkowitym zdrowiem już od półtora roku mimo że do schronu oddali z powrotem go jego "państwo" po 6-ciu latach w domu :strach: ponieważ się "zepsuł" a mianowicie zachorował na nerki ..

Obrazek

Puszek jest spokojnym, niekłopotliwym kotem, bardzo miły filozof, uwielbia wylegiwac się przy człowieku na biurku i obserwować co człowiek robi..:D
Pieszczot potrzebuje tylko ograniczoną ilość-kiedy ma dość sam odchodzi lub sygnalizuje zniecierpliwienie łapką (bez pazurków) :mrgreen: :lol:
Ostatnio edytowano Pon lip 15, 2013 15:55 przez smarti, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Pon lip 01, 2013 11:05 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

Maciuś - cudny kosmita :ryk:
Obrazek

Bumiś

 
Posty: 583
Od: Sob maja 12, 2012 8:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 01, 2013 13:24 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

:ok: :ok:
A czy Cyganek daje się miziać tylko "swoim" czy da radę zakumplować się z innymi Dużymi? :)
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa


Post » Pon lip 15, 2013 15:49 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

Kocie-coś w ogóle mam z imadższakiem-nic nie mogę zrobić.
Muszę czekać na Jus aby w ogóle jakiekolwiek zdjęcia mi wstawiła, co dopieró mówiąc o powiększaniu..
ale zapytam Jej jak będzie .

Wczoraj do wspaniałego Domku bo do Dużych u których jest moja Shila pojechali ...Maciuś i Cyga :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:


Obrazek...Obrazek
Obrazek.Obrazek......Obrazek

Domek to najlepszy na świecie-karmi lux karmą, tuli, spędza czas na zabawie z kotami, wsłuchuje się w kocie potrzeby, bardzo dba o zdrowie i bad kontrolne-słowem lepszy nie mógł się chłopakom trafić !
Państwo nastawieni byli na jednego kota dla Shili cierpiącej po stracie Yuniora-ślicznego, starszawego już białego kocurka, który odszedł niedawno po długiej chorobie.
Zakochali się w fujarowatym Maciuniu, ale po nocy pełnej przemyśleń ulegli naszemu "szantażowi", że nie rozdzielimy kochających się chłopaków bo Cyga mógłby to przypłacić zdrowiem.
Uznali że nie ma sensu szukanie gdzie indziej pojedynczego kota bo ta urocza parka zasługuje już wreszcie na dom :D

I tak-teraz Cyga zwiedza i ociera się o wszystko o co zdoła, Maciunia zadekował się pod kaloryferem, a Shila w chwilach przerwy w swojej wariackiej zabawie z zaciekawieniem zagląda pod drzwiami do pokoju-co to za znajomych przystojniaczków jej Duzi przywieżli :love:

Shila wypękniała wprost nieprawdopodobnie, lśni jej footerko, humor ma świetny-krótko mówiąc- nie mogła trafić lepiej :D

I nie wiem czy pisałam że niewidoma Myszka też niesamowicie rozkwitła w Domku- wybieliła się :mrgreen: i wypiękniała :love: -też na super ludzi trafiła-zresztą poleconych nam właśnie przez Dużą Shili :D

Mam też wiadomości od Czarnuszka-grzybiarza. Chłopaczek jest już całkowicie wyprowadzony na prostą, bardzo kochany, bardzo zadbany i prowadzi szczęśliwe życie we Wrocku :D

Natomiast Duża Boniunia-obecnie Lulisia-z którą również jestem w stałym kontakcie prosiła mnie abym przesłała "całusy Zuzieńce i miziaczki dla Lunki i Chłynia" co niniejszym czynię 8) 8) 8)

..i znowu pędzę do swojego pozakociego życia w którym doba wciąż za krótka ...
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Pon lip 15, 2013 16:08 Re: DT im.Smartinka9 ..jak zostałam "dt dla wiewiórek"... :)

W razie czego duże foty prześlij mi na maila, chętnie wrzucę na FB :ok: bo takich drobinek to ledwo co widać :oops:

BARDZO się cieszę, że adopcje trwają :ok: i że domy sprawdzone najlepiej :mrgreen:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw lip 18, 2013 10:37 Re: DT im.Smartinka9 : Maciuś i Cyga pojechali do .... Shili

Cześć ;)
sto lat... Smarti daj zdjęcia, a dla Ciebie wszystko... :1luvu:

a teraz mam nadzieję Smarti się nie obrazi...
poszukuję dla swojego kolegi z pracy kota do roku burego lub rudego spokojnego!! (dachówki, w żadnym razie nie długowłose bo zostaną ogolone :mrgreen: :mrgreen: ) Kitek miałby domek w Zielonce/Ząbkach. Żona kolegi miała już wcześniej przez całe życie kota i chcą teraz zaadoptować nowego mieszkańca do ich nowego mieszkania. Może ktoś ma? Płeć bez znaczenia! 8)
Obrazek

http://www.planetapupila.pl - najtańszy sklep w Warszawie!

Jus87

 
Posty: 1032
Od: Wto sie 17, 2010 13:01

Post » Czw lip 18, 2013 10:51 Re: DT im.Smartinka9 : Maciuś i Cyga pojechali do .... Shili

Ja mam tzn asia2 ma - super koty, odezwę się do Ciebie tylko teraz już rezerwuję miejscówę :D
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35339
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro lip 24, 2013 13:09 Re: DT im.Smartinka9 : Maciuś i Cyga pojechali do .... Shili

Justko kochana a linki do budy albo najlepiej foty to gdzie są :?: :roll:

wiesci od Cygi i Maciusia są takie że:
Cyga notorycznie całuje i tuli się do Shili :love:
Shila jednak bardzo sporządniała (jak wiadomo u mnie była to kotka lekkiego prowadzenia się-nie dość że przyjechała z brzuchem to jeszcze potem kochała się w każdym chłopaku którego u nas napotkała :kotek: ) i o ile Cygusiowi pozwala się całować to od Maciusia który chce się z nią barankować no i który przecież był jej "starą miłością", prychając ucieka :ryk:
..no ale mam nadzieję że lada dzień sobie przypomni o swoim dawnym, bardzo przystojnym adoratorze i będą razem żyli w zgodnym trójkąciku :kotek: :kotek: :kotek: :ok:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy


Post » Wto lip 30, 2013 23:08 Re: DT im.Smartinka9 : Maciuś i Cyga pojechali do .... Shili

Dziewczyny na Mokotowie zaginął taki kot http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/5879 ... --mokotow/
W piątek 26.07 zaginął kot, wabi się "Cotek" czarny z białym krawatem, ma 5 miesięcy, był ubrany w czarno - białe szelki, kotek nie był kastrowany. Jest bardzo przyjacielski i nie boi się ludzi, zginał z mokotowa, ulica Dworkowa, okolice parku Morskie Oko. Wszelkie informacje proszę kierować pod numer telefonu lub na adres mailowy, dla znalazcy nagroda pieniężna.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro sie 07, 2013 10:17 Re: DT im.Smartinka9 : Maciuś i Cyga pojechali do .... Shili

Taka oto buda psia, "trzypokojowa" jest u mnie do wzięcia : :D

Obrazek

Buda jest bardzo solidna, z grubych desek, kryta porządną blachą.
Oczywiście używana z normalnymi oznakami używania, natomiast jest w bardzo dobrym stanie i posłuży komuś jeszcze wiele wiele lat.


Ściany ma podwójne drewniane, ocieplone wełną min. i styropianem wewnątrz, buda ma sufit i poddasze bardzo dobrze ocieplone a więc ciepło nie ucieka do góry - wszystko widać tu :


Obrazek

jak widać buda ma duży piękny taras :D
Jest podzielona na trzy niezależne pomieszczenia z oddzielnymi wejściami czyli zamieszkać w niej może na cały rok wiele kociastych lub 3, 4 pieski.
Można oczywiście te ścianki działowe zlikwidować i jedno lub dwa z wejść zasłonić-wtedy może być nawet dla jednego wielkiego pieska.


Przenoszona była z powodu gabarytów i wagi w dwóch częściach-buda i dach. Ustawiona i dopasowana została na na razie "byle jak".

Obrazek

ObrazekObrazek

Jest bardzo ciężka-do jej przeniesienia potrzeba 6 osób.
wymiary ogólne budy to :


Buda jest do wzięcia na Pradze Południe a konkretnie w Falenicy w dowolnej porze dnia po wcześniejszym umówieniu się.
Czas na to jest do 27-go września.
Kto pierwszy ten lepszy :D
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, agatela, Chanelka, Google [Bot], kasiek1510, misiulka, ryniek, Vi i 538 gości