Zakażenie przewodu pokarmowego? Alergia? Czy co? POMOCY!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 13, 2012 19:13 Re: Zakażenie przewodu pokarmowego? Alergia? Czy co? POMOCY!

ewexoxo pisze:Dziękuję za troskę, bo każda rada jest dla nas pomocna :) Morris ma mieć RC około 3 tygodnie, a pózniej mamy próbować przestawiać go bardzo powoli na normalne nie-lecznicze jedzenie (...)

Chyba to będzie nawet dłużej niż 3 tyg., bo przestawianie kota na normalne jedzenie musi być rzeczywiście bardzo stopniowe i malutkimi kroczkami. U zdrowych kotów powinno trwać co najmniej 10 dni:
1,2,3 dzień: 75% starej karmy i 25% nowej,
4,5,6 dzień: 50%:50%
7,8,9,10 dzień: 25% starej i 75% nowej
Pewnie u Morrisa początkowo będzie trzeba podawać jeszcze mniejszą ilość normalnej karmy.
ewexoxo pisze:Mamy kupione duże opakowanie Sanabelle (jeszcze nawet nie rozpoczęte, bo rzekomo nie wolno mu było tego jeść) troszkę Bozity i RC Indoor, a z puszek sporo Animonda Carny i Sheba. Może to wszystko nie jest najwyższa półka i napewno mają w składzie zboża, ale przy dokarmianiu mięskiem myślę że kotu krzywdy nie robię :| Nie mamy na tyle czasu, żeby codziennie przygotowywać posiłki, bo nawet sobie nie gotujemy codziennie, więc jakoś to wszystko trzeba wypośrodkować.

Rozumiem Cię- sama też codziennie nie przygotowuję posiłków, choć nie powoduje mną tylko brak czasu. Puszki Animoda Carny wydają mi się nie takim złym wyborem, mają o wiele więcej mięsa w porównaniu np. z Shebą i chyba nie zawierają zbóż :)

Neriss

 
Posty: 97
Od: Sob lis 26, 2011 11:39

Post » Pt kwi 13, 2012 19:40 Re: Zakażenie przewodu pokarmowego? Alergia? Czy co? POMOCY!

Morris od wczoraj dostaje mieszankę RC gastro intenstinal zwykłego i moderate calories w proporcji 50/50. Ze względu na podobne działanie karmy nie kombinowałam tylko wymieszałam dwa całe opakowania i nie ma żadnych problemów, ale zdaję sobie sprawę, że wprowadzając zupełnie inną karmę trzeba będzie to robić powoli. Wet uprzedzał, że po około 3 tygodniach można mu dodawać po parę chrupek normalnej karmy i obserwować. Zresztą inaczej się nie da bo on dostaje naprawdę malutkie porcyjki jedzenia.
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Nie kwi 29, 2012 18:33 Re: Zakażenie przewodu pokarmowego? Alergia? Czy co? POMOCY!

ewexoxo, jakie wieści u Was? Jak dieta, jak kupki?

Neriss

 
Posty: 97
Od: Sob lis 26, 2011 11:39

Post » Pon kwi 30, 2012 22:33 Re: Zakażenie przewodu pokarmowego? Alergia? Czy co? POMOCY!

trzymamy się RC gastro, Morris dostaje też po troszkę mięska z rosołku (ostatnio ukradł w nocy 2-dniową porcję pozostawioną do ostudzenia :roll: ), serka, jogurtu, czasem wyżebra szynkę z kanapki czy śledzika :wink: dopóki nie dostaje za dużo nie-kociego jedzenia to jest wszystko wporzadku. Jak dostanie za dużo to na drugi dzień jest efekt widoczny w kuwecie. Ewidentnie nie toleruje nic słonego czy wędzonego, bo jak TZ z dobrego serca dał mu kawałeczek mięsa z boczku to po 5 min. był zwrot :roll: (TZ nauczył się że kotu się tego nie daje)
mam wrażenie że powoli chyba zaczyna mijać "syndrom pustej miski", bo coraz częściej karma zostaje w misce i Morris później dojada :wink: inna sprawa że waży już 6,0kg ( jak przyjechał do nas mieliśmy 5,3kg kota) mam wrażenie że to jest jego właściwa waga, bo gruby nie jest - zrobił się kocio-puszysty :wink:
dla zainteresowanych zdjęcia są tutaj viewtopic.php?f=1&t=141258
Ostatnio edytowano Czw maja 03, 2012 17:12 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę wątek na odpowiednie podforum.
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue i 536 gości