dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 30, 2014 19:46 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

no i cztery godziny minęły -każda spała w innym miejscu- przynieśliśmy je do jednego pokoju i Arizza lezy grzecznie a nasza Melcia warczy i warczy i obserwuje - ale to chyba postęp bo w jednym pokoju są i przynajmniej obserwują się czekam na ataki :strach:

kacperboss

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Śro mar 26, 2014 16:07
Lokalizacja: Olkusz

Post » Pt lip 04, 2014 23:27 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Witam, ja również przylacze sie do watku jeśli można :) w poniedziałek albo wtorek jedziemy z mezem do schroniska zaadoptowac jakies kocie rodzeństwo :) albo i nie rodzenztwo, zobaczymy jak wyjdzie ale mam nadzieje, że uda się z rodzeństwem. Wszystko już gotowe, wyprawka czeka a ja mam lekkiego stresa bo jeszcze nigdy nie mialam styczności z dwójką kociąt na raz :O zawsze w rodzinie koty wystepowaly pojedynczo ;)

Zastanawiam się tylko nad tym czy powinny to byc dwie kotki czy parka, ciezki wybór, i choc na poczatku bylismy zdecydowani na dwie pqnienki to czytajac wypowiedzi na tym forum i na innych stronach zaczynam skłaniac sie co raz bardziej ku parce... ahhhh te odliczanie dni :) te emocje :)

Kacperboss i jak tam sytuacja na froncie wyglada?

margooot

 
Posty: 5
Od: Pt lip 04, 2014 0:47

Post » Sob lip 05, 2014 15:38 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

To tylko zależy od charakterów kotów. Czasem trafia się parka która bardzo jest ze sobą zżyta, czasem rodzeństwo, czasem siostry albo bracia. Nie ma znaczenia, jeśli tylko koty się polubią to ich płeć jest obojętna. Powodzenia :)
Nie istnieją koty zwyczajne.
Colette

fuma

 
Posty: 344
Od: Pon mar 10, 2014 18:58

Post » Nie lip 06, 2014 17:18 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

margooot pisze:Witam, ja również przylacze sie do watku jeśli można :) w poniedziałek albo wtorek jedziemy z mezem do schroniska zaadoptowac jakies kocie rodzeństwo :) albo i nie rodzenztwo, zobaczymy jak wyjdzie ale mam nadzieje, że uda się z rodzeństwem. Wszystko już gotowe, wyprawka czeka a ja mam lekkiego stresa bo jeszcze nigdy nie mialam styczności z dwójką kociąt na raz :O zawsze w rodzinie koty wystepowaly pojedynczo ;)

Zastanawiam się tylko nad tym czy powinny to byc dwie kotki czy parka, ciezki wybór, i choc na poczatku bylismy zdecydowani na dwie pqnienki to czytajac wypowiedzi na tym forum i na innych stronach zaczynam skłaniać się co raz bardziej ku parce... ahhhh te odliczanie dni :) te emocje :)

Kacperboss i jak tam sytuacja na froncie wyglada?


Hej u nas już OKEY
wielkiej miłości i spania nos w nos nie ma ale dziewczyny pięknie się bawią ( chyba )
Mela dośc agresywnie walczy z Arizą ( ta zaś uległa miauczy i ucieka) nie wiem czy to tak być powinno
jest naprawdę dobrze :1luvu:
każda śpi na innych kolankach i jest git :201461
Obrazek

kacperboss

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Śro mar 26, 2014 16:07
Lokalizacja: Olkusz

Post » Sob paź 04, 2014 21:31 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Witajcie,
zawsze obiecywałam sobie że jak tylko będe miała swoje mieszkanie to tuż wprowadzce - będe miała kota/y/.
Tak też się stało, we wrześniu ur. adoptowałam dwie małe kotki. Są z różnych miotów ale mówię wszystkim że to siostry przyrodnie ;)
Chciałam na początku jedną kotkę ze względów finansowych głównie. Bałam się że dwa koty bardzo uszczuplą mój ( i tak uszczuplony kredytem) budżet. Ale jak pojechałam odebrać jedną kotkę, to zobvaczyłam drugą, tak przesłodką, tak śliczną, z od razu widocznym nieżłym charakterkiem że zaryzykowałam.
Kiciuchy mają zupełnie dwa różne charaktery - Zezia ( bo ma zeza) ma chyba jakiś rodzaj autyzmu a Miałka ( bo ciągle miałczy) ma adhd. Ale pięnie się uzupełniają, leją się, przytulają, myją i słodko śpią. Jak na osobę której okresowo często nie ma w domu to nie mogłam podjąć lepszej decyzji!
Wiadomo że wet kosztuje na początku. Ale ja ominęłam wysokie koszty sterylizacji umówionymi zabiegami w marcu który jest ogólnym miesiącem sterylizacji i zabiegi są o połowe tańsze. Szczepionki są rzadko. A kot jak się bawisz z nim, przytulasz, poświęcasz muy uwagę będzie o wiele zdrowszy. Takie jest moje zdanie.
Co do kuwety i żwiurku moje obydwie kiciuchy załatwiają się do jednej kuwety. A używam żwirku drewnianego. W jednym miesiącu kupuję 3 takie zwirki dla dwóch dorosłych kotów więc nikt mi nie mówi że drogo to kosztuje. Nie potrzebuję używać żwriku zbrylającego się, silikonowego i innych cudów na kiju. Jest to dla mnie zbędny wydatek, ale co kto lubi.
Reasumując - dwa koty - obowiązkowo! :1luvu:

kuppieroga1

 
Posty: 1
Od: Sob paź 04, 2014 21:19

Post » Nie paź 05, 2014 7:44 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

No i takie coś lubię :ok: :1luvu: W ogólnym rozrachunku nawet finansowo się opłaca, bo koty są zdrowsze, nie trzeba ich zanosić do weta.A jedzenia po prostu mniej się marnuje.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 05, 2014 19:55 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Popieram i ja :ryk:

kacperboss

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Śro mar 26, 2014 16:07
Lokalizacja: Olkusz

Post » Nie sty 29, 2017 18:12 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Witajcie
Od miesiaca kot jest szczesliwym posiadaczem nas :wink: Bo w koncu to my jestesmy dla niego a nie on dla nas... I od paru dni mysle o tym samym, chlopaczysko ma jakies 6 miesiecy i chyba powinien miec towarzystwo. Bo faktem jest, ze kot sam to kot sam a we dwoje to co innego :) I pewnie jak juz bedzie wykastrowany to dostanie towarzystwo.
Nie wiem jeszcze jak tu sie wrzuca zdjecia ale moze uda mi sie przedstawic pozniej Einsteina :)

Pieguska

 
Posty: 19
Od: Sob sty 28, 2017 12:41

Post » Śro sie 21, 2019 20:40 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Mam pytanie odnośnie tego tematu, czy dobrym pomysłem jest adoptowanie kociego rodzeństwa?
I czy to nie jest tak, że jak będą dwa kociaki to zamkną się na swoje towarzystwo i będą miały w nosie ludzi?

Ciemka

Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Od: Czw sie 15, 2019 15:28

Post » Śro sie 21, 2019 21:18 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Absolutnie nie. Maluchy mają tyle energii, że idealnie jest, kiedy mogą ją wyładowywać w kontakcie z drugim kotem, a jak jest to rodzeństwo, to jeszcze lepiej :D Siły na kontakty z ludźmi na pewno im starczy :201461 Poza tym podobno kot daje drugiemu kotu coś, czego człowiek dać nie potrafi. Kiedyś słyszałam takie wyjaśnienie: wyobraź sobie, że zostałaś adoptowana przez rodzinę hipopotamow. Dbają o ciebie, kochają, ale czy nie chciałabyś czasem mieć przy sobie drugiego człowieka :D ?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 21, 2019 21:29 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

jolabuk5 pisze:wyobraź sobie, że zostałaś adoptowana przez rodzinę hipopotamow. Dbają o ciebie, kochają, ale czy nie chciałabyś czasem mieć przy sobie drugiego człowieka :D ?

:ryk: :1luvu:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro sie 21, 2019 21:34 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Fajne porównanie. :)

Muszę to dobrze przemyśleć i zastanowić się, czy mąż mnie nie ubije. :mrgreen:

Ciemka

Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Od: Czw sie 15, 2019 15:28

Post » Śro sie 21, 2019 21:53 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

Jest jeszcze kwestia praktyczna. Mały kotek interesuje się wszystkim. Jak ma przy sobie drugiego malucha, to duża część tego zainteresowania skupia się właśnie na nim. Bo on się rusza, macha łapką, ogonkiem, można go pogonić, dopaść, uprawiać zapasy. A jak tego nie ma, to COŚ trzeba do zabawy znaleźć, np. przewody elektryczne, firanki... Zresztą miałaś koty, to sama wiesz. Ja, jak byłam domem tymczasowym, zawsze wolałam przyjąć parkę kociaków, bo kiedy nie miałam dla nich czasu, zajmowały się sobą.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 21, 2019 22:38 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

U mnie różnie bywało, ale faktycznie zwykle miałam dwa koty jednocześnie.

Ciemka

Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Od: Czw sie 15, 2019 15:28

Post » Pt sie 23, 2019 12:09 Re: dlaczego lepiej wziac 2 kotki?

A jeszcze powiedzcie jak przy adopcji rodzeństwa - parki?
Chodzi mi o kastrację? Jak to ogarnąć by kotki się nie rozmnażały?

Ciemka

Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Od: Czw sie 15, 2019 15:28

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jacek1982, Silverblue i 267 gości