Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 06, 2012 10:22 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Pokerku :( Kciuki dla ciebie koteńku :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 06, 2012 12:45 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Pokerku, myślę o Tobie kochany.
Obrazek Obrazek

Moha

 
Posty: 1675
Od: Czw sty 06, 2011 0:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto mar 06, 2012 12:53 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Po sterydzie powinien poczuć się lepiej.
Pewnie to głupi pomysł, zwykle jak mnie dopada bezsilność rzucam pomysłami również tymi głupimi, ale może by spróbować TFX. Wiem, nie jest to cudowny lek na wszystko ale może... :roll:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 06, 2012 18:17 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Kasiu myślę o Tobie jak Ty i Ziabolek radę sobie dajecie :( Trzymajcie się,może to chwilowy stan?Może będzie lepiej? :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Wto mar 06, 2012 19:47 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Gibutkowa pisze:Po sterydzie powinien poczuć się lepiej.
Pewnie to głupi pomysł, zwykle jak mnie dopada bezsilność rzucam pomysłami również tymi głupimi, ale może by spróbować TFX. Wiem, nie jest to cudowny lek na wszystko ale może... :roll:


Edyta, ale on na sterydzie już od września, a mimo to pogorszyło się ... :(
Ja myślałam o cykloferonie..., zwłaszcza, że mam - niedawno jak załatwiałam komuś, to kupiłam 1 opakowanie i sobie ... Tylko, że to też w zastrzyku, ja w tył kota sama nie podam (nie ma mi kto przytrzymać), a pozostała część Ziabolka to już jeden wielki zrost ...Nowa wetka cykloferonu nie uznaje, do "starej" wetki w najbliższym czasie nie jestem w stanie go wozić ... O TFX musiałabym zapytać profesora - nie znam tego leku i nie mam pojęcia czy można ... No i pewnie cenowo bym nie wydoliła ... :?
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 06, 2012 19:49 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

TFX to 200 za opakowanie (cała kuracja), podaje się pół ampułki dziennie podskórnie.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto mar 06, 2012 19:50 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

vailet pisze:Kasiu myślę o Tobie jak Ty i Ziabolek radę sobie dajecie :( Trzymajcie się,może to chwilowy stan?Może będzie lepiej? :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Muszę wierzyć, że jeszcze jest szansa i będzie lepiej ... On już tyle kryzysów przeszedł ... a jest taki młodziutki - dopiero w kwietniu będzie miał 2 lata ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 06, 2012 19:52 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

katarzyna1207 pisze:
vailet pisze:Kasiu myślę o Tobie jak Ty i Ziabolek radę sobie dajecie :( Trzymajcie się,może to chwilowy stan?Może będzie lepiej? :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Muszę wierzyć, że jeszcze jest szansa i będzie lepiej ... On już tyle kryzysów przeszedł ... a jest taki młodziutki - dopiero w kwietniu będzie miał 2 lata ...

Bardzo młodziutki i to jest przykre,że tak cierpi przez tą Wiesz... :evil: :evil:
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob mar 10, 2012 14:54 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Ziabusiu śliczny, tak przykro czytać że znowu gorzej się czujesz. Młodziutki kotek jesteś. Gdzie tu sprawiedliwość :(
Trzymam kciuki, tylko tyle mogę. Poza tym trochę się pogubiłam, może nie wiem, gdzie szukać - jaka jest ostateczna diagnoza Ziabolka?

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob mar 10, 2012 18:13 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Anka pisze:jaka jest ostateczna diagnoza Ziabolka?


Wg profesora Lechowskiego - eozynofilowe zapalenie jelit .... ale oprócz tego jest też wrzodowa choroba żołądka/dwunastnicy, bo od czasu do czasu jakiś wrzód mu pęka i wtedy wymioty są krwawe ... :( ... Lekiem przeciwwymiotnym zafundowałam mu biegunkę ... :( ... Od 3 dni, po zwiększeniu dawki sterydu jest jakby odrobinę lepiej ... jest bardziej ruchliwy, ze dwa razy sam zajrzał do miski i zjadł ze 2 chrupki. I spał już nie taki pokurczony, tylko nawet trochę do góry kółkami ... Wczoraj był megapaw z kłakami... ale nie wiem czyj, prawdopodobnie Ziabolka, bo on się przy tym karmieniu strzykawą strasznie brudzi, a potem intensywnie czyści ..
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob mar 10, 2012 18:26 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

O kurczę, w ogóle nie słyszałam, że coś takiego istnieje, myślałam, że to dotyczy tylko dziąseł.
I jeszcze wrzód. Biedactwo. A nie nadają się dla kota takie leki jak ludzie dostają na osuszenie wrzodu? bo ludzkie jakieś są. Tylko może dla kota szkodliwe.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob mar 10, 2012 18:54 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Przytulam was oboje - wiem, że jest bardzo ciężko momentami, ale póki życia, póty nadziei :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob mar 10, 2012 20:17 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Anka pisze:I jeszcze wrzód. Biedactwo. A nie nadają się dla kota takie leki jak ludzie dostają na osuszenie wrzodu? bo ludzkie jakieś są. Tylko może dla kota szkodliwe.

Mam w domu "zestaw wrzodowy" ... jak mu pęka - to Ziabuś dostaje zastrzyki: cyklonamina i ranitydyna ... I całe szczęście, że przemogłam się i nauczyłam sama robić zastrzyki, przynajmniej mogę szybko zareagować ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie mar 11, 2012 12:46 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Ziabolku, wiosna jest okropna dla "wrzodowców" :( (U nas też okropne zaostrzenie plazmocytarnego zapalenia dziąseł, nawet sterydy nie zadziałały :cry:) Trzymaj się, dzielny maluchu :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

Moha

 
Posty: 1675
Od: Czw sty 06, 2011 0:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie mar 11, 2012 14:17 Re: Poker walczy o życie-krwotoczne zapalenie dwunastnicy! 2

Eozynofile to autoagresja, a autoagresja ma przyczynę. Cholernie ciężka do wykrycia, to wiem... A eksperymenty w tym stanie kota i przy wrzodach... Steryd to leczenie objawowe. My mieliśmy szczęście, udało się wykryć przyczynę, może nie do końca konkretnie ale lepsze leki antyalergiczne niż sterydy. Cholera, gdyby nie jego stan ogólny i te wrzody w gratisie to by było większe pole manewru :roll:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue i 536 gości