Rysio & Kicionek - glupie kryształy :( = nowa karma

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 01, 2005 8:47

Niestety Kicion nie daje sobie złapac siusiu :twisted: sledztwo trwa, ale nie mam pojecia kiedy on to robi 8O
dzisiejszy ranek spedzilam przy kuwecie, myjac zeby , czajac sie juz od 6.40 do 7.30 i nic :evil:
a teraz troszke zdjatek moich kociatek
http://upload.miau.pl/45518.jpg o co chodzi ?
http://upload.miau.pl/45519.jpg jeestem taki slicny :wink:
http://upload.miau.pl/45526.jpg cos dziwnego sie pojawiło w domu 8O
http://upload.miau.pl/45520.jpg mhmm
http://upload.miau.pl/45522.jpg , http://upload.miau.pl/45523.jpg sliczny rozowy noseczek :D
http://upload.miau.pl/45524.jpg czarna kota :wink:
dziekujemy za kciuki :D

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Wto lut 01, 2005 9:44

Mysza pisze:
beznadziejna pisze:dieta przedwstepna :lol:

odezwanie się w tym miejscu też było znaczące :twisted: :lol:
Kochana, bo ja juz sie zmeczylam ta Wasza niewiedza :evil:
przeciez kurka wodna wcale sie nie krylam :roll:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Wto lut 01, 2005 10:14

Beata pisze:
Mysza pisze:
beznadziejna pisze:dieta przedwstepna :lol:

odezwanie się w tym miejscu też było znaczące :twisted: :lol:
Kochana, bo ja juz sie zmeczylam ta Wasza niewiedza :evil:
przeciez kurka wodna wcale sie nie krylam :roll:

spisek :roll: 8O

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Wto lut 08, 2005 17:49

:crying: no i stało sie ..Rysiek i Kicion znowu maja kryształy ... jedni weci mowia, ze trzeba sie przestawic na karme dla kastratow inni, ze to przestaje byc norma i sa inne sposoby .. kurcze nooo :crying:
maja za wysokie ph .. i znowu chyba mniej pija, bo pojawiły sie fosforany i kryształki (myslalam ze wiecej picia im pomoglo, ale dooopaa)
i co teraz Ciotki drogie, jaka karma bedzie najlepsza na poczatek .. boje sie starsznego zakwaszania bo Rysiek mial nadzerke kiedys eozynofilowa .. :roll:
i czy bede im mogla dawac Miamora w puszce ..i tunczyka i ... :crying: pytam Was bo weci roznie mowią ..a Wy jestescie wszechnica wiedzy i tez macie "kryształkowe" kociambry :king:
najdziwniejsze jest to, ze w kuwecie jest duzo niespodzianek, a koty zachowuja sie normalnie ... :roll: i chyba maja podobny problem do Agi1 ..zabiałczenie ..chiba
no i jestem złą Pancią :placz: :placz: :crying:

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Wto lut 08, 2005 21:14

Płaksa :twisted: :wink:

Ja tak tylko troszkę wiem, bo jeszcze tego nie przerabialam, ale jak przechodzicie na karmę dla "kryształowców" ;) to sześć tygodni taka karma i potem wet zadecyduje czy można odstawić.
No i regularne badania.

A z tym przebiałczeniem to przesadziłaś z dokarmianiem koleżanko ;)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Wto lut 08, 2005 21:32

Uch... ja poki co sie krysztalow po raz pierwszy jeszcze nie pozbylam calkiem...
Co do zarelka to sama nie wiem. Moze wystarczy pasta i zwykle zarcie? To wet musi zadecydowac albo wyniki wrzuc jak sie zmienialy to madrz podpowiedza.
I nie rycz ;-) Nie wszystko co spotyka nasze koty jest nasza wina ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 08, 2005 21:38

jedno co mi przychodzi do glowy a propos to ze hills s/d zakwasza ostro, hills c/d mniej.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 08, 2005 21:39

Ada pisze::crying: no i stało sie ..Rysiek i Kicion znowu maja kryształy ... jedni weci mowia, ze trzeba sie przestawic na karme dla kastratow inni, ze to przestaje byc norma i sa inne sposoby .. kurcze nooo :crying:
Nie dla kastratow tylko weterynaryjna - np. urinary (nie lubie okreslenia "dla kastratow" sorki)
maja za wysokie ph .. i znowu chyba mniej pija, bo pojawiły sie fosforany i kryształki (myslalam ze wiecej picia im pomoglo, ale dooopaa)
To trzeba obnizyc - jest kilka sposobow nieinwazyjnych :twisted: A jak z piciem nie bardzo, to moze mokre zarcie? Bogato podlane :twisted:
i co teraz Ciotki drogie, jaka karma bedzie najlepsza na poczatek .. boje sie starsznego zakwaszania bo Rysiek mial nadzerke kiedys eozynofilowa .. :roll:
Zalezy jak reaguje - moze byc urinary RC, moze byc Eukanyba urinary, Hills s/d.


i czy bede im mogla dawac Miamora w puszce ..i tunczyka i ... :crying: pytam Was bo weci roznie mowią ..a Wy jestescie wszechnica wiedzy i tez macie "kryształkowe" kociambry :king:
Ipakitina, moja droga - Kaska Ci juz polecala. Do uzdatniania normalnego zarcia. Rolek bardzo chetnie wpieprza. awet chetniej niz samo :roll:

najdziwniejsze jest to, ze w kuwecie jest duzo niespodzianek, a koty zachowuja sie normalnie ... :roll: i chyba maja podobny problem do Agi1 ..zabiałczenie ..chiba
No i co z tego? Jakby byly objawy, to by bylo pozno. A tak? Wylapalas w miare wczesnie. Chwali sie 8)


no i jestem złą Pancią :placz: :placz: :crying:
A w ucho chcesz? :twisted:

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro lut 09, 2005 8:53

dzieki Myszko, Myszo i Zuza :love:
mam dzisiaj okropny nastroj , mialam straszne sny i w ogole chce mi sie :placz:
dostałam zalecenia na
karme RC Urinary (podobno sa saszetki i suche), Eukanuba struvit, HIlla s/d na poczatek potem c/d , Renel tabletki i Urosept
a wyniki maja takie ..
liczne kryształy amonowo-magnezowe .Rysiek jeszcze szczawiany wapnia ..
ph 7,5 , białka po 100 , mocz wyglada prawie jak od jednego kota..ale u Kiciona jest lepszy , z dobrych wiadomosci po zrobieniu posiewu od bezpsordeniego do rozcienczenia :roll: 0 bakterii, brak waleczkow, brak leukocytow, brak nablonkow i brak stanu zapalnego .. i tak to wyglada ..
czy myslicie,ze kupie takie karmy w Anna zoo..w animalii nie mają, a chce od dzisiaj dac im wszystko co powinny dostac ..
i jeszcze raz bardzo dziekuje za rady, jestescie kochane ..

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro lut 09, 2005 9:03

karma weterynaryjna jak sama nazwa wskazuje jest dostepna u wetów :)
ale nie tylko
ja daję suche RC Urinary a mokre puszki Trovet bo saszetek RC Feliś jeść nie chce a Trovet wcina
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Śro lut 09, 2005 9:09

Ada, tylko nie podawaj tych wszystkich karm na raz, a zdecyduj się na jedną.
Z mojego doświadczenia: RC Urinary jest karmą najsłabszą z tych na kryształy. Eukanuba jest najdroższa. Najlepszy, moim zdaniem, jest Hills. Mogłabyś podać przez miesiąc s/d - jest mocny, a potem przejść na c/d. Albo od razu Hillsa c/d. Za dwa miesiące badanie moczu.
I niestety, nie zawsze jest tak, że będzie mógł przejść na zwykłą karmę - bo zazwyczaj po powrocie do zwykłej kryształy wracają.
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Śro lut 09, 2005 9:10

dzieki Maryla :) dzisiaj bede polowac, najpierw w lecznicy, potem galeria mokotow :wink:

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro lut 09, 2005 9:15

Katy pisze:Ada, tylko nie podawaj tych wszystkich karm na raz, a zdecyduj się na jedną.
Z mojego doświadczenia: RC Urinary jest karmą najsłabszą z tych na kryształy. Eukanuba jest najdroższa. Najlepszy, moim zdaniem, jest Hills. Mogłabyś podać przez miesiąc s/d - jest mocny, a potem przejść na c/d. Albo od razu Hillsa c/d. Za dwa miesiące badanie moczu.
I niestety, nie zawsze jest tak, że będzie mógł przejść na zwykłą karmę - bo zazwyczaj po powrocie do zwykłej kryształy wracają.

Katy :) wlasnie słyszałam, ze najpierw s/d potem po np.. 2 tygodniach badanie moczu i jak bedzie dobrze to zachowawczo c/d ...

moja zaprzyjazniona kolezanka wetka mowi ze Eukanuba podobno daje najlepsze rezultaty :roll:
aa i chyba moge im dac troche Eukanudy i np Royal Canin i Hilla s/d :roll: czy nie łaczyć ... ?

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro lut 09, 2005 9:16

Mój Tygrys ma podobne wyniki moczu -piszcie co mu dawać jeść po leczniczej eukabenie, kaj urozmaicić mu to lecznicze jedzonko tak aby nie zaszkodzić!!!
Michalina + 2 ogony Tygrys i Teoś
Obrazek Obrazek Obrazek

michalinka

 
Posty: 192
Od: Śro gru 01, 2004 9:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Śro lut 09, 2005 11:28

Moja Sonia ma liczne kryształy amonowo-magnezowe, obojętny odczyn moczu i nic więcej nie ma (białko 0,03, leukocyty 0-1, erytrocyty 1-2), nasz wet zalecił karme leczniczą - powiedział że Eukanuba jest najlepsza ale Sonia je ja bez entuzjazmu, wolałaby urinary RC. Poza tym jest nieszcęśliwa, bo do tej pory suche było dla niej tylko dodatkiem a tu tylko to i nic. Wczoraj byłam na konsulatacji z Kuba (wątroba) i zapytałam tez o Sonię - mogę jej dawać trochę normalnego jedzenia (tj. np. mięsko wołowe) ale głównie jednak to suche. Ta pani doktor najbardziej poleca Hill's C/d. Przeczytaj sobie na www.vetserwis.pl artykuł o SUK (o kryształach jest dopiero w prygotowaniu) - chodzi mi o fragment dotyczący niebezpieczeństw w przypadku długiego stosowania karm na kryształy.
Podobno dobrym rozwiazaniem jest pasta Uro-pet, czy ktos cos o niej wie?
Amica

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, Google [Bot], kasiek1510 i 442 gości