siatka ochronna na balkon

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 13, 2011 11:28 siatka ochronna na balkon

Witam wszystkich forumowiczów,
mam pytanie może ktoś coś wie.... chciałabym założyć siatkę ochronną na balkonie (moje koty bardzo lubią się na nim
wylegiwać). Może ktoś z Was może mi polecić niedrogą firmę która uszyje na miarę kawałek takiej sieci
z założeniem nie będzie problemu.
Bardo proszę o jakąś poradę bądź kontakt do firmy która to zrobi.

pozdrawiam wszystkich kociarzy
dzikuela

dzikuela

 
Posty: 1
Od: Nie lis 13, 2011 11:14

Post » Nie lis 13, 2011 12:02 Re: siatka ochronna na balkon

Gotowe siatki sa np. z firmy Trixie w sklepach zoologicznych w necie,
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101795
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie lis 13, 2011 17:22 Re: siatka ochronna na balkon

Wielu forumowiczów brało siatki na wymiar stąd: http://www.sieci-korsze.pl/ . I ja stąd mam - musisz się skontaktować, powiedzieć/napisać, że to ma być przeciw-kotom :mrgreen: i oni już wiedzą jaką (chyba oczko 4 x 4 cm). Dokładnie wymierz balkon :idea: . Niedrogo jest, chyba 10 zł. + VAT za metr kwadratowy.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Nie lis 20, 2011 20:18 Re: siatka ochronna na balkon

Przenoszę na Koty.
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 20, 2011 20:21 Re: siatka ochronna na balkon

http://miau.pl/zabezpieczenia/balkony.php

Na końcu strony podane namiary na producentów.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon lis 21, 2011 13:46 Re: siatka ochronna na balkon

Nie wydaje Wam się, że oko 4x4 cm to trochę za dużo?
Mam dylemat, bo chcę babci siatkę zamówić, ma dwa koty na trzecim piętrze i wiadomo - strach się bać co może być jak skoczy który...

Polecicie jakiegoś producenta z siatką 3x3 cm?

eribal

 
Posty: 4
Od: Nie lis 14, 2010 9:10

Post » Pon lis 21, 2011 14:26 Re: siatka ochronna na balkon

Wielu forumowiczów ( ja również) ma siatkę rybacką od p.Rozmiarka.Przysyłają gotową, na wymiar, ale trzeba zamówić ciut większą, wiadomo.Nie widać jej prawie, jest trwała, polecam.Wygoogluj sobie, ogłaszają się w sieci.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lis 21, 2011 14:32 Re: siatka ochronna na balkon

eribal pisze:Nie wydaje Wam się, że oko 4x4 cm to trochę za dużo?
Mam dylemat, bo chcę babci siatkę zamówić, ma dwa koty na trzecim piętrze i wiadomo - strach się bać co może być jak skoczy który...

Polecicie jakiegoś producenta z siatką 3x3 cm?

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... _kot/98296
Ja mam taką, ma właśnie 3x3cm.
Ale te z Korszów (Korsz?) wydają mi się lepsze (sądząc po zdjęciach zamieszczanych przez forumowiczów). Piszę to patrząc na swój balkon, wydaje mi się, że 4x4 będzie jeszcze wystarczająco gęsta.

wiewiur

 
Posty: 1492
Od: Sob cze 26, 2010 13:08
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon lis 21, 2011 14:37 Re: siatka ochronna na balkon

Ja tez mam siatkę z Zooplusa z drutem w środku, bardzo polecam :ok:
Sprawne Łapy Fizjoterapia Zwierząt http://sprawnelapy.pl/
Fundacja KOT http://fundacjakot.pl/

justyna p

 
Posty: 3869
Od: Pon paź 18, 2010 19:45
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw lis 15, 2012 13:54 Re: siatka ochronna na balkon

Jeśli chcesz założyć siatka na balkon dla kota zajżyj tutaj: http://chomikuj.pl/siatkadlakota

marekmigas

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Nie sie 23, 2009 22:52
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 15, 2012 18:32 Re: siatka ochronna na balkon

justyna p pisze:Ja tez mam siatkę z Zooplusa z drutem w środku, bardzo polecam :ok:

Ja też i ona ma 3x3 cm. Jest gęsta; myślę, że 4x4 to też OK, może poza maleńkimi kociakami.

Jedyna wada tej oliwkowej z drutem - jak na mój gust jest dość ciemna i mocno widoczna z mieszkania (z dołu już nie), choć znam osoby, którym się podoba. Przedtem miałam transparentną tej samej firmy, bardziej mi się podobała, ale kocur bawił się nią i z czasem robił dziury. Ta z drutem natomiast wytrzymuje jego "polowania".
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt lut 08, 2013 12:01 Re: siatka ochronna na balkon

4x4 a nawet 5x5 to standardowa siatka, mam taką na oknie, kot nie kombinuje przy niej.
dla świętego spokoju polecam firmę która się tym zajmie i wszystko będzie na wymiar i z gwarancją. jakby ktoś chciał mam namiary na firmę z Wrocławia, działają chyba generalnie na całym dolnym śląsku.
pozdrawiam

lebiedziowa

 
Posty: 1
Od: Pt lut 08, 2013 11:54

Post » Śro kwi 24, 2013 0:47 Re: siatka ochronna na balkon

Witam
Jeśli można to proszę adres czy namiary tel na tą firmę z Wrocławia. Drodzy są?
Pozdrawiam

Szukam fachowców i kontaktu we Wrocławiu i siatki dla tego gałgana czarnego:) I żeby ta biała skacząc też nie wypadła to musi być solidna.
Obrazek
Ostatnio edytowano Śro kwi 24, 2013 5:18 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączyłam posty

comter

 
Posty: 1
Od: Śro kwi 24, 2013 0:44

Post » Wto mar 19, 2019 13:44 Re: siatka ochronna na balkon

Jeśli chodzi o siatki to dużo zależy od samego kota i naszych preferencji. Dla małych kotów polecam siatki o mniejszych oczkach, dla starszych wystarczą siatki standardowe. Dla bardzo aktywnych kotów zalecam montaż siatki metodami inwazyjnymi czyli montaż konstrukcji na lince stalowej przymocowanej do ścian, sufitu i podłogi oraz montaż siatki wzmacnianej, o grubszym splocie lub z wplecionym drucikiem, co uniemożliwi kotu jej przegryzienie. W sprzedaży są również zestawy balkonowe nieinwazyjne, ale takie rozwiązanie jest znacznie mniej trwałe i w momencie kiedy kot skoczy na siatkę jest szansa, że zaczepy zostaną zerwane. Oczywiście siatka spełni swoje zadanie i kot nie wypadnie z balkonu ale uszkodzi mocowanie siatki. Zapraszam do naszego sklepu jak również do skorzystania z naszych usług montażowych. http://www.kociesiatki.pl

kociesiatki.pl

 
Posty: 1
Od: Wto mar 19, 2019 13:38

Post » Czw cze 17, 2021 21:00 Re: siatka ochronna na balkon

Kochani miauowicze, doradzcie mi proszę. Muszę wymienić siatkę na balkonie.
Chcę kupić siatkę z Sieci-Korsze, taką miałam do tej pory. Czy wymierzajac szerokość i wysokość mam dodać jakiś zapas?
Siatka jest rozpieta na halach wkreconych w drewniane listwy przykrecone do scian i sufitu balkonu.
Pan z tej firmy napisał mi, że siatka ma być napięta, mi się jednak wydaje, że u mnie na początku byla trochę luźniejsza. Potem listwy były trochę inaczej przymocowane bo był remont balkonów i potem po ponownym założeniu była naprężona i jakoś wydaje mi się, ze może ją to osłabiać.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab. i 136 gości