Zaginione-znalezione koty

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 01, 2021 20:09 Re: Zaginione-znalezione koty

Póki co niech siedzi w domu, ale za jakiś czas będzie wychodzić na działkę. Nie wysiedzi w domu całego dnia, gdy będzie ciepło - będzie całą noc miałczeć, żeby ją wypuścić (jeśli w dzień nie wyjdzie). Przez 11 lat codziennie godzinami hasała po dworzu i nie zdarzyło się, żeby sama wyszła poza działkę (za wyjątkiem sąsiadów za płotem). Tylko teraz ten nieszczęsny przypadek. Mieszkam w spokojnej okolicy, działkę mam łączoną z działką babci - trawa, krzaki, drzewka, zakamarki - kotka ma tam raj w ciepłe dni. Już jest też tak przyzwyczajona i siedzenia w domu by chyba nie wytrzymała.

pysy

 
Posty: 69
Od: Śro gru 23, 2020 21:45

Post » Czw kwi 01, 2021 21:04 Re: Zaginione-znalezione koty

mziel52 pisze:
aga66 pisze:I może nie wypuszczać?

:ok: :ok: :ok:

No właśnie! Podstawowa rada.
Super, że się znalazła!!!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59702
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 01, 2021 21:20 Re: Zaginione-znalezione koty

Fajnie że się znalazła, wymizjaj łaciatkę,ja mam coś podobnego tylko że kocurek. :1luvu:
Chyba na razie będzie miała dość spacerków. Przeżyła szok na pewno
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19332
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pon maja 17, 2021 12:46 Re: Zaginione-znalezione koty

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 23, 2021 20:45 Re: Zaginione-znalezione koty

Dobry Wieczór, dawno nas nie było na forum, i niestety do umieszczenia tego postu zmusiło nas zaginięcie kota Deimosa, jednego z naszych domowników. Zaginął w okolicach akademików we Wrocławiu przy Zoo. Był kotem wychodnym, polującym, jednak systematycznie zgłaszał się co rano i wieczór. Owszem, zdarzało mu się czasem „zabarłożyć”, jednak nigdy na tak długo, a nie ma go już ponad tydzień. Jest srebrzystym buraskiem, kastratem w świetnej formie i kondycji, troszkę tchórzliwym. Reaguje na swoje imię, uwielbia wołowinę. Przeszukałem osiedle i okolice dość systematycznie, i widziałem dużo kotów, i innych zwierząt, w tym ludzi, ale nie Deimosa. Innych tropów i poszlak nie znalazłem. Gdyby ktoś posiadał informacje na temat naszego kota, to prosimy o kontakt. Liczę się też z najgorszym scenariuszem, chociaż nadzieja ciągle się tli. Jest szansa ze dołączył się do którejś z okolicznych grup, jednak te które znam go nie przyjęły, a niektóre zostały wytrzebione przez miejscowych troglodytów, lub podczas słynnej fali „zaginięć” parę lat temu. Niestety, również w mojej okolicy zaginął kot, który nie podobał się pewnej grupie mieszkańców o wybitnych zdolnościach intelektualnych.

jjw666

 
Posty: 133
Od: Nie sie 19, 2012 11:44

Post » Nie maja 23, 2021 21:29 Re: Zaginione-znalezione koty

Załóż oddzielny wątek, tu tylko wrzucane są sygnały "zaginął" - "znalazł się". Jesteś już długo na forum, więc chyba wiesz, jak szukać kota?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59702
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 20, 2021 9:29 Re: Zaginione-znalezione koty

https://photos.app.goo.gl/qFbHP3HGvKs5FhGA8

12.07.2021 W Łodzi w okolicach ulicy Bartysławskiej 13 zaginęła 6 letnia, brązowo-ruda (szylkretowa) kotka rasy Maine Coon. Kot duży 8-9 kg. Ogon puszysty długości tułowia. Kotka płochliwa, boi się obcych ludzi. Choruje na plazmocytowe zapalenie jamy ustnej. Wysterylizowana, ma czip.

Dla znalazcy nagroda 5000 PLN
Tel 696087666 lub 660423700
Ostatnio edytowano Wto lip 20, 2021 13:25 przez Michal19, łącznie edytowano 1 raz

Michal19

 
Posty: 5
Od: Wto lip 20, 2021 9:24

Post » Wto lip 20, 2021 13:08 Re: Zaginione-znalezione koty

Michal19 pisze:https://photos.app.goo.gl/qFbHP3HGvKs5FhGA8

12.07.2021 W okolicach ulicy Bartysławskiej 13 zaginęła 6 letnia, brązowo-ruda (szylkretowa) kotka rasy Maine Coon. Kot duży 8-9 kg. Ogon puszysty długości tułowia. Kotka płochliwa, boi się obcych ludzi. Choruje na plazmocytowe zapalenie jamy ustnej. Wysterylizowana, ma czip.

Dla znalazcy nagroda 5000 PLN
Tel 696087666 lub 660423700

Miasto.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2744
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto lip 20, 2021 13:26 Re: Zaginione-znalezione koty

Łódź, poprawiłem juz mój post

Michal19

 
Posty: 5
Od: Wto lip 20, 2021 9:24

Post » Wto lip 20, 2021 20:34 Re: Zaginione-znalezione koty

Widziałam ogłoszenia :(
Wstawiłam na stronę fundacji http://kotylion.pl/zaginela-kotka-maine ... z-karolew/

W jakich okolicznościach zaginęła?
Może została skradziona? - jeśli tak, to w zasadzie może być wszędzie :(
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Wto lip 20, 2021 22:28 Re: Zaginione-znalezione koty

Kotka prawdopodobnie przestraszyła sie dzwonka i prysnęła przez ... zakratowany balkon. Nie sądzę by została skradziona. Chodzimy , wieszamy ogłoszenia , pytamy ludzi spacerujących z psami. Większość już wie o poszukiwaniach ale póki co nikt nic nie wie. Pod balkonem sypiemy karme, żwirek... Zaczeliśmy chodzić po osiedlu po nocach i nad ranem. Jak dotąd bez rezultatów.

Michal19

 
Posty: 5
Od: Wto lip 20, 2021 9:24

Post » Śro lip 21, 2021 8:09 Re: Zaginione-znalezione koty

To szukajcie blisko i "po 10 razy" w tym samym miejscu.
Zaglądajcie w ciasne miejsca, pod podesty, palety, nawet tam gdzie pozornie kot się nie zmieści. najlepiej z latarką - zaświecą się oczy w jej świetle.
poczytaj: viewtopic.php?f=1&t=104532&hilit=odnalezionych


Ogłoszenia widziałam - jeżdżę do pracy przez park na Zdrowiu i park Poniatowskiego
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw lip 29, 2021 10:34 Re: Zaginione-znalezione koty

Po 17 dniach kocica odnaleziona! Niemalże pod balkonem z którego uciekła. Dziękuje z całego serca, wszystkim zaangażowanym w poszukiwania.
Kot cały, zdrowy chociaż mocno wychudzony. Radość w domu nie do opisania.
Znalazła się wczoraj między falami deszczu i burzy. Rano zadzwonił Pan , że wiedział dzień wcześniej kota a teraz widzi ogłoszenie. To sprawiło, że zmieniliśmy obszar poszukiwań... i gdy już miałem zrezygnowany jechac do domu.. znalazłem zgubę pod balkonami.
Wszystkim którzy szukają pupila powiem ... Nie porzucajcie wiary, szukajcie , wasz kot gdzieś tam jest i czeka na was.
Spędziliśmy ponad dwa tygodnie szukając kota na obcym osiedlu. od 19 do 2 nad ranem , potem znów 5-7. Do roboty i znów tak samo. Nie mieliśmy już sił i wiary w sukces zaczynało brakować.
Dostawaliśmy sporo sygnałów od zwierzolubów chcących pomóc ale... byliśmy na miejscu za późno albo to nie był nasz kot, albo to w ogóle nie był kot. Czatowaliśmy przy miejscach karmienia, czesaliśmy krzaki i piwnice.
W poszukiwanie zaangażowało sie wielu wspaniałych ludzi. Chodzili z nami po osiedlu i szukali kota, rozwieszali ulotki, przedzierali sie po krzakach i opuszczonych budowach.
Ważna rzecz. WSZYSTKIE wiarygodne sygnały które otrzymaliśmy pochodziły od osób które widziały ogłoszenia papierowe. Nie internetowe. Więc nie przeceniajcie internetu. Ogłoszenia muszą być po prostu wszędzie. Paczkomaty, słupy (zwłaszcza te przy przystankach i przejściach dla pieszych), przy bankomatach, klatki schodowe itp. Poproście w okolicznych sklepach , piekarniach, pocztach , nikt nam nie zabronił wieszać ogłoszeń. (Jedyny wyjątek to duże markety... tam nie pytajcie , po prostu wieszajcie, zerwą , powiesicie nowe). Wszystkie okoliczne miejsca gdzie przechodzą ludzie. Wiem , że to kosztuje czas i pieniądze. Ale nie ma innej opcji. Nie macie jak drukować, poproście znajomych, sąsiadów. Trzeba wy plakatować absolutnie wszędzie w okolicy.
Kartki wkładajcie w foliowe koszulki na dokumenty (takie do segregatora) to zabezpieczy ogłoszenie przed deszczem. Używajcie w miarę możliwości przeźroczystej taśmy klejącej. Takiej łatwo zrywalnej. Wtedy dozorcy nie będą toczyć piany z ust na myśl o czyszczeniu drzwi z tej taśmy. Zresztą... ogłoszenia będziecie zdejmować sami kiedy znajdziecie kota więc to w waszym interesie ;)
Niestety zdarzali się też cwaniacy próbujący wyłudzić obiecaną nagrodę... więc nie dajcie się oszukać, jeśli ktoś zaczyna od pytania o nagrodę i opowiada , że miał kota, ale go sprzedał ale ma numer chipa i nawet go poda, nie gadajcie z nim. Numer chipa jest do wygrzebania, wiem na 100%sprawdzałem. Jedyny problem aby was odszukać... ale z tym oszuści dobrze sobie radzą. Albo pokaże wam świeże zdjęcie pupila albo powiedzcie mu, że zawiadamiacie policje o próbie oszustwa. To powinno go odstraszyć. I nie wierzcie mu, nie ma zdjęcia , nie ma zwierzaka. Oni grają na waszej tęsknocie. Nie dajcie się.
Kończąc przydługi post... (może komuś pomoże w trudnych chwilach, ja potrzebowałem info , że koty sie znajdują)
Wszystkim poszukującym życzę jak najszybszego odnalezienia zwierzaka całego i zdrowego!

Michal19

 
Posty: 5
Od: Wto lip 20, 2021 9:24

Post » Czw lip 29, 2021 12:15 Re: Zaginione-znalezione koty

Super wieści :ok: :ok: :ok:
Wrzucę Twój post do wątku kotów odnalezionych.
Teraz jeszcze trochę pracy przed Wami ze ściąganiem ogłoszeń. U mnie na osiedlu i te co widzę po drodze do pracy i z pracy zdejmę, zawsze kilka mniej.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw lip 29, 2021 12:49 Re: Zaginione-znalezione koty

Dzięki. Sciąganie to już pestka. Nie mogłem sie doczekać kiedy będzie można sciągać ;) Dziś wieczorem pojedziemy sprzątać.

Michal19

 
Posty: 5
Od: Wto lip 20, 2021 9:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości