Lokalizator dla kotów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 24, 2013 15:47 Re: Lokalizator dla kotów

verona - Ty reklamujesz te nadajniki?

A może zajmujesz się ich sprzedażą? :wink:
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Śro lip 24, 2013 15:57 Re: Lokalizator dla kotów

NITKA/KARINKA pisze:Kasiar1234 miała chyba na myśli by mikronadajniki wszczepiać kotu tak jak chip albo jako chip, a nie instalować na obroży.


Chyba tak, choć nie wiem, jak wszczepić niewiernemu mężowi taki nadajnik bez jego wiedzy ;)
Poważniej -jak to jest z ptakami czy dzikimi zwierzętami przywracanymi naturze? Nie mam na myśli obrączkowania czy tych okropnych, wielkich ustrojstw mocowanych na grzbiecie (widziałam ostatnio w TV i zastawiałam się, jakim cudem tak "oznakowany" delikwent funkcjonuje...)

friday13th

 
Posty: 54
Od: Śro maja 03, 2006 13:33

Post » Czw wrz 15, 2016 10:30 Re: Lokalizator dla kotów

Dzięki za informacje praktyczne na temat działania tego "ustrojstwa". Ale widzę w necie cacuszka elektroniczne na telefon czy laptopa. Czy ktoś coś wie na temat ich działania./Jak się sprawdzają. Jak kot je toleruje ?/
PS. Wiem że kot wychodzący żyje 7 lat statystycznie a niewychodzący 15 i tak dalej. Myślę lokalizatorze dla nowego w stadzie i w domu kocurka na jakiś czas i by sprawdzić jak sobie poradzi w terenie i korygować czasowo i dystansowo wycieczki.

Donvitow

 
Posty: 150
Od: Czw lip 02, 2009 13:46

Post » Czw wrz 15, 2016 11:31 Re: Lokalizator dla kotów

Przez tych parę lat musiało się coś na lepsze w tej kwestii zmienić -w końcu technika idzie do przodu. Chociaż... Sąsiedzi z góry mają kota, którego wyprowadzają, ale on często zwiewa (do nas, a może do naszej menażerii, hi hi). Na obroży lokalizator wielkości, powiedzmy, sporego pudełka od zapałek. Zasięg z 300 metrów (kiedyś pytałam, ale już nie pamiętam dokładnie; dla moich i to ze swoimi gabarytami wydał mi się bezużyteczny). W każdym razie gdy sąsiad się kiedyś zagapił podczas rozmowy, potem -za pomocą telefonu chyba właśnie- stwierdził "on jest u pani w mieszkaniu" :) ...Tak na marginesie, wolę żyć pełnią życia 50 lat niż w zamknięciu 100, ale co kto lubi. Faktycznie na tym forum nie polemizuję w tej kwestii, bo ani ja nikogo nie przekonam, ani ten ktoś mnie. Dodam tylko 5 lat po założeniu wątku przez mojego męża, że nasze trzy wychodzące (domowe, kastrowane rzecz jasna) koty skończyły niedawno po 12 lat, mają się świetnie, są zdrowe i w doskonałej formie. Wychodzą nadal.

friday13th

 
Posty: 54
Od: Śro maja 03, 2006 13:33

Post » Czw wrz 15, 2016 12:02 Re: Lokalizator dla kotów

Właśnie znalazłem w necie dwa 7X3,6X2 cm/35g/ i 8X4X2 cm. Ale nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić na obroży/ chyba wystrugam i przyczepię do obroży na próbę :)/ Trochę też niepokoi mnie obsługa tego z komórki/ nie umiem/ a z laptopa ?/Będę dzwonił do żony- " idź w prawo czy w lewo ". Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić z instrukcji.
Stąd moje pytania ?
Moje koty wychodzą od 20 lat. Na osiedlu jest kilkanaście wychodzących. Znamy je wszystkie i wiemy gdzie mieszkają. Jak zadomowi się obcy/ ostatnio mini pers -to szukamy właściciela/. Myślę o lokalizatorze dla naszego czwartego " nowego" kota adoptowanego niedawno i "dopiero co"- 3 tygodnie po kastracji. Ma już 4 lata. Swoje przyzwyczajenia. Bardzo chce wychodzić. A nie wiem do końca jak z powrotami. Oczywiście teren ogrodu i okolicę poznawał w szelkach i na smyczy/dłuuuuga flexi/.Teraz za nim chodzimy na zmianę. Ale nie zawsze jest czas a ten osiołek domaga się wolności. Lokalizator z alarmem zdecydowanie by i jemu i nam ułatwił życie.:)

Donvitow

 
Posty: 150
Od: Czw lip 02, 2009 13:46

Post » Czw wrz 15, 2016 12:26 Re: Lokalizator dla kotów

Niegłupi pomysł z tym "wystruganiem" ;) -trzebaby znaleźć coś odpowiednio ciężkiego i liczyć z tym, że na początku kot będzie próbował to zdjąć. Moje smyczy nie zaznały, za to do obróżek przywykły szybko -teraz mają po dwie, jedna z małym "odblaskiem" i adresówką (zachipowane są swoją drogą), druga przeciw pchłom/kleszczom, bo kropelki przestały się sprawdzać. Też znane na osiedlu -ignorują małe psy, dogadują się z innymi wychodzącymi osiedlowymi kotami, lubią dzieci. Właściciele dużych psów starają się omijać nasz/ich teren, nie bez powodu dodam :) I wierzę w umiejętności Twoje tudzież Żony -instrukcje często wyglądają jak przetłumaczone bezpośrednio z chińskiego w Google translator, ale jeśli w aucie korzystacie z GPS-a, to i do tego dojdziecie... Ciekawe, czy taki lokalizator łatwo się odrywa, np. gdy zaczepi się w krzakach? [Mojemu najbardziej zadziornemu kocurowi zdarzało się wrócić bez obroży.]

friday13th

 
Posty: 54
Od: Śro maja 03, 2006 13:33

Post » Czw wrz 15, 2016 12:42 Re: Lokalizator dla kotów

Jak obroża się odepnie to ją znajdę na GPS. :) Gorzej z Rudzikiem. Moje też chodzą w obrożach p-pchelnych. Są wychodzące i łapią kleszcze. No i trzy psy też wychodzące o zgrozo :)/ ale na smyczach :)/. Tak że do obroży koty są przyzwyczajone. Czekam na kontakt na fb z babeczką która miała " mojego" adopcyjniaka/ boksera/. Wiem że kupiła dla swojej biglicy lokalizator po ostatniej trzydniowej eskapadzie. Dowiem się jak się sprawdza .A praktycznie jestem zdecydowany na zakup lokalizatora. Chcę tylko wiedzieć jak najwięcej i wybrać optymalny model.
Napiszę jak już będzie w eksploatacji. :)
EDIT.
Dzisiaj zamówiłem GPS. Dam znać jak się sprawdza.:)

Donvitow

 
Posty: 150
Od: Czw lip 02, 2009 13:46

Post » Pt lut 10, 2017 7:43 Re: Lokalizator dla kotów

Donvitow pisze:EDIT.
Dzisiaj zamówiłem GPS. Dam znać jak się sprawdza.:)


Hej :)
Jak Twój GPS?
Jaki model masz i jak się sprawdza?

..Asia..

Avatar użytkownika
 
Posty: 219
Od: Pon paź 10, 2016 10:36

Post » Nie lut 12, 2017 21:06 Re: Lokalizator dla kotów

Lokalizatory dla psów są całkiem dobre, ale mają dwie wady: najlepsze kosztują kilka tysięcy i mają ograniczony w praktyce deklarowany przez producenta zasięg.

Ciekawe jak z tymi "kocimi" ale obawiam się, że to taki "gadżet" do zabawy bardziej.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon lut 13, 2017 10:57 Re: Lokalizator dla kotów

ja mam na oku cos taniego i dośc małe-lekkie - dla kota
http://allegro.pl/lokalizator-gps-gsm-t ... 08474.html
http://allegro.pl/lokalizator-gps-gprs- ... 82023.html

Podejrzewam, ze w otwartym terenie będzie sie dobrze sprawować, ale w zabudowaniach - blokowiska, piwnice itp gorzej.

..Asia..

Avatar użytkownika
 
Posty: 219
Od: Pon paź 10, 2016 10:36

Post » Pon lut 13, 2017 11:43 Re: Lokalizator dla kotów

Tu są też ciekawe urządzenia, jednak chyba trudniej gabarytowo pod kota dobrać.

http://www.spyshop.pl/lokalizatory-gps-85

A dlaczego chcesz nabyć lokalizator?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro lut 22, 2017 10:06 Re: Lokalizator dla kotów

Mam kota, który przyszedł do mnie, teraz mieszka z nami, ale jest wychodzący.
Nie potrafię mu zakazać wychodzenia, mam psa, który wychodzi i kot tez bardzo chce. Przychodzi godzina wieczorna - kot pod oknem prosi o wypuszczenie.
Mieszkam na małej wiosce, kilka domów, kawałek dalej las i pola, samochody jeżdżą wolno, bo sa mega dzuiry...w miare bezpiecznie dla wychodzącego kota.
Jednak bardzo mnie ciekawi gdzie on chodzi, jak daleko się oddala. Jak wychodzę przed dom i wołam go to przybiega (czyli jest blisko), ale ostatnio zaczął dłuższe eskapady, potrafi wrócić o 00:30 w nocy, a ja umieram ze strachu.

p.s.
jest wysterylizowany, ma ok.9 m-cy (u nas w domu mieszka od listopada)

..Asia..

Avatar użytkownika
 
Posty: 219
Od: Pon paź 10, 2016 10:36

Post » Śro lut 22, 2017 16:06 Re: Lokalizator dla kotów

Nadal nie wiem jaki lokalizator można założyć kotu...
Nasz kot podróżuje, więc coś ZAWSZE może się wydarzyć. Luzem biega tylko na wyspie, niewielkiej i bez zagrożeń dla zwierzątka, ale boję się, że w pogoni za myszą gdzieś wlezie i ugrzęźnie (na przykład w załomku skalnym).
Najlepszy byłby chip w stylu Jasona B. lokalizowany telefonem, konieczny zasięg ok. 300 metrów w terenie niezabudowanym acz skalistym i gęsto zalesionym.
Do krytyków: lepiej znaleźć zwłoki ukochanego zwierzątka niż zamartwiać się, że cierpi ranne. Szukałam kiedyś kota w gnieździe orła, na szczęście kot się znalazł, bo nie był to orzeł lecz k....a. Teraz lepiej dobieramy towarzyszy podróży, ale licho nie śpi...
Więc co z tym lokalizatorem?!

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

Post » Śro lut 22, 2017 18:18 Re: Lokalizator dla kotów

Chyba znalazłam odpowiedni lokalizator dla naszego kota.
Tylko trochę muszę popracować nad ściągnięciem urządzenia. To Findster Duo. Nieduży, bez opłat miesięcznych, nie potrzebuje sieci. Produkt 21 wieku.
Zasięg ok. 3 km, czyli w sam raz, cena to jakieś 150 $ (za późno się zorientowałam, bo w ramach projektu był za 99 $).
Może stanieje. Ciekawe czy i kiedy pojawi się w Polsce...

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

Post » Śro lut 22, 2017 19:06 Re: Lokalizator dla kotów

Drogawe ustrojstwo.
Ciekawe ile będzie kosztować w PL.
Ja chyba kupię któryś z tych linków, co podałam wyżej. Mam plan aby to potestować i ew. odesłać w ramach 14 dniowego zwrotu na zakupy w necie.

..Asia..

Avatar użytkownika
 
Posty: 219
Od: Pon paź 10, 2016 10:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 243 gości