Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 17, 2012 19:41 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Mój futrzak nie miał żadnych problemów przy stosowaniu karmy bezzbożowej, ale z dotychczas próbowanych tylko Applaws i Farmina mają optymalną wielkość chrupek. Acana ma zbyt płaskie okrąglaki, Orijen malutkie trójkąty, które idą do brzucha bez gryzienia.

Sleina

 
Posty: 77
Od: Pon gru 05, 2011 22:33

Post » Śro kwi 11, 2012 10:10 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Moje trzy kociuchy po ostatniej aplikacji TOTW jak na komendę razem zwymiotowały wszystko aż się pojawiła krew w wymiocinach. Czy komuś się zdarzyło coś podobnego? Trudno mi uwierzyć, że to była reakcja alergiczna, bo jedzą tę karmę od ok. pół roku i ją uwielbiają, a ten incydent wydarzył się w połowie worka. Sprawdzałam czy niechcący nie przesypałam im do jakiegoś brudnego pojemnika i sprawdzałam czy nie wymiotują po innych pokarmach; to na pewno wina TOTW. W związku z tym nie zamierzam podawać im dalej TOTW i na święta pozostało mi codzienne przygotowywanie posiłków. No i karmę trzeba zmienić raz-dwa. Zaczynam się zastanawiać czy ma sens spędzanie tyle czasu na wybieraniu idealnej karmy bezzbożowej, jeśli nawet w takiej mogą się zdarzyć tego typu rzeczy. 80% kotów jedzie na whiskasach i resztkach z zupy i patrzcie jak się mnożą :P

alethe

 
Posty: 1
Od: Wto sie 09, 2011 15:59

Post » Śro kwi 11, 2012 10:51 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Sleina pisze:Mój futrzak nie miał żadnych problemów przy stosowaniu karmy bezzbożowej, ale z dotychczas próbowanych tylko Applaws i Farmina mają optymalną wielkość chrupek. Acana ma zbyt płaskie okrąglaki, Orijen malutkie trójkąty, które idą do brzucha bez gryzienia.

jest odwrotnie
Acana ma trójkąty, Orijen ma płaskie okrąglaki

Rooda

 
Posty: 15854
Od: Pon sie 25, 2008 20:36

Post » Śro kwi 11, 2012 15:57 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Rooda pisze:
Sleina pisze:Mój futrzak nie miał żadnych problemów przy stosowaniu karmy bezzbożowej, ale z dotychczas próbowanych tylko Applaws i Farmina mają optymalną wielkość chrupek. Acana ma zbyt płaskie okrąglaki, Orijen malutkie trójkąty, które idą do brzucha bez gryzienia.

jest odwrotnie
Acana ma trójkąty, Orijen ma płaskie okrąglaki


Właśnie że nie, Orijen na pewno ma trójkątne chrupki. Aż zajrzałam do miski, żeby się upewnić ;)

seidhee

 
Posty: 6995
Od: Czw sty 08, 2009 13:03
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post » Śro kwi 11, 2012 15:58 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

seidhee pisze:
Rooda pisze:
Sleina pisze:Mój futrzak nie miał żadnych problemów przy stosowaniu karmy bezzbożowej, ale z dotychczas próbowanych tylko Applaws i Farmina mają optymalną wielkość chrupek. Acana ma zbyt płaskie okrąglaki, Orijen malutkie trójkąty, które idą do brzucha bez gryzienia.

jest odwrotnie
Acana ma trójkąty, Orijen ma płaskie okrąglaki


Właśnie że nie, Orijen na pewno ma trójkątne chrupki. Aż zajrzałam do miski, żeby się upewnić ;)

Orijen kurczakowy ma trójkąty, Orijen rybny płaskie okrąglaki jak Acana :)

kothka

 
Posty: 11588
Od: Wto lis 09, 2004 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 11, 2012 16:00 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Rybnego żeśmy nie jedli ;) :lol:


alethe pisze:80% kotów jedzie na whiskasach i resztkach z zupy i patrzcie jak się mnożą :P


Taa, żyją szybko, umierają młodo...

seidhee

 
Posty: 6995
Od: Czw sty 08, 2009 13:03
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post » Śro kwi 11, 2012 16:17 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

kothka pisze:
seidhee pisze:
Rooda pisze:
Sleina pisze:Mój futrzak nie miał żadnych problemów przy stosowaniu karmy bezzbożowej, ale z dotychczas próbowanych tylko Applaws i Farmina mają optymalną wielkość chrupek. Acana ma zbyt płaskie okrąglaki, Orijen malutkie trójkąty, które idą do brzucha bez gryzienia.

jest odwrotnie
Acana ma trójkąty, Orijen ma płaskie okrąglaki


Właśnie że nie, Orijen na pewno ma trójkątne chrupki. Aż zajrzałam do miski, żeby się upewnić ;)

Orijen kurczakowy ma trójkąty, Orijen rybny płaskie okrąglaki jak Acana :)

fakt, ostatnio był rybny :lol:

Rooda

 
Posty: 15854
Od: Pon sie 25, 2008 20:36

Post » Sob kwi 14, 2012 16:42 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Mam podstawowego Orijena i są to trójkąty, a wszystkie 3 Acany mają płaskie kółeczka.

Teraz jemy Power of Nature, ma największe chrupki z wypróbowanych. Testowaliśmy też TOTW i Portę, obyło się bez problemów, za to Ziwi Peak zakopuje i je tylko, jak nie ma mnie długo w domu i może wyżebrać czegoś lepszego.

Ziwi tak pachnie, że sama bym zjadła :D

Sleina

 
Posty: 77
Od: Pon gru 05, 2011 22:33

Post » Sob kwi 14, 2012 21:13 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

A co powiecie o porównaniu Grau X TOTW??

LogoXD

 
Posty: 27
Od: Nie gru 25, 2011 15:54

Post » Nie kwi 15, 2012 20:48 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Ostatnio na animalii widziałam karmę bezzbożową o nazwie Earthborn Holistic. Karmił ktoś tym? Co sądzicie o składzie?

Artharcen

 
Posty: 43
Od: Sob mar 03, 2012 14:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 09, 2012 20:24 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Kupiłam moim Applaws i Power of Nature, grzecznie mieszałam z poprzednią karmą.
Niestety tylko 1 z 4 kotów ma prawidłowe kupy, reszta luźne, koszmarnie śmierdzące, puszczają dużo bąków i za chwilę mnie zagazują.
Muszę wrócić do Farminy lub Orijena, zanim umrę z tego smrodu, albo zanim ojciec wyrzuci mnie z kotami z domu (zanim się nie umeblujemy nie przeprowadzam się do męża, bo musiałabym w kartonach "mieszkać").

Macie jakiś sposób na te karmy, żeby zwiększyć strawność/przyswajalność przez kota, a zmniejszyć fermentację?
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Sob cze 09, 2012 23:07 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

OKI pisze:
MariaD pisze:Z karmą bezzbożową trzeba uważać, zwłaszcza przy starszych/otyłych/nieruchawych kotach. Jest wysokoprzyswajalna i nie ma wielu "odpadów". Uboga jest też w błonnik, może się kot przytkać zbyt skoncentrowanymi kupami.

Słuszna uwaga.

Akurat kocur, o którym piszę nie był ani mocno starszy (ok. 6 lat w tamtym momencie), ani mocno otyły - raczej taki 'z widoczną tendencją' i początkami brzucha.
Poza bezzbożówkami zaordynowałam koleżance dokocenie młodzieżą, więc nieruchawość też mu się przeszła :lol:
Ale uważać trzeba.

Fakt.
Dwa seniory (10 i 11 lat) probowałam przestawić na TOTW.
Zjeść, zjedzą, bo u mnie nie ma grymaszenia przy michach, choć entuzjazmu nie ma.
Ale... Jakieś 2-3 tygodnie po przestawieniu (stopniowym, z RC mature) obydwa zaczęły mi się koszmarnie drapać.
W badaniach krwi wyszedl podwyższony mocznik, przy idealnej kreatyninie.
Zdaniem wetki, zbyt wysokobiałkowa karma, jak na starsze koty, nie żywione dotąd bezzbożowką...

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39239
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto lip 22, 2014 9:55 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Wątek umarł...

Polecam Purizon, żadnych problemów w kuwecie. Mimo małych kawałków moim łapczywie jedzącym kotom nic się potem nie odbija.

Sleina

 
Posty: 77
Od: Pon gru 05, 2011 22:33

Post » Wto lip 22, 2014 12:42 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Moje też jedzą Purizon.Karma im smakuje, kuweta OK.Tylko cena :wink:

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lip 22, 2014 19:25 Re: Sucha karma bezzbożowa - jakie polecacie

Orijen Cat Six Fish najlepsza i bardzo jadalna.

natalian

 
Posty: 846
Od: Śro sty 16, 2013 12:04

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: polalala i 167 gości