zapalenie trzustki-nie nowotwór :) ufff :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 19, 2011 19:07 zapalenie trzustki-nie nowotwór :) ufff :)

Witajcie, jestem tu nowa i całkowicie zielona, nie wiem nawet, czy wstawiam tego posta w dobrym dziale, bo... jakoś nie mogę się odnaleźć :? szukajka nie znajduje mi interesujących mnie informacji, więc:
u mojego staruszka(15 lat) wczoraj po USG zdiagnozowano idiopatyczne przewlekłe zapalenie trzustki. Dostaje sterydy, kroplówę, witaminy na wzmocnienie i środek przeciwbólowy. Zalecono mi na razie dietę na pokarmach weterynaryjnych( Renal Royal Canin, Hillsa k/d i od czasu do czasu Hepatic - nie wiem czemu, pewnie dla odmiany). A co potem-do końca życia mam mu to podawać? czy kombinować coś w domu, dodam, ze Stefanoza nienawidzi suchych karm, najbardziej kocha świeże mięcho-a tego mu akurat już nigdy nie będzie wolno... Co mu potem dawać?
Ostatnio edytowano Pt paź 28, 2011 16:56 przez Miśka74, łącznie edytowano 2 razy
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 20, 2011 12:12 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

skoro zdiagnozowano chora trzustke to dlaczego ma jesc karme dla chorych na watrobe?
karma na trzustke jest hills id i rc gastro
gerardbutler
 

Post » Czw paź 20, 2011 12:22 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

Olinka ma kotkę na diecie trzustkowej - pisz do niej, na pewno coś doradzi!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw paź 20, 2011 12:53 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

Miałam trzustkową Sonię, a wcześniej Gosiar Fredka.Dawałam gotowanego indyka, świetnie się sprawdziło, potem już jadła normalnie.Z zapalenia trzustki kot wychodzi, z niewydolności nie i to jest różnica.Wcale nie musi być na ścisłej diecie do końca życia.Tyle wiem z doświadczenia, wetem oczywiście nie jestem.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 20, 2011 12:55 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

mam staruszka z zapaleniem trzustki, zachorował w wieku 15 lat
jak się ogarnę napiszę więcej

PearlRain

 
Posty: 6184
Od: Pt gru 11, 2009 12:06
Lokalizacja: Duża Wyspa

Post » Czw paź 20, 2011 19:52 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

właśnie, ten Hepatic też mnie zastanawia... a reszta? Renal jest OK czy też na wątrobę? Przypomniało mi się-RC Gastro mi vetka obiecała sprowadzić :)
gerardbutler pisze:skoro zdiagnozowano chora trzustke to dlaczego ma jesc karme dla chorych na watrobe?
karma na trzustke jest hills id i rc gastro
Ostatnio edytowano Czw paź 20, 2011 20:16 przez Miśka74, łącznie edytowano 1 raz
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 20, 2011 20:04 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

dzięki kochane za odzew, bo powiem szczerze jestem załamana-cholernik po prostu sabotuję tą suchą karmę... poradzono mi (w poczekalni u vetki) żeby wynurzać mu to suche w mięsie(mięcho kocha)-przejdzie zapachem i może zje... w takim razie jeszcze go ciut przedietkuję, a jak już będzie zupełnie dobrze-będę mu gotować mięsko(może po takim długim okresie wstrzemięźliwości doceni, co z tego, że gotowane...) ewar, dzięki za wyjaśnienie-w takim razie mam nadzieję, że Stefanoza z tego wyjdzie w miarę bezboleśnie :) Avian, dzięki za namiar do Olinki :)
na razie jestem dobrej myśli-staruszek dziś nie dostał nic przeciwwymiotnego, ani sterydu-i jest OK :) jutro idziemy do vetki i zobaczymy co powie-pewnie da kolejny zastrzyk i znów przerwa 2 dni-jakby co dala mi swoją komórkę i kazała dzwonić... zobaczymy :)
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 21, 2011 20:03 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

no cóż, powróciliśmy od vetki. Z RC gastro. pełna nadziei wsypałam mu toto do miski. Co zrobił mój kot z tak zaawansowaną technologicznie i zdrową karmą? uciekł od niej...potem(po godzinie, jak go głód przycisnął) przyszedł i powąchał, spojrzał na mnie z wyrzutem i poszedł. Potem kolejne podejście-coś tam zjadł... matko, mam nadzieję, ze się do niej ciut przyzwyczai, potem jak już się podkuruje dam mu co innego, ale na razie jest w ostrej fazie choróbska :( Dzisiaj znowu wymiotował (przestał działać środek p wymiotny)dobrze, że chociaz nie ma już biegunki i ogólnie po tych sterydach i witaminkach się podnosi trochę... ale mam się przygotować na długie leczenie :(
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 21, 2011 20:39 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

Gosiar ( moja córka) czytała na temat chorób trzustki wszystko, co możliwe.Pracuje w Medical Tribune, tam mają różne artykuły weterynaryjne.Z Fredkiem biegała po różnych wetach.To ona mi radziła, co dawać do jedzenia Sonieczce.Wszystko pod kontrolą wetki, Sonia bowiem była w lecznicy.Kotka wymiotowała chrupki, jedyną rzeczą jaką jadła był gotowany indyk.Dawałam razem z tym "rosołkiem" z gotowania.Małe ilości, ale dość często.Dostawała też conva, ten budyń, bo była masakrycznie wyniszczona.Wyszła z tego.Dzisiaj je wszystko, jest za gruba, ale zdrowa.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon paź 24, 2011 10:43 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

wielkie, wielkie dzięki!!! szczególnie za namiar na ten budyń RC-Stefan wymiotuje suchym, tym dla trzustkowców też, i zaczyna przypominać szkielecik... zaraz jadę do SGGW i mu kupię :)
ewar pisze:Gosiar ( moja córka) czytała na temat chorób trzustki wszystko, co możliwe.Pracuje w Medical Tribune, tam mają różne artykuły weterynaryjne.Z Fredkiem biegała po różnych wetach.To ona mi radziła, co dawać do jedzenia Sonieczce.Wszystko pod kontrolą wetki, Sonia bowiem była w lecznicy.Kotka wymiotowała chrupki, jedyną rzeczą jaką jadła był gotowany indyk.Dawałam razem z tym "rosołkiem" z gotowania.Małe ilości, ale dość często.Dostawała też conva, ten budyń, bo była masakrycznie wyniszczona.Wyszła z tego.Dzisiaj je wszystko, jest za gruba, ale zdrowa.
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 25, 2011 15:27 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

Jak kotek?

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto paź 25, 2011 19:01 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

źle :cry: kroplówka dziś nic nie pomogła, nic nie je od rana, szuka odosobnienia, widać, że się bardzo źle czuje :( sama już nie wiem, czy go męczyć dziś i karmić strzykawką czy dać mu spokój...na dodatek dziś pojawiło się na horyzoncie widmo nowotworu-załamało mnie to kompletnie...aż mnie coś fizycznie boli, kiedy na niego patrzę :(
ewar pisze:Jak kotek?
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 25, 2011 22:26 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

Tak mi przykro :cry: To chyba nie zapalenie trzustki, inaczej by to wyglądało.Pisz, proszę, co u niego, a ja mocno trzymam kciuki :ok: :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro paź 26, 2011 6:01 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

Trzustka czy nerki ?
Renal Royal Canin, Hillsa k/d to karmy dla nerkowców....
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Śro paź 26, 2011 10:26 Re: dieta kota z zapaleniem trzustki

nie nie, to było na samym początku-jak vetka nie miała nic na trzustke. Potem zamówiła mi gastro intestinal :)
evalla pisze:Trzustka czy nerki ?
Renal Royal Canin, Hillsa k/d to karmy dla nerkowców....
Moi kochani:
Silvuś
Rudolf *
Stefanek*

Miśka74

 
Posty: 360
Od: Śro paź 19, 2011 11:51
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szymkowa i 171 gości