Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 20, 2011 21:18 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

lula11 - :ok:

magaaaa

 
Posty: 7599
Od: Pt paź 30, 2009 19:14

Post » Nie lis 20, 2011 22:03 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

magaaaa pisze:lula11 - :ok:

lula 11 :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Sprawne Łapy Fizjoterapia Zwierząt http://sprawnelapy.pl/
Fundacja KOT http://fundacjakot.pl/

justyna p

 
Posty: 3869
Od: Pon paź 18, 2010 19:45
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lis 20, 2011 22:24 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

sie lula11 nie wachaj - ty kochaj :kotek:
www.pomagam.pl/przeponazosi młoda kotka adoptowana ze schroniska pilnie zbiera na operację przepukliny przeponowej

Karolek(ona)

 
Posty: 22686
Od: Wto lip 05, 2011 19:33

Post » Pon lis 21, 2011 8:59 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Dziewczyny, ja się po prostu boję, boję się przechodzić przez to samo co z tamtym kociakiem, taki był śliczny kochany pieszczoch i wydawał się silniejszy od kotki, myślałam że da radę... do tej pory, a poza tym moja kotka trochę jest zazdrosna i nie jak by przyjęła kolejnego lokatora. Tyle znaków zapytania.

Pozdrawiam :)
Kod:
Soniusia Obrazek Feluś Obrazek Obrazek ObrazekBusia już wśród kocich aniołków [*] http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=360

lula11

 
Posty: 979
Od: Pon paź 31, 2011 10:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lis 22, 2011 10:10 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

To moje białaczki - rudzielca już nie ma z nami :([*]
Obrazek
Wierzę , że Harry jest wspaniałym kotem, ale czy stres związany z nowym domownikiem nie spowoduje pogorszenia się zdrowia mojej kotki, bo tak było gdy zamieszał z nami rudy maluch. Pytałam wet, ale ona też nie wie jakie mogą być skutki ewentualnego zamieszkania z nami Harrego.
Pewnie zawracam głowę, ale chcę dobrze dla obojga...
Kod:
Soniusia Obrazek Feluś Obrazek Obrazek ObrazekBusia już wśród kocich aniołków [*] http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=360

lula11

 
Posty: 979
Od: Pon paź 31, 2011 10:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lis 22, 2011 11:22 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Jeśli będziesz mądrze postepować przy dokoceniu stres nie będzie duży.
Powinnaś potrzymać nowego kota najpierw w łazience albo w jednym, przez jakieś 3-4 dni.
To pozwoli mu poznać zapach nowego domu i On sam pozbędzie się obcego zapachu.
Później powinnaś zrobić spotkanie kotów, na krótko, niech się zauważą, przyjrzą się sobie.
I znowu osobno.
Stopniowo wydłużając te spotkania pozwolisz kotom poznawać nową sytuację niejako na raty.
To działa, przynajmniej u mnie.

magaaaa

 
Posty: 7599
Od: Pt paź 30, 2009 19:14

Post » Wto lis 22, 2011 11:25 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Pewnie, że może wiązać się ze stresem- każda zmiana w życiu kota może go wywołać. Niewątpliwie na plus działa to, że oba koty miały kontakt z innymi przedstawicielami tego samego gatunku- sytuacja więc nie jest zupełnie nowa- jedynie osobnik inny ;)
Pytanie tylko w jakim stanie aktualnie jest Twoja kotka i czy nawet małe zmiany nie są dla niej zbyt duże...
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 22, 2011 17:42 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Kotka moim zdaniem jest w bardzo dobrej kondycji. Biega, jest spragniona zabawy i ciągle żąda uwagi z naszej strony.
Miała kilka miesięcy temu zapalenie przyzębia, ponoć to dosyć częste u kotów z białaczką, ale obyło się bez usuwania zębów. W przyszłym tygodniu zrobię jej kontrolne badania krwi. Możliwe że zaaplikują jej Zylexis, bo teraz bierze immunodol, ale nie wiem czy zmienimy. Dopiero po wynikach będzie można zobaczyć czy coś się zmieniło. W tej chwili nie ma żadnych objawów chorobowych, obserwując ją. Ale nawet wizyta w gabinecie wet to dla niej ogromny stres, ale niestety nie da się tego uniknąć.

Mam pytanie Harry w jakim jest wieku, moja kotka ma 3,5 roku.
Kod:
Soniusia Obrazek Feluś Obrazek Obrazek ObrazekBusia już wśród kocich aniołków [*] http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=360

lula11

 
Posty: 979
Od: Pon paź 31, 2011 10:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lis 22, 2011 22:35 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Obrazek

Harry ma 1,5 roku. Zabrałam go ze schroniska w marcu 2011. Był chory, miał koci katar. Miał dodatni test ELISA i dobrą morfologię. Dość szybko wyzdrowiał. Dostał m.in 4 serie ludzkiego interferonu. Jest teraz zupełnie zdrowy, jedynym objawem są powiększone węzły. Niedawno powtarzałam mu test- jest nadal dodatni. Jest wykastrowany, odrobaczony Panacurem dwukrotnie i zaszczepiony na wirusówki. To kot mega aktywny- wszędzie wejdzie i wszystko sprawdzi. Jest bardzo kontaktowy, namolny wręcz, lubi miętoszenie, noszenie. Lubi sobie "pogadać", ale nie miauczy. Lubi jeść suchą karmę i mięso, za puszkami nie przepada. Korzysta z drapaka i kuwety.
AnielkaG
 

Post » Wto lis 22, 2011 22:45 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Dziewczyny, ja nie odrobaczam swojego białaczkowca. Oszczędzam mu wszelkiej chemii i robię badania kału regularnie. Nie wiem czy to dobre postępowanie, ale kot jest pod stałą kontrolą weta i to jego propozycja.

Lula, jesteś o tyle w dobrej sytuacji, że Twoja kicia już była "we dwoje". Mój kot od początku jest jedynakiem, a mimo to gdyby mąż nie był tak nieugięty próbowałabym go dokocić. Mimo białaczki. To jest stres i ryzyko, ale - jak na razie - ja jestem drugim kotem i chyba wolałabym, żeby drugim kotem był... kot. 8) :lol:
Obrazek

Motta brak. Wszystko jest czekaniem...
Wody — uczy pragnienie.
Brzegu — morskie przestrzenie.
Ekstazy — ból tępy jak ćwiek —
Pokoju — o Bitwach pamięć —
Miłości — nagrobny Kamień —
Ptaków — Śnieg.

Emily Dickinson

fiszka13

 
Posty: 1353
Od: Czw sty 28, 2010 22:01
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 23, 2011 8:19 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Właściwie to mają bardzo podobne charaktery z moja kotką. Też jest wszędobylska i nie miaucząca namolnie, no chyba że jesteśmy dłużej poza domem to wtedy nam się obrywa. Ja za radą mojej wet podaję mojej kici ludzki interferon ludzki 7 x 7 , mówiła że tak już do końca życia będzie brała. Odrobaczam co 6 miesięcy. Szczepię jak wszystkie koty przeciw wirusówkom.
Harry jest w wieku kotka, który od nas odszedł, choroba go pokonała. Wydaje się prawie jego kopią, tylko tamten był z mezaliansu persa i dachowca.
Pisałaś, że Harry potrzebuje przestrzeni, ale żeby nie wychodził z domu. Moje mieszkanie jest stosunkowo małe, dwa małe pokoiki i balkon. Zabezpieczenia mam takie jak u Ciebie Anielka, moskitiery. Moja kotka ma tam już swoje stałe miejsca wypoczynku, zabawy, ale nie wiem jak odnalazłby w nim się Harry.
Kod:
Soniusia Obrazek Feluś Obrazek Obrazek ObrazekBusia już wśród kocich aniołków [*] http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=360

lula11

 
Posty: 979
Od: Pon paź 31, 2011 10:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro lis 23, 2011 10:17 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

lula, Harry ma teraz do dyspozycji jeden pokój- o dwóch może na razie tylko pomarzyć ;)

postaram się wieczorem wrzucić filmik z Harrym- jest kompletnie urzekający. Harry, a nie filmik 8)
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 23, 2011 23:06 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

lula11, może moje doświadczenia pomogą Ci podjąć decyzję.

Miałam dwie cudowne kotki białaczkowe - Lunę i Sigmę. Luna była pierwsza i trochę przeżyła przybycie nowej. Wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy (ja i mój małżonek szanowny) o chorobie, więc nie mieliśmy specjalnych rozterek. Kotki z czasem się polubiły. Po kilku miesiącach dowiedzieliśmy się, że obie mają FelV, przy czym Luna była już w stanie terminalnym, a Sigma "tylko" nosicielem. Na szczęście Luna wyszła z zapaści i koteczki spędziły kolejne 1,5 roku razem. W grudniu zeszłego roku odeszła Sigma, w kilka dni jej organim przestał funkcjonować, pomimo wcześniejszej dobrej kondycji. Luna tęskniła, ale poświęcaliśmy jej dużo czasu. Oczywiście pomyśleliśmy o drugim kocie, bowiem z uwagi na naszą pracę Luna była narażona na wielogodzinną nudę. Dowiedzieliśmy się wówczas, że w toruńskiej fundacji jest koteczka z FelV, lecz z powodu choroby izolowana od innych kotów i właściwie z bardzo marnymi szansami na dom. Minęły chyba dwa miesiące zanimi po wielu rozterkach zdecydowaliśmy się zabrać ją do nas, tymczasowo do łazienki. Oczywistym jest, że koteczka już u nas została. Wprawdzie spędziła jeszcze ok. 1,5 miesiąca w łazience, zanim mieliśmy komplet badań. Mamba (bo takie otrzymała imię) jest cudowną koteczką, bardzo towarzyską i niezwykle przywiązaną do Luny (właściwe naśladuje jej wszelkie zachowania). Z kolei Luna pomimo pierwotnej niechęci zyskała towarzysza zabaw. Wprawdzie nie zawsze jest zadowolona z natarczywości Mamby, ale bilans wychodzi zdecydowanie na plus. Cudownie jest patrzeć, jak myją sobie wzjamnie mordki. Oczywiście w czasie łazienkowej izolacji Luna fukała na drzwi, ale z czasem kotki - jeszcze zanim się zobaczyły - zaczęły się bawić, przeciągając sznurek pod drzwiami. Po jakimś czasie wypuszczaliśmy Mambę na noc z łazienki, zaś Luna zostawała z nami w sypialni. W końcu jakakolwiek forma izolacji została całkowicie zarzucona.

Z perspektwy czasu mogę powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja, a początkowe rozterki zbędne. Mogę podziękować dziewczynom z fundacji za wsparcie i dodam, że z Mambą nie mamy żadnych problemów ze zdrowiem. Luna ma gorsze wyniki i od czasu do czasu coś łapie, ale obecność Mamby motywuje ją do zabawy.

woodpeck

 
Posty: 111
Od: Pt lut 20, 2009 13:08
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw lis 24, 2011 7:54 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

Woodpeck, bbb dziękuję że się wpisałaś :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Sprawne Łapy Fizjoterapia Zwierząt http://sprawnelapy.pl/
Fundacja KOT http://fundacjakot.pl/

justyna p

 
Posty: 3869
Od: Pon paź 18, 2010 19:45
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw lis 24, 2011 20:59 Re: Piękny rudy Harry poszukuje domu!!!

To bardzo motywujące, ale muszę to dobrze przemyśleć, żeby nie skrzywdzić ani Soni ani Harrego. Nie chcę dawać nadziei, a później się wycofać.
Ale film z Harrym chętnie obejrzę.
Kod:
Soniusia Obrazek Feluś Obrazek Obrazek ObrazekBusia już wśród kocich aniołków [*] http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=360

lula11

 
Posty: 979
Od: Pon paź 31, 2011 10:32
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 523 gości