Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 10, 2017 14:27 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Zamiast biegać po forach pobiegnij do weta i zrób dokładny przegląd kota. Od paszczy przez uszy całego kota i gruczoły pod ogonem. Plus badania z pełna biochemia i rozmazem manualnym.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 10, 2017 15:01 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Moja przygarnięta kotka staruszka kiedyś zaczęła tak śmierdząco sikać (obok kuwety), że poleciałam biegiem do weta i zrobiłam wszelkie badania (mocz pobrany prosto z pęcherza), i nic nie znaleziono. Okazało się , że miała za małą kuwetę. Jak zmieniłam na większą to siki przestały śmierdzieć! Ciekawi mnie czy koty chcąc coś zakomunikować mają zdolność do oddawania bardziej (aromatycznego moczu ?)

smartfortwo

 
Posty: 3
Od: Pt sty 06, 2017 17:59

Post » Nie gru 10, 2017 17:19 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Tak jak ludzie, koty czując dyskomforft, przetrzymują mocz. Kisi się on w kocie i jak wypłynie to może mieć nie ciekawy smrodek. Do tego odbija się to na zdrowiu.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 10, 2017 17:40 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Dziękuję za tak konkretną odpowiedź . Do tej pory doświadczenie z kotami nauczyło mnie, że jeżeli kot sika w innym mniejscu niż zwykle (na przykład na szafce czy nawet na stole w kuchni), to biorę go migiem do weta. Wiem już, że takie sikanie byle gdzie a nawet specjalnie na moich oczach tam gdzie ( nie wolno), to wiadomość od kota, że potrzebuje pomocy.

smartfortwo

 
Posty: 3
Od: Pt sty 06, 2017 17:59

Post » Nie gru 10, 2017 18:13 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Bo z reguły tak jest. Najpierw trzeba pozerkać co ew się w domu zmieniło, czy nic się nie działo, czy żwir i kuweta i miejsce pasi, czy kot ma spokój bo nie każdy lubi towarzystwo, czy my i koci towarzysze zdrowi ( koty też leją jak kolega choruje) a jak wsio ok to do weta na badania.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 10, 2017 18:43 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Miałam kiedyś kota który umarł na FIP. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, dlaczego sika mi na stół bardzo ciemnym (jak mocna herbata) moczem. Przy kilku kotach ciężko było zauważyć który sika na stół (zawsze w nocy to robił). Jak go wzięłam do weta, to sikanie się skończyło. Nawet wiem jakie były przyczyny mutacji wirusa! (mądry Polak po szkodzie).

smartfortwo

 
Posty: 3
Od: Pt sty 06, 2017 17:59

Post » Nie gru 10, 2017 19:56 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

a badania krwi robiłas ?
mocznica ,cukrzyca ,infekcja .

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto gru 12, 2017 10:11 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Po wstępnych obserwacjach. Zuzia sika na kuwetę w taki sposób, że obsikuje sobie futerko na brzuszku - w jego dolnej części... Jest jeszcze stosunkowo mała i ma krótkie łapki a długi włos na brzuchu...
Może musimy sypać więcej żwiru żeby lepiej wchłaniał... Kuwety są w domu duże, może trzeba będzie zmienić na xxxl ;)
Jeszcze jakieś pomysły? :)
Jak pisałam - poza tym nie ma żadnych innych niepokojących objawów...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

eMPe

 
Posty: 143
Od: Czw cze 30, 2011 17:55

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], skaz i 234 gości