Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 11, 2011 22:00 Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Witam, mam małego kota od tygodnia - Nix ma w sumie 9 tygodni. Nie wiem czemu ale jego futro śmierdzi sikami. Mam też kotkę, ale ona nigdy nie śmierdziała- ma 1,5 roku. Młodego wykąpałam ale następnego dnia było to samo. Dodatkowo śmierdzi mu z pyska i ... spod ogona. Młody w tej chwili je RC Kitten, wiem że poprzednia właścicielka podawała kociakom surowe mięso i RC Babycat. Ja daję tylko suchą karmę i przestawię go na Purinę. W środę idę do weta na pierwsze odrobaczenie. Może to pomoże? Dajcie znać jak jest z kotami po kastracji - siki śmierdzą czy nie? Jak wcześniej pisałam - mam kotkę - i trochę zaczynam bać się tego, czego mogę się spodziewać po kocie .. HELP !!

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

Post » Nie wrz 11, 2011 22:12 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Mały kociak NIE MOŻE śmierdzieć kocurem! Jeżeli smierdzi to znaczy, że coś jest nie tak z jego zdrowiem. Nie odrobaczaj go na razie, tylko zbadaj porządnie. JA zaczęła bym od badania krwi i może moczu, bo może to problem z nerkami.
Obrazek http://www.facebook.com/TOP.INNI?ref=pb
milczenie jest srebrem, a mruczenie - złotem...

Szenila

 
Posty: 1850
Od: Pt gru 03, 2010 18:24
Lokalizacja: Chrzanów

Post » Nie wrz 11, 2011 22:55 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Akociak przypadkiem nie kładzie się w brudnej kuwecie?
Czasami takie maluszki tak robią.
A kotka jest wysterylizowana?

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01

Post » Pon wrz 12, 2011 14:49 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

tak, jest wysterilizowana. Nie zauważyłam żeby się kładł - mam otwartą kuwetę. Ale jak się ostatnio zlał pod łóżkiem tez dość mocno sikami dawało. Nikita tak nie miała..i nie ma

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

Post » Pon wrz 12, 2011 15:25 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Kocurek jest malutki, ma tylko 9 tygodni. Powinien być jeszcze z mamą. Myślę, że nie umie się umyć. Normalnie mama mu pomaga.
Ja mam dwa kocurki. Uwierz, że będzie dobrze. Mocz kocurka rzeczywiście jest bardziej śmierdzący, ale nie w tym wieku. Dopiero jak mu hormony zabuzują, za kilka jeszcze miesięcy. Wtedy trzeba wykastrować i wszystko wraca do normy.

Twój kotek pewnie się obsikuje albo kładzie na sikach. I nie umie się umyć.

MaybeXX

Avatar użytkownika
 
Posty: 9628
Od: Pon sie 13, 2007 17:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Pon wrz 12, 2011 20:40 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

ale się nauczy ... prawda? czy przebywając z drugą kotką podpatrzy?

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

Post » Pon wrz 12, 2011 20:42 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

ewa.w pisze:ale się nauczy ... prawda? czy przebywając z drugą kotką podpatrzy?

jesli sie zaprzyjaznią beda się wylizywac nawzajem :ok:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon wrz 12, 2011 21:04 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

nie może być inaczej:)

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

Post » Wto wrz 13, 2011 8:27 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Szenila pisze:Mały kociak NIE MOŻE śmierdzieć kocurem! Jeżeli smierdzi to znaczy, że coś jest nie tak z jego zdrowiem. Nie odrobaczaj go na razie, tylko zbadaj porządnie. JA zaczęła bym od badania krwi i może moczu, bo może to problem z nerkami.

To także warto by było sprawdzić.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 13, 2011 8:45 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

MaybeXX pisze:Kocurek jest malutki, ma tylko 9 tygodni. Powinien być jeszcze z mamą. Myślę, że nie umie się umyć. Normalnie mama mu pomaga.
Ja mam dwa kocurki. Uwierz, że będzie dobrze. Mocz kocurka rzeczywiście jest bardziej śmierdzący, ale nie w tym wieku. Dopiero jak mu hormony zabuzują, za kilka jeszcze miesięcy. Wtedy trzeba wykastrować i wszystko wraca do normy.

Twój kotek pewnie się obsikuje albo kładzie na sikach. I nie umie się umyć.


Też myślę, że to sprawa braku higieny, bo jeszce nie umie sie myć. Normalnie robi to matka.

Niepojący jest natomaist smrodek z pyszczka. Wydaje mi się, że o tym wszsytkim trzeba powiedziec wetowi. Może to być zarobaczenie, albo jakas choroba.
Maluchy raczej nie śmierdzą.

Dlaczego chcesz zmienić RC na Purinę? RC jest bardziej wartościowe odżywczo.
Uważam też, że taki maluch powinien dostawac również karmę mokrą, mięso, mleko dla kociąt.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto wrz 13, 2011 11:13 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

nie jestem przekonana do RC. pracuję w branży i wiem, że RC jest przereklamowane i napędzane przez marketing. Swoją drugą kicię karmię puriną, jest długowłosa i od razu widać czy karma jest ok czy nie.
Wracając do tematu ..... młody nauczy się myć tak?

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

Post » Wto wrz 13, 2011 11:31 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

ewa.w pisze:nie jestem przekonana do RC. pracuję w branży i wiem, że RC jest przereklamowane i napędzane przez marketing. Swoją drugą kicię karmię puriną, jest długowłosa i od razu widać czy karma jest ok czy nie.
Wracając do tematu ..... młody nauczy się myć tak?


Miło mi to czytać o Purinie, bo moje koty przeważnie jedzą Purinę, ale to z tego powodu, ze przy stadzie kotów, jakie mam, RC stanowi dla mnie barierę fiansową.

Tak kot będzie się mył instynktownie. Jeżeli nie zacznie w 3 miesiącu zycia, to znaczy, że coś z nim nie tak. Obejrzyj mu języczek i wnętrze pyszczka. Może mięć np stan zapalny, nadżerki. Wtedy ból może zniechęcać do mycia.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto wrz 13, 2011 12:40 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Przyjrzałabym się, czy kociak nie popuszcza moczu.
Nawet maciupeńkie kociaki, których mama nie myje, nie powinny śmierdzieć sikami, bo one w tym nie leżą...tym bardziej kociak biegający jak nasiusia to stamtąd odchodzi, co najwyżej łapką "zakopie" ale to nie daje smrodu.
Druga rzecz, siuśki malucha nie powinny mieć intensywnego zapachu, tylko ledwo wyczuwalny.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 13, 2011 20:36 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

Prakseda pisze:
ewa.w pisze:nie jestem przekonana do RC. pracuję w branży i wiem, że RC jest przereklamowane i napędzane przez marketing. Swoją drugą kicię karmię puriną, jest długowłosa i od razu widać czy karma jest ok czy nie.
Wracając do tematu ..... młody nauczy się myć tak?


Miło mi to czytać o Purinie, bo moje koty przeważnie jedzą Purinę, ale to z tego powodu, ze przy stadzie kotów, jakie mam, RC stanowi dla mnie barierę fiansową.

Tak kot będzie się mył instynktownie. Jeżeli nie zacznie w 3 miesiącu zycia, to znaczy, że coś z nim nie tak. Obejrzyj mu języczek i wnętrze pyszczka. Może mięć np stan zapalny, nadżerki. Wtedy ból może zniechęcać do mycia.





A jaką karmisz?

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

Post » Śro wrz 14, 2011 18:42 Re: Czemu mój kociak śmierdzi sikami?

byłam u weta. Rano pojechałam z młodym - ma infekcję w pyszczku i stąd ten zapach. Myjąc się roznosi zapach po futrze - jednak błędnie rozpoznałam zapach siuśków. Dostał jakiś zastrzyk i dwa następne do zrobienia w domu. Po przyjeździe do domu zobaczyłam że kotka też się ślini - zajrzałam do pyska i buch - zapaszek straszny. Wiec drugi raz do weta. Na języku miała jakieś dwie kropki i podwyższoną temperaturę. Weterynarz zrobiła test na jakiś HIP? ale na szczęście wyszedł ujemny ( podobno to bardzo ciężka choroba). Kicia dostała to co młody... czekamy na rezultaty :)

ewa.w

 
Posty: 14
Od: Wto sie 02, 2011 20:47

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 192 gości