Kita - nerkowiec; odeszła ..................

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 21, 2006 14:56

['] :cry:
"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt,pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów.Czyż jednak nie jest tak,że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem-tracimy serce do ludzi?
Obrazek

zorro

 
Posty: 1536
Od: Sob gru 25, 2004 21:49
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob sty 21, 2006 19:22

[*]


Śliczna koteczka...
Obrazek

Maggda

 
Posty: 1527
Od: Sob lut 05, 2005 16:21
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob mar 17, 2007 0:39 Kita

Przeczytałam ten wątek ze ściśnietym sercem.......
Jestem na początku drogi.
Moja 1o letnia Laluna jest narazie po badaniu moczu,jutro wyniki....
Chodzi chwiejnym krokiem,prawie nie je,siusia raz na dobę...Jutro badanie krwi i kroplówka,jeśli to będzie konieczne.......Jestem przerażona!!

togaa

 
Posty: 38
Od: Czw sty 18, 2007 23:04
Lokalizacja: bielsko-biala

Post » Sob mar 17, 2007 7:40

Aniu, bardzo mi przykro :(
Tulę Cie cieplutko.

Fredziolina

Avatar użytkownika
 
Posty: 11916
Od: Śro kwi 13, 2005 19:24

Post » Sob mar 17, 2007 16:03

:cry: [']
Obrazek1% dla zwierzaków

safiori

 
Posty: 11268
Od: Pt sty 07, 2005 21:13
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 01, 2011 12:35 Re: Kita - nerkowiec; odeszła ..................

Odzywam się w tym watku wyłącznie dlatego, iż jest podlinkowany w ABC, a wnosi jedynie informację, jak nie nalezy prowadzić kota chorego na nerki. Niech śmierć tej koteczki nie pójdzie na marne. [']

Błędy niekompetencji wetów:

- brak diagnostyki i leczenia infekcji nerek
- brak monitorowania fosforu
- brak monitorowania elektrolitów
- brak nawadniania

zalatany pisze:....
Gdzie nawadnianie, dietoterapia, leki moczopędne o silnym działaniu???
...

Zalatany, jako "młoda lekarka", powyższym tekstem wykazał, jakich głupot uczono na studiach odnośnie PNN:

- Nawadnianie jest bezsprzecznie sensownym w większości sytuacji z wyjątkiem zatorów.
- Furosemid nie zwiększa GFR, powoduje zrzut sodu, potasu, wapnia. Jak więc można go polecać nie mając oznaczeń!?! Jaki jest cel stsowania??? Furosemid powoduje odwodnienie, więc stoi w sprzeczności z nawadnianiem. Gdzie tu jest sens?
- Dietoterapia polega na żywieniu karmą o zredukowanej zawartości fosforu. Przydało by się jednak miec wiedzę jaki ten poziom jest. Dietoterapia najczęściej NIE POLEGA na żywieniu karmą niskobiałkową.

W postach Ania z Poznania przewija się zagadnienie infekcji układu moczowego. Nigdy nie zdiagnozowane i nigdy nie leczone prawidłowo. Koszmarna głupota lekarza prowadzącego. Nieleczona infekcja nerek zawsze doprowadzi do ich całkowitego zniszczenia. Nie wyleczy się sama.

W tym wszystkim rodzaj karmy ma znaczenie marginalne - właściwie żadne. Nie dajcie się nabierać.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 272 gości