Cmentarz Brwinów.Są kocięta.Jest źle,potrzebna karma,głodne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 10, 2011 8:43 Re: Brwinów-cmentarz/pod W-wą-stado b.chorych kociąt,bez oczu!

Fleur pisze:spróbuję podjechać w tym tygodniu, jak się trochę podleczę. relację zdam tutaj.

XAgaX - dzięki za wsparcie! na razie na rekonesans mogę jechać sama, a pomoc pewnie potem będzie na wagę złota :/


mam cały przyszły tydzień urlop (tylko zajęcia we wtorek wieczorem), siedzę z TŻ w Wawie, daj znać jak będzie trzeba pomóc :) TŻ duży i silny, przyda się do noszenia klatek :twisted:
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Czw sie 11, 2011 17:53 Re: Brwinów-cmentarz/pod W-wą-stado b.chorych kociąt,bez oczu!

:strach:
byłam dziś z TŻ. to tylko to, co widziałam. obawiam się, że to miejsce ma większy potencjał :( tam obok są działki. one stacjonują tak między cmentarzem a działkami. maluchy spały zbite w grupkę pod krzakiem na terenie cmentarza. niełatwo było je znaleźć, w razie czego służę wskazówkami.

jest kilka miotów. ok. 7-8 kociąt bobasów. nie umiem dokładnie określić ich wieku, myślę, że nie mają 3 miesięcy. oczy w różnym stanie, ale chyba nie ma wśród nich egzemplarza całkiem zdrowego. są na pewno 3 czarnuchy i ok. 4 burasków.

jest też chyba podobna ilość starszych kociaków - takich na moje oko ok. 5 miesięcy. wśród nich też pogrom KK i chore oczy. starałam się nie wyobrażać sobie tego, do czego wkrótce będą zdolne bez sterylek.

są też chyba 2 czy 3 dorosłe koty. jedna bura mamuśka - wiem stąd, że u brzucha dyndało jej mleko, czy też pozostałości po karmieniu. żadnej "naładowanej" kotki nie widziałam, na szczęście.

mają taką lukę w murze, ale raczej nie ma tam zadaszonych obiektów. za to chyba są niezłe miejscówki na budki styropianowe.
próbowałam je znaleźć dość długo i nauczona na cm. wolskim :> analizowałam treść śmietników - ktoś je karmił starą wędliną, opakowań po kocim jedzeniu brak. [poza tym okoliczni mieszkańcy znoszą tam swoje domowe śmieci :twisted: , były też w jednym miejscu mocno zakrwawione szmaty.... :O]
wody nie miały.

dałam jeść, dałam pić. suche je zdziwiło, zastanawiały się, czy to do jedzenia. na mokre się rzuciły. dałam jeszcze twarożek i zostawiłam świeżą wodę. udało mi się złapać w ręce tylko 2 czarne bobasy, ich zdjęcia niżej.

zdjęcia tu: http://imageshack.us/g/4/13430202.jpg/ , niektóre:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek -> ta mleczna matuś niby tak troskliwie patrzy, ale trochę przepychała bobasy od misek...

Obrazek -> tu widać mleko pod brzuchem

Obrazek -> to do wzięcia bez klatki, super łagodne, aksamitne i czekoladowe. oczy jak widać :( facet.

Obrazek -> waleczna czarna dziewucha, ale da się złapać rękami.

Obrazek -> j.w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek itd, itp...

teraz kontynuuję obłożną chorość, bo jakoś mi się nie poprawia. tylko później bym nie mogła obfocać, bo jutro inny cmentarz w planach :twisted:

co czynić? dysponuję tylko swoim czasem i energią, zwłaszcza przez przyszły tydzień, bo potem będzie ciężko. nie mam ani forsy, ani możliwości wzięcia na DT (a strasznie było zostawiać tego biednego czekoladka). czy ktoś wie o tym, co robi gmina w brwinowie w spr. kotów? chyba nie ma co liczyć na jakieś talony?
potrzeba kasy i DT... no i karmienia. nie mogę bywać tam regularnie :( (na razie postaram się przynajmniej raz na tydzień, tylko za co kupić karmę...)

XAgaX, czy Ty masz klatkę łapkę? myślałam o Koterii - z cmentarza nie jest daleko na dworzec. myślę, że byłoby realne złapać na łapkę starszaki i pociągiem do wschodniej, stamtąd jakoś do Koterii?... i ja się nie znam na KK :(

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw sie 11, 2011 18:03 Re: Brwinów-cmentarz/pod W-wą-stado b.chorych kociąt,bez oczu!

Aniu R., czy możesz przerzucić zdjęcia do pierwszego wątku?
może też dobrze by było napomknąć w tytule... i o potrzebie wsparcia $? ....

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw sie 11, 2011 18:07 Re: Brwinów-cmentarz/pod W-wą-stado b.chorych kociąt,bez oczu!

wrzuciąłm na pierwsza stronę
tam nikt nie karmi tych kotów, o sterylkach leczeniu nie wspomnę
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw sie 11, 2011 18:12 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotówPotrzebneFINANS

ech... pewnie jakieś starowinki czasem zaniosą zeschniętą szynkę. były też 2 miseczki po jakiejś margarynie, ale puste.
przede wszystkim potrzeba DT - dla tych maluchów. choćby dla tych dwóch czarnych. choćby dla tego czekoladowego faceta :( jest zupełnie łagodny, bezpazurkowy i bezradny :(

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw sie 11, 2011 18:13 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotówPotrzebneFINANS

BARDZO POTRZEBNA POMOC FIN.
karma, leki, :(

POTRZEBNE NA JUŻ DT
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw sie 11, 2011 18:38 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotówPotrzebneFINANS

Podniosę, tyle tylko mogę.
magdajedral
 

Post » Czw sie 11, 2011 19:04 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

dziękuję!
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Czw sie 11, 2011 19:41 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

Dopiero trafiłam na ten wątek :oops: Biedne koteńki :( Podrzucam, bo więcej obecnie nie mogę :(
Tak strasznie żal tych koteczków :(
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 11, 2011 20:17 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

Aniu poproś o banerek na wątku banerkowym.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21546
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw sie 11, 2011 20:25 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

zrobiłam banerek, nie wiem czy dobry. zaraz wrzucę

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw sie 11, 2011 20:37 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

Biedne kociaki, bez domku za jakiś czas przeżyje tylko parę z nich. Ten łagodny i z chorymi oczami muszą pilnie do Dt, dopóki nie straciły wzroku :(

Alex405

 
Posty: 1600
Od: Pt lip 10, 2009 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 11, 2011 20:40 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

tych z chorymi oczami jest połowa :( mają bardziej lub mniej ropiejące. no i kichają, fafluny biedne. ale Czekoladek musi iść do domu :(

baner:

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=129406&start=0][img]http://img.photobucket.com/albums/v231/keptar/brwinow.gif[/img][/url]

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw sie 11, 2011 20:44 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą Stado b.chorych kotów. Potrzebne DT

Jak mozna pomoc? Niestety DT i DS odpada, jestem na emigracji :(
Obrazek

Ania i jej Nitro

 
Posty: 1616
Od: Pon lip 25, 2011 13:44
Lokalizacja: Lodz/ Lozanna

Post » Czw sie 11, 2011 21:11 Re: POMOCY!Brwinów pod W-wą*Stado kotów, tracą oczy!Potrzebne DT

na pewno będzie potrzebna karma
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 235 gości