ŚLEPACZKI cz.V-"mój ślepaczek" - wołam do tablicy opiekunów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Czy potrzebny jest Klub Ślepaczków?

Ankieta wygasła Nie lis 18, 2012 12:15

1.Bardzo-to skarbnica wiedzy o kotach niewidzących i wsparcie
28
93%
2.Tak sobie - bez klubu tez można sobie poradzić
2
7%
3. Nie - po co zajmować sie kotami chorymi lub kalekimi
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 30

Post » Nie maja 29, 2011 17:57 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

12 kot z pilnej pomocy już dawno w domu i ma się dobrze:)

natomiast domów szukają:
1)
- nie mam małej fotki... http://imageshack.us/m/151/354/25069283.jpg
- Marcysia
- 4 lata (ur. 2007)
- stan zdrowia: nie widzi na jedno oko w wyniku powikłań po kk. nie operacyjne, skonsultowane z dr Garncarzem.
- przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, Gajowa 7a
- Konin, wielkopolskie
- http://www.schroniskokonin.fora.pl/koty,6/marcysia,2134.html
- kontakt: cynamon i wanilia
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: dość płochliwa w stosunku do ludzi, ale moim zdaniem rokuje dobrze, z kotami dogaduje się świetnie, po sterylce

2)
- nie mam małego zdjęcia: http://img69.imageshack.us/img69/2096/sisiv.jpg
- Sisi
- 1 rok (ur. 2010)
- stan zdrowia: nie widzi na jedno oko w wyniku powikłań po kk. nie operacyjne, skonsultowane z dr Garncarzem.
- przebywa w domu tymczasowym (nie-forumowym)
- Konin, wielkopolskie
- http://www.schroniskokonin.fora.pl/w-domu-tymczasowym,64/sisi,2751.html
- kontakt: cynamon i wanilia
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: filigranowa kotka o syjamo-podobnym umaszczeniu. pechowa, wróciła z adopcji, bo... przeraźliwie miauczała. z kotami dogaduje się dobrze, eneralnie kotka z charakterkiem ;) po sterylce
ObrazekObrazekObrazek
ZAPRASZAM NA WYPRZEDAŻ U CYNAMONA I WANILII:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=134893&p=8123784#p8123784

cynamon i wanilia

 
Posty: 3580
Od: Sob maja 24, 2008 20:16
Lokalizacja: konin

Post » Nie maja 29, 2011 23:21 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Bulwa miała iść do domku, ale w ostatniej chwili zrezygnowali :cry: A zabrałam ją już do siebie, do weta na przegląd.... :( I biedną dzisiaj wypuściłam z powrotem na działki :( Z początku nie wiedziała o co chodzi, pewnie myślała już że ma dom :( Pomóżcie mi coś dla niej znaleźć :( Okazało się też, że Bulwa może mieć nawet 8 lat....... Kotów i psa mi nie terroryzowała, ale chyba nie wie za bardzo co to kuweta :(

Taka była zadowolona :(
Obrazek
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Nie maja 29, 2011 23:32 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

viewtopic.php?f=1&t=118469
Proszę o zgłoszenie Beni do ponownej adopcji bez kotów i dzieci,najlepiej do domu spokojnego
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Pon maja 30, 2011 11:22 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

wstawiam Marcysię w pilne pod. nr 12, jako że nie ma nawet dt, natomiast Sisi jest w kąciku adopcyjnym jako nr 21-niestety, tyle kotków szuka domu :( , zdjecia sa już zmniejszone, Cynamon i Wanilia, możesz skorzystac z tego programiku do zdjęć, trzeci od dołu kod po przetransformowaniu zdjecia daje nam miniaturkę z możliwościa powiększenia, kiedy klikniesz na nią:
http://www.imageshack.us/

Bulwa jest w kaciku adopcyjnym , nie ściągałysmy ogłoszenia

Benia to szczególny przypadek, jest w pilnym poza numeracją, proszę pomóżcie jej szukac domu, najlepiej z samotną Panią
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Pon maja 30, 2011 15:50 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Testy wykonane. Gucio jest zdrowy jednak musi przejść operację czyszczenia zatok by pozbyć się ciągłego kataru i aby przybrał na wadze.
Co do oczka. Wybierzemy się z nim i jego braćmi do kliniki jak będą na to fundusze. Tam nie poczekają z zapłatą. :(

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 30, 2011 16:38 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Serdecznie dziękuję za pomoc dla Lunki :D 100 zł osobiście wpłaciłam w zeszłym tygodniu do lecznicy na Bohdanowicza, gdzie kotka miała zabieg okulistyczny.

Niestety Lunka widzieć nie będzie - oczy po operacji nie podjęły pracy, kotka nie widziała, poza tym w dosyć szybkim tempie ponownie zarosły błoną, kolejnych zabiegów nie będzie, zgodnie z sugestią dr Garncarza podjęliśmy próbę walki o wzrok podczas sterylizacji, szanse były 50:50, nie udało się. Lunka jest za to szczęśliwa, i zostanie na zawsze w dotychczasowym dt, razem z bratem, Hajkiem.

Tymczasem w pewnej warszawskiej jest 5 małych kociaków, 3 po zabiegu usunięcia jednej gałki ocznej, jeden po usunięciu obu oczu... kociaki przez parę tygodni będą jeszcze leczone, ale.... potem muszą znaleźc dt... moze ktos byłby chętny? załatwię testy, szczepienie moze tez...

Never

 
Posty: 9922
Od: Czw lis 29, 2007 23:22

Post » Wto maja 31, 2011 9:30 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Marcysia ma watek na miau: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=116404&p=7535089#p7535089

1)
- nie mam małej fotki... http://imageshack.us/m/151/354/25069283.jpg
- Marcysia
- 4 lata (ur. 2007)
- stan zdrowia: nie widzi na jedno oko w wyniku powikłań po kk. nie operacyjne, skonsultowane z dr Garncarzem.
- przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, Gajowa 7a
- Konin, wielkopolskie
- http://www.schroniskokonin.fora.pl/koty ... ,2134.html
- kontakt: cynamon i wanilia
- wsparcie finansowe: nie
- informacje pozostałe: dość płochliwa w stosunku do ludzi, ale moim zdaniem rokuje dobrze, z kotami dogaduje się świetnie, po sterylce
ObrazekObrazekObrazek
ZAPRASZAM NA WYPRZEDAŻ U CYNAMONA I WANILII:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=134893&p=8123784#p8123784

cynamon i wanilia

 
Posty: 3580
Od: Sob maja 24, 2008 20:16
Lokalizacja: konin

Post » Śro cze 01, 2011 12:59 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

kandydaci na maj - prosimy opiekunów o podanie kont na pw Skarbnikowi (AgaPap)

1.Gucio-prosi o opieke wirtualnąObrazek kontakt Dyktatura
viewtopic.php?f=1&t=127624

2.Obrazek kontakt Migota
viewtopic.php?f=1&t=127553

3. Albert Obrazek kontakt joshua_ada PILNE viewtopic.php?f=1&t=127572
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Śro cze 01, 2011 13:05 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

i wspaniała wiadomość: Voltopir Czesio ma dom :ok: pozostaje w dt na zawsze :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Śro cze 01, 2011 14:13 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Chciałam sie przywitać i zameldować na wątku jako opiekunka kociej seniorki która znalazła dom dzieki waszemu forum
To niedowidząca Zyta z gliwickiego schroniska. Na 2 str. Waszego wątku Korespondentka umieściła zdjęcia Zyty i Zuzi.

A to link do gliwickiego schroniska na którym znalazłam Zytę:

viewtopic.php?f=13&t=123184&start=0

Tym którzy zastanawiają się czy poradzą sobie z opieką nad starym niedowidzącym kotem, chciałabym powiedzieć że ani to że Zyta niedowidzi ani to że jest starsza nie sprawia żadnych problemów. Jeżeli już się jakieś problemy pojawiają to takie jak ze zwykłym zdrowym młodym kotem typu:
"nie zawsze trafiam do kuwety, podgryzam moją Opiekunkę w nocy, domagam się szczególnego traktowania i spełaniania zachcianek, nie wolno przy mnie sie kłócić z TZ bo sie denerwuję i wtedy właśnie skikam poza kuwetą, nie pozwalam obciąć sobie pazurków.
Poza tym jestm bardzo przytulaśna, mruczę baardzo głośno, uwielbiam drugą kotkę Zuzię, jestm bardzo zabawna skaczę jak piłeczka pinpongowa bo jestm bardzo małych szczupłym kotkiem. Pozwalam tuczyć się kurczaczkami i szyneczką bo nie za bardzo lubie jedzenie dla kotów. Generalnie jestem szczęśliwa co bardzo cieszy moją Opiekunkę."

kibicujemy kotkom które szukają domu i pozdrawiamy

Ania, Zyta i Zuzia
Ostatnio edytowano Pt cze 03, 2011 23:38 przez Zyta Felicjańska, łącznie edytowano 2 razy

Zyta Felicjańska

 
Posty: 1310
Od: Śro kwi 20, 2011 13:27
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw cze 02, 2011 8:44 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Obrazek

Nutka jednooczka odeszła dziś rano. :cry: Pokonała ją białaczka. Nutka chorowała też na padaczkę. Miała dopiero nieco ponad rok.
Strasznie żal...
Obrazek Obrazek

anita5

 
Posty: 22470
Od: Sob cze 18, 2005 16:48
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw cze 02, 2011 12:06 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

anita5 pisze:Obrazek

Nutka jednooczka odeszła dziś rano. :cry: Pokonała ją białaczka. Nutka chorowała też na padaczkę. Miała dopiero nieco ponad rok.
Strasznie żal...


:(

[']
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

Post » Czw cze 02, 2011 12:15 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Żegnaj Nutko [']

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 02, 2011 12:21 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

bardzo pilne!

Obrazek Obrazek
wątek kotka viewtopic.php?f=13&t=128514
zaprosiłam osobę, która zabrała kotka z ulicy, proponuję kotka umieścić na liście czerwcowej

bardzo mi przykro z powodu Nutki :cry: pozostanie z nami w kąciku pamięci i w naszych sercach... [*]
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Czw cze 02, 2011 13:26 Re: ŚLEPACZKI cz.V- zapraszamy do pomocy i pokochania :-)

Bardzo uprzejmie proszę wszystkie osoby zgłaszające koty do działów:
- PILNE
- ŚLEPACZKI SZUKAJĄCE DOMU
do stosowania zasad zgłaszania!


Nie mam możliwości szukania dodatkowych informacji po wątkach. Na tych informacjach powinno zależeć osobom zgłaszającym koty - dzięki ilości informacji znacznie łatwiej znaleźć DT, DS pomoc finansową lub logistyczną (np. w operacjach, konsultacjach).
Zgłoszeń typu "kotek niewidomy, pilne, link tutaj" itp. nie będę umieszczać w wymienionych działach. Aż do momentu podania informacji wg zasad.


BEZWZGLĘDNIE WYMAGANE ZASADY ZGŁASZANIA!
- zdjęcie małe lub link do zdjęcia np. imageshack, fotosik itp.
- imię lub "bezimienny"
- płeć
- wiek
- stan zdrowia: opis wady wzroku plus inne informacje zdrowotne przydatne dla potencjalnych DT czy w przypadku pomocy finansowej
- miejsce przebywania: schronisko/szpital/ulica (jeśli określona data, kiedy kot traci schronienie np. musi być wypisany ze szpitalika to podać datę)
- miejscowość (plus w przypadku małych miejscowości województwo)
- link do wątku na miau lub innej strony np. dogomania, facebook itp.
- kontakt: w przypadku osób z miau - nick; w przypadku osób z zewnątrz (karmicielek, weterynarzy itp.) imię i telefon lub e-mail.
- wsparcie finansowe: tak/nie
- informacje pozostałe: np. relacje z innymi kotami, psami, charakter, bojaźliwość, coś co jest ważne w przypadku poszukiwania DT lub DS
Obrazek Obrazek
W moim domu koty bawią się strzykawkami. A jednak patologia czai się gdzie indziej...

joshua_ada

Avatar użytkownika
 
Posty: 9851
Od: Pon gru 03, 2007 8:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, misiulka i 183 gości