WAW-Mikunia. Bardzo smutno.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 10, 2011 16:49 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Rozmawialam z dt: przy opcji testy minus najlepiej zabrać kotę ze schronu i zrobić jej badania, a dt może ją przyjąć w polowie przyszlego tygodnia. Zabranie koty ze schronu do Olsztyna umozliwia od razu rozpoczęcie leczenia. Zrobienie badań w schronie i czekanie na przejazd do dt odsunie leczenie w czasie.

Kwetia i brak rozwiązania co w sytuacji gdy testy będą dodatnie. DT nie moze jej wziąć z braku możliwości izolacji.
Niestety inne dt dzisiaj okazało się mieć świezo wziętego tymczasa, więc nici z tego. I teraz napiszę z grubej rury - jesli testy będą plus to może połączyć ja z Brysiem?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto maja 10, 2011 17:08 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

PS. dt upoważnił minie do napisania z jakich poowodów może wziąć kicię w połowie przyszłego tygodnia. Otóż kot dt w najbliższy piatek ma operację usunięcia jednej nerki i dt chce poczekać kilka dni aż kicia dojdzie do siebie. Natomiast w sytuacji ujemnych testów dt osobiście samochodem pojedzie do Olsztyna po kotę.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto maja 10, 2011 18:40 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Marzenia11 pisze:PS. dt upoważnił minie do napisania z jakich poowodów może wziąć kicię w połowie przyszłego tygodnia. Otóż kot dt w najbliższy piatek ma operację usunięcia jednej nerki i dt chce poczekać kilka dni aż kicia dojdzie do siebie. Natomiast w sytuacji ujemnych testów dt osobiście samochodem pojedzie do Olsztyna po kotę.


DT :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Wto maja 10, 2011 18:43 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

A Brysio gdzie teraz jest?
Bo już się troszkę gubię :oops:

Co do kasy na PCR dla Brysia i testy dla czarnulki - poproszę Mruczeńkę z Kociej Skarbonki o aukcję cegiełkową.
Może być?
Ostatnio edytowano Wto maja 10, 2011 18:58 przez Erin, łącznie edytowano 1 raz
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto maja 10, 2011 18:52 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Brysio jest zdaje się u horacy7 w piwnicy?

No dobra, to nie będziemy się spinać i kotki na gwałt zabierać. Moglibyśmy jutro podjechać po krew, ale to trzeba uzgodnić z horacy7. Poczekać aż się tu odezwie, czy dzwonić do niej?

PrzemekK

 
Posty: 912
Od: Sob gru 09, 2006 19:56
Lokalizacja: Smoląg (pomorskie)

Post » Wto maja 10, 2011 18:58 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

PrzemekK pisze:Brysio jest zdaje się u horacy7 w piwnicy?


Tak, Brynio jest u horacy7, w specjalnie przystosowanej piwnicy. Bryniu miał zaklepany DT dlatego Basia zdecydowała się zabrać go ze schroniska, miała tylko zrobić testy i chłopak miał pakować plecak do DT. Niestety, wyniki wyszły jakie wyszły w związku z czym DT musiał się wycofać :cry: Bryś do schroniska wrócić już też nie mógł... Nie wiadomo było co z nim zrobić. Trafił do horacy7 i cały czas czeka...
po_prostu_kaska
 

Post » Wto maja 10, 2011 19:06 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Erin pisze:A Brysio gdzie teraz jest?
Bo już się troszkę gubię :oops:

C do kasy na PCR dla Brysia i testy dla czarnulki - poproszę Mruczeńkę z Kociej Skarbonki o aukcję cegiełkową.
Może być?


Erin :1luvu:

To ja się ujawnię jako DT dla Czarnulki. :kotek: Tylko niestety moje koty nie są szczepione na białaczkę (szczepione w ogóle oczywiście są 8) ). Nie mam możliwości izolacji, bo MRU otwiera wszystkie drzwi nie zamknięte na klucz. A nie mam kluczy do drzwi w środku w mieszkaniu, niestety. Marzenia11 napisała już, że moją kicie czeka poważna operacja. Nie będę miała możliwości w ogóle zakręcić się koło Czarnulki w piątek (mamy w piatek operację :( :cry: ). Potrzebuję też kilku dosłownie dni na postawienie koty na 4 łapy. Czekają nas po operacji kroplówy, ale z tym sobie poradzimy już bez problemu.
Moja sytuacja wygląda więc tak: mogę wziąść Czarnulkę w połowie przyszłego tygodnia, sama po nią pojadę tylko potrzebuję ochotnika do towarzystwa (kto chętny :?:). Dam $ na testy. Cokolwiek to się okaże będziemy reagować na bieżąco. Jeśli to nerki - jeden kot nerkowy w tą czy w tą już mi nie robi różnicy (nauczyłam się robić kroplówki, łpać mocz itd.), więc mi nic nie straszne. Jak się okaże coś innego - mam kochanego i zaufanego weta, więc :ok:
Na wszystkie bieżące potrzeby będę reagowała na bieżąco.
PrzemkuK - proszę zróbcie standardowy test paskowy na FIV i FeLV. PCR-a ewentualnie zrobi mi już mój wet. Oraz badania krwi z profilem nerkowym. Szukam alternatywy gdyby wyszły plusiki. Niestety wszystkie znane mi DT, które mogłyby przyjąć plusika są zakocone na maska. :cry: :oops:
Łomatko - mam nadzieję, że napisałam wszystko w miarę jasno. Padam dziś na twarz po wyjeździe i nie myślę już jasno. :oops:

Kocham Was za taką reakcję i zaangażowanie. :1luvu: :1luvu:
"Kubusiu? Tak Prosiaczku? Przepraszam...Ale za co? Za to, że miłość do ciebie w moim serduszku jest tak mała jak ja."
Edisiu, przepraszam...jesteś w moim serduszku...

Mruśkowo

 
Posty: 851
Od: Pt gru 04, 2009 18:36
Lokalizacja: Pruszków

Post » Wto maja 10, 2011 19:28 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Acha, żeby była jasność i żebym nie wyszła na nieodpowiedzialną :wink: - Czarnulka zamieszka u mnie w łazience i w miarę możliwości (dopóki rekonwalescentka nie dojdzie do siebie i nie zacznie otwierać drzwi znów :twisted: ) będzie izolowana od mojego nerkowca (podejrzewam, że ma kk i świerzb). Obie będą miały podnoszoną odporoność (Wieprz :mrgreen: już od 2 tygodnie dostaje odpowiednie preparaty :ok: )
"Kubusiu? Tak Prosiaczku? Przepraszam...Ale za co? Za to, że miłość do ciebie w moim serduszku jest tak mała jak ja."
Edisiu, przepraszam...jesteś w moim serduszku...

Mruśkowo

 
Posty: 851
Od: Pt gru 04, 2009 18:36
Lokalizacja: Pruszków

Post » Wto maja 10, 2011 20:08 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

:arrow: zaznaczam, kibicuję

magaaaa

 
Posty: 7599
Od: Pt paź 30, 2009 19:14

Post » Wto maja 10, 2011 20:17 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

PrzemekK pisze:Brysio jest zdaje się u horacy7 w piwnicy?

No dobra, to nie będziemy się spinać i kotki na gwałt zabierać. Moglibyśmy jutro podjechać po krew, ale to trzeba uzgodnić z horacy7. Poczekać aż się tu odezwie, czy dzwonić do niej?

PrzemekK takie pytanka gdybyś wiedział:
1. gdzie można by zrobić badania PCR na białaczkę (w sensie gdzie weci współpracują z Laboklinem albo IDEEXem)?
2. czy byłaby taka opcja żeby pobrać krew Brysiowi w domu (piwnicy przystosowanej) i zawieźć w jakimś opakowaniu chłodniczym (wiem że to by trza w lodówce trzymać) do weta czy Bryś musiałby się osobiście stawić w lecznicy?
3. ile takie badanie PCR na samą białaczkę by kosztowało?
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 10, 2011 20:26 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Wrocilam.

Niczego bez zgody horacy7 nie zrobimy. To jest najwazniejsze.

Z Prof. - oczywiscie - zadnego kontaktu nie nawiaze.
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Wto maja 10, 2011 20:28 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Dorota pisze:Niczego bez zgody horacy7 nie zrobimy. To jest najwazniejsze.

Wiem, pytam tak z wyprzedzeniem. Kasę można już zacząć zbierać - do tego trzeba znać cenę i lecznicę bo każda ma inne ceny.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 10, 2011 20:30 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Nie jestem Paweł, ale:
Moja wetka pracuje z laboklinem i moje koty maja tam robione badania.
Krew pobiera się gdzie bądź - można i w piwnicy - i wysyła do badania do laboklinu.
O ile dobrze pamiętam PCR kosztuje ok 40EUR (ale nie jestem pewna).
W wątku bialaczkowym wiedzą.
Wyniki zwykłych badań przychodzą nastepnego dnia mailem.
Na PcR czeka się dłużej - chyba ok tygodnia czy nawet dwóch.

Dorotka - ściski od Twojej ulubionej :1luvu:

magaaaa

 
Posty: 7599
Od: Pt paź 30, 2009 19:14

Post » Wto maja 10, 2011 20:32 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

Gibutku - dzwoniłam przed chwilą na Białobrzeską - pcr na białaczkę wysyłają do Niemieć - chyba o ten chodzi w przypadku Brysia - i koszt tego badania to 100zł plus 60zł wysyłka. Myślę, ze skoro to niemiecki lab i badanie to cena dla Olsztyna czy szczytna jest podona bądź taka sama.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35324
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto maja 10, 2011 20:35 Re: SZCZYTNO -UMIERA NA OCZACH LUDZI!!! Jest dt,$-kto zrobi bad?

magaaaa pisze:Nie jestem Paweł, ale:
Moja wetka pracuje z laboklinem i moje koty maja tam robione badania.
Krew pobiera się gdzie bądź - można i w piwnicy - i wysyła do badania do laboklinu.
O ile dobrze pamiętam PCR kosztuje ok 40EUR (ale nie jestem pewna).
W wątku bialaczkowym wiedzą.
Wyniki zwykłych badań przychodzą nastepnego dnia mailem.
Na PcR czeka się dłużej - chyba ok tygodnia czy nawet dwóch.

Dorotka - ściski od Twojej ulubionej :1luvu:

A "moja wetka" rozumiem znajduje się w Olsztynie? :)
To jak tak to dowiedz się jeśli możesz ile w polskich pieniążkach to kosztuje dokładnie (bo samo to co pobiera Laboklin to jedno do tego prowizja weta i do tego kurier).
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 217 gości