Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 25, 2011 19:39 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Sterylizacja przed pierwszą rują zmniejsza ryzyko zachorowania na raka sutka do minimum. Każda rujka takie ryzyko podnosi, dlatego lepiej wysterylizować kotkę przed pierwszą rują.

Bardzo jestem ciekawa w której to warszawskiej (?) lecznicy zalecają sterylizację podczas rui 8O 8O 8O A jeszcze bardziej jestem ciekawa - dlaczego...

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pon kwi 25, 2011 20:01 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Nie czekaj,ciachaj!Dobry wet i po sprawie...Ostatnio miałam trudny przypadek koteczki,młodej,dostawała hormony aby nie mieć rujki.Okazało się,że miała ropień jajnika :( tylko doświadczenie wetek uratowało paniekę bo musiały robić płukanie dootrzewnowe gdyż ropień pękł przy sterylce;tak więc -STERYLIZUJCIE

J.D.

 
Posty: 5241
Od: Nie maja 23, 2010 13:24
Lokalizacja: Sokółka,podlaskie

Post » Pon kwi 25, 2011 20:02 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Swoją kotuchę sterylizowałam przed pierwszą rujką (miała 7 miesięcy)obyło się bez problemów.Teraz to prawie 4-letnia dama z charakterkiem :twisted: która szaleje jakby miała 4 miesiące :lol: Kochana z niej zaraza :mrgreen:
Obrazek

Tatku-pamiętam :(
Obrazek

kotka doroty

Avatar użytkownika
 
Posty: 10409
Od: Nie mar 22, 2009 13:56
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lip 27, 2014 6:59 Sterylizacja przed pierwszą ruja.

Ostatni raz kiedy zrealizowałem kotkę kazano robić to po pierwszej rujce. Ostatnio czytałam że nie jest to warunek konieczny. Jakie są minusy itd wczesnej sterylizacji. Kiedy i dlaczego warto to robić?
Obawiam się dramatycznie długiej i przykryj pierwszej rujki. Mam takiego pecha. Wiem że ingerencja hormonalną w tym momencie nie jest obojętna dla zdrowia więc chciałabym jej uniknąć.
Zaprzyjaźniony wet poradził żeby robić przed ale osoba która miałaby to robić radzi czekać. Nie wiem na co się decydować.

Bobslej

 
Posty: 76
Od: Wto lip 01, 2014 9:05

Post » Nie lip 27, 2014 7:28 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Połączyłam wątki.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie lip 27, 2014 7:40 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Sterylizacja przed pierwszą rują chroni przed nowotworem listwy mlecznej. Opłaca się.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie lip 27, 2014 7:58 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

W jakim wieku w takim razie robić żeby było na pewno przed ale już z sensem bez skrajności.?

Bobslej

 
Posty: 76
Od: Wto lip 01, 2014 9:05

Post » Nie lip 27, 2014 9:45 Re: Czy sterylizacja przed pierwszą rują jest bezpieczna ?

Sterylizowałam półroczne kotki.Zwykle nie mam pewności, czy miały już rujkę, czy nie, bo to kotki bezdomne.Jedna taka mała była już w ciąży.Kociaka bym nie sterylizowała, w rujce też nie, ale przed pierwszą rujką jest najlepiej.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55009
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ryniek i 477 gości