Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 11, 2007 18:30

Razem z kotką przytachałam do domu Benka. Nie dość, że żwirek miałam wszędzie porozwalany to jeszcze ten zapach! KOSZMAR! :evil: A kotka wyglądała, jakby dopiero co wyszła z kreciej nory - cała zakurzona. Przerażało mnie też, że - pomimo zawijania urobku w foliowe woreczki - to z kosza na śmieci nie unosił się zbyt przyjemny aromat. No i to zdrapywanie na siłę sklejonego żwirku z podłoża kuwety :?.
Spróbowałam Cat's Best Oeko +. To jest to! Pachnie trocinkami (uwielbiam zapach drewna), jest bardzo wydajny, dzięki wykładzinowej podkładce pod kuwetą trocinki się w ogóle nie roznoszą, a to co z kuwety wygrzebię od razu spuszczam w kibelku :).
A finansowo? No cóż. Może to nie cenowa rewelacja, ale wydaje się być wydajniejszy od Benka. Ja kupuję 40l za 80 zł, starczy mi mam nadzieję na baaardzo długo, bo jak na razie CBE+ (w mojej niemieckiej wersji Oeko :wink:) stosuję przez tydzień i jeszcze nie dokładałam nic prócz pierwszej pięciocentymetrowej warstwy. Bardzo dobrze zbryla, staram się wyciągać wszelkie, nawet najmniejsze bryłki i dokładki dokonam chyba dopiero dzisiaj. No i utrzymanie kuwety w czystości też wydaje się łatwiejsze - jej dno pozostaje suche i czyste, przy Benku niestety czasami wydawało się, że kuweta ma cementową wylewkę.
I rzecz najważniejsza: Kita zdecydowanie woli CBE+. Przed wejściem do Benka wyczyniała cyrki, tańczyła jakieś tańce, miałaczała jakby była obdzierana ze skóry, a teraz wskakuje, przyjmuje pozycję, zakopuje i po kłopocie :lol:

kostaga

 
Posty: 6
Od: Wto lip 10, 2007 21:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 11, 2007 19:03

Gdzie kupujesz w takiej cenie CBE+?

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lip 11, 2007 19:21

izaA pisze:Gdzie kupujesz w takiej cenie CBE+?

W Tesco ( w Krakowie-nie wiem czy w Warszawie) jest wyprzedaż. 10 l kosztuje...11 złotych. Kupiłam trochę :D

Tosza

 
Posty: 6382
Od: Śro mar 16, 2005 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 11, 2007 19:22

Ja jak do tej pory przetestowałam jedynie kilka żwirków i musze stwierdzić, że żaden z nich nie był jakiś koszmarnie zły :wink: Każdy miał swoje wady i zalety, jeden się zbrylał, drugi nie.

Zaczęłam od Pinia i to był pierwszy żwirek, jak wypróbowały moje koty. Na początku miały trochę oporów, bo ma dośc duże granulki, poza tym kuweta to była dla nich nowowść. Ale się przekonały i później normalnie wchodziły. Nie zbrylał, więc musiałam co kilka dni wymieniać całość. Zapachu nie było żadnego. Dla 3 kotów wychodzących jakie wtedy miałam torba 10l starczała na 2 miesiące (częściowo załatwiały się na dworze).

Później kupiłam Benka- najpierw żółtego, a później pojawił się ten Uniwersalny- 10l za 10zł. W sumie też byłam zadowolona, koty się szybko przestawiły, ładnie zbrylał zarówno jeden jak i drugi- szkoda tylko, że nie da się usuwać do toalety. Zapachów nie było żadnych.

Zaraz potem kupiłam Hiltona w pomarańczowym opakowaniu- taki najzwyklejszy, 5l za 6zł. I też był dobry, praktycznie taki sam jak Benek.

Później znowu zbliżał się termin kupowania żwirku, nie miałam innej możliwości, więc poprosiłam brata, żeby mi kupił Benka, wytłumaczyłam jakiego, ale nie przywiózł mi do końca takiego jak chciałam, bo kupił compact. I to był chyba najgorszy żwirek jaki miałam, nie był mocno zły, ale te malusie drobinki się całymi garściami wysypywały kiedy koty wychodziły z łazienki. Właściwości te same co zwykły Benek, a roznosił się gorzej.

No i parę miesięcy temu się zdecydowałam się kupić CBE+, bałam się trochę tego roznoszenia, bo wszyscy pisali, że mają go w całym domu. Wsypałam za jednym razem całe 10l i przy dwóch kotach, które wtedy na dwór nie wychodziły wcale albo na 10 minut dziennie, starczał na ponad dwa miesiące. Bardzo fajny, super zapach, ładnie się zbrylał, wielka wygoda z tym wrzucaniem do toalety. Przed kuwetą leżał dywanik, który wyłapywał większość wyniesionych granulek, może nie wszystkie, ale koty nie wynosiły go poza teren łazienki, reszta najwyżej leżała na płytkach (niewiele).

Razem z CBE+ kupiłam 2 torby Benka Uniwersalnego, z którego moje koty standardowo korzystają, bo myślałam, że się CBE+ nie sprawdzi, więc nie brałam dużo. Obecnie mam w kuwecie drugą torbę i przy najbliższej wymianie kupię z pewnością CBE+, bardzo byłam zadowolona, ktoy również, dodatkowo się ostatnio zaopatrzyłam w taką fajną kratkę do położenia przed kuwetą, nic się nie roznosi, ani drobinka, super sprawa, wszystko leci do tego pojemnika na który nałożona jest kratka.

Mam też w planach wypróbowanie piasku Vitakraftu. Z silikonami się boję kombinować, bo nie wiem, czy starsza kotka by zaakceptowała te spore, chrzęszczące granulki. Kiedyś myslałam, że żwirek trzeba kupowac jak najtańszy, bo i tak się go wyrzuci, teraz mam inne zdanie i staram się testować rózne firmy.

Podsumowując: Żaden z tych żwirków nie był tragicznie zły, ze wszystkich bym w sumie mogła z powodzeniem korzystać, ale najbardziej podpasował mi CBE+, więc na niego się decyduję :wink: Do wszystkich tych żwirków używałam neutralizatora zapachów Certech i cały czas regularnie wymieniałam filtry węglowe. Zapachu nieprzyjemnego nie poczułam przy żadnym z nich.
Po prostu Ania jestem :wink:

DamaKier

 
Posty: 898
Od: Pon gru 26, 2005 23:02
Lokalizacja: ze schroniska

Post » Śro lip 11, 2007 20:49

A masz pod ręką zdjęcie - moze być z netowego sklepu tej wycieraczki przed kuwetę, strasznie mnie zaintrygowała...u nas leży dywanik i trzeba go zamiatać albo trzepać...

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lip 11, 2007 20:53

CBE+ jest teraz w Tesco za 11 zł 10 litrów. Chyba w całej Polsce :)

majak

 
Posty: 254
Od: Sob sty 07, 2006 19:38
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lip 11, 2007 21:00

A ja właśnie kupiłam 40 l w krakvecie...starczy mi do grudnia, to nie będę robiła zapsów... :(

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lip 11, 2007 21:05

izaA pisze:A masz pod ręką zdjęcie - moze być z netowego sklepu tej wycieraczki przed kuwetę, strasznie mnie zaintrygowała...u nas leży dywanik i trzeba go zamiatać albo trzepać...


Niestety nie kupiłam tego w Polsce, jak była akcja kupowania gąbeczek do zbierania sierści to się podłączyłam, a wygląda to tak:

http://www.thecatconnection.com/page/TC ... Y/LTR-5874

Mam białą, bo tylko takie są dostępne. Świetna sprawa, ja tez miałam dotychczas dywanik i też było zamiatanie, a teraz to nawet raz na miesiąc mogę posprzątać- wystarczy podnieść kratkę i odkurzyć pojemnik. Nic się nie wysypuje na ziemię, naprawdę super, polecam
Po prostu Ania jestem :wink:

DamaKier

 
Posty: 898
Od: Pon gru 26, 2005 23:02
Lokalizacja: ze schroniska

Post » Śro lip 11, 2007 22:15

A gdzie kupiłaś, w jakim kraju? I za ile?

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lip 11, 2007 23:00

No prosze, a ja myslalam ze odkrylam Ameryke z ta promocja Cat's Besta w Tesco :oops: a dzis z Mruczaczy przyszly zamowione 2 paczki, gdybym wczesniej wiedziala ... :evil:

Fajnie ze sa zwolennicy tego zwirku, fakt ze on sie makabrycznie roznosi, ale nie moge zniesc zapachu zasikanego bentonitu :roll: ogolnie te bentonitowe zwirki sa jakies takie "niesympatyczne" :?
Na trzy kuwety mam torbe 10 l na jakis miesiac, trudno, przezyje te wszedobylskie drobinki :) to najlepszy zwirek jakiego uzywalam.

sisay

 
Posty: 3129
Od: Pon cze 18, 2007 12:18
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro lip 11, 2007 23:20

izaA pisze:A gdzie kupiłaś, w jakim kraju? I za ile?


Zamówiłam dokładnie z tej strony którą podałam, za tą samą cenę. Jak była zbiorowa wysyłka z tego sklepu do Polski, to się przyłączyłam.
Po prostu Ania jestem :wink:

DamaKier

 
Posty: 898
Od: Pon gru 26, 2005 23:02
Lokalizacja: ze schroniska

Post » Czw lip 12, 2007 7:39

A może będzie druga zbiorowa wysyłka /ikonka mająca nadzieję/, dasz mi znać, jakby co?

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Czw lip 12, 2007 7:48

izaA pisze:A może będzie druga zbiorowa wysyłka /ikonka mająca nadzieję/, dasz mi znać, jakby co?


też bym się pisała...bo ten dywanik, który mam się nie sprawdza :?
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw lip 12, 2007 8:04

i ja też bym bardzo chciała takie cudo....strrrasznie....

Joy

 
Posty: 604
Od: Wto wrz 12, 2006 9:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw lip 12, 2007 8:22

DamaKier, jak to było z tym zamówieniem, bo już są nowi chętni :lol:

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Szeska i 519 gości