Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 05, 2004 19:49

Przy tych moich szczochach to bym musiala ze trzy kilo dziennie wynosic w torebkach :lol:
Gdyby to byl Benek oczywiscie :wink:

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw lut 05, 2004 19:52

Kidyś też myślałam że mój Benek żółty potwornie się roznosi ale jak byłam u koleżanki i przypadkiem zauważyłam jak roznosi się CBE+ (bo nie dało się nie zauważyć) to stwierdziłam, że te moje parę granulków na ziemi to jest nic, po prostu ze 2 razy na dzień sobie zmiotę te kilka kuleczek a odkurzać i tak przeciez trzeba :wink:
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Czw lut 05, 2004 19:54

Agi pisze:Przy tych moich szczochach to bym musiala ze trzy kilo dziennie wynosic w torebkach :lol:

:ryk:
Agatka i
Obrazek
"Koty prowokują człowieka do nieustannych wyznań miłości"
Christopher Sandt

mysikluliczek

 
Posty: 1101
Od: Sob sty 10, 2004 22:20
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw lut 05, 2004 20:04

Agi pisze:Przy tych moich szczochach to bym musiala ze trzy kilo dziennie wynosic w torebkach :lol:
Gdyby to byl Benek oczywiscie :wink:


Agi, porównamy? :lol: :lol: Ja nie ważyłam, ale nasi zbójcerze puszczają takie niagary, że głowa mała. Aż słychac, jak siurają :lol:

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 05, 2004 20:33

Być może jestem przewrażliwiona z powodu Okruszki (Benek wywołał u niej astmę), ale jakoś nie mam do Benka zaufania. Wcześniej zresztą też nie. Długo używałam drewnianych, potem kilka miesięcy pod wpływem entuzjastycznych opinii Benka - no i masz babo placek. Teraz - TYLKO drewniane. Eco+ najchętniej. Ale ostatnio też przestałam wyrabiać finansowo i przerzuciłam się na nie zbrylające, granulowane. Opracowałam metodę przesiewania na łopatce nad kibelkiem tego co pokruszone i 2 razy dziennie (rano i wieczorem) xzamieniam się w Kopciuszka :wink: . Ale z efektu jestem zadowolona, roznosi się mniej niż Eco+, nie śmierszi (poza lekkim zapachem trocin), a do roli Kopciuszka można przywyknąć - czego się nie robi dla kotów :wink:

Wracając do Benka - poza smrodkiem, który dla mnie jest dość wredny, przerażają mnie te twarde grudki. Jakoś tak wyobrażam sobie, że kot przecież kopiąc także ten pył bentonitowy wdycha. I co? - nie zbryla mu się to stopniowo w organiżmie pod wpływem wilgoci? Kiedyś coś słyszałam, że była taka sprawa opisywana na anglojęzycznych stronach - śmierci kociąt właśnie pod wpływem bentonitu (stwierdzono po sekcji). Oczywiście może to jakaś bujda, ale wydaje mi się to w każdym razie prawdopodobne. No i nie lubię Benka i już :evil:

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw lut 05, 2004 20:46

set pisze:To moze te krysztalki? Nie wyrzuca sie do wc, ale starcza na miesiac (ja wyrzucam wczesniej, ale nie wkladam calego opakowania na raz). Te grubsze rzeczy wyrzucam do wc, a reszte, to mozesz raz na miesiac. Kosztuje 23-28 PLN, nie roznosi sie po domu. Moje koty przestawily sie od razu. Zmienilam, bo Eco+ roznosil sie blyskawicznie i do tego mial specyficzny trocinowy zapach.
Moze byc jeszcze kuweta bez zwirku, ale to dla tych, co kopac w zwirku nie lubia.


A ile, Set, masz kotów (przepraszam, straciłam orientację, a z podpisu nie do końca jestem pewna :oops: )? Pytam, bo gdyby na cztery miało wystarczyć jedno opakowanie na miesiąc, to bym chyba spróbowała. Ja mam dwie, takie średniej wielkości kuwety - starczyłoby? I jak to się "sprawuje" w użyciu? Bo mnie się wydaje, że wogóle nie pyli - czy tak?

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw lut 05, 2004 22:08

Ja używam Benka, choć nie powiem, żeby był moim ideałem. Próbowałyśmy Cat's Dream i różnych wariacji hipermarketowych. Cat's nie pasuje mi właśnie przez brak bryłek. Natomiast z wariacji hipermarketowych najlepszy był drobny piasek z Selgrosu. Niestety, wycofali go już :( . Wróciłam do Benka, bo taniochy były tanie tylko na pozór - nie zbrylały się i źle chłonęły wilgoć. Śmierdziało po 2 dniach. Benek jest ok. Nie podoba mi się tylko to, że to co się przyklei do dna tak trudno odkleić, robi się poprostu cement! A Inka kopie ogromne dołki, aż do dna kuwety, nawet, gdy ma dużo żwirku. No, i teraz Anka mnie nastraszyła tym zbrylaniem w organiźmie :strach:
Kłólewna Inka i Księciunio Salutek

Kid

 
Posty: 3131
Od: Sob lis 01, 2003 0:29
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Czw lut 05, 2004 22:32

Anka pisze:A ile, Set, masz kotów (przepraszam, straciłam orientację, a z podpisu nie do końca jestem pewna :oops: )? Pytam, bo gdyby na cztery miało wystarczyć jedno opakowanie na miesiąc, to bym chyba spróbowała. Ja mam dwie, takie średniej wielkości kuwety - starczyłoby? I jak to się "sprawuje" w użyciu? Bo mnie się wydaje, że wogóle nie pyli - czy tak?

Koty mam dwa. I zuzywam wiecej niz paczke. Wedlug opisu na opakowaniu, jedno opakowanie starcza na miesiac dla jednego kota, na dwa tygodnie dla dwoch itd. Ja nie wsypuje calego opakowania od razu, tylko 1/2 lub 1/3 i zmieniam dosc czesto. Na dwa koty wychodzi co najmniej 2 opakowania/miesiac. Ale nie pyli sie, nie roznosi, nie ma zapachu. Wyprobowalam rozne i te sa, moim zdaniem, najlepsze. Ale przy duzej ilosci kotow, rzeczywiscie wychodzi dosc drogo.

set

 
Posty: 1046
Od: Wto wrz 24, 2002 10:43
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 05, 2004 22:42

Anka pisze:A ile, Set, masz kotów (przepraszam, straciłam orientację, a z podpisu nie do końca jestem pewna :oops: )? Pytam, bo gdyby na cztery miało wystarczyć jedno opakowanie na miesiąc, to bym chyba spróbowała. Ja mam dwie, takie średniej wielkości kuwety - starczyłoby? I jak to się "sprawuje" w użyciu?


Ja swego czasu probowalam, ale okazalo sie, ze koty bardzo zle reaguja na specyficzny chrzest przy wchodzeniu na ten zwirek :roll: wiec zrezygnowalam. To sa takie kulki, ktore rzeczywiscie sporo halasu robia, i mysle, ze nie wszystkie koty ten poziom chrzeszczenia toleruja.
Poza tym poniewczasie doszlam do wniosku, ze przy zrbylajacym sie zwirku przynajmiej widze ile kto robil siooo, a to informacja dla mnie wazna :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pt lut 06, 2004 5:50 Kup CBE+ w dużej paczce!!!!!!!!!

Nie chcesz rezygnowac ze CBE+ a krucho z forsą? Najprościej kupić wielki wór od dystrybutora. Dziewczyny z firmy wspaniałe można zapłacić przelwem na konto a one wyślą pocztą. Wielki wór CBE+ kosztuje tyle co 2 małe a robi za 6!!! Czysty zysk. Duże paczki są tylko dla hodowców bo to jedna z niewielu firm, która hodowców wspiera a nie z nich zdziera! Dużej paczki nie ma w sklepach zoologicznych i można je dostać tylko na kocich wystawach, albo u dystrybutora. Na opakowaniu masz adres. Dzwoń i proś a na pewno cię nie oleją!!! Wspaniałe dziewczyny - zobaczysz :D

Furby

 
Posty: 171
Od: Wto lis 18, 2003 2:19
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt lut 06, 2004 7:48

Ja po obecnej podwyżce CBe+ przerzuciałam się na Benka. Muszę stwierdzić, że niestety nie jaets tak wydajny jak CBe+. Benek -10 l -starczy na ok.1,5-2tyg. , zaś CBe+ na 2,5tyg. Owszem Benek nie roznosi się tak po mieszkaniu. Dla mnie argumentem za CBe+ jest również to, że nie jest tak cięzki - z powodu jakiego znani się poznaniacy ;-) - woże żwirek z odległej Wildy.

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 06, 2004 8:33

Mnie w Benku itp betonitach nie odpowiada zapach :? Nie cierpię tego zapachu, a i w śrdku kuwety jak dla mnie śmierdzi bardziej niż przy CBE. Koty kopiąc rozwalają swoje zbrylone siuśki, wtedy wszystkich drbinek nie przesieję i zalegają w kuwecie :( .
Natomiast w CBE podoba mie się ten zapach trocin. Jest taki "drewniany" :wink: I jest bardziej wydajny od Benka (przynajmniej u mnie). Owszem roznosi się, ale nie jakoś tragicznie :)
Może teraz jednak spróbuję ten o którym pisze set :idea: W nowym mieszkaniu kuweta nie może niestyty stać koło kibelka, więc skoro nie będę wyrzucać tam zawartości to może zmienię CBE?
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt lut 06, 2004 10:59

Pytanie glownie do dwukotnych uzywajacych Benka ;) - na jak dlugo starcza Wam jedna paczka przy dwojce? :roll:
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lut 06, 2004 11:04

10 l starcza na ponad miesiac. Mi wlasnie szybciej wychodzil CBE+.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 06, 2004 11:13

Gdzie można w Warszawie kupić 10 l opakowania Benka?
Kłólewna Inka i Księciunio Salutek

Kid

 
Posty: 3131
Od: Sob lis 01, 2003 0:29
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 405 gości