Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 12, 2007 9:13

ja tez jestem chetna na to wycieraczkowe cudo!

MartaWawa

 
Posty: 2794
Od: Wto kwi 03, 2007 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 12, 2007 11:44

izaA pisze:Gdzie kupujesz w takiej cenie CBE+?


Ja CBE+ w 40l opakowaniach kupuje na allegro. Ale też słyszałam o wyprzedażach w Tesco, musze sprawdzić jak to jest we Wrocławiu.

A wracając do tematu kratek i dywaników przed kuwetą. Ja Kicie przed kuwetą położyłam dość grubą welurową wykładzinę. Wydaje się, że ważne jest by była jak najbardziej włochata i miękka. Wszystko z łapek zostaje na wykładzinie. Potem tylko zwijam wykładzinę w łódeczkę i wytrzepuję tam, gdzie i zawarość kuwety :wink:

Prawdą jest, że czasem też łazienkę muszę po CBE+ pozamiatać, ale to w przypadku gdy Kita uskutecznia kopanie w kierunku przeciwnym do ściany. Jak w drugą - wszystko jest OK: odbija się od ściany i wraca do kuwety :lol:

U mnie od wczoraj pojawił się w związku z podsikiwaniem w pościel i CBE+ kolejny nowy problem. Kotka jest na noc zamykana w łazience, by nie lać na nasze łózka. Do tej pory spała w umywalce, ale teraz najlepszym miejscem do spania jest wyczyszczona kuweta wyłożona świeżutkim Cat'sem :twisted:
I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze :(
Obrazek

kostaga

 
Posty: 6
Od: Wto lip 10, 2007 21:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 12, 2007 16:32

izaA pisze:DamaKier, jak to było z tym zamówieniem, bo już są nowi chętni :lol:


Dziewczyny, ja naprawdę nie wiem, ja się tylko dołączyłam. To była skomplikowana procedura, koordynatorkami były Blond Tornado i Beata, także kilka innych osób po drodze. Dużo osób by chciało, ale nie sądzę, by to na razie wyszło, dziewczyny się przy tym narobiły jak woły, poza tym nie wszyscy, którzy się do zamówienia zgłosili, opłacili, bo to było na kilkadziesiąt osób conajmniej (jak nie więcej). Poza tym po drodze jeszcze doszło nam niespodziewanie cło. Naprawdę ja nic wam nie poradzę. Na razie (z tego co mi wiadomo) to nikt takiej akcji nie planuje, bo to naprawdę jest mnóstwo pracy, nim wszystko doszło do skutku i każdy miał u siebie w domu swoje rzeczy to ze 2 miesiące minęły. Naprawdę zawrót głowy z tym, dużo osób się poświęciło, bo to nie była zbyt przyjemna robota. I jak podejrzewam, na razie wszyscy mają serdecznie dosyć

EDIT: Zajrzałam teraz do KŁ i jeszcze do tej pory niektórzy zalegają z zapłatą za cło dla Beaty, także naprawde nie sądzę, by podobna akcja miała się powtórzyć (chyba, że znajdą się inne chętne do jej przeprowadzenia osoby)
Po prostu Ania jestem :wink:

DamaKier

 
Posty: 898
Od: Pon gru 26, 2005 23:02
Lokalizacja: ze schroniska

Post » Pt lip 13, 2007 8:08

Dzięki za info...mam przyjaciólkę w Stanach, jak mnie przypili to poproszę o zakup i przyśle mi w zwykłej paczce :lol: Na razie trzepię mój dywanik łazienkowy :P

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Sob gru 04, 2010 1:26 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

ja uzywam best cats bo tak polecila kolezanka. drogi w koncu nie jest bo 10+2l na allegro za 20zl a mam nadzieje ze starczy na dlugo no i do kibelka wyrzucam oczywiscie :)

konto.madziaka

 
Posty: 9
Od: Śro gru 01, 2010 0:04

Post » Sob lut 19, 2011 19:04 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

Od kilku miesięcy używamy CBE+. Trochę się wynosił z kuwety ale kupiłam wycieraczkę http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... ete/189943 i 95% paprochów na niej zostaje (mówię o skrajnych przypadkach wynoszenia żwirku na zewnątrz kuwety, bo wiadomo, że czasem zdarza się kotom żadnego nie wynosić). Przy Benku jednak wycieraczka ta nie za bardzo się sprawdza - raz eksperymentowałam. Zdecydowanie lepiej zatrzymuje "trocinki" :) No i można zwinąć w rynienkę wrzucając śmieciuszki z powrotem do kuwety.

Generalnie CBE+ ma dużą ziarnistość, więc jeśli kot wyniesie 10 okruchów, to wydaje się, że bardzo naśmiecił - po prostu dobrze je widać. Przy Benku czasem nie widać a wszędzie pełno "piachu" :)

Obrazek
Gina,
Ariel & AKSAmitka a Iwan & Lion... [*]

wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=50579

Gina S.

 
Posty: 1102
Od: Śro lis 09, 2005 18:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Sob lut 19, 2011 19:12 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

używam takich wycieraczek i szczerze polecam..http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... ete/147011
Filuś ['] - moje Serce..
Obrazek

dolabra

 
Posty: 3635
Od: Pt wrz 04, 2009 20:13

Post » Nie lis 13, 2011 12:32 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

My używamy Cat's Best Eco Plus. Jest bardzo wydajny, można wrzucać do kibelka. Przy ok. 20 kotach torba 20 litrów starcza na ok. 2 tygodnie, 40 litrów na miesiąc. Nie jest bardzo drogi. Benek naturalny (w żółtej torbie) nie sprawdza się. 20 litrów starczyło na zaledwie 5 dni. Po za tym strasznie się pyli. Widać na telewizorze. Używamy Benka - codziennie ścieranie kurzu w pokoju mimo że kuwety stoją w kuchni i przedpokoju. Teraz kuwety z Cats'em stoją w pokoju a kurze się wyciera raz w tygodniu bo się nie pyli. Fakt nosi się (nie możemy mieć dywaniczków przy kuwecie bo w nie leją) ale do wytrzymania.

Alisia

 
Posty: 779
Od: Wto lut 15, 2011 20:16
Lokalizacja: Warszawa/Wola

Post » Nie paź 21, 2012 12:32 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

mam pytanie na ile starcza wam 15 kg benka?

kociak323

 
Posty: 2
Od: Pt paź 12, 2012 15:27

Post » Śro mar 13, 2013 15:00 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

Dotychczas używałam Cat's Best Eko + i było ok, teraz mnie wzięło na oszczędzanie; kupiłam jakiś Benek Pinio i... kicha :? Żwirek coś kotu śmierdzi, może w łapy gryzie, dość, że nie wejdzie do środka, choćby miał na własne łapy robić.

Zastanawiam się, czy istnieje jakiś żwirek nieco tańszy od Cat's Besta, ale o podobnych właściwościach tj. wielkości ziaren i możliwości spłukiwania w toalecie. Fajnie by było, gdyby się jeszcze zbrylał i nie nosił (i buty wiązał :roll:), ale to raczej drugorzędne cechy.

Ktoś ma jakiś pomył? :)

xlchtloi

 
Posty: 137
Od: Nie sty 13, 2013 20:35

Post » Sob mar 16, 2013 12:52 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

A Benek Pinio kruszkon? To chyba coś analogicznego do CBE+, ale właśnie nie wiem, czy tak samo się sprawdza (i roznosi).
Ktoś z Was używał go i ma porównanie z CBE+?
A co do roznoszenia... Cóż, już dawno przestałam chodzić po mieszkaniu boso, a niedługo stanie się dla mnie rutyną zamiatanie mieszkania po 12 godzinach pracy, taka wieczorna aktywność na ułatwienie zasypiania :lol:
Mat wolę nie próbować, bo okolicę kuwety mam regularnie zachlapaną wodą przez TŻta- może gdyby nie to, żwirek starczałby na jeszcze dłużej? :twisted:

Enigmosa

 
Posty: 12
Od: Nie paź 23, 2011 7:29

Post » Nie sie 16, 2015 22:53 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

Po wielu róznych Benkach-nie Benkach trafiłam na CBE+. I już z niego nie zrezygnuję. Najlepszy ze znanych mi żwirków!
Spróbowałam Benka kukurydzianego, ale więcej nie kupię -granulki się bardzo szybko rozbijajaą, i błyskawicznie w kuwecie mamy mąkę, a całe mieszkanie w białe kocie łapki.

LadyM.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Od: Nie sie 16, 2015 22:38

Post » Wto lis 22, 2016 21:18 Re: Żwirek o parametrach Best Cats eco Plus

ja z CBE przeszłam na kukurydziany i to był dobry wybór :)
Obrazek

agrazka

 
Posty: 92
Od: Wto lis 30, 2010 23:35
Lokalizacja: łódzkie

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Abariel, Goldberg, kasiek1510 i 456 gości