[*]MISZKA ze schroniska Wawa-szuka swojego Domu!-ZA TM

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 01, 2011 1:26 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

:?: :?: :?:
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa


Post » Pt kwi 01, 2011 9:15 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

Właśnie-prosimy o nowe wieści o Miszce...
Obrazek

koci-swiat

 
Posty: 1309
Od: Śro mar 23, 2005 18:57

Post » Pt kwi 01, 2011 19:55 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

I ja czekam :(

alareipan

 
Posty: 7217
Od: Wto lip 22, 2008 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 03, 2011 17:33 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

dalej nic :cry: :cry: :cry:
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 06, 2011 22:15 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

Matko, co się dzieje?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

edii

 
Posty: 2590
Od: Pon paź 04, 2010 18:05

Post » Śro kwi 06, 2011 23:20 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

prosimy chociaż o info, że żyje i ma się w miarę ok...
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 07, 2011 17:51 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

:?:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

olafen

 
Posty: 7216
Od: Pon kwi 07, 2008 14:23

Post » Pt kwi 08, 2011 8:34 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

Miszka się przeprowadziła. W dodatku przeprowadziła razem ze mną, niestety dość daleko od wszelkiej cywilizacji, ale to było jedyne miejsce, gdzie mogłyśmy się podziać, bo przeprowadzka była dość niefajna i szybka.

Przepraszam za tak długie o niej milczenie, ale nie było u mnie zbyt fajnie i niezbyt wiedziałam, jak to się wszystko potoczy. Miszka akurat w tym wszystkim była najmniejszym problemem, ale i tak na 90% będzie moim ostatnim tymczasem przez dłuższy czas. Już po Puśku planowałam nieco większą przerwę, a po tym, co ostatnio się u mnie dzieje raczej nie chcę ewentualnych kolejnych problemów przechodzić z kotem na karku.

Byłyśmy na kontroli u tutejszego weta, bo jednak odległość rzecz straszna. Wszystko w porządku poza niewielkim grzybkiem. Ponieważ na wszelkie kłucie Miszka reaguje tak, że lepiej nie mówić (nie pytajcie o pobrania krwi, to walka na śmierć i życie), to grzybka smarujemy Imaverolem.
Dziewczyna je dużo, powoli udaje mi się ją przekonać także do mokrego (którego z początku w ogóle jeść nie chciała), po prostu mocno rozbełtowuję je z wodą. Przytyła, ale trzyma linię, ładnie wygląda.
Nie katarzymy już, za to jest lekkie zapalenie spojówek, dostajemy krople.

Przy braniu sterydu i przy kroplach gotowa jest mi odgryźć ręce i wydrapać oczy, chociaż robię to już naprawdę szybko i z niemałą wprawą. Za te całe ceregiele też wybitnie mnie nie lubi, co okazuje w ulubiony sposób - wystawia brzuch do głaskania, a jak się skuszę, to się przeciąga rozkosznie.... po czym wbija w moją rękę czterema łapami i zębiskami.
Jest fajna, chociaż zdecydowanie w karesach preferuje innych mieszkańców, ja jestem w ostateczności.
Chociaż wczoraj był przełom, ustaliłyśmy, że nawet mi wolno drapać ją pod bródką. Od biedy, jak nikt nie patrzy.

Mam zdjęcia, postaram się wrzucić...
Z plusów - dostałam pracę, więc moja pierwsza pensja pewnie pójdzie na odzyskanie telefonu.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt kwi 08, 2011 12:38 Re: MISZKA w schronisku Wawa -DEPRESJA, NIE CHCE JEŚĆ!- pilne!

To nas przetrzymałaś :wink:

Dzięki za wieści!

alareipan

 
Posty: 7217
Od: Wto lip 22, 2008 13:50
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 08, 2011 17:51 Re: MISZKA ze schroniska Wawa - szuka swojego Domu!!!

Ale najważniejsze, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

olafen

 
Posty: 7216
Od: Pon kwi 07, 2008 14:23

Post » Pt kwi 08, 2011 21:39 Re: MISZKA ze schroniska Wawa - szuka swojego Domu!!!

Jesli za "dobry kierunek" uznamy częstotliwość tego, jak udaje jej się mnie zwieść, że naprawdę ma dobre intencje...

Fajnie dziewczyna mruczy i jest już niemal całkowicie czyściutka, pilnie się myje. Ma takie puchate futerko lekko...
A współmieszkańcy pytają, czy to na pewno kotka, bo jest duża jak kocur :mrgreen:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob kwi 09, 2011 19:33 Re: MISZKA ze schroniska Wawa - szuka swojego Domu!!!

Widocznie taki typ, mała - duża zadziora :)
A jak ona się w ogóle czuje?
I jak w nowej pracy ? :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

olafen

 
Posty: 7216
Od: Pon kwi 07, 2008 14:23

Post » Sob kwi 09, 2011 21:13 Re: MISZKA ze schroniska Wawa - szuka swojego Domu!!!

W nowej pracy o tyle dobrze, że niemal zawsze mogę ją wykonywać zdalnie z domu, mamy więc wiele czasu razem.

Dziś stwierdziłam, że skoro "mała" tak ładnie i grzecznie leży obok, to może tylko jej odchylę lekko łepek i szybciutko zakroplę kropelki... no i to był błąd, bo po tym przypadła do kanapy machając ogonem i patrząc na rękę wzrokiem nienawiści. Nawet obok nie mogłam położyć, bo już pazury i zęby same się wyciągały...
Ona w ogóle niezbyt mnie lubi, dzisiaj przy podawaniu sterydu miałam koncert kocich warków, mruków i zgrzytów.
Przy tym jest pamiętliwa i jak jej daję leki, to już wszystkie do końca - nie ma opcji po pewnym czasie, bo dziewczyna się chowa na dłuższy czas i burczy. Muszę też pamiętać, by przy podawaniu leku nie mieć twarzy zbyt nachylonej - jak raz mi zasunęła z łapy, to okulary pofrunęły...

I czegoś ode mnie oczekuje przy misce. Jeszcze nie rozgryzłam o co chodzi. Ma dwa rodzaje suchego, które stoi cały czas, do tego staram się pomalutku podrzucać jej różne mokre (bo ona mokrego to niezbyt lubi). Dziś metodą eksperymentów odkryłam, że optymalnym sposobem podawania mokrego jest najpierw dać kotu wylizać galaretkę, potem dolać wodę i zmieszać z kilkoma chrupkami. Kot szczęśliwy i grucha.
Ona w ogóle przy jedzeniu grucha najbardziej - i się ociera o wszystko. Najbardziej lubi o miski, wcale nie o ręce - i tym sposobem raz wysypała prawie całe suche w radosnym roztrącaniu łebkiem, a innym razem nagle odskoczyłą jak oparzona, bo zmoczyła pół łba ocierając się o miskę z wodą.

Po czym doskoczyła z powrotem, żeby mi zasunąć z łapy.

No i ma swój stały numer, czyli nagłe dopadnięcie miski przy sypaniu suchego - takie baranki zawsze kończą się rozsypaniem karmy wszędzie dookoła. A królewna z podłogi nie je, tylko miska wchodzi w grę. Jak się wścieka to też pędzi do miski, boczki ładnie jej się zaokrągliły.

Poza tym bacznie obserwuje zmiany żwirku, dla tego jest w stanie poświęcić nawet jedzenie. Ale nie biegnie skorzystać zaraz po, tylko patrzy, czy równo służba sypie.

Grzyb brzydki. Oczko średnie. Charakter koszmarny :mrgreen:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob kwi 09, 2011 21:19 Re: MISZKA ze schroniska Wawa - szuka swojego Domu!!!

Może spróbuj podawać jej surowe mięsko z ręki, aby to złe wspomnienie zastąpić czasami dobrymi :(
Charakterek stworzyło życie :(
Moja kotula na początku swojego życia też mi nieraz zasunęła,przy podawaniu gorzkich tabletek, ale teraz wie, że to dla jej dobra i pokornie łyka wszystko.

Czasami kupuję wątróbkę i w taki malutki kawałek do środka wkładam tabletkę i ona szama to :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

olafen

 
Posty: 7216
Od: Pon kwi 07, 2008 14:23

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 426 gości