Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 04, 2010 21:39 Poznań Główny - koty i kocięta / Super-pilne DT!!! - str 80

Jest to kontynuacja tego wątku: viewtopic.php?f=1&t=118048

W telegraficznym skrócie: na dworcu głównym PKP w Poznaniu żyje stado około 40-60 kotów (bardzo trudno dokładnie oszacować ich liczbę, częsci z nich nawet jeszcze nie widziałam, ale wiem o ich istnieniu). Składa się na nie kilka rozproszonych grup kotów - po kilkanaście sztuk każde. W czerwcu, pisząca te słowa, złapała na sterylizację pierwsze 3 kotki. Po wakacjach, w październiku, wznowiłam tę skromnie rozpoczętą akcję - tym razem wsparta w przeróżny sposób, przez forumki i nie tylko 8)

Sedno sprawy ujęłam w tym fragmencie postu z 1 listopada 2010 roku:
MartaK pisze:Od tego tygodnia wszystkie środki na sterylizacje i kastracje kotów dworcowych musimy zebrać w inny sposób. I tu wielki apel o pomoc finansową! Bez Waszej pomocy nie damy rady dokończyć wycinania dworcowego stada :( A tak okropnie byłoby żal przerywać akcję, która tak dobrze idzie. Łapiemy każdego tygodnia, sterylizujemy, leczymy, wyłapujemy maluchy (jeszcze 5 do złapania), które z racji wieku mają szanse na domy - proszę, pomóżcie nam dokończyć Akcję Dworzec! Na sterylizację jednej kotki potrzeba około 100 zł, na kastrację kocurka około 60 zł. Nie jestem w stanie wygospodarować takich kwot z własnej kieszeni - nawet na jedną kotkę, a co dopiero na 30 - 40, które czekają na dworcu na zabiegi... :( :roll: Przerywać akcję w tej chwili byłoby wielkim marnotrawstwem już włożonego wysiłku - na wiosnę pojawią się nowe kocięta, populacja powiększy się o więcej osobników niż udało nam się ciachnąć, znowu będą chore maluchy do odłowienia... Wszyscy wiemy - błędne koło.

Do tej pory udało się łącznie wyłapać na dworcu:
- 10 kotek
- 4 kocury
- 7 kociąt


Kolejka jest jednak długa - tak jak wspomniałam, około 30-40 kotów - i bez wsparcia finansowego dla akcji, będzie się niestety w nieskończoność wydłużać :( Każde 10 zł jest więc w tej chwili na wagę złota - czyli na wagę kontynuowania akcji. Jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć choćby złotówką, są dwie możliwości:
1) wsparcie darowizną, którą będzie można odliczyć od dochodu: wpłaty na konto fundacji - koniecznie z dopiskiem "DAROWIZNA NA KOTY DWORCOWE"! Dane do przelewu:

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur”
PKO BP 25 Oddział w Poznaniu
51 1020 4027 0000 1402 0415 2856

2) wsparcie datkiem, którego odliczyć nie można: wpłaty na moje prywatne konto (dane podam na priv)


PROSZĘ, POMÓŻCIE NAM POMÓC DWORCOWYM KOTOM!
Ostatnio edytowano Pt maja 06, 2011 22:56 przez MartaK, łącznie edytowano 21 razy

MartaK

 
Posty: 2327
Od: Sob mar 18, 2006 22:02
Lokalizacja: Łódź / Poznań

Post » Sob gru 04, 2010 21:40 Re: Poznań Główny - koty i kocięta / Daj DT kociętom z dworca!!!

ADOPCJE - koty szukające domów TYMCZASOWYCH

1. Pan Poważny - tak potoczył się jego los, że nigdzie nie może zagrzać miejsca na dłużej... A że źle znosi zmiany i wolniutko się aklimatyzuje, to te ciągłe przeprowadzki tylko pogłębiają jego stres i nieufność :( Bardzo potrzebny jest dla niego spokojny, cierpliwy dom, w którym nikt nie będzie wymagał od niego, żeby był przytulakiem. Trzeba mu dać spokój i czas. Najlepiej, żeby miał do towarzystwa drugiego kota, któremu zapewni świetne towarzystwo. Jednym słowem - idealny kandydat na dokocenie. I na tym powinny się kończyć wymagania wobec niego. Trudne to zadanie, znaleźć dom takiemu kotu, ale w końcu przecież musi się udać, prawda? :roll:

Obrazek

Obrazek

2. Pik-Pok - pingwinek ze Składowej. Po kastracji miał być wypuszczony, ale po uruchomieniu traktorka, wywijania się na plecy i podstawiania brzucha do głaskania i okazywania swojego wielkiego zadowolenia przy każdym kontakcie z człowiekiem, wypuszczony już być nie może.... Super pilnie szuka tymczasu!

Obrazek

Obrazek

3. Kolargol (w skrócie Kola) - bliźniacza historia jak u Pik-Poka. I takie też potrzeby - DT!!!

Obrazek

Obrazek

ADOPCJE - koty szukające domów STAŁYCH

1. Milo - jest kotem bezkonfliktowym, nie ma żadnych agresywnych zachowań, nie gryzie i nie drapie. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. Bardzo lubi, gdy się ją głaszcze i drapie za uchem. Mruczy wtedy bardzo głośno. Pokazuje również brzuch do głaskania, co oznacza, że czuje się już bezpieczna w obecnym miejscu. Nie jest typem kota nakolankowego, który sam wykazuje inicjatywę w zdobywaniu ludzkich kolan, ale gdy to człowiek weźmie ją na kolana, nie protestuje. Gdy nie czuje się całkiem bezpiecznie, obserwuje świat ze swojego kociego namiotu. Ciągle jeszcze nie ma zaufania do innych osób niż obecna opiekunka, nie lubi też gwałtownych ruchów. Ale w nocy poziom Jej odwagi znacznie wzrasta. Wtedy też budzi się w Niej odkrywca. A jak się już zmęczy tymi przygodami, lubi spać na łóżku przytulona do człowieka.

Obrazek

2. Dubravka - śliczna, drobna, zawsze chętna do zabaw koteczka. Idealna kandydatka do dokocenia, ponieważ świetnie dogaduje się z innymi kotami. Z ludźmi woli nie wchodzić w bliższe interakcje. Wiele chorób, które przeszła jako kociak (skutek skrajnego niedożywienia) i ich długotrwałe leczenie, spowodowało że mała nie przepada za ludzkim dotykiem. Ale jest pogodnym, bezkonflktowym zwierzakiem, który zapewni doskonałe towarzystwo każdemu kotu.

Obrazek

3. Sasanka - miziak totalny. Typ kota, który mógłby życie spędzić na ludzkich kolanach. Spokojna, łagodna, przymilna mała dama. Może być i jedynaczką (warunek - sporo obecności ludzi, żeby miał ją kto głaskać ;-)) lub drugim kotem, ponieważ w stosunku do innych przedstawicieli swojego gatunku jest bardzo przyjacielska.

Obrazek

Obrazek

4. Tymonek - mały wulkan kociej energii. 2-miesięczne ciałko Tymona ledwo nadąża za jego pomysłami na gonitwy, walki, fikołki i co tylko... :wink: Kiedy jest zmęczony, robi się z niego rozkoszne mruczydło. Zdecydowanie potrzebuje towarzystwa - najlepiej kociego. Zostawiony sam sobie ujada w niebogłosy, dopominając się natychmiastowej uwagi. Może z tego wyrośnie - zobaczymy :lol:

Obrazek


ADOPCJE – koty, które już znalazły domy

1) Vilma - charrrrakterna dziewczyna :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Veto - kot, który swoje nietypowe imię zawdzięcza temu, że odmówił wypuszczenia. Złapany do kastracji, miał być po zabiegu wypuszczony na dworcu. Zaparł się jednak w otwartym transporterze i żadne szturchańce nie mogły go sprowokować, aby skorzystał z oferowanej wolności. Wrócił więc do tymczasowej piwniczki, w której w pełni zrelaksowany czekał na swój stały dom. Kocurek jest łagodny, pcha się do głaskania, mruczy jak traktor i jedyne czego mu brakuje, to własnego kąta. Świetnie dogaduje się z innymi kotami, jest niezwykle opiekuńczy w stosunku do kociąt. Idealny kandydat na dokocenie. Poza tym jest przystojniakiem - żebyście widzieli te tygrysie cętki na aksamitnym futerku... 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3)Dunia – w forumowy domu u alveaenerle (zdjęcia w wątku)

4)Oskarek z Kiekrza – w forumowym domu u agnieszka1565 (jw.)

5)Drago - energiczny i super-zabawowy chłopak, którego świat kręci się wokół: biegania za piłeczką, gonienia siostry (Vilma), polowania na ogony kocich współlokatorów i tym podobnych zupełnie irracjonalnych szaleństw, które czynią z niego najlepszą alternatywę dla programów rozrywkowych w telewizji 8) Na zdjęciach uchwycony w rzadkich momentach siedzenia (prawie) bez ruchu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

6) Pan Kropeczka - miziasty kawaler, szukający ciepłego grzejnika i ciepłej dłoni, która pogłaszcze i podrapie za uszkiem. Spokojny obserwator i poszukiwacz pieszczot. Fajny kocio po prostu 8) Gotowy do adopcji!
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw maja 05, 2011 18:37 przez MartaK, łącznie edytowano 13 razy

MartaK

 
Posty: 2327
Od: Sob mar 18, 2006 22:02
Lokalizacja: Łódź / Poznań

Post » Sob gru 04, 2010 21:40 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

Rozliczenia

KWIECIEŃ

Na minusie: 141 zł
Wydatki: 958 zł
Wpłaty: 648 zł

Wpłaty:

Fundusz Kotów Dworcowych:
20 zł – alveanelrle
50 zł – madzka
10 zł – LaraAnn
30 zł – Kociasia
10 zł – Polanka
5 zł – skwareek
10 zł – od Jarki
10 zł – mama Jarki

Inne wpłaty:
150 zł – Ori
100 zł – Maciej (dzięki moorland)
50 zł – Marcin, chłopak moorland
150 zł – wkład moorland pokrywające bieżące wydatki na Sasi i Tymka
20 zł – od P. Kasi
33 zł - alveanerle

Łącznie wpłat – 648 zł

Wypłaty:


140 zł – odrobaczenia i odpchlenia kotów z łapanek (same zabiegi na talony)
115 zł – testy i morfologia Pana Poważnego
180 zł - dwa kocury (kastracje+odrobaczenie)
115 zł – pierwsza wizyta u weta z Sasanką i Tymonem
65 zł – druga wizyta u weta z Sasanką i Tymonem
20 zł – leki apteczne dla maluchów (krople Espumisan i gentamycyna)
55 zł – karma stała dla maluchów (Sasi i Tymon)
40 zł – mleko NAN dla Tymka i Sasi
85 zł – benzyna do auta moorland – bardzo symboliczny zwrot części paliwa, któe moorland zużyła przez ostatnie kilka miesięcy, pokonując ze mną niesamowitą liczbę kilometrów – z kotami, po koty i w kocich sprawach
106 zł - karma
7 zł – kuweta
30 zł – zwirek

Łącznie wypłat – 958 zł

MARZEC

Na plusie:169 zł
Wydatki: 720 zł
Wpłaty: 624 zł

Wpłaty

Fundusz Kotów Dworcowych:
50 zł – madzka
20 zł – alveanerle
15 zł – LaraAnn
10 zł – Anna Potocka
30 zł – Kociasia
10 zł – Jarka
10 zł - mama Jarki
5 zł – skwareek FKD

Inne wpłaty:
200 zł – Ori
50 zł – od p. Kasia
39 zł – za bazarki od Kasi_5000
60 zł – Marta M. (dzięki lobbingowi moorland ;-))
25 zł - alveanerle
100 zł – od moorland za bazarek Basi66

Łącznie wpłat - 624 zł

Wypłaty:
55 zł – wizyta Kropki u weta (zapalenie spojówek, przeziębienie)
30 zł - testy białaczkowe i FIV Kropki; 70 zł dołożyła prywatnie moorland
120 zł - testy białaczkowe Dubravki (w laboratorium)
30 zł – interferon dla Dubravki
70 zł - testy białaczkowe Mendy (rezydent w DT Dubravki)
115 zł – jedzenie dla kotów
50 zł – kastracja i mini-wsparcie dla Pana Poważnego; 30 zł do zabiegu dołożyła prywatnie Etka
180 – karma
70 zł – wsparcie DT Dubravki

Łącznie wypłat – 720 zł

LUTY

Na plusie: 256 zł / od tego trzeba jeszcze odjąć 60 zł do oddania fundacji Agape (przekroczony limit wydatków – 100 zł sterylizacja Vilmy + 415 zł zabiegi kotów z lutowej łapanki=515 zł a naszych pieniędzy na fundacyjnym koncie było 455 zł)
Wpłaty: 356 zł
Wypłaty: 743 zł

Wpłaty:
FKD :
gosia alva 20 zł
Polanka – 20 zł
mama Jarki – 10 zł
Lara Ann – 10 zł
Jarka – 10 zł
skwareek – 5 zł
Ori – 5 zł

Inne wpłaty:
200 zł - Drukarnia "Grafton Druk" przeznaczyła pieniądze ze sprzedaży kalendarza forum Suzuki Dr na sterylizację kotów
25 zł – Beatta_82 za bazarek moorland
30 zł – Afatima jw.
21 zł – kasumi jw.

Wypłaty:
415 zł – sterylizacja kotki ze Składowej, 2 kastracje kocurków, odrobaczenie zastrzykami całej trójki, wyrwanie 4 ropnych zębów kotce, badania krwi kocurka ze składowej (wszystko przy okazji kastracji i sterylizacji towarzystwa, ujęte z naszego dworcowego konta w Agape)
21 zł – przysmaki na łapankę zguby z łączki
48 zł – czekoladki i książeczka „Kot jaki jest, każdy widzi” w podziękowaniu dla pani Urszuli z Sołacza, która była super pomocna w sprawie odnalezienia i złapania zguby z łączki
15 zł - piersi kurczaka dla pwiniczniaków
20 zł – przesyłki bazarkowe
30 zł – alarmowe taksówki na Sołacz po zgubę z łączki
153 zł – zamówienie w sklepie zoo, z czego 85 zł to żwirek a reszta puszki Bozita
105 zł – karma
25 zł - Advocate dla Dubravki
80 zł – żwirek do piwniczki
100 zł – szczepienie Pana Poważnego (45 zł) + pieniądze na utrzymanie go w DT u Eweliny (55 zł)
50 zł – kastracja Kropeczki
18 zł – taxi z lecznicy
32 zł – zapasowe klucze do piwniczki
12 zł – chusteczki mokre
14 zł – jumbo rolka ręczników papierowych
15 zł - Klara
5 zł – tuńczyk na łapankę
100 zł – sterylizacja Vilmy (z dworcowych pieniędzy na koncie fundacji Agape)

STYCZEŃ

Na plusie: 643 zł na moim koncie i 455 zł na koncie fundacji
Wypłat łącznie: 756 zł
Wpłat łącznie: 540 zł

Wypłaty:
345 zł – zamówienie w sklepie internetowym w tym: 44 zł żwirek, 154 zł sucha karma 15 kg, 80 zł dyfuzor Feliway dla Pana Poważnego, reszta – puszki
125 zł – karma
21 zł – Tobrex dla Kropeczki na zapalenie spojówek
250 zł – szczepienia Drago, Vilmy, Veto, Kropeczki, Milo
15 zł – tabletki na odrobaczenie

Wpłaty:
Fundusz Kotów Dworcowych:
30 zł - Avian
90 zł - madzka
15 zł – itaka
5 zł - Ori
5 zł – skwareek
10 – Jarka
10 – mama Jarki
15 – Lara Ann
10 – Polanka

Inne wpłaty:
250 zł – Ori na szczepienie kotów dworcowych (Drago, Vilmy, Veto, Kropeczki, Milo)
50 zł – zabers za tajemnicze specjalne zlecenie ;-)
50 zł – Blanka

GRUDZIEŃ

Łącznie wpłat: 837 zł
Łącznie wypłat: 423 zł
Na plusie: 859 zł na moim koncie i 455 zł na koncie fundacji

Wpłaty:
Fundusz Kotów Dworcowych:
10 zł - Polanka
10 zł - jerzykowka
20 zł – alveaenerle
20 zł – alveaenerle (składka za styczeń, wpłynęła na konto w grudniu)
10 zł - LaraAnn
40 zł – madzka
10 zł – skwareek
10 zł – Jarka
10 zł - mama Jarki

Bazarki:
104 zł - za bazarki od alveaenerle
93 zł – jw.
30 zł - za bazarek od skwareek
10 zł – jw. (bazarek kartkowy)

Inne wpłaty:

460 zł – od Paktu Czarownic

Wypłaty:
50 zł - na wizytę u weterynarza z Duńką (wliczone leki)
60 zł – na wizytę u weta z Milo (miała zapalenie górnych dróg oddechowych; wliczone leki)
11 zł – ręczniki papierowe
12,30 zł - żwirek drewniany 7 l.
14,20 zł - 6 kartoników Klary
15,50 zł - żwirek Pinio 10 litrów
10 zł - maść na grzybka
200 zł - dla Kasi_5000 na zakup karmy i żwirku
10 zł – opłaty bankowe
40 zł – karma kupowana w Rossmanie (karmienie na dworcu)


LISTOPAD


Łącznie wpłat: 1937 zł
Łącznie wypłat: 1120 zł
Na plusie: 817 zł

Wpłaty:

Bazarki:
92 zł - bazarek frywolitkowy zorganizowany przez alveaenerle
80 zł – Afatima za torbę od moorland
70 zł – bazarki zorganizowane przez skwareek
37 zł – jw.
85 zł – bazarki zorganizowane przez Jarkę (60+25 zł)
30 zł – kosma_shiva za bazarek „Z kobiecej szafy”
33 zł – Rodzice Maciusia jw.
20 zł – eski jw.
32 zł – bibuś jw.
21 zł – lusesita jw.
18 zł – BOZENAZWISNIEWA jw.
24 zł – daga80 jw.

Łącznie: 542 zł

Fundusz Kotów Dworcowych:
5 zł - itaka
10 zł - Petka P-1
20 zł - alveaenerle
10 zł - olka_sz
10 zł - mama Jarki
10 zł - Jarka
20 zł – Avian
10 zł - Polanka
20 zł - LaraAnn
5 zł – skwareek

Łącznie: 120 zł

Wpłaty różniste:
500 zł – osoba blisko związana z Kasią_5000 ;-) na sterylizacje (pieniądze na koncie Agapeanimali)
100 zł - zabers
60 zł - wilber
150 zł - Violetta G.
20 zł - Marcin F. z Tych dzięki saggi
45 zł - fundusz immunologiczny im. Kotki Rozalki
100 zł – kolega Kasi_5000
300 zł – wpłaty od anonimowych darczyńców na (na koncie Agapeanimali)

Łącznie: 1275 zł

Wypłaty:
255 zł – dwie kastracje i wizyta braci-ksero u weta
110 zł – wizyta weta w pwiniczce
41 zł – Azitrox dla Czarnej Kotki i maluchów
8,50 zł – Unidox dla maluchów
45 zł – leki różniste dla Czarnej Kotki (terapia zaordynowana przez CoolCaty)
20 zł – Furosemid dla Czarnej Kotki
50 zł – wizyta u weta z Dunią (koszt wizyty i surowicy przeciwgrzybicznej)
100 zł – puszki dla kotów na dworcu (kupione przez Kasia_5000)
100 zł – karma dla piwniczniaków (kupione przez Kasia_5000)
26,79 zł - na materiały do budkowania
70,39 zł - beta glukan i lacidofil
68 zł – przesyłki i koperty na fanty bazarkowe
50 zł - puszki kupowane awaryjnie
33 zł - leki dla Czarnej Kotki (lincospectin i metacam)
16 zł - jumbo-rolka ręczników papierowych Velvet
12 zł - mokre chusteczki
25 zł – tabletki na odrobaczenie
90 zł - wizyta u weta Drago i Vilmy (z lekami na odrobaczenie, odpchlenie itp).

PAŹDZIERNIK

Wpłaty:
100 zł – Estraven

Wypłaty:
50 zł - żwirek drzewny (4 torby)
34 zł – wykładzina do klatek wystawowych
20 zł – mleko Klara

bilans października: - 4 zł

DARY RZECZOWE (I NIE TYLKO 8)) :

- Kasia_5000 – przede wszystkim bezustanne wsparcie mentalne i organizacyjne wszelakiego rodzaju :king: , a oprócz tego duuuże zakupy bardzo dobrej karmy dla piwniczniaków
- madzka - oprócz wsparcia logistycznego (nieoceniony transport!) i łapankowego, spore z pewnością rachunki za benzynę, do których Magda nie chce się przyznać...
- fundacja Agapeanimali - koszty 7 sterylizacji, 2 kastracji oraz wizyt wterynaryjnych 3 maluchów z dworca
- jedzenie i żwirek od olamichalska – 15 kg suchej karmy Purina Cat Chow i 50 litrów żwirku Pinio
- jedzenie od basantieg – 80 puszek karmy różnorakiej
- jedzenie i karma od koconek – kilka torebek suchej karmy, 2 torby żwirku, 10 puszek Animonda
- materiały do budkowania od koconek – duuużo materiałów oraz super-organizacja pierwszego budkolepienia
- materiały do budkowania od wilber
- polarki od olamichalska, Jarka, koconek
- budkowanie jerzykowki, Petki, olki_sz, Polanki – wszystkie materiały do budowy budek i ich wypełnienia i nieoceniona jerzykowka w roli koordynatorki całej drugiej tury budowania
- anna 57 – puszki dla dworcowiaków oraz transporter
- moorland – liczne, świetne fanty na bazarki
- Duża von Focha - ręczniki i inne podkładki pod dupki dla piwniczniaków :wink:
- alveaenerle - dwie modelowe i bardzo estetyczne budki dla dworcowych kotów oraz wielki worek słomy do ich wypełnienia (warto zaznaczyć, że z dowozem: z Kalisza prosto pod moje drzwi w Poznaniu)
- osoby, które stawiły się na pierwsze, bardzo owocne budkolepienie, czyli Avian (i jej mnóstwo cennych wskazówek konstruktorskich), Catherine, wilber wraz z osobą towarzyszącą, Jarka i organizatorka koconek.
- 6 grudnia puss zafundowała kotuchom piękny mikołajkowy prezent w postaci 15 kg suchej karmy (pojedzie na dworzec) oraz deszczu kartoników bozity :D


Kolejność przypadkowa!!! :wink:

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!! :king: :spin2: :dance:
Ostatnio edytowano Czw maja 05, 2011 17:00 przez MartaK, łącznie edytowano 10 razy

MartaK

 
Posty: 2327
Od: Sob mar 18, 2006 22:02
Lokalizacja: Łódź / Poznań

Post » Sob gru 04, 2010 22:10 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

Sie melduje na nowym watku :).
ObrazekObrazekObrazek

skwareek

 
Posty: 3571
Od: Pon maja 03, 2010 12:42
Lokalizacja: Łódź/Amsterdam

Post » Sob gru 04, 2010 22:39 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

ja też sobie zaznaczę

moorland

 
Posty: 1422
Od: Pon cze 22, 2009 12:26
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 04, 2010 23:25 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

Też zaznaczę.
Marta :1luvu:
:ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek**Obrazek**"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."Théophile Gautier

Petka

 
Posty: 14362
Od: Nie cze 22, 2008 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 04, 2010 23:49 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

I ja też na nowym miejscu :)

Słomy i "moich" budek nie ma na liście... A dumna z nich jestem, to się dopominam :oops:
Obrazek Obrazek Obrazek

alveaenerle

 
Posty: 262
Od: Śro lis 10, 2010 19:20
Lokalizacja: Kalisz

Post » Nie gru 05, 2010 0:12 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

Jak będziecie na dworcu popstrykajcie fotki ustawionym budkom, najlepiej z kociakami w środku :) dorzuci się do strony jako efekty działań :]
Niepełnosprawne kociaki!!! - wrzucajcie wszystkie o których wiecie właśnie tutaj.

saggi

 
Posty: 745
Od: Nie wrz 13, 2009 11:55
Lokalizacja: Poznań - Reda

Post » Nie gru 05, 2010 0:16 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

alveaenerle pisze:Słomy i "moich" budek nie ma na liście... A dumna z nich jestem, to się dopominam :oops:

I slusznie. Zrobic takie budki to nie lada wyczyn :).

A swoja droga Marta to z rozliczeniem sie super postaralas :ok: .
ObrazekObrazekObrazek

skwareek

 
Posty: 3571
Od: Pon maja 03, 2010 12:42
Lokalizacja: Łódź/Amsterdam

Post » Nie gru 05, 2010 11:18 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

alveaenerle pisze:Słomy i "moich" budek nie ma na liście... A dumna z nich jestem, to się dopominam :oops: [/size]


Cóż za nietakt z mojej strony! :oops: Serdecznie przepraszam, już dopisuję! Zarówno wielki worek słomy, jak i budki są już na dworcu. Itaka i Kasia_5000 w piątek ustawiały domki, a Petka-P1 może poświadczyć, że wczoraj własnoręcznie upychałam słomę do nowoprzybyłych budek z ostatniego budkowania 8)

Mam dosyć zaawansowaną sklerozę, więc przy okazji poproszę wszystkich, którzy w jakiejkolwiek sprawie czują się pominięci - piszcie o czym zapomniałam!

MartaK

 
Posty: 2327
Od: Sob mar 18, 2006 22:02
Lokalizacja: Łódź / Poznań

Post » Nie gru 05, 2010 13:07 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

saggi pisze:Jak będziecie na dworcu popstrykajcie fotki ustawionym budkom, najlepiej z kociakami w środku :) dorzuci się do strony jako efekty działań :]


Ja ostatnio miałam ze sobą aparat, ale było tak zimno i ciemno, że zupełnie zapomniałam o zrobieniu zdjęć :(
Może uda mi się tam jakoś podejść w ciągu dnia, wtedy zrobię zdjęcia.
Ale z kociakami w środku to raczej nie ma szans, bo jak tylko usłyszą, że ktoś się zbliża, od razu uciekają z budki :(
Obrazek

kasia_5000

 
Posty: 2513
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie gru 05, 2010 13:18 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

kasia_5000 pisze:
saggi pisze:Jak będziecie na dworcu popstrykajcie fotki ustawionym budkom, najlepiej z kociakami w środku :) dorzuci się do strony jako efekty działań :]


Ja ostatnio miałam ze sobą aparat, ale było tak zimno i ciemno, że zupełnie zapomniałam o zrobieniu zdjęć :(
Może uda mi się tam jakoś podejść w ciągu dnia, wtedy zrobię zdjęcia.
Ale z kociakami w środku to raczej nie ma szans, bo jak tylko usłyszą, że ktoś się zbliża, od razu uciekają z budki :(


A jak my byłyśmy wczoraj z Petką, to się nawet towarzystwo nie spłoszyło. Koło budek kręciło się kilku kocich lokatorów, a z tej największej wystawał łebek (łepek? :roll: ). I było jasno, i było słońce - czyli idealne warunki do zrobienia zdjęć. I nawet miałam w planach zabrać aparat, ale oczywiście zapomniałam :?

Grazyno, gapa jestem, że ci nie odpowiedziałam w starym wątku - ale Kasia jak zwykle czujna i widzę, że mnie wyręczyła. Tak, jestem w kontakcie z safiori, dała mi na namiary na faceta, który jest w posiadaniu tej budy, będę do niego dzwoniła po weekendzie, żeby dogadać transport domku na dworzec. Ten pan podobno może tylko w niedzielę, bo w tygodniu nie da razy z powodu pracy - a znowu w najbliższą niedzielę mnie nie będzie w Poznaniu :? Także nie wiem jeszcze na kiedy uda nam się umówić. Safiori napisała, że będzie potrzebne wsparcie jakichś mężczyzn, żeby tę budę znieść z auta i zanieść na miejsce, bo podobno jest tak ciężka, że same dziewczyny nie dadzą rady. Może ktoś ma altruistycznie nastawionego do świata TŻ, który byłby chętny do pomocy? 8)

EDIT: I jeszcze uzupełniam rubrykę o wsparciu rzeczowym i nie tylko o osoby, które stawiły się na pierwsze budkolepienie, czyli Avian (i jej mnóstwo cennych wskazówek konstruktorskich), Catherine, wilber wraz z osobą towarzyszącą, Jarka i organizatorka koconek. Przepraszam, że nie napisałam wcześniej!

EDIT2: matko, wszystko pomyliłam: to nie Avian pytała o budkę od safiori, tylko grazyna miziera :oops:

MartaK

 
Posty: 2327
Od: Sob mar 18, 2006 22:02
Lokalizacja: Łódź / Poznań

Post » Nie gru 05, 2010 13:44 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

Kolejny kolczykowy bazarek:
viewtopic.php?f=20&t=121081
Obrazek Obrazek Obrazek

alveaenerle

 
Posty: 262
Od: Śro lis 10, 2010 19:20
Lokalizacja: Kalisz

Post » Nie gru 05, 2010 13:55 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

alveaenerle pisze:Kolejny kolczykowy bazarek:
viewtopic.php?f=20&t=121081


Dzięki alveaenerle!
Obrazek

kasia_5000

 
Posty: 2513
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie gru 05, 2010 16:55 Re: Poznań Główny - koty i kocięta... c.d.

A ja chcialam tylko z wyprzedzeniem napisac, ze podejde nakarmic kocury w czwartek i piatek ( i tak musze odwiedzic dworzec), ale jutro mi nie pasuje troche.Ktos moglby podejsc?
Obrazek

Polanka

 
Posty: 371
Od: Pon lis 01, 2010 18:45
Lokalizacja: Poznań

[następna]Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Blue, Google [Bot], kasia.winna i 58 gości