Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 15, 2011 20:21 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

zaznaczam sobie :ok:
Mały kociak szuka lokum na parę dni.

kotx2

 
Posty: 18414
Od: Wto sty 25, 2011 16:23
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro lut 16, 2011 20:26 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Trafiłam tu , zaznaczam , podszkolę się.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Śro lut 16, 2011 21:17 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Dla wszystkich czytelników wątku - w trzecim poście pojawiły się moje przykładowe ogłoszenia, zaklasyfikowane jako porażki i sukcesy i krótkie podsumowanie, co według mnie je takimi uczyniło. Zachęcam do lektury przede wszystkim tych, którzy chcą wiedzieć "jak?", nie tylko "gdzie?".

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lut 16, 2011 21:22 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Szalony Kot pisze:Dla wszystkich czytelników wątku - w trzecim poście pojawiły się moje przykładowe ogłoszenia, zaklasyfikowane jako porażki i sukcesy i krótkie podsumowanie, co według mnie je takimi uczyniło. Zachęcam do lektury przede wszystkim tych, którzy chcą wiedzieć "jak?", nie tylko "gdzie?".


Sz.Kocie - wielkie dzięki :!: Super pomysł z tymi przykładami.
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 16, 2011 21:56 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

A zauważyłyście, że w niektórych regulaminach stron, na których można ogłaszać kociaki jest zapis ?
w takim stylu
"zabrania się ogłaszania kotów, które zna się jedynie z forum internetowego, a nie zna się osobiście"

Jest to ograniczenie dla tych , którzy pomagają robiąc ogłoszenia nie swoim kotom.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 16, 2011 22:06 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Patmol pisze:A zauważyłyście, że w niektórych regulaminach stron, na których można ogłaszać kociaki jest zapis ?
w takim stylu
"zabrania się ogłaszania kotów, które zna się jedynie z forum internetowego, a nie zna się osobiście"

Jest to ograniczenie dla tych , którzy pomagają robiąc ogłoszenia nie swoim kotom.

Z tym też jeszcze się nie spotkałam 8O
No i na szczęście znam większość kociaków Smarti :lol:

Ale mi się wydaje, że to jest takie zabezpieczenie przed niepełnymi informacjami. Jak się napisze naprawdę elementarne podstawy (charakter, SOKK, kontakt), to powinni dopuścić.
Byle nie "kotek potrzebuje pomocy jeszcze nie mam fotek, ale jest cały czarny z białą łatką, nic nie wiadomo o szczepieniach, ale ratujcie go!! chyba kastrowany" :arrow: bo tego też bym nie puściła jako admin.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lut 16, 2011 22:40 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Bardzo się cieszę, że powstał taki wątek. Jest istną skarbnicą wiedzy, i nie tylko dla początkujących.

Już od kilku lat ogłaszam koty, więc myślę że mogę co nieco napisać. Na pierwszy ogień idą oczywiście portale, z których mam największy odzew.

1) Allegro (największy odzew miałam oczywiście z wyróżnionego, tzw. tego za 12 zł z groszami. Ale ten "zwykły", standardowy też nie jest zły)

Plusy - różnorodność szablonów (są gotowe, a jeśli ktoś zna język HTML, to może sobie stworzyć. Grafika według uznania), jest dużo miejsca na tekst i zdjęcia.

Minusy - koszty, krótki czas emisji (do dwóch tygodni max), no i słynne "kup-teraz".

2) Adopcje Miau

Plusy - mnóstwo miejsca na tekst i zdjęcia, przypomnienie o wygasającym ogłoszeniu, osobna "rameczka" na ważne info - zasięg dowozu, miasto i wiek/płeć kota.

Minusy - akceptacja ogłoszenia, zdjęcia tylko w formacie JPEG/JPG, krótki czas emisji (chyba dwa tygodnie)

3) Ale Gratka

Plusy - mnóstwo miejsca na tekst, przypomnienie o wygasającym ogłoszeniu czy wyróżnieniu, osobna "rameczka" na dane kontaktowe.

Minusy - Ograniczona liczba zdjęć (tylko do 12 sztuk), długi czas oczekiwania na wniesione poprawki czy zmiany (ostatnio czekałam godzinę)

4) Cafe Animal - czyli metro

Plusy - mnóstwo miejsca na tekst, osobna "rameczka" na dane kontaktowe i info o sterylce/szczepieniu/odrobaczeniu zwierzaka. Bardzo duży odzew z gazety emetro.

Minusy - ciężko się dostać do gazety, czasami dzwonią oszołomy, po upływie ważności ogłoszenie, które teoretycznie powinno trafić do działu "znalazły dom", jest po prostu wywalane z portalu, w mailu przychodzą jakieś bazgroły, których nie da się odczytać (to info o wygaśnięciu ogłoszenia ;) )

Nie polecam adopcji.org - mają chore zasady (brak ramek, zakaz wpisywania wieku w ogłoszeniu, etc, etc) koszmar...

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Śro lut 16, 2011 22:50 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

dzięki za ten wątek!
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 16, 2011 22:53 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Za to w adopcjach.org nie ma już moderacji :mrgreen: znaczy że sie wrzuca i nie czeka wieki, aż odpiszą, że coś tam nie tak.
Tak się przynajmniej chwalili.

edit - zgubiłam "nie" :oops:
Ostatnio edytowano Śro lut 16, 2011 23:44 przez Sis, łącznie edytowano 1 raz

Sis

 
Posty: 15957
Od: Pon paź 08, 2007 13:03
Lokalizacja: poza Łodzią

Post » Śro lut 16, 2011 23:43 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Uff, Cameo - zedytowałam i dodałam informacje od Ciebie :ok:
Wielkie dzięki wszystkim, którzy mi pomagają w tworzeniu tematu!

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon lut 21, 2011 13:42 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Minus Moruska.pl jest taki. Że jeżeli macie na nim konto i ogłaszacie dużą ilość zwierząt od różnych osób np: kota i podacie nr kontaktowy(do osoby u której on jest).

Dane kontaktowe
Imię / hodowla:
Strona WWW:
Telefon:

To każde następne ogłoszenie będzie miało ten sam nr tel. (czyli np: Szalony Kot czy ja ogłaszam dzisiaj kota i podaje nr w kontakcie do np:Aśki, a jutro ogłaszam psa bądź kota i podaję inny nr tel do np: Magdy, w tym momencie kot ogłaszany dzisiaj ma nr tel Magdy od psa. Dlatego najlepiej nie wpisywać nr kontaktowego ani maila i imienia bo to pojawia się wtedy w ogłoszeniu wcześniejszym.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon lut 21, 2011 15:37 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

CatAngel pisze:Minus Moruska.pl jest taki. Że jeżeli macie na nim konto i ogłaszacie dużą ilość zwierząt od różnych osób np: kota i podacie nr kontaktowy(do osoby u której on jest).

Dane kontaktowe
Imię / hodowla:
Strona WWW:
Telefon:

To każde następne ogłoszenie będzie miało ten sam nr tel. (czyli np: Szalony Kot czy ja ogłaszam dzisiaj kota i podaje nr w kontakcie do np:Aśki, a jutro ogłaszam psa bądź kota i podaję inny nr tel do np: Magdy, w tym momencie kot ogłaszany dzisiaj ma nr tel Magdy od psa. Dlatego najlepiej nie wpisywać nr kontaktowego ani maila i imienia bo to pojawia się wtedy w ogłoszeniu wcześniejszym.

Oszzzzzz masz rację 8O Kto to wymyślił w ogóle? 8O

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw lut 24, 2011 13:55 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

zaznaczam..
Obrazek

edit_f

 
Posty: 5076
Od: Śro gru 10, 2008 12:27

Post » Czw lut 24, 2011 14:10 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Szalony Kot pisze:
CatAngel pisze:Minus Moruska.pl jest taki. Że jeżeli macie na nim konto i ogłaszacie dużą ilość zwierząt od różnych osób np: kota i podacie nr kontaktowy(do osoby u której on jest).

Dane kontaktowe
Imię / hodowla:
Strona WWW:
Telefon:

To każde następne ogłoszenie będzie miało ten sam nr tel. (czyli np: Szalony Kot czy ja ogłaszam dzisiaj kota i podaje nr w kontakcie do np:Aśki, a jutro ogłaszam psa bądź kota i podaję inny nr tel do np: Magdy, w tym momencie kot ogłaszany dzisiaj ma nr tel Magdy od psa. Dlatego najlepiej nie wpisywać nr kontaktowego ani maila i imienia bo to pojawia się wtedy w ogłoszeniu wcześniejszym.

Oszzzzzz masz rację 8O Kto to wymyślił w ogóle? 8O



ja w takiej sytuacji w treści wpisuje nr telefonu

Fredziolina

Avatar użytkownika
 
Posty: 11916
Od: Śro kwi 13, 2005 19:24

Post » Czw lut 24, 2011 17:50 Re: Ogłoszenia - jak robić, gdzie umieszczać, za co płacić?

Fredziolina, ja też wpisuje w treści, ale w morusku jest obowiązek na koniec podania nr telefonu czy maila - tym samym zawsze COŚ Ci w ogłoszeniu zmienią...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab. i 126 gości