Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 08, 2010 13:47 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

a dokąd Prakseda ma te koty zabrać?
AnielkaG
 

Post » Śro gru 08, 2010 14:42 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda nie ma tych kotow nigdzie zabierac. Chodzi o porade jak przekonac koty do zmiany miejsca.Na lepsze, bardziej dla nich bezpiecznie.

kociamysza

 
Posty: 3978
Od: Czw wrz 24, 2009 17:08
Lokalizacja: Santiago de Chile

Post » Śro gru 08, 2010 20:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

A daleko są te miejsca jedno od drugiego? Jeśli nie, to żaden problem. W nowym wszystko urządzamy, kropimy walerianą i stawiamy jedzenie. Koty natychmiast się orientują, że nowe lepsze. Przenosiłam tak koty na podwórku, na cmentarzu też co roku w innym miejscu stawia się domki, bo ludzie wyrzucają. Waleriana działa :)
Jeśli odległość większa, to trzeba stopniowo przybliżać miejsce karmienia do nowej siedziby.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw gru 09, 2010 19:39 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

TŻ zrobił domek ze wspomnianego wcześniej boxu do przewozu rybek/roślinek akwariowych. Całość pogrubiona styropianem bo te boxy są cienkie (ok 2,5-3cm), zabezpieczone taśmą oraz plandeką ogrodową. Budka super. Tylko kot - "mój" stały dziczek znika jak jest chłodniej i chyba budki jeszcze nie widział :(
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt gru 10, 2010 9:29 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Polar, powstał w 1979 roku w USA. Nad jego powstaniem pracowali naukowcy i inżynierowie zajmujący się bioniką – nauką podpatrującą zachowania w naturze i szukaniem ich adaptacji dla poprawy życia człowieka. Polar powstał na wzór futra niedźwiedzia polarnego. Włosie niedźwiedzia to cienkie rureczki z zamkniętym powietrzem w środku które jest znakomitą warstwą termo - izolacyjną. Tak też jest zbudowany polar ze splotów cienkich lekkich rureczek poliestrowych. W każdym z tych włókien znajduje się powietrze, które daje efekt warstwy termoizolacyjnej. Wykonana z takich włókien dziania polarowa poddana odpowiedniej obróbce ma lepsze właściwości ocieplające od produktów naturalnych w tym wełny i puchu. Dzianina polarowa nie wchłania wilgoci gdyż poliester ma własności hydrofobowe – chłonie wodę w ilości mniejszej niż 1% wagi, z kolei wydzielany przez nasze ciało pot swobodnie odparowuje.
Wyroby szyte z dzianiny typu polar charakteryzują się tym że są elastyczne i dobrze się układają, mogą być prane w pralkach, szybko schną i nie wymagają prasowania i posiadają świetne właściwości termoizolacyjne
.


Avian, oto co piszą o polarze.
Wierzyć, nie wierzyć w „pisane”, moje doświadczenia potwierdzają jego właściwości, m.in. to, że nie chłonie wilgoci. I jak sama nazwa wskazuje, jest pomyślany specjalnie na warunki zimowe. Próbowałam różnych tkanin, moim zdaniem polar jest nawet lepszy od wełny. Wełna tez nie chłonie wilgoci, ale już przemoczona długo schnie a nawet butwieje.
Odnośnie siana, wiem, że wiele osób je stosuje. Ale warunek, że będzie często wymieniane, bo szybko łapie bakterie gnilne. Sama wyjmowałam, przez kogoś włożone do budki, siano. Była mokre, ubite i przegniłe. Podobno lepsza jako izolator jest słoma, ale dla kotów , moim zdaniem, jest zbyt łamliwa, ostra i kłująca. Boję się, że kot zakłuje sobie oko. Kot sypia inaczej niż duże zwierzęta gospodarskie, które przecież nie wtulają nosów w posłanie, konie i krowy głównie stoją. Koty po prostu lubią miękkie, przytulne posłanka. Polar spełnia te warunki.
Natomiast co do wilgoci w domkach. Budki nie są szczelnie zamkniętym obiektem. Maja przecież otwór wejściowy. Nigdy nie zauważyłam, by skraplała się w nich para, związana z funkcją oddechową kota. Wilgoć pochodzi ona głównie z wnoszenia wody deszczowej i śniegu na kocich łapkach i futerku. Czym innym jest powierzchowne zawilgocenie posłania a czym innym warstwa wody na dnie domku. Ta jest skutkiem nieszczelności w konstrukcji.

Conchita, tak trzymaj. Tylko otworek jeszcze wyżej. Nawet jak nie oklejasz styropianu folią, to warto wykleić np. taśma pakową (ja stosuję taśmę tzw naprawczą, wzmacnianą tkaniną) brzegi otworu i powierzchnię poniżej otworu. Bowiem , te miejsca kot wydrapuje pazurkami , jak wchodzi. Tym sposobem otwór powoli zwiększa się. No i wszędzie pełno styropianowych kulek.

Odnośnie kartonu, ja nie stosuję. Karton to papier, i wcześniej czy później zwilgotnieje. Styropian zupełnie wystarczy. Robię budki od wielu lat i nie obserwuję by zamieszkałe w nich koty drapały wnętrze. Dziczki mają wiele innych, lepszych obiektów do drapania. Domowe koty i owszem, jak tylko dopadną styropian to szarpią, ale to, moim zdaniem, na zasadzie nowości w „nudnych” domowych warunkach, gdzie drapak już nie stanowi atrakcji. Tak samo drapią i tną zębami jak bobry kartonowe pudełka. Czasem im robię taką frajdę i zostawiam im jakieś kartonowe opakowanie. Wyrzucam jak już zmasakrują
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 10, 2010 9:40 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

kociamysza pisze:Praksedo, lub inni :) na Kocim Zakatku jest takie zapytanie:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,10264,11 ... acych.html

da sie jakos pomoc?

Witaj Kociamyszo,
Trudno radzic na odległość, jak nie zna się topografii terenu.
W teorii to tak jak pisze mziel52. Ja przeprowadzałam koty z jednej uliczki na drugą, za każdym razem stawiając jedzenie bliżej miejsca, gdzie mają sie przenieść. Jedzenie musi byc bardzo "aromatyczne", żeby poczuły. A wokół nowej siedziby nawet całą flszeczke wareliany wylać.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 10, 2010 11:33 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

My robimy budki z ośmiocentymetrowego styropianu w wersji dwukomorowej czyli przedzieloną pośrodku, co daje dwa pomieszczenia w jednej budzie. Robimy to z płyt 1m*0,5 m. Robimy też tzw. M-1 czyli z kawałków styropianu 0,5m*0,5 m. Zrobiliśmy już 15 budek dużych i 10 małych.
Na naszym wątku "budkowym" na str. 3 jest fotoreportaż z klejenia takiej budki.
viewtopic.php?f=1&t=119441&start=30
Korzystaliśmy z porad Praksedy, bardzo nam pomogły, bo zaczynaliśmy jako zupełni laicy.
Styropian sklejamy pianką montażową, jak szkielet budki wyschnie owijamy go grubą folią kupowaną w Castoramie tzw. kiszonkową, a dodatkowo okręcamy to jeszcze streczem czyli tą folią, którą owija się palety. Do środka zgodnie z zaleceniami Praksedy wkładam polary, które kupuję w lumpexach. Albo stare futra, które tnę na kawałki.

tak wyglądają gotowe budki:

Obrazek
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 10, 2010 13:56 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Pisiokot super. Domyślam się, że między komorami nie ma żadnych szczelin, przegroda jest przylepiona szczelnie pianką. Czy tak? Bo w przeciwnym wypadku powstałby "przeciąg" między komorami.

Tak na marginesie, przy okazji poruszenia tematu domków dwu czy więcej komorowych, bardzo ubolewam, że większość pięknych drewnianych kocich domków, jakie oferują producenci składa się z kilku komór, tyle, że są one przedzielone "proforma". Przegrody są lużno wstawione, od sufitu są szczeliny po kilka cm. Dach lekko odstaje. Taki domek 4 pokojowy domek właśnie przerabiam (uszczelniam i docieplam). Ale niektórzy opiekunowie, ludzie starsi przecież nie zrobią tego, cieszą się ze ślicznej budki, a koty niestety nie mają z niej większego pożytku. W środku hula wiatr i zimniej jak na zewnątrz.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 10, 2010 14:09 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:Pisiokot super. Domyślam się, że między komorami nie ma żadnych szczelin, przegroda jest przylepiona szczelnie pianką. Czy tak? Bo w przeciwnym wypadku powstałby "przeciąg" między komorami.


Tak, tak, ścianki działowe docinamy pod wymiar i sklejamy dokładnie pianką - o to chodzi właśnie, żeby każdy "pokoik" był szczelny, żeby nie było żadnych szczelin. Pianki nie żałujemy :ok:
Bo jak np. do jednego pokoiku wcisną się 3 koty i ogrzeją go własnym ciałem i "nachuchają" to to ciepełko ma tam zostać, nic nie może uciekać.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 10, 2010 16:31 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Pisalam do firmy robiącej pudła Styromax, czy daloby sie zmienic wzór.
Forma kosztuje sporo no i musieliby miec zbyt na kilkanascie tysiecy rocznie:(

Chodziło mi o takie wyższe p4. Bo P4 ma tylko 28 cm wyskości, za mało, zeby kot mógł swobodnie usiąść.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob gru 11, 2010 22:23 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Polar polarowi nierówny. Na rynku jest całe mnóstwo tkanin, które wyglądają jak polar i go całkiem zgrabnie udają, dopóki nie zamokną :roll:
Idealnie byłoby kupić/dostać ścinki w firmie, która szyje odzież turystyczną, bo jest sansa na to, że będzie on oryginalny.
Na "polarach" z cichów grzebaluchów można się przejechać.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Nie gru 12, 2010 11:26 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Chodziło mi o takie wyższe p4. Bo P4 ma tylko 28 cm wyskości, za mało, zeby kot mógł swobodnie usiąść.


dlatego ja moim kotom które poza budami nie mają żadnego schronienia robię domki klejone 50 cm wysokości w środku. Jak jest dużo sniegu kot praktycznie wychodzi raz dziennie na jedzenie, w takim domku może wstać, usiąść i zmienic pozycję, koty zdecydowanie wolą wyższe domki (większe).
Polar musi być gruby i "mięsisty", dobre są też kawałki grubej wełny np. z płaszcza
AnielkaG
 

Post » Pt gru 17, 2010 14:11 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

zaznaczam siebie :kotek:
Maria (tzn mary4 lub maria_kania)
Obrazek

maria_kania

 
Posty: 9568
Od: Śro wrz 17, 2008 13:18
Lokalizacja: Gdynia Chylonia - Gdynia Cisowa

Post » Śro gru 22, 2010 0:07 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

genowefa pisze:Polar polarowi nierówny. Na rynku jest całe mnóstwo tkanin, które wyglądają jak polar i go całkiem zgrabnie udają, dopóki nie zamokną :roll:


Prawdziwy polar latwo odróżnić - obie strony są identyczne. Tzn. nie ma lewej strony lub inaczej spodu.

To co się kupuje w sklepach po trzydzieści parę zlotych, to nie polar, tylko fleece. Z zalożenia ma być wylącznie podobny do polaru, ale wlaściwości to już zupelnie inna sprawa.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 23, 2010 8:29 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

pisiokot pisze:Robimy to z płyt 1m*0,5 m. Robimy też tzw. M-1 czyli z kawałków styropianu 0,5m*0,5 m.

Czy takie wymiary są optymalne dla jednego kota średniej wielkości ?
Czy nie lepiej byłoby, żeby jeden bok był trochę dłuższy(ale o ile?), aby kot mógł ułożyć się jak najdalej od wejścia?

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot], jukatlu i 190 gości