Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 30, 2010 8:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Szkoda, że dopiero teraz zauważyłam ten watek. Mam nadzieję,że jeszcze mają te pudła i będą mieli wtedy jak znajdę fundusze na nie.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 30, 2010 8:59 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Hmmm... my z TŻtem zrobiliśmy w niedzielę domek, ale ze styropianu 10cm. Chłop stwierdził, że jak robić to porządnie, żeby doopki im nie zmarzły :D
Fakt, koszty wtedy większe (wyszło ok. 60zł, razem z folią i porządną taśmą do sklejenia całości) :|

Dla mnie 5cm to minimalne minimum ... :roll:



Domek stoi i ... czeka, bo kocurkowa, dla której był szykowany od przedwczoraj wieczorem nie pojawiła się na jedzenie u moich rodziców :cry:
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. [M. Bułhakow]

Myszeńk@

 
Posty: 6257
Od: Pon lis 13, 2006 10:19
Lokalizacja: Łódź - okolice Parku Staszica :-)

Post » Wto lis 30, 2010 9:05 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Myszeńk@ pisze:Hmmm... my z TŻtem zrobiliśmy w niedzielę domek, ale ze styropianu 10cm. Chłop stwierdził, że jak robić to porządnie, żeby doopki im nie zmarzły :D
Fakt, koszty wtedy większe (wyszło ok. 60zł, razem z folią i porządną taśmą do sklejenia całości) :|

Dla mnie 5cm to minimalne minimum ... :roll:



Domek stoi i ... czeka, bo kocurkowa, dla której był szykowany od przedwczoraj wieczorem nie pojawiła się na jedzenie u moich rodziców :cry:


Ale jak ciąć własną ręką taki gruby styropian? Jakim narzędziem? Już z 3cm miałam problem.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 30, 2010 9:07 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

rozgrzanym cienkim nożem ?
[*] 7.03.1992-18.03.2004[']
Należało wdać się w awanturę. :(
Gdziekolwiek jesteś ...♥♥♥
KARINKA[*]15.06.2003-13.10.2008['] MACIUŚ[']5.05.2011 KUBUŚ[']26.07.2011 MRUŻKA[']27.03.2013
:cry: :cry: :cry:

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Wto lis 30, 2010 19:09 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Na dogo jest ogłoszenie. Płyty styropianowe oddam.
Użytkowniczka z Warszawy.

http://www.dogomania.pl/threads/197311- ... m-Warszawa
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto lis 30, 2010 22:12 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ale jak ciąć własną ręką taki gruby styropian? Jakim narzędziem? Już z 3cm miałam problem.[/quote]

Piłą np. taką do drewna. Tak docinali styropian robotnicy, którzy ocieplali u mnie blok

Arnold2

 
Posty: 87
Od: Czw paź 14, 2010 18:35

Post » Śro gru 01, 2010 7:33 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Spróbuję i z rozgrzanym nożem i z piłą do drewna.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 01, 2010 13:21 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ossett pisze:Ale jak ciąć własną ręką taki gruby styropian? Jakim narzędziem? Już z 3cm miałam problem.

Piłą, taką "do wszystkiego", TŻ zakupił za sporą kasę, ale faktycznie git :)
Rozgrzanym prętem wycinaliśmy otwór wejściowy :)
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. [M. Bułhakow]

Myszeńk@

 
Posty: 6257
Od: Pon lis 13, 2006 10:19
Lokalizacja: Łódź - okolice Parku Staszica :-)

Post » Śro gru 01, 2010 14:50 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Myszeńk@ pisze:
ossett pisze:Ale jak ciąć własną ręką taki gruby styropian? Jakim narzędziem? Już z 3cm miałam problem.

Piłą, taką "do wszystkiego", TŻ zakupił za sporą kasę, ale faktycznie git :)
Rozgrzanym prętem wycinaliśmy otwór wejściowy :)

A jakiego rodzaju to jest piła? Ręczna czy elektryczna?

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 01, 2010 15:24 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Witajcie,
Odnośnie gubości styropianu, to jasne, że im grubszy tym lepszy. Uważam, że minimum to 5 cm.
Tylko, że pisałam, iż producent nie ma optymalnego dla kota pudełka. Jak grube, to płaskie, jak wyższe to cienkie, itp. Pisałam też, że te 3 cm okładam dodatkowo płytami. Jest przy tym trochę zabawy ale czego się nie robi dla naszych biedaków. Czasami owijam też kilkoma wartswami folii bąbelkowej, ktora tez dociepla. Uważam, że lepsze pudełko obłożone dodatkowo płytami styropianowymi, niz domek klejony nawet z grubego styropianu. Po prostu fabrycznie zrobione pudełko, poza pokrywą, nie ma łączeń i gwarantuje szczelność.
Kiedys gdy lepiłam domki z płyt, czasami zdarzała się mikrodziurka na łączeniu, i w czasie ulewy czy wiosennych roztopów w srodku bywało jednak mokro.
Poza tym kiedys robiłam kilka domków rocznie. Teraz przeistoczyłam sie w manufakturę i w sezonie robię nawet 60-70 budek. Gdyby przyszło mi kleić z płyt to musiałaby zacząć robotę chyba już wiosną.

Co do cięcia. Piła szarpie brzegi. Ja uzywam b. ostrego noża, bez nagrzewania. Dobry jest też nożyk do tapet. Wchodzi jak w masło.
Proszę pamiętajcie tylko, by otwór nie był nisko ani zbyt duzy, i nie po środku. Najlepiej w górnym rogu frontowej ścianki.
W czasie poniedziałkowego kataklizmu welu kotom zasypało wejścia do domków. Więc pamiętajmy o ich odśnieżaniu i kontrolowaniu stanu wewnętrzego. Zawilgocone posłanie trzeba koniecznie wymieniać.
Powodzenia w lepieniu.
Bywajcie!
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro gru 01, 2010 20:59 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda, brałaś te pudełka z tej firmy?
Widzę, że mają dużo różnistych - masz przetestowane, które sa najbardziej optymalne?
Czy raczej, które najbardziej kotom podchodzą?
Moje dzikusy zmanierowane, musi mieć każdy swoje M1 ;)
Jak oni te pudła pakują po kilka - przeciez to będzie ogromna paka 8O

Co do manufaktury - tnę nożykiem introligatorskim (wystarczy naciąć, reszta sie złamie równo. A co do dziurek - zastanawiałam sie, skąd w środku wilgoć i wydaje mi sie, ze to nie przez wnikanie wody przez te dziurki, ale przez skraplanie sie wody w zbyt szczelnych budach. Te bardzo szczelnie ofoliowane były bardziej mokre w środku niż te mniej szczelne. No i ważne wypełnienie w środku - bardzo chłoną wodę polary niestety ... chyba najlepsze jest sianko.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 01, 2010 21:34 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Avian pisze:Prakseda, brałaś te pudełka z tej firmy?

Ja nie Prakseda ale w pierwszym poscie jest:

Prakseda pisze:Firma sprawdzona, już kilkakrotnie korzystałam.



Avian pisze:masz przetestowane, które sa najbardziej optymalne?
Czy raczej, które najbardziej kotom podchodzą?


Prakseda pisze:Z dość bogatego asortymentu pudeł wybrałam tylko dwa optymalne rodzaje. [...]Nr katalogowy P 432 – małe pudełko na 1 ew. dwa niezbyt duże koty. Jest trochę za cienkie, 3 cm grubości ale z twardego styropianu. Ja ocieplam je dodatkowo jednocentymetrowymi płytami, którymi jest okładana paczka z pudłami jako opakowanie zbiorcze i stanowią one zabezpieczenie przed uszkodzeniem na czas transportu. Minimalna zamawiana ilość to 9 szt.
Zeszłoroczna cena jednej sztuki to o. 22 zł. Czyli cała paczka 9 szt. wraz z kosztem transportu ok 200 zł.

Nr katalogowy P537 – to duże pudełka na ok 4 koty. Grubość 4 cm. Minimalna zamawiana ilość to 4 szt. Cena 1 sz.t to 41 zł, czyli za opakowanie zbiorcze z transportem to ok 165 zł.

Podpowiedź jak zrobić domek z takiego pudła znajdziecie w moim wątku.
Karolina

karolinah

 
Posty: 7630
Od: Wto gru 05, 2006 17:05

Post » Śro gru 01, 2010 21:38 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

zapiszę sobie i podrzucę na górkę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw gru 02, 2010 8:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ossett pisze:A jakiego rodzaju to jest piła? Ręczna czy elektryczna?

Piła ręczna.

Pudełko zawiezione, kotka się pojawiła wczoraj, rycząc jak bawół z głodu :lol:

Niestety, póki co boi się domku 8O :| , więc jeżeli dzisiaj się pojawi, mama zostawi ją w ... domu :roll: :wink:
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. [M. Bułhakow]

Myszeńk@

 
Posty: 6257
Od: Pon lis 13, 2006 10:19
Lokalizacja: Łódź - okolice Parku Staszica :-)

Post » Czw gru 02, 2010 9:51 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

U nas na działce w zimie pod tarasem chowają się koty (po zeszłej zimie znaleźliśmy też niestety kocie zwłoki :( ).
Wstawiliśmy im domek. Na moje oko ze dwa albo trzy wejdą do środka, ale czy będą chciały razem? Myślicie, że lepiej wystawić kilka małych domków?

Domek w środku jest wyłożony polarem. Ma kocyk kilkakrotnie złożony na podłodze oraz kupę polarowych ścinków, żeby kot mógł się zakopać. Ma "drzwiczki" z polaru. Nie jest specjalnie zabezpieczony folią, bo stoi pod tarasem.
Jest ok, czy powinniśmy coś ulepszyć?

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 261 gości