Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 23, 2010 8:30 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

felin pisze:
genowefa pisze:Polar polarowi nierówny. Na rynku jest całe mnóstwo tkanin, które wyglądają jak polar i go całkiem zgrabnie udają, dopóki nie zamokną :roll:


Prawdziwy polar latwo odróżnić - obie strony są identyczne. Tzn. nie ma lewej strony lub inaczej spodu.

To co się kupuje w sklepach po trzydzieści parę zlotych, to nie polar, tylko fleece. Z zalożenia ma być wylącznie podobny do polaru, ale wlaściwości to już zupelnie inna sprawa.


Gdzie można we Wrocławiu kupić prawdziwy polar z metra?

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 23, 2010 11:01 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ossett pisze:
pisiokot pisze:Robimy to z płyt 1m*0,5 m. Robimy też tzw. M-1 czyli z kawałków styropianu 0,5m*0,5 m.

Czy takie wymiary są optymalne dla jednego kota średniej wielkości ?
Czy nie lepiej byłoby, żeby jeden bok był trochę dłuższy(ale o ile?), aby kot mógł ułożyć się jak najdalej od wejścia?


Robimy z półmetrowych kawałków, ale po sklejeniu wielkość wnętrza jest następująca: podłoga ma 35 cm na 50 cm, a wysokość domku wychodzi też ok. 35 cm. Na takiej powierzchni spoko mieszczą się dwa koty, o czym donoszą mi karmicielki, które dostały od nas te budki. Wg mnie wysokość z kolei też jest wystarczająca, średniej wielkości kot się bez problemu wyprostuje - sprawdzaliśmy z linijką na naszych kociastych :wink:. Za duża wysokość sprawi, że trudniej będzie kotom nagrzać ją ciepłem własnego ciała. A jak kocio będzie chciał rozprostować kości to wyjdzie z budki i już.
Wejście do budki jest u góry, więc nie ma znaczenia czy się położy dalej czy bliżej wejścia. Jak leży i tak na niego nie wieje wprost. Wejścia mają oczywiście "firankę" z plastiku (z przyciętych biurowych raportówek - patent Lidki).

Z wiedzy, którą mamy od karmicielek obdarowanych domkami, w zasadzie wszędzie koty od razu zaakceptowały budki, siedzą w nich, moszczą się na futrach, kożuchach czy na polarach i wyglądają na zadowolone :wink:, a to dla mnie najważniejsze :D.
Ostatnio edytowano Czw gru 23, 2010 11:03 przez pisiokot, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 23, 2010 11:02 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ossett, lepsze domki z jedną scianka dłuższą, ale nie zbyt długie i duże, bo kot nie wypełni takiej budki swoim ciepłem.
Co do polaru, można kupić w sklepach z tkaninami. Z pewnością poznasz ten prawdziwy, jest "mięsisty", dwustronny.
Jak dużo potrzebujesz, na ile domków? Mam jeszcze polarowe ścinki, może cos zostanie, to ew. wyślę Ci, po Świętach . Co Ty na to?

I jeszcze chciałam podzielić się taką obserwacją. Jako zasłonki do otworów wejściowych świetnie nadaje się futro, np ze starego kożucha. Ostatnio takie zastosowałam, przyczepiłam futrem na zewnątrz. Futerko rozcinam pośrodku wzdłuż wysokości otworu. Początkowo podczepiam zasłonkę, tak aby został pewien mały otworek, przez który widać wnętrze. Dopiero jak koty przywyczają sie do nowego elementu budki, opuszczam ją całkiem. Futerko nie chłonie wilgoci ( jest nieprzewiewne), jednocześnie jest na tyle ciężkie, że nie powiewa na wietrze, nie sztywnienie na mrozie. Róznica między temperaturą w budce z zasłonką i bez niej, jest znaczna. Warto to zstosować.
Do drewna łatwo przyczepić zszywaczem tapicerskim lub gwożdzikami, do styropianu czy folii, dobrą taśmą.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw gru 23, 2010 11:06 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:I jeszcze chciałam podzielić się taką obserwacją. Jako zasłonki do otworów wejściowych świetnie nadaje się futro, np ze starego kożucha. Ostatnio takie zastosowałam, przyczepiłam futrem na zewnątrz. Futerko rozcinam pośrodku wzdłuż wysokości otworu. Początkowo podczepiam zasłonkę, tak aby został pewien mały otworek, przez który widać wnętrze. Dopiero jak koty przywyczają sie do nowego elementu budki, opuszczam ją całkiem. Futerko nie chłonie wilgoci ( jest nieprzewiewne), jednocześnie jest na tyle ciężkie, że nie powiewa na wietrze, nie sztywnienie na mrozie. Róznica między temperaturą w budce z zasłonką i bez niej, jest znaczna. Warto to zstosować.
Do drewna łatwo przyczepić zszywaczem tapicerskim lub gwożdzikami, do styropianu czy folii, dobrą taśmą.


Hm, muszę spróbować.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 24, 2010 1:27 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ossett pisze:
felin pisze:
genowefa pisze:Polar polarowi nierówny. Na rynku jest całe mnóstwo tkanin, które wyglądają jak polar i go całkiem zgrabnie udają, dopóki nie zamokną :roll:


Prawdziwy polar latwo odróżnić - obie strony są identyczne. Tzn. nie ma lewej strony lub inaczej spodu.

To co się kupuje w sklepach po trzydzieści parę zlotych, to nie polar, tylko fleece. Z zalożenia ma być wylącznie podobny do polaru, ale wlaściwości to już zupelnie inna sprawa.


Gdzie można we Wrocławiu kupić prawdziwy polar z metra?


Niestety, nie mam pojęcia. Ale można spróbować się dowiedzieć kto szyje konfekcję z polaru, a od niego gdzie to kupuje. Ja mogę jedynie ścignąć kolegę, którego firma szyje - ale nie konfekcję - i spytać. Może będzie wiedzial.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 25, 2010 12:35 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kiedy zabrakło mi dobrego polaru i futerek pomógł mi pies.
Wredna Beza wyszarpała ze swojej poduchy włókno poliestrowe.
Okazało się, że świetnie nadaje się do wykładania kocich budek.
Jest ciepłe, puszyste, nie nasiąka. Można wykorzystać stare jaśki (w Ikei sprzedają tanio wkłady w fizelinie).
Rozdzieram je na taką puszystą "watę" i dość szczelnie wypełniam budkę.
Moje domowe koty przeegzaminowały nowy materiał i od razu wprowadziły się do tych budek (nie mogłam ich wyprosić). W poprzednich interesował je głównie styropian.

iza12

 
Posty: 29
Od: Pt lut 24, 2006 9:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie gru 26, 2010 11:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

iza12 pisze:Kiedy zabrakło mi dobrego polaru i futerek pomógł mi pies.
Wredna Beza wyszarpała ze swojej poduchy włókno poliestrowe.
Okazało się, że świetnie nadaje się do wykładania kocich budek.
Jest ciepłe, puszyste, nie nasiąka. Można wykorzystać stare jaśki (w Ikei sprzedają tanio wkłady w fizelinie).
Rozdzieram je na taką puszystą "watę" i dość szczelnie wypełniam budkę.
Moje domowe koty przeegzaminowały nowy materiał i od razu wprowadziły się do tych budek (nie mogłam ich wyprosić). W poprzednich interesował je głównie styropian.


Ale czy włókno nie zesztywnieje na mrozie bo Prakseda pisała kiedyś w swoim wątku :

"Nie należy też wypełniać budek gąbką, poduszkami z pierza, tworzywami sztucznymi typu nylony, bistory, z dodatkiem lycry, ani niczym co zimne, sztywniejące na mrozie" ?

Chyba mnie dziś wyrzuty sumienia zadręczą bo wczoraj grubo po północy (czyli właściwie dzisiaj) widziałam kotkę chroniącą się przed mrozem w zwykłym tekturowym, całkowicie otwartym pudle wymoszczonym jakimś kocykiem; z jakichś sobie tylko wiadomych przyczyn wolała je jednak od wnętrza samochodu...
Ostatnio edytowano Nie gru 26, 2010 11:24 przez ossett, łącznie edytowano 1 raz

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 26, 2010 11:21 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:Ossett, lepsze domki z jedną scianka dłuższą, ale nie zbyt długie i duże, bo kot nie wypełni takiej budki swoim ciepłem.
Co do polaru, można kupić w sklepach z tkaninami. Z pewnością poznasz ten prawdziwy, jest "mięsisty", dwustronny.
Jak dużo potrzebujesz, na ile domków? Mam jeszcze polarowe ścinki, może cos zostanie, to ew. wyślę Ci, po Świętach . Co Ty na to?


Bardzo dziękuję za chęć pomocy( i wszystkie rady dotyczące domków)!
Spróbuję najpierw jakoś sama zdobyć ten prawdziwy polar jak już wiem jak go poznać-dużo tu różnych sklepów ze starymi ciuchami-zacznę od nich.

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 27, 2010 10:43 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Chyba mnie dziś wyrzuty sumienia zadręczą bo wczoraj grubo po północy (czyli właściwie dzisiaj) widziałam kotkę chroniącą się przed mrozem w zwykłym tekturowym, całkowicie otwartym pudle wymoszczonym jakimś kocykiem; z jakichś sobie tylko wiadomych przyczyn wolała je jednak od wnętrza samochodu...[/quote]


No i co z kotką?
Masz możliwośc zrobić jej coś lepszego?
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon gru 27, 2010 12:56 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Pojechaliśmy w Święta na działkę, pierwszy raz od października. Nasza budka stanowczo jest używana - świadczy o tym zapach, podrapane pazurami wejście oraz wyciągnięte ze środka kłęby polaru :roll:

Macie może jakąś koncepcję, dlaczego one to wyciągają?
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 29, 2010 11:30 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Witaj Agnieszko.

viewtopic.php?f=1&t=121815

może by tu Praksedę zaproponować ?????
Ostatnio edytowano Czw gru 30, 2010 15:50 przez dorcia44, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 29, 2010 23:58 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

KUPUJCIE< KUPUJCIE! Styropian ma świetne właściwości pirotechniczne :D Z kotami w środku to po prostu miód!

MordercaKotow

 
Posty: 3
Od: Śro gru 29, 2010 23:49

Post » Czw gru 30, 2010 0:04 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Styropian budowlany się nie pali.
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob sty 08, 2011 0:36 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Mam pomysł dla osób z dwiema lewymi rękami do przyklejania styropianu do styropianu pianką:
można chyba nalepić styropian na zewnątrz i wewnątrz pudła kartonowego (i wszystko uszczelnić pianką)?

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 30, 2011 18:03 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jakiś czas temu sama zrobiłam "domki" na zimę dla kotów - zwykłe pudła okleiłam styropianem, do środka dałam trochę szmatek i zaniosłam w okolice, gdzie dokarmiane są koty. Wstawiłam je przy chodniku, przy oknach od piwnic. Jednak z tego co widzę chyba żaden kot nie korzysta z moich "domków".
Dlaczego? Znajdują się za blisko ludzi i jedzenia? Gdzie powinnam je przenieść? Mieszkam z centrum Wrocławia.

czarkocica

 
Posty: 14
Od: Nie sty 30, 2011 15:57

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jukatlu, skaz i 188 gości