Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 30, 2011 19:15 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

przy chodniku, przy oknach od piwnic

przy chodniku żaden kot nie wejdzie do pudła, bo to nie jest bezpieczne miejsce, piwnice mają otwarte okienka? jeśli tak to koty tam zimują
AnielkaG
 

Post » Nie sty 30, 2011 19:22 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Nie, piwnice mają zamknięte albo zabite okienka (bo dla ludzi ważniejsze jest, żeby nie śmierdziało w piwnicy, niż żeby jakieś stworzenie mogło dzięki tej piwnicy przeżyć). Może dlatego, że postawiłam je za blisko jedzenia?
Nie mam pojęcia gdzie przenieść te domki, a szkoda mi, że koty marzną i nie korzystają z nich (dawno też nie widziałam żadnego kota przy miskach, ale to co przynoszę jest zjadane). Jedna z pań, które dokarmiają koty doradziła mi postawić te domki właśnie we wnękach okien do piwnicy, ale "nie działają".
W jakie miejsce przenieść te domki? Koło śmietnika - wyrzucą, starych szop i komórek też nie widzę. Jakiś park, plac, wnętrze podwórka? Gdzie pochowały się kociaki?

czarkocica

 
Posty: 14
Od: Nie sty 30, 2011 15:57

Post » Pt lut 04, 2011 15:08 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ja tu tylko na chwilkę, żeby podziękować Praksedzie za instrukcję robienia domku ze styropianu. Mój Mąż zrobił, ja wymosciłam polarem i sianem i teraz korzysta z niej taki oto obywatel:
Obrazek

Dzięki Tobie nie śpi gdzieś w polach (stodoły nie mamy :/)
Koto-kaś
Obrazek

ogrodniczka65

 
Posty: 692
Od: Śro paź 25, 2006 12:27
Lokalizacja: Biały Kościół

Post » Sob lut 05, 2011 21:03 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ossett pisze:Gdzie można we Wrocławiu kupić prawdziwy polar z metra?


Dzisiaj kupiłam w IKEA polarowy pled (IRMA) 130x170 za 5zł. Jest co prawda cieniutki, ale można go pociąć i myslę, że da się nim wyłozyć 2 budki, no i ta cena :D

ewado

 
Posty: 925
Od: Czw paź 14, 2010 15:14
Lokalizacja: Wroclaw

Post » Śro lut 09, 2011 8:55 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ogrodniczka65 pisze:Ja tu tylko na chwilkę, żeby podziękować Praksedzie za instrukcję robienia domku ze styropianu. Mój Mąż zrobił, ja wymosciłam polarem i sianem i teraz korzysta z niej taki oto obywatel:
Obrazek

Dzięki Tobie nie śpi gdzieś w polach (stodoły nie mamy :/)


to ja Tobie dziękuję, że zajęłaś się "obywatelem".
Gratulacje :ok:
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lut 09, 2011 9:00 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

ewado pisze:
ossett pisze:Gdzie można we Wrocławiu kupić prawdziwy polar z metra?


Dzisiaj kupiłam w IKEA polarowy pled (IRMA) 130x170 za 5zł. Jest co prawda cieniutki, ale można go pociąć i myslę, że da się nim wyłozyć 2 budki, no i ta cena :D


Witaj.
Znam te kocyki. Wiesz, moim zdaniem na dwie budki, to nie. One są rzeczywiście cieniutkie, będzie za mało. Kot powinien mieć miekko i jeszcze móc się zagrzebać w posłanie.

Można też kupic koce lub bluzy polarowe w używanej odzieży. Przed zmianą towaru zwykle są przeceny i można sporą rzecz kupic za kilka zł. Kiedys za 10 zł kupiłam 3 koce. Polar jest lekki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lut 09, 2011 17:17 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dzieki za podpowiedź :kotek: Masz rację pocięłam kocyk i na dwie budki to trochę mało.
niestety polar moze się jeszcze tej zimy przydać :evil:

ewado

 
Posty: 925
Od: Czw paź 14, 2010 15:14
Lokalizacja: Wroclaw

Post » Czw kwi 14, 2011 23:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

wprawdzie już wiosnę mamy, ale warto wykorzystać czas przed kolejną zimą i poszukać w okolicy producenta odzieży z polaru. Na pewno uda się dogadać na odbiór, chociaż od czasu do czasu, ścinków do wymoszczenia domków.
Obrazek Obrazek

talamasca

 
Posty: 155
Od: Czw gru 25, 2008 1:03

Post » Pt kwi 15, 2011 7:15 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

talamasca pisze:wprawdzie już wiosnę mamy, ale warto wykorzystać czas przed kolejną zimą i poszukać w okolicy producenta odzieży z polaru. Na pewno uda się dogadać na odbiór, chociaż od czasu do czasu, ścinków do wymoszczenia domków.


Racja.
Albo wpadac na wyprzedaże do ciuchlandów. Nieraz udaje mi sie kupowac kocyki polarowe albo bluzy po 2 zł za sztukę.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie kwi 17, 2011 21:57 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

moje koty nawet latem śpią w budkach, np kiedy pada
dziś przy ładnej pogodzie zastałam jakiegoś nowego gościa w budce, widać dawno nie spał w komfortowych warunkach :wink:
AnielkaG
 

Post » Wto maja 17, 2011 22:55 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

talamasca pisze:wprawdzie już wiosnę mamy, ale warto wykorzystać czas przed kolejną zimą i poszukać w okolicy producenta odzieży z polaru. Na pewno uda się dogadać na odbiór, chociaż od czasu do czasu, ścinków do wymoszczenia domków.


Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Warto poszukac w okolicy. I to takiego szyjacego dobrą odziez. Mnie udało się załatwic ścinki z wytwórni odzieży dla narciarzy czy innych alpinistów. Kapitalne.
I siostra kupiła mi resztki ocieplin w sklepie firmowym. Też fajne. A najlepiej uszyć poduchę i dac do środka te ocieplinę. Ja mam na ogródku budke ale tak na wszelki wypadek, bo i tak koty grzeją dupki w piwnicy na posłankach:)

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob cze 11, 2011 18:39 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:
talamasca pisze:wprawdzie już wiosnę mamy, ale warto wykorzystać czas przed kolejną zimą i poszukać w okolicy producenta odzieży z polaru. Na pewno uda się dogadać na odbiór, chociaż od czasu do czasu, ścinków do wymoszczenia domków.


Racja.
Albo wpadac na wyprzedaże do ciuchlandów. Nieraz udaje mi sie kupowac kocyki polarowe albo bluzy po 2 zł za sztukę.

Dokładnie, coś o tym wiem :P Już kilka razy udało mi się prawdziwe "perełki" wyłowić po śmiesznie niskich cenach :roll:

rabelka

 
Posty: 33
Od: Czw mar 17, 2011 13:01

Post » Wto sie 23, 2011 21:36 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Wiem, że dopiero sierpień ale właśnie rozwaliłam duży materac (160 na 240) i mam z niego dużo gąbki. Wezmę tylko kawałek bo mój kot przyzwyczaił się na nim spać ;). Może to dobry materiał na ocieplanie budek na zimę. Na razie przechowam w piwnicy.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Catnaperka

 
Posty: 4734
Od: Wto paź 12, 2010 10:28
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 23, 2011 21:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Gąbka nie jest najlepsza, bo chłonie wilgoć, do ocieplania tylko styropian się nadaje, a do środka budki polar.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro sie 24, 2011 8:11 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Catnaperka pisze:Wiem, że dopiero sierpień ale właśnie rozwaliłam duży materac (160 na 240) i mam z niego dużo gąbki. Wezmę tylko kawałek bo mój kot przyzwyczaił się na nim spać ;). Może to dobry materiał na ocieplanie budek na zimę. Na razie przechowam w piwnicy.


W żadnym razie, gąbka nie nadaje się na zewnątrz, chłonie wilgoć nawet z powietrza.
Gąbkę możesz ew oddać do jakiegoś azylu, gdzie koty są w pomieszczeniach, będą miały miękkie posłania.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 495 gości