Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 02, 2010 11:03 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

My zamawiamy u nich zawsze P4, bardzo dobre na dwa koty, trzeci też się wciśnie, w opakowaniu 9 sztuk, koszt całości to ok 170 zł. Oczywiście oklejamy folią ogrodniczą.

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 02, 2010 11:23 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Będę zamawiać P432 lub P4 (są prawie identyczne) 9 szt albo nawet 18, ktoś chce pojedyncze pudło?
AnielkaG
 

Post » Czw gru 02, 2010 11:40 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Avian pisze:Prakseda, brałaś te pudełka z tej firmy?
Widzę, że mają dużo różnistych - masz przetestowane, które sa najbardziej optymalne?
Czy raczej, które najbardziej kotom podchodzą?
Moje dzikusy zmanierowane, musi mieć każdy swoje M1 ;)
Jak oni te pudła pakują po kilka - przeciez to będzie ogromna paka 8O

Co do manufaktury - tnę nożykiem introligatorskim (wystarczy naciąć, reszta sie złamie równo. A co do dziurek - zastanawiałam sie, skąd w środku wilgoć i wydaje mi sie, ze to nie przez wnikanie wody przez te dziurki, ale przez skraplanie sie wody w zbyt szczelnych budach. Te bardzo szczelnie ofoliowane były bardziej mokre w środku niż te mniej szczelne. No i ważne wypełnienie w środku - bardzo chłoną wodę polary niestety ... chyba najlepsze jest sianko.


kot na łapach wnosi zazwyczaj najwięcej śniegu. U nas ścinki polarowe najlepiej się sprawdzają

Tweety

 
Posty: 19821
Od: Nie mar 05, 2006 2:12
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 02, 2010 20:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Chyba taniej jest kupić pudełka styropianowe w Makro, są 3 rozmiary na mrozonkach. Parę pudeł dostałam ze sklepów zoologicznych (w pudłach transportuje się rosliny). Dziś jednak zrobiłam 2 pudła wg projektu zamieszczonego na stronie Fundacji Zmieńmy świat (super wytłumaczone i pokazane). Wykonanie jednego pudła zajęło mi 1,5 godz. Material miałam z hurtowni budowlanej, w której powiedziałam, że buduję domki dla dzikich kotów i prosze o uszkodzony towar, czyli styropian. Udało się , kupiłam 7 arkuszy w cenie 4. Dobrzy ludzie są wokół nas, trzeba tylko pomóc aby otworzyli sie na innych. Wkrótce pojadę do kolejnej hurtowni, trzeba próbować :D

anszu

 
Posty: 8
Od: Czw gru 02, 2010 20:28
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt gru 03, 2010 8:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Już wiem, że lepsze są domki, które nie są w środku wzmocnione tekturą i po prostu mają gołe styropianowe ścianki. Czy jednak kotów nie korci aby je rozdrapywać?
Jak w domu gdzieś znajdą styropianową tackę to tylko okruszki po niej zostają. W piwnicy też po rozdrapaniu zewnętrznej folii zaczynały dobierać się do styropianu.
Może tym kotom całkiem zewnętrznym jednak nie jest w głowie zjadanie styropianu?

ossett

 
Posty: 3888
Od: Pon lis 20, 2006 14:08
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 03, 2010 8:44 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

anszu pisze:Chyba taniej jest kupić pudełka styropianowe w Makro, są 3 rozmiary na mrozonkach. Parę pudeł dostałam ze sklepów zoologicznych (w pudłach transportuje się rosliny). Dziś jednak zrobiłam 2 pudła wg projektu zamieszczonego na stronie Fundacji Zmieńmy świat (super wytłumaczone i pokazane). Wykonanie jednego pudła zajęło mi 1,5 godz. Material miałam z hurtowni budowlanej, w której powiedziałam, że buduję domki dla dzikich kotów i prosze o uszkodzony towar, czyli styropian. Udało się , kupiłam 7 arkuszy w cenie 4. Dobrzy ludzie są wokół nas, trzeba tylko pomóc aby otworzyli sie na innych. Wkrótce pojadę do kolejnej hurtowni, trzeba próbować :D


Ja wlasnie kupowalam w Makro mrozonkowe pudlo.
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 03, 2010 10:15 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

a jakie są te pudełka w Makro i ile kosztują??
AnielkaG
 

Post » Pt gru 03, 2010 10:25 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Pudło z Makro jest na moich zdjęciach na poprzedniej stronie. Kosztowało, o ile TZ dobrze pamięta, chyba ok. 37 zł. One są w różnych rozmiarach - to na moje oko spokojnie jest na trzy koty.

Ja się będę wybierała do Makro, może nawet dzisiaj, więc mogę zapisać - jakie są rozmiary i ile kosztują. I jaka jest mniej więcej grubość ścianki.
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 03, 2010 17:31 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ossett, mam pytanie, dlaczego uważasz, że lepsze są domki syropianowe, bez kartonu? Ja nie wiem jeszcze co lepsze :) Domki które wczoraj budowałam, to był karton oklejany styropianem, dobry patent czy nie? Ciepły czy nie? Kto odpowie?
A jesli chodzi o drapanie, to na 6 budek przy moim domu, tylko jeden domek jest lekko podrapany. Reszta nadal w idealnym stanie. Grzeczne stadko mam :ryk: 9 kocików...

anszu

 
Posty: 8
Od: Czw gru 02, 2010 20:28
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt gru 03, 2010 17:39 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Karton chłonie wodę, więc jak jest w środku jest szybko mokry. Koty nie drapią styropianu, mam kilkanaście budek w terenie, żaden nie jest podrapany. Sam styropian lepiej grzeje, włóż rękę na mrozie do katronu a do styropianu, zobaczysz różnicę.
AnielkaG
 

Post » Pt gru 03, 2010 18:42 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dziękuję za opinię. Do tej pory nie znalazłam na forum jednoznacznego "rankingu" budek, wobec tego skupię się na dalszym pozyskiwaniu styropianowych domków:) Domki z makro ocieplam dodatkowym styropianem, chce teraz jeszcze obciągać folią, myślę o takiej pakowej folii, którymi owija sie palety.

anszu

 
Posty: 8
Od: Czw gru 02, 2010 20:28
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt gru 03, 2010 20:20 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Z moich obserwacji: styropian im grubszy, tym lepszy, ale nawet 5 cm jest lepszy niż nic, złaszcza jak koty śpia w kilka razem (a często śpią bo dużo cieplej), pudła całe są lepsze od domków klejonych, wejście nie może być za duże, na przeciętnego kota wystarczy 15 cm na 15 cm. Domek trzeba owinąć folią, szczególnie dokładnie jeśli jest klejony. Najlepiej postawić w zadaszonym, osłoniętym miejscu, pod balkonem, wiatą, ścianą, altanką itp. Jesli nie ma zadaszenia na górę budki połozyć deskę, płyte, drzwi od szafki itd. tak zeby osłonić otwór wejściowy. Wejście można dodatkowo osłonić gruba folią, ale raczej jak już kot zakosztuje mieszkania. I uważać żeby woda/snieg nie wsypywały się od dołu przez wejście. Najlepszy do środka jest polar, nawet jesli złapie wilgoć- szybko schnie.
Ja to osłaniam jeszcze domki z dwóch stron deskami, jesli nie ma nad nimi zadaszenia, zawsze zmniejsza to możliwośc nasypania śniegu do środka.
Mam 19 kotów które zimują wyłącznie w budkach, wszystkie dorosłe przeżyły zeszłą zimę.
AnielkaG
 

Post » Pt gru 03, 2010 20:41 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Dziekuję raz jeszcze, chetnie skorzytam ze wszystkich porad i wprowdzę parę innowacji. To moja pierwsza zima z dzikimi kotami :D
Od jesieni miałam 7 a teraz doszły kolejne 2 dzikusy i same wprowadziły się do domków :D

anszu

 
Posty: 8
Od: Czw gru 02, 2010 20:28
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt gru 03, 2010 23:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

AnielkaG pisze:Będę zamawiać P432 lub P4 (są prawie identyczne) 9 szt albo nawet 18, ktoś chce pojedyncze pudło?

To są te na jednego-dwa koty? Ja chcę trzy.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Śro gru 08, 2010 1:00 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Praksedo, lub inni :) na Kocim Zakatku jest takie zapytanie:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,10264,11 ... acych.html

da sie jakos pomoc?

kociamysza

 
Posty: 3978
Od: Czw wrz 24, 2009 17:08
Lokalizacja: Santiago de Chile

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, Marmotka i 295 gości