Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 12, 2010 11:07 Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ponieważ idzie zima i może niektórzy chcieliby zapewnić swoim podopiecznym w miarę ciepłe schronienie, śpieszę donieść, że jest możliwość zakupu pudeł styropianowym bezpośrednio u producenta.

Jest to Styromax, Łyszkowice
mail :biuro@styromax.com.pl
http://www.styromax.com.pl
Tel. 0/46.838 88 70 lub 838 89 76
.

Firma sprawdzona, już kilkakrotnie korzystałam. Procedura jest następująca. Wysyłamy mailem zamówienie, podając typ pudła, ilość, adres wysyłkowy i numer kontaktowy. Producent zwrotnie przesyła fakturę proformę z wyliczeniem ogólnego kosztu. Na podstawie tej faktury należy dokonać przelewu. Producent wysyła pudła natychmiast po otrzymaniu należności. Ładunek na wskazany adres dostarcza DHL. (Niestety kurierzy na ogół kursują w naszych godzinach pracy czyli do 16, ale wcześniej dzwonią, trzeba się umówić na odbiór.

Z dość bogatego asortymentu pudeł wybrałam tylko dwa optymalne rodzaje. Niestety inne pudła są albo za małe, albo za cienkie, albo za płaskie.
Wybrane rodzaje to:
Nr katalogowy P 4 – małe pudełko na 1 ew. dwa niezbyt duże koty. Jest trochę za cienkie, 3 cm grubości ale z twardego styropianu. Ja ocieplam je dodatkowo płytami styropianowymi lub folią bąbelkową. Do niedawna minimalna zamawiana ilość to 9 szt. Obecnie producent wyraża zgode na minimum 3 szt.
Cena jednej sztuki to ok 25 zł brutto. Plus koszt transportu.

Nr katalogowy P540 – to duże pudełka na ok 4 koty. Grubość 4 cm. Minimalna zamawiana ilość to 4 szt. Cena 1 sz.t to 49 zł brutto. Plus koszt transportu.

Koszt transportu jest uzależniony od ilosći opakowań zbiorczych.

Podpowiedź jak zrobić domek z takiego pudła znajdziecie w moim wątku.

viewtopic.php?f=1&t=67461&hilit=Budki+dla+kot%C3%B3w

A tu filmik jak wykonać domek z pudełka styropianowego:
https://vimeo.com/188081426


A tu pomysł na wykrzystanie pudeł w skrzyni drewnianej:
[IMG=http://imageshack.us/a/img259/8890/p1090799d.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

(Na zdjęciach otwory w styropianie są jeszcze nie wycięte.)

Przekazuję zainteresowanym „nowy patent” na styropianowo- drewniany domek. Zdjęcia w załączeniu. Oczywiście, żartem jest, że umieszczenie pudełka z drewnianej obudowie jest nowością. Ale tu chcę Wam podać konkretne wymiary skrzyni, dopasowane do konkretnych pudełek ze Styromax’u. Czasami jest wymóg, by domek był porządny, drewniany, estetyczny i mocny (nie dający się zniszczyć jednym kopnięciem).
Ponieważ domki kocie od producentów (stolarzy) wg ich pomysłów, mimo, iż b. estetyczne, we wszystkich znanych mi przypadkach i nie spełniają wymogów. Potem opiekun kotów dziwi się, że one tam nie mieszkają. Producenci robią często domki kilku komorowe z wieloma wejściami, ścianki między komorami są w nich nieszczelne, albo w ogóle „symboliczne” do pewnej wysokości. Nie trzeba być fizykiem, by wiedzieć, że w czymś takim cyrkulacja powietrza jest non stop, a zimie jest tam niższa temperatura niż na zewnątrz. Dlatego z koleżanką postanowiłyśmy zaprojektować skrzynie, podając stolarzowi gotowe wymiary i wstawić w nie gotowe pudełka. W tym przypadku nawet jak skrzynia ma felery, pudełko samo w sobie jest zamkniętą całością. Trzeba tylko wyciąć w nich otwory zgodne z otworami w drewnie i wejście oblepić taśma przylepną, tak aby objąć obie warstwy styropianowa i drewnianą. W przypadku luzu w skrzyni można go wypełnić kawałkami styropianu, na wierzch położyć jeszcze płytę styropianową czy przykryć wełnianym kocem. Dach skrzyni jest otwierany, więc można swobodnie sprzątnąć pudła, wymienić posłanie, czy nawet wymienić całe pudełka na nowe.
Pudełka te są dobre na jednego, dużego kota, ew. dwa mniej wypasione. Czyli domek taki może służyć nawet 6 kotom, o ile będą chciały siedzieć razem.

Odnośnie zakupu pudeł – pytałam w Styromax’ie, czy jest możliwy zakup mniejszej ilości j niż opakowanie zbiorcze czyli 9 szt. dla pudełka typu P4. (Do tej pory nie chcieli wysyłać mniejszych ilości.) Tym razem, oto co mi odpowiedzieli:


Jest możliwy zakup mniejszej ilości pudełek typu P4.

Szacunkowy koszt wysyłki dla pudełek P4 przy przedpłacie:
1-3 szt. - 17,07 zł netto (+ 23% VAT);
4-9 szt. - 42,00 zł netto;

Wysyłki kurierskie - wtorki i czwartki.

Z poważaniem,
Grzegorz Szkup
P.P.H.U. "STYROMAX"
tel./fax.: (046) 838-88-70
tel. kom.: 509-180-534
biuro@styromax.com.pl
http://www.styromax.com.pl

Pudełko P4 są na jednego ew. dwa chude koty.

Zamówienie wysyła się mailowo (trzeba podać dane do faktury i adres wysyłkowy), przyślą fakturę proforma. Na jej podstawie trzeba zrobić przelew i towar jedzie szybko.


Wymiary skrzyni dotyczą wnętrza, bo tam trzeba wpasować pudła. Wymiar zewnętrzny będzie zależał od grubości desek, więc nie bierzemy go pod uwagę w wyliczeniach:
Wysokość 48-50 cm na wyższym boku, 38-40 na niższym (to wynika za spadzistości dachu).
Szerokość 604 cm długość 123 cm.
Rozmieszczenie otworów licząc od brzegu bocznej ściany, 5 cm, 47 cm, 89 cm. Otworek zaczyna się na wysokości 17 cm licząc od podłogi.
Otwory o wymiarach 13 x 13 cm.
Dla bezpieczeństwa można zamontować uchwyty na kłódkę i zamykać dach.
Cena skrzyni do negocjacji.

Producent skrzyni:
Marek Derda
Adres mail:
marder76@o2.pl e
telefon: 695547320
Adres: ul Częstochowska 183
6-040 Grodziec
Ostatnio edytowano Czw paź 20, 2016 13:29 przez Prakseda, łącznie edytowano 7 razy
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lis 12, 2010 17:22 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

czy moderator mógłby umieścić tę informację na górze strony? bo wątek spadnie...
AnielkaG
 

Post » Pt lis 12, 2010 20:05 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

podniose ,
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Sob lis 13, 2010 0:09 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Powinno się przykleić ten wątek przed sezonem zimowym. Tu podaję link do tych pudeł;
http://www.styromax.com.pl/oferta.php?p ... oczatek=40

Obrazek
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lis 13, 2010 17:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Podrzucę, może ktoś akurat planuje budowę domków na zimę.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lis 20, 2010 19:56 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Może komuś się przydadzą takie informacje.
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Sob lis 20, 2010 20:06 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Pozwoliłam sobie wrzucić te informacje na Koci Zakątek

katikot

 
Posty: 2850
Od: Pt paź 26, 2007 23:31
Lokalizacja: Kraków/Wrocław

Post » Nie lis 28, 2010 18:22 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Podniose
"Nie nowina, że głupi mądrego przegadał; Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał, tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł; Na koniec, rzekł mądry, by nie być w odpowiedzi dłużny:
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz próżny."
(z I.Krasickiego)

meggi 2

 
Posty: 8732
Od: Sob lip 07, 2007 21:16
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Nie lis 28, 2010 19:56 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jeśli ktoś z W-wy byłby zainteresowany pudełkami, to ja chętnie weszłabym w spółę. Interesowałby mnie trzy jednokotowe pudełka.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Nie lis 28, 2010 22:05 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Genowefa, ja chyba zamówię, tylko muszę je obejrzeć na spokojnie. Dla mnie to one za cienkie są. Ja robię pudła z 12 cm styropianu, no ostatecznie 5 cm mogłoby być ,ale 3 cm to cienizna...Ale nie daję rady ciąć już płyt, a kilka domków muszę jeszcze postawić.
AnielkaG
 

Post » Nie lis 28, 2010 23:19 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

AnielkaG pisze:Genowefa, ja chyba zamówię, tylko muszę je obejrzeć na spokojnie. Dla mnie to one za cienkie są. Ja robię pudła z 12 cm styropianu, no ostatecznie 5 cm mogłoby być ,ale 3 cm to cienizna...Ale nie daję rady ciąć już płyt, a kilka domków muszę jeszcze postawić.

Jak Prakseda mówi, że się nadają to ja wierzę :) Te koty koło mnie chowają się takich deskach, które są pod daszkiem. Jak im jeszcze budki dostawię, to będzie luksus.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Nie lis 28, 2010 23:50 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Podniosę,bo spadło,a informacje pożyteczne :)

niki2117

 
Posty: 1858
Od: Sob paź 09, 2010 1:54

Post » Pon lis 29, 2010 1:02 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Przykleiłam wątek.
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 29, 2010 9:33 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze: Nr katalogowy P537 – to duże pudełka na ok 4 koty. Grubość 4 cm. Minimalna zamawiana ilość to 4 szt. Cena 1 sz.t to 41 zł, czyli za opakowanie zbiorcze z transportem to ok 165 zł.
Prakseda, a duże są te opakowania zbiorcze?

PS dowiedziałam się, że można zamawiać mniejszą liczbę pudełek, tylko że opłata za przesyłkę jest niestety i tak taka sama, więc trochę mało ekonomicznie się robi.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon lis 29, 2010 17:32 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

podniosę bo warto
Biegaj sobie za TM kochana Misieńko [*]/26.05.2005r.-11.11.2010r./
===================================
Teraz w Twoim domku mieszka Miłka:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prawda, że pięknota

Dom bez kota jest jak samolot bez pilota

ula-misia

 
Posty: 17144
Od: Pon lis 01, 2010 14:34
Lokalizacja: Włocławek

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, KotSib, LimLim, skaz i 233 gości