Budki dla kotów wolnożyjących Łódź

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 13, 2013 15:27 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

Witajcie :kotek:
a czy może na wątku jest gdzieś fotorelacja jak zrobić taką solidną dużą 2-pokojową budkę z zasłonkami jakie wykonuje pisiokot z mężem ?

myślę, że taką foto-instrukcję z opisem można by też promować na facebooku, naszej-klasie i blogach o kotach
no i na wątkach na forum bo zima tuż tuż ;) można by też poprosić o banerek przekierowujący na wątek budkowy instruktażowy

dziękuję i pozdrawiam :kotek:
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 13, 2013 16:35 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

wibryska pisze:Witajcie :kotek:
a czy może na wątku jest gdzieś fotorelacja jak zrobić taką solidną dużą 2-pokojową budkę z zasłonkami jakie wykonuje pisiokot z mężem ?


Instrukcja jest w tym wątku na 3 stronie: viewtopic.php?f=1&t=119441&start=30

gosiaa

 
Posty: 22354
Od: Sob lut 10, 2007 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 13, 2013 17:53 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź

znalazłam :D bardzo dziękuję :D

pisiokot pisze:A tu relacja z dzisiejszych prac :D

pisiokot pisze:Zaczęliśmy od sklejenia po dwie płyt od Gosi-Rybcie. Mają tylko po 5 cm, jako pojedyncze ścianki byłyby za cienkie. Za to dwie - gites :ok:

Obrazek

Obrazek

Potem łączenie płyt w kształt budkopodobny. Wcześniej zostały wycięte dziurki na wejścia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i chyba nadłuższa część operacji - oklejanie budki, oklejanie wejść i owijanie strechem, przyklejenie klapek wejściowych. Robie się to, robi, i robi ...

Obrazek

wreszcie jest domek :D

Obrazek

Mamy w sumie trzy piekne wille :D

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

wibryska

Avatar użytkownika
 
Posty: 12336
Od: Nie gru 17, 2006 18:41
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 13, 2013 18:57 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

:1luvu: super, domowym sposobem a jakie super :ok:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

Post » Wto wrz 24, 2013 7:27 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

Odnawiam wątek budkowy na sezon jesienno-zimowy 2013/2014.

Zima idzie i Fabryka rusza z robotą :wink:.

Pierwsze koty za płoty czyli:

1 budka mała jeszcze w sierpniu pojechała do Pabianic (dla Mamusi naszych tymczasek)
1 buda duża pojechała wczoraj na Radogoszcz (Agnieszka L.) - 23 września 2013 r.
1 budka mała dla Niuniusia (Felsztyńskiego, teren EC 2) - 24 września 2013 r.
2 małe budki dla Marzeny Ł. (Liściasta i okolice) - 28 września 2013 r.
2 duże budki dla Madzi Bordo (Retkinia) - 29 września 2013 r.
2 małe budki do Pabianic (Anna61).
1 duża dla Sznurówki i Bronia (podopieczni moich teściów)
3 duże do Pabianic (Anna 61, dla kotów z tego wątku: viewtopic.php?f=1&t=156187)
1 duża i 1 mała dla kotów z działek koło Nowosolnej
2 duże i 2 małe dla pani Joli Dworcowej
1 mała dla Agnieszki L. na Radogoszcz
1 duża dla kotów z działek na Stokach
1 mała/b] dla kota z ul. Skrzywana (Marija)
[b]1 duża
dla kotów z Dworca Kaliskiego
1 duża dla mamy z dwójką podrostków na działki za lecznicą Animal (kontakt od Włóczki)
2 duże dla kotów na działkach w Łagiewnikach (kontakt pani Jola Dworcowa)


Kosztowne budownictwo budek kolejny rok sponsoruje nasza niezastąpiona Femka :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Aneta, bardzo, bardzo dziękujemy :cat3:
Ostatnio edytowano Sob lis 30, 2013 23:17 przez pisiokot, łącznie edytowano 6 razy
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 24, 2013 9:39 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

:1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

Post » Wto wrz 24, 2013 11:04 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

Nie ma za co. Uznajmy, że podziękowania są przyjęte raz na zawsze i nie ma potrzeby ich powtarzać :D Huczne podziękowania w sytuacji, kiedy nawet palcem nie dotykam się do budowy, to dla mnie bardzo krępująca sytuacja.


p.s.
tym sponsoringiem kupuję sobie dobrą miejscówkę w kocim niebie :lol:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Wto wrz 24, 2013 14:00 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

pisiokot pisze:...w planie są jeszcze budy dla podopiecznych Anny61, na razie nie wiem ile i jakie.

Budki potrzebne są 4,
2 x po 2 koty viewtopic.php?f=1&t=156336 i te budki już można ustawić bo też załatwiłam z dyrekcjami szkół.
i tutaj viewtopic.php?f=1&t=156187&start=135 jest 10 kotów i potrzebne też 2 budki ale większe, kierownik wyraził zgodę na ich ustawienie w połowie października bo teraz jest ocieplany blok i robotnicy by je zniszczyli.

pisiokot pisze:Odnawiam wątek budkowy na sezon jesienno-zimowy 2013/2014.

Zima idzie i Fabryka rusza z robotą :wink:.

Pierwsze koty za płoty czyli:

1 budka mała jeszcze w sierpniu pojechała do Pabianic (dla Mamusi naszych tymczasek)

za tą budkę dziękuję Aniu-pisiokot, :1luvu: kotka chociaż ma schronienia przed zimnem i bardzo jej ta budka odpowiada. :D
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto wrz 24, 2013 15:24 Re: Budki dla kotów wolnożyjących - Łódź fotki str.25

Aniu, dopisuję do listy.
Myślę, że tam gdzie jest gromadka kotów tj. ta 10-tka trzeba byłoby zrobić ze 3 duże, nie dwie. Średnio do dużej wchodzą 4 koty (po dwa na jeden "pokój"). Czasem jest tak, że się znajdzie jakiś sobek i już innego do swojego pokoju nie wpuści, to też trzeba będzie wziąć pod uwagę. Nie może tak być tak, że jakieś dwa czy trzy zostaną bez przydziału i będą spały na ziemi, a reszta w cieple.

A ciocia Femka niech nie będzie taka skromnisia :roll:

Femka pisze:Nie ma za co. Uznajmy, że podziękowania są przyjęte raz na zawsze i nie ma potrzeby ich powtarzać :D Huczne podziękowania w sytuacji, kiedy nawet palcem nie dotykam się do budowy, to dla mnie bardzo krępująca sytuacja.


Bez Ciebie to byśmy sobie mogli palcem w bucie pokiwać :wink:.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 05, 2013 10:36 Re: Budki dla kotów wolnożyjących Łódź aktualizacja 2013 str

Żeby sobie nikt nie myślał, że nie pamiętamy o kociastych (a praca u nas wre :wink: ) to m.in.:

W ubiegłym tygodniu zawieźliśmy dwie budy na Retkinię do Madzi Bordo.

Obrazek

Takie boskie ścinki polarowe załatwiła Madzia, aż człowiek ma ochotę się w nich położyć. Ciepło się robi od samego patrzenia na nie :D

Obrazek

Madzia i mój TŻ

Obrazek

Te bloki retkińskie mają fajne miejsca pod balkonami, jakby stworzone dla budek. To coś małe czerwone z kartonu, co trochę widać to poprzednia budka dla kota :( Jest tak malutka, że nadaje się co najwyżej dla jeża. Postawiliśmy ja pod innymi balkonem, bo faktycznie jeże tam tez mieszkają, może się któryś w niej schroni

Obrazek

Na wszelki wypadek Magda umieściła na budce naklejkę FFA, żeby tak "poważniej" było i nikogo nie kusiło do niszczycielskich działań:

Obrazek

No i tak sobie domek stoi, zgodnie z sugestią Madzi, wejściami od strony ściany budynku.

Obrazek
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 06, 2013 13:21 Re: Budki dla kotów wolnożyjących Łódź aktualizacja 2013 str

Wczoraj upchaliśmy auto po uszy i pojechaliśmy z trzema budami do Pabianic do kotów z tego wątku:

viewtopic.php?f=1&t=156187.

Z małymi i podrostkami jest tam ok. 12-13 kotów :(

Najpierw kociaste dostały jeść :D (z lewej ja, z prawej Ania61)

Obrazek

Najbliżej jest Czarnulek, dwa z podrostków, troszkę dalej Agatka. Z prawej mama Czarnulka. Czarnulek faktycznie jest przesłodki, śliczny, miziasty.

Obrazek

Potem zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie najlepiej ustawić budy. Ten zarośniety teren, który widać na zdjęciach znajduje się na uboczu osiedla, na wprost jednego z bloków. Jest bardzo duży, ogrodzony z każdej strony betonowym płotem, tylko od strony bloku i uliczki - siatką. Widać, że nikt tam nie zagląda - same chaszcze, krzaki, wysoka trawa i kilka starych drzew. To akurat dobrze dla kociastych. Zdecydowaliśmy się postawić budy w krzakach, które je skutecznie zasłaniają, jak ktoś patrzy od strony bloku i przyblokowej uliczki. Stanęły tuż przy ogrodzeniu, wspólnym dla tego zarośniętego placu i parkingu. Żeby się tam dostać trzeba przejść przez ogrodzenie parkingu, co raczej nie ujdzie uwadze tamtejszemu ochroniarzowi. My tez musieliśmy się mu "wyspowiadać" co tam robimy i dlaczego chcemy przełazić przez ogrodzenie na teren tej niczyjej działki. Na tym parkingu mało kto się kręci, tylko parkujący samochody, ochroniarz czuwa, czyli ok. Koty często tam zaglądają, więc uznaliśmy, że jak spotkają na swojej drodze budy to na pewno się zainteresują.

Obrazek

Obrazek

Jak już zainstalowaliśmy dobrze budy i wymościliśmy grubo ścinkami polarowymi to zaczęliśmy się rozglądać za ew. przyszłymi mieszkańcami tych "apartamentów" :wink:. Ponieważ TŻ dla zachęty rozłożył przy budkach pachnącego felixa to długo nie trzeba było czekać :D Niebawem zobaczyliśmy Czarnuszka, który nie stresując się naszą obecnością zaczął pałaszować, dopóki nie wymiótł wszystkiego z miski :D

Obrazek

W oddaleniu odpoczywała sobie Mamunia Czarnulka:

Obrazek

A tu najmłodszy mieszkaniec tego terenu, przesłodki króweczek:

Obrazek

Mam nadzieję, że kotom budy przypadną do gustu. Są w spokojnym, zasłoniętym miejscu, koty będą tam bezpieczne. Jedna taka buda ma dwa dwuosobowe pokoiki, oddzielone od siebie ścianką ze styropianu. Teoretycznie trzy powinny wystarczyć na 12 dorosłych kotów.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 06, 2013 16:23 Re: Budki dla kotów wolnożyjących Łódź aktualizacja 2013 str

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za budki dla kotów. :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie paź 06, 2013 18:31 Re: Budki dla kotów wolnożyjących Łódź aktualizacja 2013 str

Czekałam na otwarcie sezonu i obejrzałam dokładnie całą relację! Uśmiechałam się do tych kocich apartamentowców, oj będzie kitkom cieplutko :D Oby domki służyły im długo!
Ścinków polarowych już zaczęłam zazdrościć 8) Wypasione kawałki zdobyła bordo :ok:
Gdyby je tak pozszywać i kocyki albo poduchy poszyć.... i sprzedać na bazarku... rozmarzyłam się :lol:

ciotka59

 
Posty: 6889
Od: Sob sie 15, 2009 15:32

Post » Nie paź 06, 2013 21:36 Re: Budki dla kotów wolnożyjących Łódź aktualizacja 2013 str

aż się gęba cieszy :D
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Nie paź 06, 2013 21:45 Re: Budki dla kotów wolnożyjących Łódź aktualizacja 2013 str

Aniu dziękujemy ślicznie Tobie i mężowi za cudne budki , dziewczynom za pomoc. Kocinki będą miały cieplutko zanim znajdzie domki. Piękne są wszystkie, mamusia dumna a maluszek tez cudo.Boże tyle jest kotów w potrzebie :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 214 gości